Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Příspěvek od Jarda69 »

BOXER...tady něco málo o Sound Refineru. Je to přímo od autora, tak případné urážky na něj ;)

Celé to vzniklo tak, že jsem poslechem a testováním mnoha CD přehrávačů zjistil, že všichni výrobci dělají výstupní obvody s příliš vysokou výstupní impedancí. A pak se do toho navazovaly vlastnosti kabelů a následných zařízení (podle měření Pavla Macury hlavně průnik VF rušení), takže tohle vzniklo pro potlačení nectností linkového propojení.

Mne samotného překvapilo, jak dobře to funguje. Primární návrh byl sice o něco jednoduší, ale pak jsem ho ještě vylepšil diskrétním výstupním obvodem v konfiguraci „diamnod buffer“. Dodnes to použitelné je, i když dnes jsou již lepší operáky. Ale principiálně to je pořád v některých situacích správná cesta.

http://avmania.e15.cz/zesilovac-ma-zesi ... i-vymyslet

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Jarda69 píše:Do hlavy ti nevidím a nevím, kde je problém.
To můžu říct i já

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Tak jasně. Já jsem zacal psát o bednách, pak o tom, že mě uzdraví víra a nakonec o marketingu ;)

Co jsem psal, tak bylo o tom, že nestačí napsat "kabel" případně se bavit o RLC parametrech. Je to o tom, že i samotná konstrukce/provedení má vliv.
I kdyby náhodou měly dva kabely podobné RLC, tak se může výsledek lišit. Je to i díky odolnosti na vnější signály. Nějaké konstrukce jsou odolnější vůči magnetické složce, jiné vůči elektrické.
Proto jsem uvedl příklad s obyč dvoulinkou a koaxem, případně twistem. Bohužel nevím, proč by to měla být otázka víry nebo marketingu. Do teď jsem si myslel, že je to o fyzice.

boxer

Příspěvek od boxer »

Šeďoure, ty fakt nestojíš už ani za odpověď. Blamuj se svejma kablíkama a mysli si, že jsi Einstein. Nerozumíš ale opravdu ničemu.

Jarda.

Jsi hloupej teřev, kterej neví která bije. Meleš jedno pře druhé, že se už sám nevyznáš. Pochopil jsi souvislost mého textu a tebou postnutý Refinder? Asi ne, protože jsi jen zase v hlouposti poskočil výš.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

jak jsem již napsal - je to idiotské vlákno, hodnota nulová, pouze invektivy.

Boxer sliboval lekkraci - vidíte ji někde někdo ?

opravdu není lepší tohle vlákno smazat ?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Boxer nepochopil. Nějak jsem ani nenašel, co bych měl pochopit. Můžeš mi to znovu napsat ? Případně rovnou napsat, co je za problém. Třeba to bude příjemná změna, místo mlžení a urážek.
Technických věcí tu od tebe moc nevidím, tak fakt nevím, na co mám reagovat.
Co je Refinder ?

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

*offtopic* Na debila se musí pasovat každý sám. *offtopic*
Toto je najhodnotnejšia myšlienka.

Jarda, ty naďalej objavuj Ameriku, ak ti to robí radosť. Minule si tam plával cez Pacifik, teraz plávaš cez Atlantik. Ešte si založ tému o zosilňovačoch a vysvetli nám ako okolité rušenie ovplyvňuje zosilňovače. A potom sa hádaj sám so sebou, že to tak naozaj je. Aj tí čo na káble neveria, vlastnia kvalitne skonštruované a tienené káble.
[youtube]02wB3om_Mbo[/youtube]

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Moc ti nerozumím. Tohle všechno je objevené.
Tohle celé je o ovlivnění zesilovače, na to není třeba jiné vlákno.
Ach, jo :cry:

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Pokusím se malinko uklidnit vášne překypující zde v oblasti fyziky a prevést vaši pozornost do oblasti chemie. :)

Obrázek

A včil mudrujtě...
:mrgreen:

boxer

Příspěvek od boxer »

Lubor

Lekkraci vidím v tom, jak dva mimoni ještě víc ze sebe dělaj mimoňovatější mimoně.

No není to k smíchu, když hlupák požaduje ve své hlouposti a nadutosti, aby mu někdo dokázal , že je hloupý a ještě se diví, že to nechápe? To neumí nikdo.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

BOXER
No vidíš. Nedokážeš normálně diskutovat a ještě tu děláš machra.

klid Petulo
jak asi sám vidíš, tak nejvíc poučuje pan Boxer, který není schopen normálně napsat, co vlastně chce a pak ostatním nadává do hlupáků.
Trochu jako ženská. Neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane :)

boxer

Příspěvek od boxer »

Pitrs

Nemá cenu diskutovat s Jarynem a jinými hluponi. Nemá to smysl. Jak jsem psal, hlupáka nepřesvědčíš o tom, že je hloupej. Je to jako s Bartolim a jeho melodyboys.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

To je smůla Boxere, viď ?!

Nedokážeš smysluplně něco napsat, nedokážeš odpovědět, tak jenom urážíš a zesměšňuješ.Jseš snad primitiv ? (vlastně jaký překvapení :P ).A už jen chybí, aby si zase začal vyhrožovat.

To si ani nepochopil to, co tady Jarda citoval ?
Chceš snad zesměšňovat to, co napsal Pavel Dudek ? Jak se to liší od toho, co napsal Jarda ?...teda jestli chápeš, co vlastně napsal (ve smyslu jednoduchýho chápání veličin R,L,C a ovlivnění kabelu elektromagnetickým a elektrostatickým polem) ?!

...

A co ty Pítrsi (Peťuldo)...už víš, jak je to s tím množstvím přímýho a odraženýho zvuku z reprosoustavy v místnosti ?
A v jakym frekvenčnim rozsahu maji vliv akustický panely na zdi za reprosoustavou, když je doporučuješ k úpravě basů ?
:lol:
kabelguru.cz

boxer

Příspěvek od boxer »

Nestojíš mi ani za vyblití Šeďoure. Jsi přesně stejnej truhlík jako Jaryn. Vůbec,ale vůbec nic nechápeš. Kabelovej "Anštajne".

Zamčeno