Jak vyrobit repro kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyrobit repro kabel

Příspěvek od Jarda69 »

To si určíš ;)

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

A tak já bych se s dovolením taky zeptal. Taky chci bastlit dle zdejšího návodu a asi sice stejně poznám kulový na současný konfiguraci ale přesto...
Zde zmiňované Kabey SiHF-J 4x2,5 jsou 4 vodiče rovně uložený v izolaci kdežto Kabel V05SS-F ( CSSS ) jsou 4 vodiče kroucený v izolaci. Která varianta je lepší pro účel reprokabelu? Děkuji...

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Zkoušel někdo podobný kabel? Podle některých, je solid core lepší řešení, smotané jsou a navíc i stíněné. Průřez není bůh ví jaký, ale na menší výkony a délku, by to mohlo být zajímavé.

Obrázek

http://www.fscables.com/Data/Bus+Cables ... e/list.htm

Mathys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathys »

Ahoj.
Taky bych se rad pripojil do diskuze.

Zrovna resim vyrobu kabelu a jako kazdy resim jaky kabel k repro koupit. Jde o kabel pro bi-amp a prakticky jsem narazil na dva typy. Bud oehlbach bi tech 4 nebo supra rondo 4x4mm. Oehlbach ma brutalni cenu, supra zase nema set 2x4+2x2,5 postribrenych.

Pochopil jsem ze rozdil mezi medi a postribrenou medi je vicemene marketing (pravda ze fungujici ).

No a ted tedy k veci. Co si myslite o vedeni 4mm k vyskam? Jsem rozhodnuty spis k supra kabelu, jelikoz mi za rozumnou cenu da to same jako oehlbach.

Mozna nekdo bude znat odpoved :).
Diky

Mates

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

Horyna píše:A tak já bych se s dovolením taky zeptal. Taky chci bastlit dle zdejšího návodu a asi sice stejně poznám kulový na současný konfiguraci ale přesto...
Zde zmiňované Kabey SiHF-J 4x2,5 jsou 4 vodiče rovně uložený v izolaci kdežto Kabel V05SS-F ( CSSS ) jsou 4 vodiče kroucený v izolaci. Která varianta je lepší pro účel reprokabelu? Děkuji...
Tam není co řešit. JEDNOZNAČNĚ CSSS 4x2,5.

gloom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gloom »

Zdravím zdejší odborníky přes audio a chtěl bych poprosit o radu, kde koupit nějaké pořádné vidličky.
Chci si spíchnout nějaké reprokabely (1pár cca 1,5m) a zvažoval jsem, jestli banánky nebo vidličky. Jelikož mám zesilovač v obývací stěně a rca konektorama se mi pomalu opírá o dno skříňky, rád bych koupil vidličky (do repro možná banánky)
Kabel jsem chtěl původně koupit Tasker C288 (4x2,5), ale někde jsem tu četl, že oproti obyčejné dvojlince dotyčný nezaznamenal žádnou změnu, tak v tom, ještě nemám zcela jasno.
O kabelech si tu ještě něco počtu a snad na něco přijdu, ale poprosil bych o tip na nějaké vidličky (klidně i běz šroubků, více věřím pájeným spojům)
Děkuji velice

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Vypadá to, že nechceš kupovat nic drahého. Pro klid duše a hezký vzhled, můžeš koupit kabel 4x2.5mm2 a pár kabelových ok na M8 šroub a 6mm2 drát. Pokud ti někdo půjčí kleště na kabelová oka, tak máš vyhráno. Jinak holt sikovky. A stejně je lepší to alespon trochu proletovat. Zapojení "křížová čtyřka" (-) šedá+modrá a (+) hnědá+zelenožlutá
Pokud trváš na vidličkách, tak nějaká prodejna auto doplnků?
http://www.auto-audio.cz/kategorie/Mont ... licky.html
https://www.ahifi.cz/kabelove-vidlicky/
https://www.ahifi.cz/gladen-z-t-u-6mm.html

ObrázekObrázekObrázek

gloom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gloom »

Jarda69: Děkuji za tipy, máš pravdu. Nechci nic extra drahého, ale rád bych, aby to nějak vypadalo. Vidličky mám zatím vybrány od nakamichi tyto
Obrázek nebo Obrázek

případně banánky

Obrázek nebo Obrázek

Pokud byste měli jiný tip na pěkné a kvalitní za lepší peníz. :)

S tím kabelem taky stále váhám.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Aha. Tekže ti nejde jenom o funkčnost. Tak se na bastlení vyprdni a kup si třeba tohle...

Obrázek

http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... eyhound/11

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Pokud si chceš kabel vyrobit sám a chtěl bys něco "sexy" tak můžeš zkusit oranžovou 10 nebo 16mm2 a něco umotat ;)
(případně kombinaci černá/oranžová)

Obrázek
http://i.imgur.com/stwrCz5.jpg

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK »

Pěkný... Já když kroutil dvoulinku tak jsem si ji nikdy tak pěknou neměl (možná ruce). Ten kabel vypadá jako by měl prameny "umrtveny" podobně jako se umrtvují prameny při výrobě lana.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Vím, co máš na mysli a má je "umrtvený" Chce to i vychytat směr, jak je uvnitř licna kroucená. Možná to dělá i průřez, přeci jen ta 10 drží líp než třeba 2.5.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Nějakou dobu se mi tu válelo UTP na kabel. Sice jsem četl různé názory pro i proti, ale chtěl jsem si to zkusit osobně. Ke každé bedně 4 kousky. Lehce smotané, jenom aby to nějak drželo a vypadalo.
Na koncích odizolováno 6cm. Po rozpletení, odizolování a smotání do dvou vývodů, zkráceno na cca 5.5cm Barevné použity jako plus, bílé s pruhem jako mínus. Celkový průřez 2x3.2mm2
Není to moc, ale asi to stačí.
Zvukově těžko říct. Přijde mi to hodně detailní, ale nemusí se to vždy líbit.

igelkaktus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od igelkaktus »

Chtěl bych se zeptat, jaký průřez kabelu mám použít na zadní surrondové repro? Délka kabelu je cca 12 metrů. Mám tam průměr 1,5 mm, stačí to na dvoupásmové Dexon Largo 70 ???

Odpovědět