Jak vyrobit repro kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak vyrobit repro kabel

Příspěvek od Dasta »

Jason,
kam ty vlastně patříš, co tím vším sleduješ.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Dasta - to sa pýtaš po takom čase a toľkých príspevkoch?
Pre určitú skupinu (ja ich nazývam "spokojní" hifisti) patrím medzi trollov samozrejme..
Pre ostatných by som podľa správnosti mal byť hifista realista..
Vysvetlenie: (po "miliónty" krát)
V hifi sa pohybujem mnoho rokov a aj keď som nemal nikdy potrebu kupovať drahe zostavy, svoje som si prešiel aj odskúšal.. Podľa toho som si utvoril názor na všetko kolo hifi, ako aj na problematiku káble. Aký už asi dobre viete všetci!!
Ale keďže niesom až taky zadubeny, že verím niečomu na "pár" pokusoch, nebránim sa ďalšim skúsenostiam, keď je vôľa ich poskytnúť (a hlavne je hlavne vystupovanie).!! Ja názor zmením rad a potom budem trvať na tom čo som videl počul, alebo mi boli preukázané!! .. Ma mi to niekto za zlé?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Ptám se, protože neustále prekvapuješ. Nerozumím takovým názorovým veletočům, to by vyposlouchaný hifista takhle názory neměnil.Nicméně sedět na dvou židlích je neštěstí i hanba zároveň,jak v hifi, tak v životě.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Přesvědčil jsem se o tom že co napsal SP audio o svém repro kabelu není marketingový blábol ale skutečnost a opravdu to funguje jak je uvedeno. A cena? Velice příznivá a nikoho nepoloží. *palec*

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Dasta- hanba je robiť z toho dve židli čiže dva tábory.. Koľkí su tu takí vypočúvaní hifisti, ktorí verejne a priamo priznaju, že rozoznáju káble aj po slepiacky? Citaj spetne ako sa to nedá, ako treba viac zmyslov atď . To su co za hifisti? Priznám sa, ja zatiaľ neverím, že v adekvátnom teste to Leony5 určí, ale dám tomu šancu a ak to dá, verejne prehlásim o kabloch svoj názor a budem ho zastávať ako ten čo mám z overenia doteraz!!! ..

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Jason je to takový rozdíl ve zvuku že by to nepoznal jen hluchej. :lol:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jasoň píše:
02 dub 2019 22:56
....že rozoznáju káble aj po slepiacky? Citaj spetne ako sa to nedá, ako treba viac zmyslov atď .
Nikdo zde nenapsal, ze k rozeznani vlivu kabelu na zvuk je potreba vic smyslu. To je jen dalsi z dlouhe rady tvych vymyslu. Nejspis sam nevis, proc mas tohle nutkani si vymyslet. Ale sila tve obsedantni potreby vehementne se vymezovat vuci tomu, co nikdo nenapsal, by te mela uz davno varovat, ze s tvou psychikou je neco velmi v neporadku.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

PítrsPraha - Nedošlo ti, že bolo myslene, viac zmyslov ako je len sluch...? Veď o tom sa pisalo už dosť tu.. Ak máš chápanie také aké tu prezentuješ, tak to máš hodne blbý :).. Akože už iní experti sa tu dostatočne strapasili, ale im aspoň došlo kedy je čas sa na to vykašľať :).. Nič v zlom, ale už si si dal dobre :)
Naposledy upravil(a) Jason dne 02 dub 2019 23:49, celkem upraveno 1 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Leony5 píše:
02 dub 2019 23:01
Jason je to takový rozdíl ve zvuku že by to nepoznal jen hluchej. :lol:
Nevieš, možno som hluchý aj ja :) dám potom tebe priestor mi dobry sluch predviesť ;)

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

FS píše:
31 bře 2019 10:42
@Horizon: *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
Přesně jak píšeš. ABX testy nám již "dokázaly" (každému je doufám jasné, že toto slovo je ironie), co všechno nelze rozlišit sluchem - jednotlivé komponenty, reprosoustavy, ale ani zvuk celého řetězce tzv. highendového od tzv. ekonomického. Takže hurá, pojďme se pořád opírat o ABX test jako o jediný relevantní zdroj poznání oné pravdy. Hlavně když se to hodí do krámu.
PítrsPraha - Jasne že nikto :)
Ono je dobre sa vzniesť do kontextu debaty a chápať na čo sa poukazuje...
Každý odsudzuje slepé testy.. prečo? ..
Padli tu aj Krátkodobé pameti...
Dalej ". co všechno NELZE rozlišit sluchem"

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jasoň:
Zase kalis polivcicku svym mlzenim. Pokud nesouhlasis se zrejmym faktem, ze nikdo nenapsal, ze k rozeznani vlivu kabelu na zvuk je potreba vice smyslu, dej sem odkaz na kokretni prispevek, kde tohle takhle nekdo napsal.

K tomu pridavas dalsi ciry vymysl, ze kazdy odsuzuje slepe testy. Pokud zde nekdo zpochybnil nejake testovani, byl to ABX test a to z duvodu, ktere jsou dostatecne popsane a vseobecne zname. Ne slepe testy jako takove. V tom je obrovsky rozdil, ktery ty nevnimas (protoze jsi preci ten zkuseny hifista, ze) a tak to vsechno domotas do jednoho pytle a trpis falesnym dojmem, jak jsi na to vyzral.

Cim vic pises, tim vic je jasny, ze mas nulovy realny znalosti a nulovy prakticky zkusenosti.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

PítrsPraha- dobre nechaj tak. Snáď to máš len dočasne :)
Vieš, mna nijak neurazíš, dokonca ani nenahneváš :) Skôr ma začneš baviť, alebo mi ťa začne byť luto.. To len aby si vedel na com si. :D
Ale dobrú radu zadarmo ti dám. Kašli na túto debatu so mnou :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A proc jsi vlastne tak vyklickoval z te sve pry velmi dobre poslechovky? Velmi dobrou poslechovku, jakou mas ty, tu ma malokdo. Drtiva vetsina zdejsich clenu nema takove stesti, jako ty, a musi v poslechovkach resit vetsi ci mensi problemy a proto je nemaji tak velmi dobre, jako ty.

Jsi pry pratelsky pohodar a hodne lidem by tady pomohlo, kdyby videli, jak takova velmi dobra poslechovka vypada. Jake ma zmerene akusticke vlastnosti, jak probihalo jeji vyladeni do velmi dobreho vysledku, na zaklade ceho se vybiraly a realizovaly jednotlive akusticke upravy.

To bys jako zkuseny hifista s velmi dobrou poslechovkou udelal pro komunitu zasluznou sluzbu.

Jenze on se jaksi vymysl dost tezko takhle konkretne prezentuje, ze...... ;-) .

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jason píše:
03 dub 2019 00:27
PítrsPraha- dobre nechaj tak. Snáď to máš len dočasne :)
Vieš, mna nijak neurazíš, dokonca ani nenahneváš :) Skôr ma začneš baviť, alebo mi ťa začne byť luto.. To len aby si vedel na com si. :D
Ale dobrú radu zadarmo ti dám. Kašli na túto debatu so mnou :)
Odkaz na prispevek, kde se pise, ze k rozpoznani vlivu kabelu na zvuk je treba vice smyslu nez jen sluch nemas.

Ver mi, ze chapu, proc nechces, abych zacal brat jeden tvuj vyrok za druhym a konfrontoval ho s realitou. Dopadlo by to pokazde stejne jako zde s temi smysly a slepymi testy. Vymysl za vymyslem, prekrouceni za prekroucenim. Jen aby ses mohl prit (vetsinou sam se sebou).

Dochazi ti, ze se tady znovu a znovu vymezujes jen vuci svym vlastnim myslenkam? Ze to neni uplne v poradku z pohledu psychickeho zdravi?
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 03 dub 2019 00:40, celkem upraveno 1 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ty chlape! ukľudni sa hlavne!! *klanimse*
Všetko je jak píšeš.. Máš pravdu.. Hlavne klud dobre? :)

Odpovědět