Jak vyrobit repro kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak vyrobit repro kabel

Příspěvek od Dasta »

BVa,
Předpokládal jsem, že něco takového odpovíš.Na druhou stranu je dobré, když člověk dodržuje určité zásady.
Dovoluji si však podotknout, že ne každý výrobce kabeláže je podvodník a šmejd.
skypi,
Myslím,že vůbec nemá cenu se kousat do zadku, kvůli takovým věcem.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Hoši, ale pořád je to mimo mého kabelu. Kdo se nebojí srovnání s hodně drahým kabelem jsem připraven do 100 km , moje sestava asi není náchylná na kabely.Pokud to bude propadák tak se pokloním a na hifi room řeknu pravdu. *2thumbsup*

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

daliborr,
Rád bych porovnal tvůj kabel vůči svým Mondiale2 na svojí sestavě.
Ideální by bylo, kdyby jsi měl dva páry, používám biamping zapojení,v případě že ne propojíme svorky a budeme hrát pouze na jeden zesilovač.
Pouvažuj o tom, je to sice víc než 100km, ale mohl by jsi přijet s Pavlem Doškem, který mi slibuje návštěvu, já byl u něj už dvakrát, on ještě u mně ne.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Sice je to offtopic z pohledu na repro kabely, ale má někdo zkušenosti s výměnou Ethernet kabelů? Pozoroval někdo změnu z běžného cat 5 na vyšší?

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik »

to daliborr

..odkud jsi?
Klidně přijeď - olomoucko.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

BVa zjevně nezná ceny za opravdu kvalitní materiál pro výrobu reprokabelů (zná jen cenu dvoulinky z OBI a laciných konstrukcí z profi branže kde se díky nutnosti hodně velkých délek drahé řešení nemůže akceptovat), ale já znám ceny dílů pro výrobu zesilovačů. A proto mohu konstatovat, že procentuální zisk na tomto reprokabelu bude obdobný jako ten co má on na svém zesilovači, takže přiměřený.

To, že jsou to většinou stovky procent u běžné High-end produkce je pravdou, ale jak jsem psal prodejní cenu nebudu stanovovat podle těchto příkladů.

Zvukový výsledek toho reprokabelu byl naslepo potvrzen testujícími subjekty a tím jsem se z mých soukromých poznatků a pocitů ze zvuku dostal k objektivnějšímu hodnocení, a že to pro BVa nejsou dostatečná fakta? S tím nic nenadělám. Rozumím tomu, že když budu na základě čehokoli přesvědčen, že rozdíl nemůže existovat, tak mě zákonitě musí nesmírně provokovat, že někdo jiný tvrdí opak. A pro svou neochvějnou víru je pak jednoduché přezírat, fakta o testech potvrzujících rozdíly. Osobně je mi lidí lapených touto slepou technokracií líto, protože musejí prožívat celkem muka při styku s realitou a navíc se opětovně svou snahou prosadit jejich osobní názor na věc pod emocemi rozlícenosti jednak energeticky vyčerpávají a ještě škodí svému zdraví. Protože i když to neumíme změřit a zdá se to nemožné, tak nehmotné emoce ovlivňují hmotná těla.
Noble Audio - výroba a prodej

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Dasta ,paráda domluvím se s Pavlem a vyrazíme za hifistou.
Amalytik-rád bych se zastavila porovnal kabely, jsem ze Štěpánova u Olomouce.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

daliborr,
Mluvil jsem teď s Pavlem, říkal, že se tebou domluví a přijedete
Posílám sz.

mumu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mumu »

NA píše:
06 dub 2019 09:30
BVa zjevně nezná ceny za opravdu kvalitní materiál pro výrobu reprokabelů (zná jen cenu dvoulinky z OBI a laciných konstrukcí z profi branže kde se díky nutnosti hodně velkých délek drahé řešení nemůže akceptovat), ale já znám ceny dílů pro výrobu zesilovačů. A proto mohu konstatovat, že procentuální zisk na tomto reprokabelu bude obdobný jako ten co má on na svém zesilovači, takže přiměřený.

A znalosti a skúsenosti potrebné na vývoj a výrobu zosilňovačov sú porovnateľné so znalosťami potrebnými na montáž káblov ? :D

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Nie pri výrobe káblov ich testuju ludia aj sluchom (nielen merakom ) a na roznych a kvalitnejších HIFI aparátoch a to je na tom potom náročnejšie.

Ak má niekdo filozofiu ( a rozny zástancovia čo to dalej šíria a si to nevyskušaju a nezistia aj posluchom ) že káble su nepodstatné a nemaju vplyv tak ten to nikdy nepochopí. 8-)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

A ty si myslíš, zě zesilovač se testuje jen na měřácích.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Ano. Tedy aspon podle lidi, kteri zastavaji nazor, ze mereni plne dostacuje pro popis zvuku.
Ti sami lide pak tvrdi, ze dobre mereni automaticky znamena dobry zvuk.

Oboje je samozrejme v realu nesmysl.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Zase žvaniš o něčem čemu prd rozumíš.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

jimmi píše:
06 dub 2019 11:09
Nie pri výrobe káblov ich testuju ludia aj sluchom (nielen merakom ) a na roznych a kvalitnejších HIFI aparátoch a to je na tom potom náročnejšie.

Ak má niekdo filozofiu ( a rozny zástancovia čo to dalej šíria a si to nevyskušaju a nezistia aj posluchom ) že káble su nepodstatné a nemaju vplyv tak ten to nikdy nepochopí. 8-)
Ešte dodatok,samozrejme že vyrobiť kvalitný zosilnovač vyžaduje omoho viacej práce a umu znalostí technických praktických a aj omnoho drahšie vybavenie a vačšiu šikovnosť a trpezlivosť.

Obyčajný kábel ( že kupi hotovu metráž dá oplet tienenie a našrobuje koncovky ) dokáže vyrobiť "hocikdo z hornej dolnej" (hlavne ked prešmiruje na forách takéto témy a dosť podstatné veci a zasady a výrobu aplikuje a natahá rozum z takýchto debát a potom niekedy v buducnosti tiež začne KABLE začne vyrábať a predávať čo sa už aj u stalo :D ) ale špičkový kábel tiež potrebuje kvalitné materialy a tie nie su lacné. 8-) :P

Odpovědět