Jak vyrobit repro kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
jimmi
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyrobit repro kabel

Příspěvek od jimmi »

Ešte si zabudol na XLO, Nordost, Harmonix a kvalitné HIGH END poistky. A aj drievka pod reprokáble a tušim aj ceraballi. :P

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Pan Bunta docela pocitar. Prekvapil.. ;-)

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

jimmi píše:
07 dub 2019 18:25
Ešte si zabudol na XLO, Nordost, Harmonix a kvalitné HIGH END poistky. A aj drievka pod reprokáble a tušim aj ceraballi. :P
Nezabudol som, ono to bolo myslene ako celok kvalitná kabeláž a poistky boli v doplnkoch :)

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Tak pro připomenutí o čem je řeč:

„zvuk hodnotený ako "hladký, tekutý, transparentný.."
„verný, presný a neunavujúci zvuk“
„priezračný transparentný zvuk, neunavujúci ani po dlhej dobe počúvania aj pri vyšších hlasitostiach.“
„zvuk mimoriadny v tejto cenovej kategórii“
„verný a neutrálny zvuk bez akéhokoľvek zafarbenia.“
„neunavujúci realistický, "veľký" zvuk s excelentným podaním
priestoru do šírky aj hĺbky pri každej hlasitosti.“
„Nekompromisný, suverénny zvuk pre najvyššie nároky s realistickým podaním aj pri vysokej hlasitosti“

Já při vývoji používám poslechové testy, protože když je slyšet dobré zobrazení prostoru, nebo hladký zvuk, který i při vysoké hlasitosti neunavuje je to fakt, protože je zažíván onen vjem.
BVa si to ale musí do PR řeči na své stránky čistě jen vymyslet, protože z měření které má na stránkách nic takového vyčíst nejde, a neumí to ani David Copperfield.

PítrsPraha se velmi trefně dotazuje
Jak se objektivně či měřením určuje množství zážitků z dobrého zvuku a v jakých jednotkách?
Jak se objektivně či měřením určuje hladkost zvuku a v jakých jednotkách?
Jak se objektivně či měřením určuje množství zážitků z dobrého zvuku a v jakých jednotkách?
Jak se objektivně či měřením neúnavnost zvuku a v jakých jednotkách?
Jak se objektivně či měřením určuje průzračnost zvuku a v jakých jednotkách?

BVa:
Tie slová o vlastnostiach zvuku sú na základe mimálnej zmeny signálu, ktorý je " nositeľom" zvuku. A je to doložené xxx meraniami, u každého výrobku.
Nevím co je ve slovenštině „mimálna zmena“ asi minimální změna, ale to spojení „..zmeny signálu, ktorý je " nositeľom" zvuku.“ To je perla, tak signál je nositelem zvuku, to by jeden neřekl.
Tak ještě prosím o to doložení xxx měřeníma, já je nevidím, jsou tam jen sady měření, které nic o těch popisovaných zvukových projevech nevypovídají.

Pokud by mělo platit tvrzení BVa :"Tie slová o vlastnostiach zvuku sú na základe mimálnej zmeny signálu, ktorý je " nositeľom" zvuku. A je to doložené xxx meraniami, u každého výrobku.“

Musely by být uvedeny minimálně dvě sady měření, a to pro komponent BVa, který má ten hladký, transparentní, tekutý atd. zvuk a další měření od přístroje který takový zvuk nemá. Teprve porovnání těchto dvou sad měření by dokazovalo nějakou změnu, ale stále by nedokládalo, že daná změna v hodnotě či spektru zkreslení udělá zvuk tekutý, přesný atd. A jak by se bez poslechu vůbec dalo zjistit, že je zvuk přesný, tekutý, nebo opačný, tedy nepřesný a hrubý či zrnitý?
No ano, jinak než poslechem to nejde zjistit a ověřit.
Noble Audio - výroba a prodej

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik »

To jsem zvědav, jak se z toho BVa "vylže".

Zatím je to ve stylu - Jason :D

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Pre "odborníkov" typu Pitrs, NA a analytik, ako sa tá "hudba" dostane z CD do uší? Nie je to signálom z prehrávača cez preamp do konca a reproboxov, kde sa zmeni na zvuk??
Tie "trefné" otázky sú ukážkou nepochopenia základných súvislostí..A to, že zo sady meraní zosilňovača nedokážete pochopiť či a ako zmení signál (teda aj ten zvuk, takže presný signál =presný zvuk..), je len a výsostne váš problém, potom zostávajú len tie impresie a "okoposluch". .. Však to skúste bez signálu, priložte si placku na uši.. Alebo počúvajte rovno zvuk sieťového kábla, ktorý
podává nápadněji vysoké kmitočty, bude vhodný v případě kdy je potřeba oživit příliš usedlý, nebo basově přeexponovaný zvuk.
Více zde: https://noble-audio.webnode.cz/kabely-napajeci/
,
prípadne reprokáble konštruované na základe nasledujúceho "geniálneho poznatku"
použité jsou výhradně solid core vodiče, u kterých nedochází ke zkreslení jako u lankového provedení. U těch totiž elektrony přechází z jednoho drátku do druhého přes zhoršené prostředí což narušuje jejich tok a to přináší zkreslení audio signálu.
Více zde: https://noble-audio.webnode.cz/filozofi ... abelu-n-a/
*sunglases*
BVaudio, výroba a predaj

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Najlepšia obrana v športe :o je útok. :D
Naposledy upravil(a) jimmi dne 07 dub 2019 20:22, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

BVa:
Kde buďto přímo nebo významem textu popírám, že se hudba dostane "signálom z prehrávača cez preamp do konca a reproboxov, kde sa zmeni na zvuk"?
Správně, nikde. Proč tedy opět vyvracíš či mentorsky vysvětluješ něco, o čem jsem nikde nepsal? :-D.

Jaké konkrétní základní souvislosti mi unikají, když se ptám, čím se měří tebou uvedená tekutost zvuku a další zvukomalebné popisy zvuku tvých zesilovačů? Dáš přece jen na měřitelné objektivní fakty, jak správně upozornil tvůj vlezdoprdelník davidkabel, ne na žádné vznosné popisy impresí plynoucí z okoposlechu.
Další mé otázky červeně v příspěvku od NA výše.

Po ostatních vždy žádáš konkrétní fakta v odpovědích, zde máš možnost je uvést. Nebo opět voda a víno, jak máš v důkladně zaužívaném zvyku?

Jinak předvádíš Jasonovatění jako vyšité :-D.

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik »

BVa - Jason jako pres kopirak.

Po vysvetleni PR kecu na BVa webu (skoda, ze to nekdo nevzpomnel driv) se uz tady muzou tak akorat oblbovat navzajem!
Naposledy upravil(a) analytik dne 07 dub 2019 20:31, celkem upraveno 5 x.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

"použité jsou výhradně solid core vodiče, u kterých nedochází ke zkreslení jako u lankového provedení. U těch totiž elektrony přechází z jednoho drátku do druhého přes zhoršené prostředí což narušuje jejich tok a to přináší zkreslení audio signálu."
Vau ,tak tuhle blbost mohl napsat jenom obrovský pohádkář. *headbang*

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Až jednou dokáží ti co slyší "padat deky aj. " rozlišit po tmě kočku od psa, bude na světě o hádku méně. *thumbs down*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

PítrsPraha píše:
07 dub 2019 20:22
BVa:
Kde buďto přímo nebo významem textu popírám, že se hudba dostane "signálom z prehrávača cez preamp do konca a reproboxov, kde sa zmeni na zvuk"?
Správně, nikde. Proč tedy opět vyvracíš či mentorsky vysvětluješ něco, o čem jsem nikde nepsal? :-D.

Jaké konkrétní základní souvislosti mi unikají, když se ptám, čím se měří tebou uvedená tekutost zvuku a další zvukomalebné popisy zvuku tvých zesilovačů? Dáš přece jen na měřitelné objektivní fakty, jak správně upozornil tvůj vlezdoprdelník davidkabel, ne na žádné vznosné popisy impresí plynoucí z okoposlechu.
Další mé otázky červeně v příspěvku od NA výše.

Po ostatních vždy žádáš konkrétní fakta v odpovědích, zde máš možnost je uvést. Nebo opět voda a víno, jak máš v důkladně zaužívaném zvyku?

Jinak předvádíš Jasonovatění jako vyšité :-D.
Ten môj príspevok mal troch adresátov, jeden z nich povedal
To je perla, tak signál je nositelem zvuku, to by jeden neřekl.
Unikajú ti tie súvislosti, že sa nemerajú "vlastnosti" zvuku, ale zmeny signálu. A signál , ktorý je minimálne zmenený, rovnako minimálne zmení zvuk, ktorý vznikne premenou toho signálu na zvuk. K tým adjektívam zvukku som napísal " je popisovaný ako..." A tvoje kecy o urážkach (komolenie nicku..)a nadávaní( vlezdoprdelník) sú tvojim autoportrétom, presne to totiž robìš, lebo nemáš žiadne normálne argumety. A kto je tu rektálny alpinista, si normálni ľudia urobili obraz už dávno. A moja "filozofia" je nasledovná
Pri návrhu a vývoji všetkých výrobkov vychádzam z podstaty verného zvuku - našou úlohou je reprodukovať a nie meniť, tvorba patrí interpretom. Preto žiadny komponent by nemal k zvuku nič pridávať, maskovať alebo meniť. Každá zmena, aj keď by to bolo "zlepšenie" zvuku, nás vzdiali od originálu. S týmto názorom určite mnohí nebudú súhlasiť, ale keď chceme vernú, presnejšie realistickú, reprodukciu, iná cesta nie je možná. Že je to správna cesta potvrdzujú pozitívne ohlasy a testy v domácej aj zahraničnej tlači a spokojnosť doterajších zákazníkov. Výsledkom je zvuk, ktorý si nekladie za cieľ páčiť sa okamžite každému. Je to presná a verná reprodukcia každej nahrávky so všetkými jej detailmi, ktorá odhalí aj chyby nahrávky alebo nepresnosti interprétov, je to hudba taká , aká je v skutočnosti. A o tú hlavne ide
Chápem, že toto si účelovo "nevidel". :(
Naposledy upravil(a) BVa dne 07 dub 2019 21:32, celkem upraveno 3 x.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

davidhighend píše:Další vzdělané hovado se ozvalo.
Já se klidně přiznám, že na poli snake oil jsem naprostý nevzdělanec. Ty máš naopak v tomhle oboru díky svému ladění kabelů na míru velké zkušenosti, budeš tedy určitě znát odpovědi na otázky:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

davidhighend píše:
07 dub 2019 21:30
analytik píše:
07 dub 2019 21:23
davidhighend píše:
07 dub 2019 21:02
Pitrs někdy stačí když si ho vyhoníš někde kde tě nikdo nevidí. Pak nemusíš nekonečně onanovat na veřejných fórech.

Mozna by bylo lepsi, kdybys prispel napr. do tematu - akusticky upravena mistnost - viz. tvoje vybaveni, nez ze sebe na netu delat primitivni prase.
Takoví chytráci jako ty a PíčusPraha jsou mi úplně u prdele. Tak si tady vzlykejte a placejte po prdelkách já to tady balím. Čus
A proto neustále vyhledáváš mé příspěvky a téměř obratem vždy reaguješ. To dává smysl.
:-D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa píše:Ten môj príspevok mal troch adresátov, jeden z nich povedal
Ano, a jedním z nich jsem já. A proto se ptám, proč mně adresuješ vysvětlení k něčemu, co jsem ani náznakem nenapsal?
Umíš odpovědět napřímo nebo máš zase jen tyhle své tradiční vytáčky?

Na útoky v osobní rovině jsem od tebe už zvyklý, stejně jako ostatní. Nechávám tedy proplout.

Tradičně jsi odignoroval to, co se ti z mého příspěvku nehodí. Dáš jedině na měřitelné objektivní fakty, proto se ptám:

Prosím o konkrétní názvy veličin a záznamy měření.

Děkuji

Odpovědět