Kabel z metráže

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabel z metráže

Příspěvek od fox »

Mám pro hifi samostatný přívod stíněným kabelem od jističe po zásuvku. Původně jsem měl stínění uzemněné v rozvaděči. Zvuk aparátu nebyl podle mých představ. Po přepojení před zásuvkou se zvuk podstatně zlepšil.
Kabely zemním vždy u přístrojové zástrčky. Někteří výrobci ale taky zemní na opačném konci, například Audioqest. Proto je třeba zkoušet.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Pavel_LXmini píše:
14 led 2021 19:16
Nechci ale nic zkoušet.
Tohle bude na dlouho. 😊
Hodně zábavy.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Pavel_LXmini píše:
14 led 2021 19:16
Děkuji za reakce. Nechci ale nic zkoušet. Zatím. To jsem nepsal. Psal jsem:
Mohl by mě prosím někdo nasměrovat. Jak přívod AC na zdroj ovlivní čistotu tónu? Stačí směr, pak už si to najdu a prostuduji.
Až to nastuduji, tak budu při zkoušení trochu vědět, co hledám. Mohl bych tedy ještě jednou poprosit?
nechces-li nic zkouset tak se tim netrap

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

fox píše:
14 led 2021 19:30
Mám pro hifi samostatný přívod stíněným kabelem od jističe po zásuvku. Původně jsem měl stínění uzemněné v rozvaděči. Zvuk aparátu nebyl podle mých představ. Po přepojení před zásuvkou se zvuk podstatně zlepšil.
Se stíněním samostatného přívodu jsem provedl totéž co pan fox a dosáhl obdobného pozitivního výsledku.Zvuk ještě více "prohlédl" a jednotlivé prvky hudební scény získaly přesnější umístění a jasnější kontury. *thumbs up*

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel_LXmini »

Nikdo mně neodpověděl na konkrétně položenou otázku. A to jsem žádal jenom o naznačení, nechtěl jsem vyčerpávající obhajobu s fyzikálním důkazem (nedejbože měřením). Trochu počkám. Třeba se sem přihlásí někdo, kdo tomu rozumí.
Nicméně jsem ale začal studovat kabely sám. Navštívil jsem stránky výrobců a hledal na jaké parametry kabelu a vylepšení zvuku svou konstrukcí míří. Po poctivém studiu se mě zatím zdá nejpravděpodobnější tato teorie:
Bude to pravděpodobně efekt placebo. Název je odvozen z latinského kořene placere = líbit se. Našel jsem k tomu hezkou definici. Cituji prosím: "Placebo je látka, která je pacientovi podávána jako lék. Na rozdíl od běžných léčiv však neobsahuje žádné účinné látky, často se nejedná o nic více než obyčejný cukrový bonbón. To, co je však u placeba zásadní, je víra pacienta, že mu záhadná pilulka může pomoci." Našel jsem ještě výstižnější definici: „Placebem se rozumí jakýkoliv lékařský postup, který vede k účinné změně u pacienta dík terapeutickému záměru při absenci jakékoliv chemické nebo fyzické příčinné vazby.“ Pro teorii high-end síťových kabelů bych v poslední definici zaměnil fyzické za fyzikální a je to.
Nicméně stále pochybuji a jsem ochoten zvažovat i jiné teorie. Snad se dočkám odpovědi na jasně položenou otázku.

Booker
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Booker »

Použil bych stejné kabely, které používají ve studiích, tedy kabely dodávané výrobcem zařízení a basta.
Případně bych pracoval s teorií, že u pořádného Hi-Fi a High Endu vůbec, je to ten úplně poslední metr přívodu do zařízení reprodukující ten tón 🙃

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Pavel_LXmini píše:
14 led 2021 22:21
Nikdo mně neodpověděl na konkrétně položenou otázku. A to jsem žádal jenom o naznačení, nechtěl jsem vyčerpávající obhajobu s fyzikálním důkazem (nedejbože měřením). Trochu počkám. Třeba se sem přihlásí někdo, kdo tomu rozumí.
Nicméně jsem ale začal studovat kabely sám. Navštívil jsem stránky výrobců a hledal na jaké parametry kabelu a vylepšení zvuku svou konstrukcí míří. Po poctivém studiu se mě zatím zdá nejpravděpodobnější tato teorie:
Bude to pravděpodobně efekt placebo. Název je odvozen z latinského kořene placere = líbit se. Našel jsem k tomu hezkou definici. Cituji prosím: "Placebo je látka, která je pacientovi podávána jako lék. Na rozdíl od běžných léčiv však neobsahuje žádné účinné látky, často se nejedná o nic více než obyčejný cukrový bonbón. To, co je však u placeba zásadní, je víra pacienta, že mu záhadná pilulka může pomoci." Našel jsem ještě výstižnější definici: „Placebem se rozumí jakýkoliv lékařský postup, který vede k účinné změně u pacienta dík terapeutickému záměru při absenci jakékoliv chemické nebo fyzické příčinné vazby.“ Pro teorii high-end síťových kabelů bych v poslední definici zaměnil fyzické za fyzikální a je to.
Nicméně stále pochybuji a jsem ochoten zvažovat i jiné teorie. Snad se dočkám odpovědi na jasně položenou otázku.
Já už to tu psal i jinejm nýmandum, tak eště jednou - na hifiroom sou lidi zocelený, provokovat musíš jít na vedlejší fórum, tady seš každýmu akorát tak u prd.le a pro smích. :lol:
Ale víš co je v tvym případě úplně nejhorší? Že se u toho snažíš bejt vtipnej a vůbec na to nemáš talent, takže jseš jenom trapnej. Já bych se teď na tvym místě dost styděl a ani si nedovedu představit, že by ses ještě ozval...teda pokud nejseš masochista.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

U nás se taky říká : Chytrému napověz, hloupého kopni.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Pavel_LXmini píše:
14 led 2021 22:21
Tady, takhle je to s kabely. :lol:

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Robelles píše:
11 led 2021 16:23
Moja skúsenosť ku káblu VIBORG VP-1501.
Kúpil som si hotový kábel s koncovkami. Čo ma na ňom zarazilo po rozobratí, že čínania nezapájajú oplet/tienenie ani na jednej strane. Musel som si ho dorobiť. Tí čo nakupujú v metráži s tým nemajú problém lebo si to spravia tak ako oni potrebujú.
Čítam tu samé pozitíva na kábel ale nik sa nepresvedčil ako je to spravené. Inak kábel po oprave je fajn. Keď som to napísal čínanovi aj s fotkami tak bol môj prípevok zmazaný. Takže cenzúra funguje.
Viborg VP1501 zakupeny ako hotovy ma zapojeny aspon u mna oplet na strane vidlice do steny:
Přílohy
7370A500-8DF7-4B63-A928-DD25A943B44D.jpeg

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:

No nazdar. Rád bych připomenul pravidla diskuzního fóra HIFIroom:
-----
Než začnete přispívat, seznamte se prosím se základními PRAVIDLY, která jsou na tomto fóru vyžadována. Jejich dodržováním přispějete k dobré úrovni a přínosné informační hodnotě tohoto fóra. Jejich porušování může pro vás znamenat varování a opakované varování BAN.

1. Diskusní fórum HIFIroom slouží primárně k odborným diskusím o Hi-Fi technice a poslechu hudby. Můžete zde otevřít diskuzi nebo požádat o praktické rady a pomoc ve všech zmíněných oblastech. Zároveň se můžete podělit i o své vlastní zkušenosti a vědomosti a poradit méně zkušeným uživatelům.

2. Příspěvky ve všech těchto diskusích by měly být věcné, faktické a přínosné. Příspěvky off topic, bezobsažné příspěvky, trolling, jednoznačně chybné informace nebo příspěvky, které nedávají smysl, budou mazány (a autoři mohou dostat varování).
-----
Jestliže výše není off topic tak co už. Položil jsem slušně jasnou technickou otázku a již jsem byl urážen volem, nýmandem a hloupým (pokud to teda fox nemyslel na jiné příspěvky). Ani náznak vysvětlení.
Zeptám se počtvrté: jak přívod AC na zdroj ovlivní čistotu tónu? (myslím prosím fyzikálně, abych to mohl nastudovat a vyzkoušet)
Vyzývám ty, kteří na otázku nemají odpověď, ať vůbec nereagují. Potom se tu téma ztratí a je z toho výše uvedený nepořádek. Není ostuda, když nevíte. Já také nevím, proto se ptám.

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

No nazdar!

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:

Sorry, nemusíte se prosím obtěžovat mým dotazem. Vyděsily mě až agresivní reakce, tak jsem zapátral a už je mi to jasné. Je tábor co měří a tábor co věří a je to citlivé téma. S vírou je vždy citlivé téma. Na mou obranu, nikdy jsem nebyl na žádném HIFI fóru a zaskočilo mě to. Jsem začátečník a hned takový přešlap. Ještě jednou omluva.

Oplt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oplt »

Nic si z toho nedělej. Mám velice dobrého kamaráda věřiče. Já jsem za měřiče. A když se sejdeme na grilovačce nebo jiné párty tak nikdo z ostatní společnosti nechápe naší celovečerní debatu :-)
Ale hraje mu to pěkně. Já jedu vintage stroje a taky se mu líbí zvuk. Prostě nic v tom nehledej, je to zábava.

Odpovědět