Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od davidhighend » 22 čer 2015 10:21

bh69 to řekl presne, tam zadaná adekvatnost proste neni. Chytat se ceny v poměru k sestavě je naprosto zavádějící.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 22 čer 2015 11:03

Stačí se jen podivat na fotky, ktere sem dal Mirek. Adekvatní Harmonix s neadekvátní cenou v adekvatní sestavě od Zapy a Steva. A takových legracek je spousta, tak kde je pak to opodstatnění, který kabel je ci neni vhodný. V cene to urcite neni ani ve zvucnem jménu výrobce.

sekal

Příspěvek od sekal » 22 čer 2015 12:27

fotolaik píše:..tedy i zbytecne napadani v osobni rovine by nemelo byt..
Toto není napadání v osobní rovině, mudrlante ? Dehonestace (všech) oponentních příspěvků, resp. jejich autorů, je v pořádku ? Ano ?

Jinak název tohoto vlákna je Myty predrazenych kablov, takže diskuze se odvíjí přesně v intencích tohoto tématu. Pokud komukoliv tento thread vadí, tak ho nemusí číst a zapojovat se do něj. Jak prosté, že..

Odar

Příspěvek od Odar » 22 čer 2015 14:25

fotolaik píše:nebo snad je povinnost si to kupovat
Podla niektorych to povinnost je kabely/myty-predrazenych-kablov-t14023-105.html#p135154 Odpoved som od lachima zatial nedostal. Ak sa niekomu paci metraz zo Supry na jeho reprosustavach, nech su akokolvek drahe, vzdy by mal mat pre istotu v sufliku znackove, co najdrahsie kable pre pripad navstevy hifistickej komisie. Je to trapne, ale je to tak :mrgreen:

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 čer 2015 15:52

odar
pardon. já si totiž žádného dotazu na mě konkrétně nevšiml.
jinak bych samozřejmě reagoval.
pokud myslíš tvůj zobecňující dotaz "..a co pokud se někomu nějaký kabel líbí ..?"
na to mohu jen logicky odpovědět : "ať je majitel takové "sestavy/kabelů/akustiky" spokojen s tím, co se mu/jemu líbí".
hlavně ať zkouší, experimentuje a poslouchá na své sestavě. ne verbálně - virtuálně či u piva.
:-)

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 15:56

lachim píše:též se ještě přidám.
osobně považuji za nejdůležitější, pro celkový zvuk sestavy, její (jak jinak to nazvat) vyváženost.
od filtrace a kabelů přes komponenty k akustice. a to se právě týká i "předražených" kabelů.
tzn., že
- k naim unit a bw 805 připojit repro kabely valhalla v proskleném obýváku je stejná blbost jako
- mezi monobloky mark levinson 33 a repro magico v3 připojit reprokabel supra ply v místnosti s ideálním poměrem stran (též považuji za totální blbost).
nikdy jsem nepochopil smysl budování sestavy, když majitel připojí k repro focal scala utopia ( + bryston, esoteric, atd...) kabeláž z metráže supra. ač perfektní diy.
nebo naopak zakoupí kompletní kabeláž nordost frey ke komponentům densen a repro xavian xn125.
dle mého názoru jde prostě o pragmatickou "vyváženost" sestavy.
diskutabilní zvukový přínos ( zvukovou změnu) v jednotkách procent tímto nijak nehodnotím.
ano. akustika, změna komponentu má rozhooooodně větší vliv než výměna repro/xlr/power kabelu. ale....
k přístrojům za stovky tisíc bych osobně zapojoval jen kabely za desetitisíce.
není nad to si to prostě vyzkoušet. doma v klidu měsíc poslouchat kabel x kalelu.
k moblokům mcintosh 501/MF750k/Marsh připojit napájecí kabel supra ( 4000) a pak kabel z čistého stříbra ( 65.000).
musí však "fungovat" i ten zbytek! především akustika, reprobedny, zdroj...
Tzn, kabely se kupuji v cenach ostatnich komponentu, nikoliv podle toho, jestli jejich nakup ma nejaky racionalni smysl? Vubec nechci vyvolavat nejakou nesmyslnou hadku, nicmene, co myslite, poznal by treba Zappa ve slepem testu rozdil mezi obycejnou medenou dvojlinkou s dobre udelanymi konektory a Kimberem KS 3035 za porizovacku vyssi nez 150t? :-) Ja mam svuj tip na vysledek :-) Zatim si myslim, ze ve slepem testu nikdo tento muj tip neprostrelil(ba prave naopak). Na druhou stranu, chapu, ze si nekdo koupi drazsi kabel, take se mi libi hezky provedene kabely, proc ne. Ale o jejich prinosu silne pochybuji. On kazdej slysi travu rust a pak kdyz dojde na lamani chleba, tak nepozna, ze mu bedny hrajou v protifazi anebo, ze ma odpalenej vyskac :-)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 čer 2015 16:36

Wave_99
1. netuším co pozná zappa. vůbec bych si nedovolil se pouštět do této roviny!
právě u zappa jsme např. zkoušeli nordost valhalla x kimber 3035. rozdíl slyšeli jasně a stejně všichni zůčastnění.
(myslím 5 + já)
s valhallou se jeho sestava nedala poslouchat.
( na mé sestav byl zase naopak kimber 3035 totální matla-patla)
důvody jsou však na samostatnou debatu !
2. Tzn, kabely se kupuji v cenach ostatnich komponentu, nikoliv podle toho, jestli jejich nakup ma nejaky racionalni smysl?
nevím jaké má kdo pohnutky k nákupu drahých kabelů. osobně jsem se rozhodoval zcela pragmaticky.
cena/výkon/prodejní cena za 2hnd.
soudruhům hifistům jsem půjčil jak supru tak i valhallu. rozhodnutí nechal zcela na nich.
pokud měl někdo akustiku "skleněný obývák", pak jsem mu valhallu ani nenabízel a nabídl k supře ještě repro kabel "paolo".
osobně bych tudíž doporučil pragmatický přístup. viz. můj text 19 čer 2015, 08:34
hlavně však dlouhodobé testování a "nohy v teple". žádné přehazování 2 kabelů na 3 písničkách 2 desek a podobně

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 16:41

Nu, ja jen, ze ja osobne jsem u slepeho testu pomerne rychle ze svych emoci vychladl :-) Nebranil bych se ani vyssi investici do kabelu, pokud bych to poznal na "prvni dobrou". Nuance objevene po tydnu zkoumani nemaji pro me zadny smysl, ciste subjektivne :-) Ad. Nordost Valhalla vs Kimber KS 3035 - jeste na Srollu? A ne pri slepem testu, ze?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 čer 2015 16:49

wave_99
1. nebyl jsi tam nakonec též? třeba na půdičce?
nebyl to slepý test. ani nás asi nenapdalo ho dělat. a hrálo se skutečně na srollu.
rozdíl mezi oběma kábli byl na zappově sestavě ohromný.
2. netuším jakou máš sestavu/akustiku. ale můžeme domluvit nějaký poslech.
pokud se nebráníš, pak si to doma opět vyzkoušej.
souhlasím, že pokud "to" není slyšet na "první doboru", pak většinou není další chuť/důvod k dalšímu testování.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 16:56

Bohuzel, nebyl jsem ani na pudicce, bohuzel :-))) ackoliv bych ty skrine rad slysel, od Tannoy znam duverne jen Definition D700 a D900 :-) Ja se do dalsich debat radeji poustet nebudu, treba se to jednou zmeni a proposloucham se do vyssiho levelu.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 čer 2015 17:02

wave_99
tvá reakce se čte tak nějak ironicky.
on je to s tím "proposloucháním" též na zajímavou diskuzi.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 17:09

Ale ne, to, ze ja jsem skepticky, to nic neznamena. U me je to momentalne stejne fuk, kvalita pristroju rozhodne prevysuje akusticke podminky v byte, bohuzel, aktualne s tim v 2+KK nic neudelam, nicmene, to nebude navzdy. Pak se uvidi :-) BTW, jak si vysvetlis, ze nikdo, kdo jasne slysi rozdil mezi dvema kabely, vetsinou nechce tento jasny rozdil potvrdit ve slepem testu? Co jsem tak procital diskuze, tak to konci vetsinou vzdy stejne a slepe testy, ktere se najdou na internetu, ty zrovna neukazuji na to, ze je mozne slyset u rozumne provedenych kabelu rozdily...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 čer 2015 18:27

wave
osobně nevím o podobných případech.
opakovaně jsem slepý test podstoupil. několika se zůčastnil. min. 10 jich organizoval/přepojoval.
opakovaně jsem na tomto fóru slepé testy u mě nabízel. většinou pak nikdo nedorazil.
otázkou "na okraj" je ovšem : "čeho chceš ve slepém testu dosáhnout". to je též na dlouhou diskuzi!.
ne však virtuální.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 18:56

No, u slepeho testu bych chtel dosahnout statistickeho potvrzeni, ze rozdil mezi 4mm dvoulinkou za par Kc a Valhallou za 200t uslysi spolehlive vice nez rekneme 75% testovanych subjektu, samozrejme by bylo vhodne, aby testovani meli alespon elementarni poslechove zkusenosti... Na tema kabelu jsem diskutoval s par znamymi z oblasti profi audia(velmi dobry zvukar a jeden aktivni skvely kytarista a provozovatel hudebniho studia - ten slysi skutecne velmi dobre, osobne kdysi ve studiu overeno, bohuzel na me :-) a oba dotycni se nad mymi dotazy, ad. propojovaci kabely za drahe penize jen smali. Pro me velmi cenny nazor, od obou...

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 22 čer 2015 19:05

WaVe_99: Ale fuj, tohle se dělá, takhle rozkopávat bábovičky a kazit kšeft *hura* ?

Odpovědět