Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 19:16

O to se vubec nesnazim, na druhe strane jsem slysel konstruktera audio zesilovacu, ktery si byl prinosem kabelu(jak propojovaci, tak repro) v sestave jist. A rozhodne to byla duveryhodna osoba. Takze kazdy stejne da na vlastni usi :-)

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 22 čer 2015 20:08

On kazdej slysi travu rust a pak kdyz dojde na lamani chleba, tak nepozna, ze mu bedny hrajou v protifazi anebo, ze ma odpalenej vyskac :-)
*palec*

Mne by zajimalo, kolik z vas se kdy podivalo do svych reprobeden na vyhybku, na ty kilometry "zvonkace" na spulce pro vyskac nebo smesny tisteny spoje, popr. dratky s prurezem 0,5mm2 vedouci ke kondenzatorum.

D.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 22 čer 2015 23:53

davidm535i píše:
On kazdej slysi travu rust a pak kdyz dojde na lamani chleba, tak nepozna, ze mu bedny hrajou v protifazi anebo, ze ma odpalenej vyskac :-)
*palec*

Mne by zajimalo, kolik z vas se kdy podivalo do svych reprobeden na vyhybku, na ty kilometry "zvonkace" na spulce pro vyskac nebo smesny tisteny spoje, popr. dratky s prurezem 0,5mm2 vedouci ke kondenzatorum.

D.
No i to je zcela relevantni argument. Propojujeme zesilovac s bednama 2m kabelu za 150t Kc a pak se podivam na fotku vnitrku reprosoustav a tam je dvoulinka za 20Kc/m? :-( A ze je to i u beden za statisice...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 23 čer 2015 07:07

otázkou "na okraj" je ovšem : "čeho chceš ve slepém testu dosáhnout".
Obrovským úspechom by bolo štatisticky významné potvrdenie schopnosti bezpečne poznať rozdiel. Nie čo je čo,alebo čo je lepšie.. Stačí , že sa pozná /nepozná, že sa niečo zmenilo. To je účel slepého testu.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 23 čer 2015 10:30

WaVe_99 píše:No, u slepeho testu bych chtel dosahnout statistickeho potvrzeni, ze rozdil mezi 4mm dvoulinkou za par Kc a Valhallou za 200t uslysi spolehlive vice nez rekneme 75% testovanych subjektu, samozrejme by bylo vhodne, aby testovani meli alespon elementarni poslechove zkusenosti... Na tema kabelu jsem diskutoval s par znamymi z oblasti profi audia(velmi dobry zvukar a jeden aktivni skvely kytarista a provozovatel hudebniho studia - ten slysi skutecne velmi dobre, osobne kdysi ve studiu overeno, bohuzel na me :-) a oba dotycni se nad mymi dotazy, ad. propojovaci kabely za drahe penize jen smali. Pro me velmi cenny nazor, od obou...
Tímto argumentem bych se moc neoháněl. Výsledkem jsou mnohdy neposlouchatelné nahrávky, o kterých se nejenom na tomto fóru napsalo až až.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 23 čer 2015 10:42

fox: A víš, že zorvna od těch zmiňovaných lidí jdou neposlouchatelné nahrávky\? Nebo ti šlo pouze o to, znevážit názor, který není pro-kabeli?

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 23 čer 2015 12:53

Výše zmiňovaného zvukaře neznám, protože nikde není napsáno, jak se jmenuje. Beru to všeobecně. :)
Mám kamaráda technika, který se pohybuje mezi zvukaři a měl podobné názory o vlivu kabelů na zvuk, Když jsme spolu prováděli slepé testy, musel svůj názor poopravit.
Taky nejsem příznivcem předražených kabelů za mnoho desítek tisíc korun. To však neznamená, že bych si kabeláž do své aparatury nevybíral.
Toto vlákno je o ničem. Vždy budou existovat dva tábory s opačným názorem.
Jestli Vás to baví, můžete pokračovat ve svém hádání až do nekonečna. :lol:

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 23 čer 2015 13:44

Neni proc se hadat. Na jedne strane je skepse, na druhe nicim exaktnim nepodlozena jistota. Z me strany pouze zvedavost :-)

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 23 čer 2015 14:15

Každá jiná konstrukce kabelu má svou měřitelnou indukčnost, kapacitu a odpor. Tím pádem by se kabely od sebe měly lišit. Toť můj laický úsudek. :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 23 čer 2015 15:04

fox píše:Každá jiná konstrukce kabelu má svou měřitelnou indukčnost, kapacitu a odpor. Tím pádem by se kabely od sebe měly lišit. Toť můj laický úsudek. :)
to, že se v něčem trochu liší ještě vubec nic neříká o tom, jestli daný rozdíly maji nejaky realny vliv .. treba u odporu o tom vic nez pochybuju (takze vsechny supercisty a supervodivy materialy jsou jenom marketing).

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 23 čer 2015 15:29

Odpor asi není podstatný. Kapacita a indukčnost snad hrají větší roli ?

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 23 čer 2015 15:40

Tak urcite rozdil v kapacite a indukcnosti v radu desetin procenta vytvori naprosto jinej odlisnej pohadkovej kabel :lol:

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 23 čer 2015 16:11

davidm535i píše:Tak urcite rozdil v kapacite a indukcnosti v radu desetin procenta vytvori naprosto jinej odlisnej pohadkovej kabel :lol:
asi tak .. hlavne ve srovnani s kapacitou a indukcnosti reprosoustav :)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 23 čer 2015 16:55

"Mne by zajimalo, kolik z vas se kdy podivalo do svych reprobeden na vyhybku, na ty kilometry "zvonkace" na spulce pro vyskac nebo smesny tisteny spoje, popr. dratky s prurezem 0,5mm2 vedouci ke kondenzatorum." ;)

Naštěstí jsem si vyhybku dělal sám, takže vydrátováno koaxem a kondíky skládané paralerně z kondíků do impulzních zdrojů.

Jinak bych chtěl trochu zmírnit svoje prohlášení o neslyšnosti parametrů kabelů. Indukčnost je asi důležitý parametr. Trochu jsem si hrál se simulacemi a u 8 ohmových beden je už celkem zajímavých 20uH, což není mnoho. I když běžná 2x4mm2 má na metru pod 3uH, tak teď babo raď, proč je to slyšet. Pořád bych to viděl na problém zesilovače (i toho mého) Asi mu ta anténa fakt nedělá dobře.
Takže levně a kvalitně, Aircell 7 ;)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 24 čer 2015 11:09

s kabeli, jak říká cough, je to holt těžké.

jak jsem se teď stěhoval, dal jsem na systém nejobyčejnější 1,5mm2 dvojlinku, než změním koncovky na mých oblíbených a vymazlených diy-solid-core smaltovaných repro-kabelech............................. a včera jsem ty dráty do systému vrátil.

přísahám, že to hraje O HODNĚ líp a kdyby mi někdo řekl, ať tam nechám tu dvojlinku, že je to vlastně jedno, tak ho zcela jednoznačně pošlu do řiti, ať si tu blbou dvojlinku poslouchá sám..................

můj osobní (dlouhodobý) pocit je, že paralelní vedení žil vedle sebe (dvojlinka) není vůbec dobré řešení a kroucené kabely jsou rozhodně (a slyšitelně) lepší.

* * * * * * * *
nicméně skepse vůči předraženým kabelům se vůbec nevzdávám, podle mě je třeba polyuretan jedno z nejlepších dielektrik. které existuje (a přitom stojí pár kaček).
ostatně všechny cívky v našich přístrojích a bednách ho používají.

a navíc - já potřebuji 3 páry repro-kabelů, a při představě, že bych vydal peníze za tři páry valhally (byly by to v podstatě všechny prachy, které jsem schopen dát dohromady), nahlas jsem se rozesmál............ :lol:
opravdu si umím představit 1000 a jeden způsob, jak je utratit líp.

Odpovědět