Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
boxer

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od boxer » 10 črc 2015 21:07

*offtopic*

Když cca před rokem jsem poprvé reagoval na Usamu Mat Bata, tak jsem sice věděl, že to bude hezky rakovinovatět, ale že se to dostane tak daleko, to ani ve zlém snu.

Nechci tady o tom dál ani větu, ale doufám, že "kabeli" budou tady proti tomu veselá a hezká zábava.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Osobně jsem pesimista ohledně vlivů kabelů.
Co oceňuji, když jsou kromě "zdravé" dimenze a dobře provedených a dobře sedících koncovek (kvalitní kontakt) hlavně špičkově stíněné.
Vyzařování in-and-out považuji za hlavní možnost toho, že pro různé "nádobí" připojené k nim, opravdu jsou výsledky jiné. Tedy jinak řečeno, čím kvalitativně hůře navržené a provedené (citlivě reagující) zařízení na ně pověsím, tím je vliv větší.

Ohledně známého RLC si myslím, že pokud je to v rozmezí, které se udává jako "normální a běžné", nemůže být slyšitelných rozdílů.
Pokud v některém z hodnot "to uletí silně mimo", tak jistě se něco musí dít a i slyšet to může být. Zase záleží na citlivosti toho, co k tomu dáváme.
Ale globálně je vliv , tak jako tak, v řádech jednotek procent.
Pokud ale jsou "jasně slyšitelné rozdíly" v provedení materiálu koncovek, opletu, množství 9 CU atd, to neberu.

Při výměně zesilovače či 1518 beden bude vždy více slyšitelný rozdíl.

Ježíš, já už blbnu. 1518 škrtám.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 10 črc 2015 21:33

Constant Directivity Cables na vás, bando jedna :lol:

boxer

Příspěvek od boxer » 10 črc 2015 21:55

Že na tebe pošlu konstantní směrový, frekvenčně nezávislý orgán.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 10 črc 2015 22:07

Bartoliho na Vas, ten Vám to všechno vysvětli vědecky hifisti nahluchlí

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 12 črc 2015 19:56

Ježíš, já už blbnu. 1518 škrtám.
1518, co to je za tajnej kod? :mrgreen:

Jinak "RLC hodnoty" asi u normalnich beznych produktu nijak neulitavaj, takze se neni duvod vzrusovat :)

D.

boxer

Příspěvek od boxer » 12 črc 2015 21:16

U běžných asi ne. Je pravdou, že jsem se jednotlivými kablíky a jejich hodnotami nijak zvlášť nezabýval. Dokonce jsem se nedostal k tomu, abych si doma tu snůšku kabelů co mám, přeměřil a dal do nějaké souvislosti. Pokud tedy vůbec nějaká je.

Ale co vím, třeba o Nordost Vallhalla (vím, není to ani běžný a ani cenově normální kablík), je tam výrazně, ale opravdu výrazně nižší (asi o řád) jedna hodnota. Asi kapacita. Teď nevím.

Proto by mohl tento kablík mít takový popisovaný rozdíl proti jiným.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 13 črc 2015 21:55

boxer píše:
Ale co vím, třeba o Nordost Vallhalla (vím, není to ani běžný a ani cenově normální kablík), je tam výrazně, ale opravdu výrazně nižší (asi o řád) jedna hodnota. Asi kapacita. Teď nevím.
Kapacita. Ale ne o řád.

http://nordost.com/valhalla-reference/speaker-cable.php

Když jsou dráty daleko od sebe, tak je menší kapacita a větší indukčnost. Když jsou blízko u sebe, tak je to naopak.
Ty údaje o indukčnosti a kapacitě budou mít na stránce správně. Řeči o tom jak se uchová hudební detail díky vyšší rychlosti šíření po kabelu jsou samozřejmě marketingové pindy.

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 14 črc 2015 06:09

Vallhalla Vallhalla, copak nam ta firma zase nalhala?

Pokud se nejaka firma snazi "tunint" USB kabely, tak je to u mne naprosty sarlatanstvi, a muzu si myslet svy i o ostatnich produktech.
pindy bla bla a lhani verejnosti bez uzardeni.
Nemelo by to byt trestny, neco jako klamani zakaznika? :shock:

D.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 14 črc 2015 08:24

boxer píše:
To, že na zdejším fóru je živo jen taktak, na HE fóru skoro mrtvo a na Slovanetu, nebýt Třech mušketýrů s Planchetem v záloze, stále jednajících o stejném 1518 h...ě. by bylo taky.
Je to spíše ukázka toho, jak to bohužel v českým a slovenským hifi rybníčku vypadá. Krom 1518 a kabeli je mrtvo jak v márnici.

A co.
Je to logický vývoj. Diskuse na pololaických fórech se musí nutně velmi rychle vyčerpat. Je pár témat, které se na všech fórech proberou a pak už není moc co řešit, takže se to zvrhne v bulvár. Ono by bylo o čem diskutovat, ale strašně rychle se s rostoucí specializací tématu zužuje okruh lidí, se kterými můžeš diskutovat. Takže je mnohem efektivnější, když se ti 2 - 3 jedinci někde sejdou, místo aby vyvěšovali úvahy na fórum, kde to čte dalších pár set lidí, mezi kterými se určitě najde pár jedinců, majících potřebu sice nemluvit k věci (neboť jí zhusta nerozumějí), ale vytvořit flame.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 14 črc 2015 09:15

david: já bych se nad tím nepozastavoval. kolik myslíš, že té Vallhally za rok prodají na CZ/SK trhu za rok? Jaké budou objemy prodejů? Ve srovnání s čímkoli normálním (rohlíky, automatické pračky, uhlí, telefonní poplatky) to bude naprosto srandovní suma, která se bude navíc z větší části opírat o prodej celého kompletu/instalace sestavy/kina někomu, u koho je pár set tisíc korun navíc za kabely pod rozlišovací schopností a stejně to nebude poslouchat, nota bene aby to zkoumal a rozlišoval. Takže prodej audiofandům bude ještě daleko menší číslo.... Takže spíš nic záviděníhodného...

boxer

Příspěvek od boxer » 14 črc 2015 16:21

PMA

Pavle, chtěl jsem se tě na to zeptat už dávnoa v sz,ale využiju této situace a zeptám se teď a tady.

Na Slovanetu bují rakovina MaBat s jeho 1518 a s jeho prdelolezeckou suitou.
Můj názor na ty věci znáš,ale zarazila mne (nevím proč až tak pozdě a ne hned na začátku) vytasená zpráva MaBata, že ty svý bedýnky (dodnes nevím kde jsou krom Bartoliho DIY ty správné, měřené a jediné originální k mání) měřil v HAMě v listopadu 2014. Zmínil se, že u toho byl krom pana Otčenáška (nevím zda Jan nebo Zdeněk, Štěpána nepředpokládám) i Bobo.
Ty ho dobře a důvěrně znáš. Myslíš si, že kdybys mu napsal, aby se vyjádřil jednoduše a "i pro blbý" k těm bednám, že by to udělal?

Zaráží mne jedna věc. Vždy když se projednávalo nějaké opravdu nosné téma a padly tam nějaké blbosti, Bobo přišel viděl a zvítězil svým typickým nadhledem profíka a dal věci do jasných mezí.

Zde, ani po tak dlouhé době, kde se už pere kde co...nic. A nechce se mi věřit, že to tam občas nečte.

Co ty na to?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 14 črc 2015 16:27

Řekl bych, že Bobo už na fóra víceméně rezignoval, zejména na malicherné spory, a že nebude chtít hrát roli arbitra. Což se ani nedivím. Jediná rozumná cesta je opravdu to ignorovat, jinak platí to Werichovské když se někdo víc než minutu a půl hádá s blbem, stává se jím sám.

Odar

Příspěvek od Odar » 14 črc 2015 18:29

<OT>
boxer píše:Bobo přišel viděl a zvítězil svým typickým nadhledem profíka a dal věci do jasných mezí.
A co potom? Bol chleba na druhy den lacnejsi? :mrgreen:

Pozri, momentalne je v kurze "svata trojka" (stvorka :D ), o pol roka to bude zas nieco ine. Vsetci si tam z nich uz robia srandu a pochybujem, ze niekto vobec tie temy, kde sa to cele premlieva zlava, sprava, berie vazne. Su to len zabomysie vojny, ktore tu vzdy boli, su a budu. Akurat momentalne je to v dost vacsom rozsahu a hlavne o dost vulgarnejsie, ako byva zvykom. Myslim, ze v globale sa nic nedeje - ludom podla mna vadi prave ta vulgarnost.

BV svojim sposobom moze byt rad. Bude viac zvedavcov, co zabludia k nemu do predajne :mrgreen:

Kto to s MAXami mysli skutocne vazne - na nejake nazory 3 (4) ludi sa z vysoka vykasle. Alebo ty ked si kupujes hifinu v tej hodnote, riadis sa radami z fora? Pochybujem *sunglases*
</OT>

sekal

Příspěvek od sekal » 14 črc 2015 18:44

Pokud podobně, jako VB, rezignují všichni odborníci, pak jakékoliv diskuze na fórech ztrácí smysl. Zbydou zde pouze laikové a více či méně maskovaní obchodníci s audio komponenty a jejich nadháněči. Highendfórum i Hifinázory jsou toho důkazem, neboť zde se to již v podstatě stalo..

Odpovědět