Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
mumu
Kontaktovat uživatele:

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od mumu »

Strašne táraš, jimmy.... Ale aspoň je sranda.

sekal

Příspěvek od sekal »

jimmi píše:
28 zář 2020 16:33
Ten zvuk u Vás v posluchovke je toho prikladom ,,upravená akustika v miestnosti aj relativne kvalitné repro a zosilnovače ohladom na cenu atd ale zvuk je bez priestoru a bas zahuhlaný. A to hlavne preto že nepouživate kvalitné káble (sietové, repro,prepojovacie) a poistky.
https://www.bazos.sk/img/1/217/11631221 ... 1601284349

Zato tvoje poslechovka je zářným příkladem state of art. A to ani nezmiňuji, jak jsi zjevně dbalý čistoty svých audio komponentů. Zkrátka hifista každým coulem..

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

8-) sekal si odborník na zvuk.
Prach ak je na vrchu zosilnovača a nie v CDp nevadí. :D Gazdiná može utrieť , len opatrne.

darken76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darken76 »

Jimmi,můžeš mi říct,která část toho textu,na který jsi mě odkázal,odpovídá na moji otázku? A ano,četl jsem to celé.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Jimmi, tak teraz je to už na istotu. Píšeš o svojich pocitoch, nakoľko so sluchom na tom nebudeš dobre.
😁
Sekal: a tie ceny za to harampádí, ale aspoň nepredá. Ja som mu dávno písal, že v tých stenách bude ešte hliníkový rozvod, ale dáš za to zlatú poistku a počuješ jej otočenie. Neverím, že toto môže niekto brať vážne.

darken76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darken76 »

Už jen první věta je blábol až to bolí,bylo by jistě fajn,pokud by stačilo k odstranění kyslíku,tavit v prostředí bez kyslíku,ale tak jednoduché to není.

Dovolím si citaci odborného textu:

Dezoxidace funguje na principu vázání rozpuštěného kyslíku na prvek s vyšší afinitou než
má měď (fosfor, lithium, hořčík, zinek) a je posledním krokem tavby před odléváním.
Dezoxidovadla mohou být rozpustná i nerozpustná. Použitím dezoxidačního prostředku
musíme dbát na to, že zplodiny, které při procesu vzniknou, musí být snadno odstranitelné.
Vzniklý oxid ani zbylý přípravek ve slitině nesmí mít negativní vliv na výslednou strukturu
a důležité je posoudit, jak se změní (sníží) elektrická vodivost slitiny. Nerozpustný dezoxidační
prostředek je např. karbid vápníku CaC2, který reaguje s oxidem měďným reakcí .

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Si to porovnaj doma zvuk originál Nordost a Fake a potom napíš do diskusie či si počul rozdiel.
To že čínan vyrába napíše na kábel Odin neznamená že to je zvukovo ako Odin čo vyrába firma Nordost.
Mal som doma reprokábel ODIN a pre mna zvukovo to bola paráda aj ked osobne tie nižšie káble od Nordostu každý zvukovo bol iný.
Používam iné začky.
Ale tiež som si ho nekupil a to preto že bol naozaj moc drahý ale zvukovo je super.
Poznám a mal som doma od Nordostu prepojovacie napríklad Frey, Tyr,Valhalla a repro Valhalla a Odin tak možem realne niečo ku nim aj napísať a diskutovať.
Aký máš reálnu skusenosť darken76 Ty z Nordost? Napíš.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

kite19 mať Tvoje starosti o mna. :lol:

darken76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darken76 »

Jimmi,
já vůbec neřeším,jestli je lepší Nordost,nebo číňan.To je mi úplně jedno.Už dávno jsem zjistil,že je to hodně individuální,co se zdá dobré mě,jinému nemusí a naopak.Odpověď na tvoji otázku je,že nemám s Nordostem žádnou zkušenost a třeba ani mít nebudu,je mi to fuk.
Mě se nezdají ty hodnoty čistoty materiálu(nejen u Nordostu,ale i u jiných),protože se mi to zdá úplně mimo možnosti dnešní technologie.Možná,tak v laboratorních podmínkách,ale ne v sériové výrobě.Pokud mi na otázku,jak toho dosahují nemůžeš odpovědět,tak se tady třeba najde někdo,kdo může a možná taky ne,uvidíme.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Ja o teba nemám starosti, ja sa o teba bojím! Zhoršuje sa to.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

U Teba je to stále rovnaké mudrovanie a rípanie o ničom, čo si kimber kábel lacný manuálne rozoberal a nenašiel v nom technologický zázrak. 8-)

Každý si može kupiť dnes čo len chce.
Ked niekomu stačí lacná "pekná" čína je to jeho vec.
Ale písať že zvuk je rovnaký u Fake ako u originál značkovom výrobku je naozaj divné a klamstvo.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jimmy, nie je žiadny problém (viackrát som to robil..) pustiť signál (hudbu) z jedného zdroja signálu súčasne dvomi signálovými káblami do vstupu kvalitného signálového trafa, napr. Lundahl, Jensen.. Na výstupe ( sekundáre)toho trafa sa objaví ( v reálnom čase a môžeš to priamo počúvať..) rozdiel tých dvoch signálov na vstupe, to je princíp trafa. A vieš čo tam budeš počuť?
Kulový, Ciml, kulový!
;)
Jeden kábel môže byť ten Odin, druhý kľudne Hama. Toto je realita, nie halucinácie... A namiesto tých káblov si môžeš takto otestovať aj poistky. Ak ťa toto nevylieči, tak je to už fakt vážny osobný problém.
BVaudio, výroba a predaj

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Jimmi, jimmi, ja si počkám čo prinesie tvoj uchometrický výskum😁, potom to kúpim a mám ušetrené, ale vzhľadom na tvoju ponuku káblov po bazároch, máš v tom výskume nejaký chaos.
Podľa mňa aj BVa ťa sem chodí len špehovať, aby zistil čo hrá najlepšie.
Podoťahuj šroby v zástrčkách na tom hliníku, bude lepšie počuť poistky. Ja sem už nechodím, ale nedalo mi, tak ako aj tebe, ty píšeš ja píšem a obidvaja hlúposti 😁

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

BVa píše:
28 zář 2020 19:59
Jimmy, nie je žiadny problém (viackrát som to robil..) pustiť signál (hudbu) z jedného zdroja signálu súčasne dvomi signálovými káblami do vstupu kvalitného signálového trafa, napr. Lundahl, Jensen.. Na výstupe ( sekundáre)toho trafa sa objaví ( v reálnom čase a môžeš to priamo počúvať..) rozdiel tých dvoch signálov na vstupe, to je princíp trafa. A vieš čo tam budeš počuť?
Kulový, Ciml, kulový!
;)
Jeden kábel môže byť ten Odin, druhý kľudne Hama. Toto je realita, nie halucinácie... A namiesto tých káblov si môžeš takto otestovať aj poistky. Ak ťa toto nevylieči, tak je to už fakt vážny osobný problém.
Najvyssi cas pobrat sa do zasluzeneho dochodku...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Však sa pober... Prípadne skús "invalidný", v "ústave" HEF, tam ste rovnako postihnutí.. :)
A niečo faktické k tomu, čo si citoval (ak si to teda pochopil..)?
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět