Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od Jarda69 » 08 čer 2015 20:16

Tak to je pak zase jiná písnička. Já je slyšel na celkem slušné sestavě ve veliké místnosti. Soustředěný poslech, zavřené oči.
Hrálo to opravdu pěkně, skoro bych se nebál napsat "naživo" Následoval slepý test s výměnou cca 3 interkonektů a 3 repro.
Dalo by se to asi poslouchat všechno, ale shodou okolností se mi nejvíc líbila kombinace nejdražších kousků.
Chápu, že ja podobná zkušenost nepřenosná a najde se určitě pár lidí, co budou chtít polemizovat nebo to nějak shodit.
Cenu neberu v potaz, beru to čistě podle pocitu ze zvuku. Možná to ani nebylo správně, ale mě se to tak líbilo.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 08 čer 2015 20:57

lachim píše: když mezi např. repro kabely nelze slyšet velké rozdíly, proč se tedy tolik repro-kabely za statisíce prodávají ? nordost valhalla, taralabs one atd.
Tak toto je ten nejchabější argument na podporu drahých kabelů. Jako by spousta lidí nedělala mnohem větší blbosti než jsou nákupy předražených kabelů!

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 08 čer 2015 21:08

tu tajatuja : a ja myslel, ze je to dotaz *headbang*
a ejhle, on je to "argument"

boxer

Příspěvek od boxer » 08 čer 2015 21:50

A tu znáte?

Jsou dva tábory z nichž jeden........ napsáno x krát.

Nikdy se nedomluví a pořád to bude dokola. Kdo si kupuje drahý kabely je jako ženská, která si koupí malou kabelku od Hermése za 320 000 Kč. To že ji kabelka udělá stejnou službu jako ta za 1000 je přeci fuck.
Kdo si koupí Ferrari, taky ho na našich silnicích nevyužije a bude to spíš o strach.
Místo vily stačí stan.

Když mu drahý kabel vnitřně přinese uspokojení z hudby větší než něco obyč, tak je to fain.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 08 čer 2015 22:56

.... a pak staci zkusit testovat opravdu bez vedomi toho co hraje a vsechno je uplne jinak. ...
Tak ma napadlo či by nebolo lepšie testovať v bezvedomí.

boxer

Příspěvek od boxer » 08 čer 2015 23:02

... nebo bez sebevědomí.

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej » 09 čer 2015 21:25

zlepšovat zvuk aparátu drahým kabelem je zoufalost ..
peníze investované do lepších komponentů jsou mnohem lepší investice
při každém lepším kusu aparátu slyším zlepšení ..ale na propojení stačí rozumný kabel za max tisíce za metr ..
nejlepší je že super komponeny hrají suprově i s kabely za stokoruny ..
když člověk používá selskej rozum a je trochu technik musí mu bejt těch zoufalců co vyhodili za káble desetiticíce dost líto ..
toť můj první a zároveň poslední příspěvek ohledně kabeláže na tomhle foru ;)

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 09 čer 2015 23:06

fotolaik píše:tu tajatuja : a ja myslel, ze je to dotaz *headbang*
a ejhle, on je to "argument"
Boží prostoto *headbang*

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 10 čer 2015 08:02

zlepšovat zvuk aparátu drahým kabelem je zoufalost ..
při každém lepším kusu aparátu slyším zlepšení ..ale na propojení stačí rozumný kabel za max tisíce za metr ..
když člověk používá selskej rozum a je trochu technik musí mu bejt těch zoufalců co vyhodili za káble desetiticíce dost líto ..
TESAT ZLATYM PISMEM DO KAMENE!
*thumbs up*

D.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 13 čer 2015 01:42

lachim píše:dadaft, david535 a spol
dovolte mi dotaz:
když mezi např. repro kabely nelze slyšet velké rozdíly, proč se tedy tolik repro-kabely za statisíce prodávají ? nordost valhalla, taralabs one atd.
prosím o logické vysvětlení vašeho pohledu.
jsou všichni ti jejich kupující totální blázni, kteří uvěřili falešnému dojmu na základě psycho-dojmo-akustiky?
osobně jsem si valhallu koupil a několik jsem jich osobně prodal. jsa však arbitrován pro blbost... (ptám se veřejně osob s větší zkušeností a zdravým rozumem)

co všichni ti majitelé sestav kolem mě (nás-vás)?
osobně znám tak 20 lidí, kteří mají v kabelech +/- 150.000 Kč a více.
vážně je s takovou jistotou považujeje za hlupáky, kteří jen tak, šmik-šmak, vyhodili tisíce eur za zbytečné pozlátko?
já nevím lachime.
kdybych na to měl, třeba si je taky koupím. :D
(nicméně dát 100t za kus drátu mně opravdu příjde trošičku šílené)

ale víš jak to se mnou je, já poslouchám systém, který třeba Linkwitz označuje jako "enhancement", a který poslouchá "when I want to immerse myself in music totally."

ve srovnání se zlepšením, které přináší (opět Linkwitz: "Most significantly, localization accuracy of virtual sources is enhanced and intelligibility of speech and choral voices is improved. The auditory scene is sharpened, not diffused. The expansion of the AS adds spatial separation between virtual sources."), je JAKÝKOLIV (možný) přínos kabelů v běžném stereu fakt zcela bezvýznamná záležitost.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 16 čer 2015 18:47

pulenej píše:zlepšovat zvuk aparátu drahým kabelem je zoufalost ..
toť můj první a zároveň poslední příspěvek ohledně kabeláže na tomhle foru ;)
Hezky jsi to napsal. Taky jsem to zkusil a pěkně jsem si naběhl ;)
Jarda69 píše:Myslím, že není problém vybrat komponenty, kde nebude vliv kabelu znatelný, případně udělat určité úpravy.
Kabely samy o sobě opravdu nemají vliv na zvuk. Pokud se nejedná o nějaké exoty, co rozkmitají zesilovač a podobně.

magy1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magy1 » 18 čer 2015 21:39

Jardooo
ak by si niekedy pocul dospele stereo tak by si pochopil aky vpliv na zvuk maju kable hlavne reproduktorove
nikto s hifistou ktory si ladia stereo kablami
nepozera na hodnoty merani kablov v podstate mas pravdu ze to asi by nemalo mat vpliv na zvuk ale je tam
nieco co mozno nikto ani zmerat nevie je to v podstate ako ked varis dobre jedlo pridavas ingrediencie ani nevies kolko a zrazu je to chutne jedlo
samozrejme ked pouzijes nekvalitne maso alebo zemiaky alebo zeleninu tak to tym korenim neopravis takisto ked mas stereo zostavene s nekvalitnych
komponentov mozes menit kabke kolko chces a zvuk neopravis ale ked mas kvaline komponenty a spojis ich kvalitnymi kablami tak ti garantujem ze rozdiel poznas
ale neplati ze drahy kabel dobry kabel je to prave ta alchymia to doladit aby to pasovalo medzi sebou aj s kablom

mirec1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec1 » 19 čer 2015 08:18

Zlepsovat zvuk aparatury drahymi kablami je naozaj nezmysel.
Je ale mozne , ze ak ma cela zostava potencial zahrat dobre , nevhodnymi kablami sa da dosiahnmut , ze zostava bude hrat pod svoje technicke moznosti.
Kto si ake a ake drahe kable zvoli do svojej zostavy ..... je na zvazeni kazdeho z nas. Ja osobne som si dal financny limit na prepojovaci a sietovy kabel a zijem spokojne s vedomim , ze mnohym by sa moje kable zdali predrazene a inym zase lacne. :)
Dolezite pre mna je to , ze som so zvukom svojej zostavy spokojny.
Ak je niekto schopny a ochotny dat za kable cenu noveho auta , nevadi mi to , ani ho automaticky nepovazujem sa somara. Je to jeho volba a ak ma z toho radost tak je to naozaj OK ...... mina predsa svoje peniaze. :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 19 čer 2015 08:56

Myslím, že problém stojí trochu jinak - pokud vyjdeme z předpokladů, že

1/ technické parametry kabelů se ovlivňují s technickými parametry propojovaných zařízení

2/ neexistují ideální parametry, kterých je třeba dosáhnout, aby kabel hrál co nejlíp bez ohledu na propojovaná zařízení

znamená to, že je třeba najít optimálně fungující sestavu (neresim ted jestli to skutecne ma takovy vliv nebo ne).

Parametry kabelu souvisi hlavne s jeho konstrukci a nejsou rozhodne v primé zavislosti na jeho cene ! Určite lze vyrobit kabel za normalni rozumnou cenu, který bude mít stejné fyzikalni vlastnosti jako kabel za desitky tisic, a musi se tedy chovat stejne.

Jenze vysoka cena funguje psychologicky - clovek hledajici neco lepsiho ocekava, ze to lepsi musi byt drazsi a pri vylepsovani svoji sestavy teda "logicky" hleda ve stale drazsich a drazsich :-) A pritom by mu stacil jen proste jiny, treba dokonce mnohem levnejsi kabel, nez ten co chce nahradit ...

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 19 čer 2015 09:14

bh69 plne súhlasím. Čo sa týka ceny sa vyjadrovať nemá význam, ale do určitej miery ju ovplyvňuje použitý materiál Ag, Au, Cu... a ani meď nie je ako meď. Mal som doma kábel s Cu ESC-OF8N a hral čistejšie ako Ag kábel.

Odpovědět