Síťák ze stříbra

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťák ze stříbra

Příspěvek od PítrsPraha » 08 črc 2017 09:02

BVa píše:2PítrsPraha
Co konkretne mas proti mnou provedenym testum s napajecimi kabely? Jakych konkretnich nekorektnosti jsem se podle tebe dopustil?
Neviem o akých testoch hovoríš.
Presne tak, nevis nic o tom, jak jsem testoval, zato presne vis, ze jsem to delal blbe :-D . Ve svem bezzubem mentorskem poucovani o necem, o cem nic nevis, jsi smesny.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 08 črc 2017 09:27

A toto jste už četli? Je to sice o bednách, ale píše se tam o slepých testech, ale hlavně i o tom, ze ne vše je možné dnes měřit. Je to ale nejspíše jen názor marketingove ovlivněného exkonstruktéra od JBL.
http://positive-feedback.com/interviews ... mbers-jbl/

Odar

Příspěvek od Odar » 08 črc 2017 10:02

PítrsPraha --> Smiesny si ty s tym tvojim nekonecnym pinpongovanim a hladanim "argumentov", ktore stoja za houby.

Cela tato diskusia je len o potlapkavani sa po pleciach a snahe diskretitovat niekoho, kto ma za sebou roky praxe a skusenosti v obore. Uprimne povedane, Vas BVa obdivujem za Vasu nekonecnu trpezlivost, ja by som sa na to uz davno vybodol. Tu je skupina ludi, ktori chcu mat pravdu a za kazdu cenu ju chcu / potrebuju na fore presadit. Realita ich nezaujima. Zaujimave, ze "ton" prispevkov modom nevadi. Ked sa clovek "utrhne" z druhej strany, okamzite mu vypisuju modi PMky a vyhrazaju sa na fore BANom.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 08 črc 2017 10:04

PítrsPraha píše:Presne tak, nevis nic o tom, jak jsem testoval, zato presne vis, ze jsem to delal blbe...
a můžeš tedy popsat svou metodu?

On má totiž BVa pravdu, že testování neměřitelných věcí je otázka především nastavení si základního společného "etalonu" (řekněme) testujících...tedy bodu, parametru či pocitu, na kterém se testující musí shodnout ve stejnou chvíli (je to stejné jako když se rozhodčí připravuji na konkrétní závod v krasobruslení aj. neměřitelných sportovních disciplínách) A samozřejmě i tak to do toho vstupují osobní pocity apod. protože být rozhodčí/soudce a tvrdit pak o něčem, že je to TAK! je otázka exaktních vědomostí, profesionálního odstupu, zkušeností a morálky!

Opravdu mě udivuje míra neschopnosti nadhledu a netolerance na obou stranách!

slimy

Příspěvek od slimy » 08 črc 2017 10:15

ivanbcko

Nepochopeni i z tve strany.

Tady to neni o tom, ze to tak JE, ale hlavne o tom, ze to tak NENI !
Naposledy upravil(a) slimy dne 08 črc 2017 10:17, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 črc 2017 10:17

2 slimy
ale nemůžeš si být jistý, že měříš veškeré slyšitelné parametry..
To nie, ale som si istý že meriam všetky zmeny signálu. A som si istý, že čo neexistuje, nemôže byť reálne počuť. Čo s tým urobí ten procesor medzi ušami (spolu s vyhodnotením iných vplyvov, ktoré by mali byť odblokované), to je druhá vec.
Ale teraz vážne, o možnostiach a rozlíšení sluchu existuje kvantum štúdií a exaktných meraní a testov. Je to ďaleko horšie , ako sú súčasné možnosti merania. Nepreceňujme sa..
2 Pítrs
Pýtať sa , čo je špatné na teste, o ktorom si radšej nič nenapísal je dosť... divné.
2 Odar
Existuje jeden pekný citát od p. Wericha...

slimy

Příspěvek od slimy » 08 črc 2017 10:30

...BVa

...tebou meritelne a zname zmeny signalu!.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 08 črc 2017 10:51

Nevím přesně proč lidé nedokáží spolehlivě identifikovat X v takto koncipovaném testu, ale vím, že pokud dám pěti lidem naprosto stejně vypadající vzorky s drobným označením kvůli nutné identifikaci a dostanu od všech zúčastněných shodující se popisy je to důkaz, že mezi vzorky je bezpečně slyšitelný rozdíl, který je i spolehlivě popsán. Tyto popisy se shodují i s mými závěry, což navíc dokazuje, že i když jsem já věděl co porovnávám neovlivnilo to negativně mé hodnocení. Toto skutečně nemůžou vyvrátit závěry z ABX testování, naopak to má otevřít diskusi kde je v takovémto testování chyba. Navíc ty testy pouze dokazují, že účastníci mají problém určit X, ne to, že nepoznají rozdíl mezi A a B o což nám vlastně u porovnání přeci jde.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 08 črc 2017 11:02

Problém mnoha lidí je, že si myslí, že je více toho co vědí než toho co ještě nevědí.
Moudrý člověk říká," vím, že nic nevím"
Ten druhý si myslí, že když něco nevidí, tak to nemůže existovat. Problém nastane, když někdo sestrojí mikroskop a najednou tu máme nový svět mikroorganismů. Jeho problém pokračuje, když si myslí, že současné technické vybavení a znalosti jsou konečné.

Nejsmutnější je, že i když je historie plná příkladů jak se lidé často a krutě mýlili, tak jsou nepoučitelní a v každé následující době si myslí, že dnes už ví vše, přece máme už tak vyspělou techniku, tak moc jsme pokročili. To se opakuje v roce 1800, 1900, 1950, 2000, 2017 stále tu je inkvizice, stále se odmítá nové poznání, lidem chybí nadhled a pokora.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 črc 2017 11:46

Je zbytočné filozofovať nad elementárnymi súvislosťami..Nejde o vedomosti jednotlivca, ale o celý vedný obor (lepšie prienik mnohých oborov) ktorý niektorí jednotlivci vytrvalo popierajú na základe nejakých svojich (údajných) mimoriadnych schopností odhaliť objektívne neexistujúce javy a vymýšľujú neuveriteľné "vysvetlenia"..Na diyaudio je vlákno s názvom "Flat Earthers".. Dosť mi to pripomínajú.
účastníci mají problém určit X, ne to, že nepoznají rozdíl mezi A a B
Ak (údajne) poznajú rozdiel medzi A, B , pritom X je A alebo B (nič iné) a súčasne nevedia X priradiť k A alebo B, tak rozdiely nie sú schopní počuť (pretože alebo objektívne neexistujú alebo sú podprahové, čo sa dá overiť tým meraním). Nestačí tvrdiť "počujem" a vyhovárať sa na stres..Tak jednoduché to je. Všetko ostatné je len "ezoterika" bez reálneho podkladu. Tie "mikroskopy" už dávno máme , len niektorí ich odmietajú použiť a slepo veria že vidia viac detailov ako ten mikroskop. Možno vidia, ale fatamorgány, v horšom prípade halucinácie.
2 slimy
...tebou meritelne a zname zmeny signalu!.
Nie, každým kto chce a je ochotný použiť tú hmotu medzi ušami a nielen slepo veriť.. Akýkoľvek zvuk nie je nič výnimočné, rovnako signál ktorý ten zvuk "nesie".
Naposledy upravil(a) BVa dne 08 črc 2017 11:47, celkem upraveno 1 x.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 08 črc 2017 11:47

Lze tady brát vážně NA, když sám vydělává na předražených kabelech? Už z pohledu svého kšeftu nemůže napsat proti rozdílnosti síťových kabelů nic špatného.

Ještě může přispěchat Kraut a může se tady z toho udělat eshop.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 08 črc 2017 12:01

*headbang* *headbang* *headbang*
A já vždy myslel, že NA nabízí cenově dostupnou alternativu ke značkovým kabelům.

slimy

Příspěvek od slimy » 08 črc 2017 12:37

to svartenaft
Bud v klidu. Ty mas jistotu, ze at tam das cokoliv, porad ti to bude hrat fantasticky *2thumbsup*

to BVa
Zavidim ti tu jistotu vlastni neomylnosti a vsevedomosti ( zazracne vrozene asi vsem slovakum ).

P.S. Sagana mam rad a tdf bez nej neni ono :mrgreen:

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 08 črc 2017 12:41

BVa

Dotazoval jsem se Tě jaký je tedy ten správný slepý test a Tvoje odppověď je, že mám googlit. Nó, taky odpověď, ale tím si o sobě řekl vše. Vůbec to tady nehodlám dále pitvat, ale jako člověk s mnohaletými zkušenostmi bych si dovolil na Vás všechny apelovat, aby jste pokud možno diskutovali argumentačně a na základě svých osobních praktických zkušeností. Jen tak se někam pohneme, jestli se vůbec pohneme. Opírat se jen o teorii, nebo dokonce o vygooglené názory někoho jiného je naprosto k ničemu. A neználci a odpůrci již z principu, věřte jen svým uším a zkušenostem. Měla by panovat určitá důvěra v letitou zkušenost a nemyslet si někteří hifisté a tam se počítám i já, jsou naprostí pitomci a utrácejí peníze za něco, co nepřínáší přidanou hodnotu a v HIFI by se daly utratit smysluplněji.
Tím vůbec nehodnotím jak hraje kabel od Pytla, protože jsem jej neslyšel v moji sestavě a tedy nemůžu vynášet žádný verdikt. Nebo snad si to mám vygooglit a tady začít trollovat. To já nedělám, já poslouchám muziku na kvalitní aparatuře a to je můj koníček. Ty diskuse pro a proti jsou zbytečné. Napřed to poslechněte.

Mimochodem, slyšel jste někdo z Vás vůbec kabel od Ing. F. Krauta, že jej tady jmenujete ? Podotýkám, že nejsem jeho prodejce, ani dealer.

slimy

Příspěvek od slimy » 08 črc 2017 12:50

to Oldear
Myslis to dobre, ale. ...kabel prece nehraje *thumbs down* ( nahravka na smec ).

Nechapu to (BVa obzvlast - snad jen, ze mu kabely chybi v portfoliu *2thumbsup* ).
Nikdo nikomu nic nenuti, pouze si lide sdeluji sve pocity a zkusenosti z poslechu. Proc druha strana ma potrebu vse negovat? Dehonestovat?

BVa vyrobky se mi take vzhledove nelibi, tlacim to stale nekde kdekomu?

Odpovědět