Síťák ze stříbra

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
FS
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťák ze stříbra

Příspěvek od FS » 09 črc 2017 20:07

BVa píše:
Som ale presvečený, že všetky vlastnosti zosilňovača , ktoré majú vplyv na zvuk dokážeme merať rádovo presnejšie, než je schopný zachytiť /rozlíšiť sluch. Ak viete o niečom neznámom, sem s tým..A hudba je tiež len signál, ako každý iný.
.. to přesně mám na mysli. Já o ničem konkrétním neznámém, co by se mělo měřit nevím. Vy zjevně také ne.
Jenže já jsem ochoten připustit, že může existovat i něco, co neznám. Vy se na rozdíl od toho opíráte o mnohaletou historii měření - měření toho, co podle mého přesvědčení není dostačující k posouzení vlivu na zvuk.

Já Vás opravdu uznávám jako člověka, který svou mnohaletou přítomností na trhu s HiFi technikou prokázal své schopnosti. O to více mne mrzí Vaše vyhýbavá (ne)odpověď k tomu, zda jste sá zaznamenal anebo nezaznamenal subjektivní změny ve zvuku po výměně napájecích kabelů.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 09 črc 2017 20:30

Tech, kteri si skalopevne a nabubrene mysleli, ze o necem vedi "vsechno", bylo hafo v 10. stoleti, 15. stoleti, 21. stoleti.... :-) .

Merenim se da zjistit leccos, ale jakekoliv mereni neni dostatecne pro popis vsech aspektu zvuku zesilovace. Neexistuje treba mereni jednou hodnotou jednoznacne popisujici mikrodynamiku, jako jeden priklad za vsechny.
Ze samotneho mereni nelze jednoznacne urcit celkovy charakter zvuku. Mereni umi rict, jake ma zesilovac zkresleni, ale nerekne nic o tom, jak z nej zneji housle...

Soucasne moznosti mereni zvukoveho signalu umeji jit do obrovskych izolovanych detailu, ale jsou temer bezzube pro komplexni popis zvuku jako takoveho. A jak uz jsem psal, tohle je problemem mnoha dalsich oboru, resp. nedostatecne urovne jejich poznani.

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela » 09 črc 2017 20:36

Už mi tady z toho jde hlava kolem *headbang*
Proč tu kur.va pořád někdo něčím mává, když v reálu to funguje úplně jinak. (aspoň teda u mně)
Příklad: Popadne mě amok že si vylepším sestavu o nějaký káblík, je mi něco doporučeno (kolega, prodejce....)
Půjčím si to domů, zapojím do své naposlouchané sestavy a po pár hodinách/dnech mám jasno.
1) neslyším změnu ( k lepšímu/horšímu)
2)slyším změnu (k lepšímu/horšímu)
3)pokud je změna podle mně k lepšímu, zvážím jestli mi patřičný obolus stojí za tu malou změnu.
Jestli ano, kabel si pořídím, případně vrátím.
Myslím si že žádný normální člověk si doma nějaké ABX testy nedělá *thumbs down* Proč taky!!!
Přece si nikdo nekoupí za hromadu peněz něco co nemá smysl???
A pořizovat si kabel na machrování??? Před kým??? Běž na vsi do hospody a řekni: Mám Vallhalu !!!
Nepochybně tě zvolí starostou *palec*
Co mám zkušenosti, většina hifistů ceny za kabely tají, případně nechají sumu, jen dolary změní na Kč.
Proč pořád někomu leží v žaludku nějaký týpek co si šperkuje sestavu???
Nechte je být, oni po vás nic nechcou a nic vám nenutí.Je to jak u blbých!!!
Jsou podle tebe drahé kabely nesmysl??? O.K. tak si je nekupuj!!! Proč máš potřebu nutit svůj názor ostatním???
To si jako myslíš že přijdeš za fandou co má kabel za x tisíc, řekneš mu: ty, hele oni tě podvedli, to sis neměl kupovat!
A on jako půjde, spláchne drát do hajzlu a pořídí si něco levného to co mu ty doporučíš??? Protože ty jediný tomu rozumíš???
Plácej se po ramenou že jsi na to vyzrál, kabel je podvod, ty jsi ten chytrý co to odhalil, ušetřil a vyjebal s tím *thumbs up*
Ty ostatní nech aby si žili v bludu a kupovali si za SVÉ love věci pro SEBE!!!
Naposledy upravil(a) Pamela dne 09 črc 2017 21:05, celkem upraveno 1 x.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 09 črc 2017 21:03

Pamela
Krásně napsané, lépe to snad ani nejde říct, pod vše co jsi napsal v příspěvku bych se podepsal.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 09 črc 2017 21:06

Žádné vynucování pravdy tu nevidím. Prostě běží diskuze. Pokud někdo neskousne reakci v debatě, ať si píše blog bez možnosti komentu.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 09 črc 2017 21:08

2 FS
zda jste sám zaznamenal anebo nezaznamenal subjektivní změny ve zvuku po výměně napájecích kabelů.
Odpoveď som dal, ak ju chcete jednoznačne - nie, nič také som nezaznamenal tak aby som bohorovne tvrdil že to jednoznačne počujem. Zdalo sa mi všeličo, ale obvykle to za 5 minút bolo inak.. Minimálne u prístrojov (dosť veľa.)ktoré som mal možnosť počuť. Ale stretol som sa aj s CD, kde sa zvuk menil pri pohybe ruky blízko prehrávača (kmitajúce stabilizátory).
2 Pitrs
Merenim se da zjistit leccos, ale jakekoliv mereni neni dostatecne pro popis vsech aspektu zvuku zesilovace. Neexistuje treba mereni jednou hodnotou jednoznacne popisujici mikrodynamiku, jako jeden priklad za vsechny.
Ze samotneho mereni nelze jednoznacne urcit celkovy charakter zvuku. Mereni umi rict, jake ma zesilovac zkresleni, ale nerekne nic o tom, jak z nej zneji housle...
Jedno izované meranie povie len o jednom parametre, vlastnosti, Súhrnný obraz ti nedá, tak ako jedno písmeno ti neumožní čítať.. Súbor meraní (ktoré vieme bez problémov urobiť) povie všetko (objektívne) o zvuku (jeho zmene proti privedenému signálu)zosilňovača, teda aj o tom ako budú napr. tie husle zmenené..Ako budú "znieť" pre konkrétneho poslucháča zaávisí aj od jeho skúseností s neamplifikovaným zvukom rôznych značiek huslí...
Napr. mIkrodynamika nie je nič iné, ako odstup (aby detaily neboli utopené v šume a brume - to je ten horný obrázok ;) ) a minimálne skreslenie, podľa možnosti nezávislé na amplitúde, aby detaily neboli maskované skreslením.
Že o tom netušíš nič (nepoznáš tú "abcedu", aby si v tom mohol čítať), je tvoj problém.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 09 črc 2017 21:37

Nové fórum, ale starý obsah ... Divím se, že vás baví po stý stejný diskuze, když zjevně nikam nevedou. Zatvrzelci bez technického vzdělání a bez znalosti elementární fyziky si stejně nedají nic rozmluvit - a ani nemá smysl se o to pokoušet.

Co mně skutečně baví jsou ty neobjevené neznámé vlastnosti zvuku :-) To už není hifi ale nějaká esoterika ... Zvuk je pohyb/změna tlaku vzduchu. Změřit ho (tj, nahrát) s přesností a citlivostí přesahující možnosti sluchu není dneska problém. Stejně jako pak výsledky porovnat a zjistit zda došlo k nějaké změně, třeba změnou kabelu. A je jasno, bez dohadů a subjektivních vjemů a bez komplikovaných slepých testů (ty by měly smysl až pro výběr lepší varianty, pokud by se ukázalo, že tam slyšitelný rozdíl je - i když i pro to by se se dalo snáz použít porovnání s originální přehrávanou nahrávkou použitou pro testy). Ale to už se taky opakuju, takže jdu dál přispívat jen do rubriky Co právě poslouchám :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 09 črc 2017 21:47

BVa:
Klasicky projev zabedneneho demagoga - nevi kudy kam, tak do tematu pro jistotu vnese dalsi a dalsi promenne, jen aby odvedl pozornost a rozmelnil diskusi.

Dnesni moznosti mereni jsou velmi omezene pro komplexni popis zvuku. Z mereni samotneho nelze popsat vsechny bezne atributy zvuku. Na to je mereni kratke. Ty jemne rozdily ve zvuku treba tech housli jsou vzdy kombinaci mnoha meritelnych velicin s ruznymi zavislostmi. Mnozstvi kombinaci je nekonecne. Je proto nemozne jednoznacne rict, ze kombinace konkretnich hodnot x meritelnych velicin da sussi zvuk housli a orchestr polozeny spise vice dopredu se spise sirsi stereobazi. Jiny zesilovac muze mit stejne preslechy mezi kanaly, presto bude jeho stereobaze uzsi. Pritom neexistuje zadny konkretni parametr nebo soucastka urcujici siri stereobaze. Je to vzdy vysledek kombinace mnoha faktoru vzajemne se ovlivnujicich, kdy dopredu lze tezko predikovat jak se ta konkretni vlastnost zvuku bude chovat.

Tuhle debatu uz jsme vedli a uz jednou jsi v ni vyhorel. Ciste z mereni transportu nelze jednoznacne a v celistvosti popsat jeho zvukovy charakter. To same plati pro DACy, zesilovace, kabely, reprosoustavy....

Na druhou stranu, pri tve neobratne poze "JA JA JA jen JA jediny na svete vim VSE, nikdo nikdy nic jineho nevi a vedet nebude" mas samozrejme ve vsem pravdu :-D .

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 09 črc 2017 22:02

Dnesni moznosti mereni jsou velmi omezene pro komplexni popis zvuku. Z mereni samotneho nelze popsat vsechny bezne atributy zvuku.
Kazda nahravka, kterou si pustime, je prece tim komplexnim popisem zvuku ! A uplne stejne lze nahrat ruzne varianty reprodukce (vcetne zkresleni a ruseni vnesenych reprodukcnim retezcem) a ty pak porovnat - vzajemne a nebo s originalni nahravkou.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 09 črc 2017 22:08

Tohle neni vlakno "Co prave posloucham" ;-) .

(O nahravkach neni rec, to je jina problematika. Navic neplati, ze KAZDA nahravka je KOMPLEXNIM popisem zvuku. Nahravka solo housli v akusticky mrtvem prostredi nerekne nic o tom, jak konkretni zesilovac podava basy, prostorovost, dynamicke tranzienty....)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 09 črc 2017 22:37

Vzdy jsem psal, ze nemam smysl diskutovat s nekym kdo nechce (nebo nedokaze) pochopit ... a dal uz fakt nediskutuju :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 09 črc 2017 22:48

Stale si pletes vlakna :-)

Ja chapu, co jsi myslel, jen to nemelo moc spolecneho s dosavadni debatou. Napad s nahravanim reprodukovaneho zvuku jsem ani nekomentoval. Vnesene zkresleni nahravaci sestavy by znemoznilo objektivni porovnani.

sekal

Příspěvek od sekal » 09 črc 2017 22:55

bh69 píše:Nové fórum, ale starý obsah...
Povšimni si ale neutuchající kreativity a objevitelského puzení zdejších zlatouchých mužíků. Vždyť koho by napadlo vylepšovat vlastnosti zde diskutovaného kabelu keramickými kuličkami a keramickým pískem. To je idea hodná génia. Při pomyšlení na autora tohoto neotřelého projektu nemohu nevzpomenout na strýce Františka ze Saturnina. To byl také takový nezdolný duch, plný převratných myšlenek, jež nezadržitelně tryskaly na světlo boží. Já myslím, že se máme ještě na co těšit...*jupi*

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 09 črc 2017 23:19

Nič nového pod slnkom. :P Keramický pískek je aj v starých 40 ročných poistkách. *2thumbsup*
Kimber tušim dával guličky z olova do modelu Black Pearl.Ale možno sa mýlim a bol preto ťažký že má hrube a komplikované tienenie.
:D

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 09 črc 2017 23:31

Dnes jsem si velice krátce poslechl výše uvedený přínos/nepřínos síťového kabelu. Zapojen místo Sroll 3m před pračku PP PT15. Za pračkou zase Sroll 1,5m do přístrojů.
Neznám cenu, ale pokud bych neměl již Srolla, tak bych o tom kabelu dost uvažoval. Pro mé podmínky (místnost, aparatura) byl velice dobrý a vhodný.
Poslech se mi moc líbil. Následně jsem zapojil zpátky šroláckej a ten mi seděl o malinko více. Otázkou zůstává jak by si vedl v porovnání s mým předchozím kabelem - Zephyrem od NA. To už neporovnám.
Ale posílám doporučení všem hifistům a jedničku pro výrobce *palec*

Odpovědět