Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6078
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od dadaft »

no, já předtím tohle vlákno vynechával.

z tvé odpovědi a z toho, že nikdo nereagoval na můj dotaz ve vláknu Kabely - slepý test, usuzuji, že nikdo z nahlášených účastníku ještě něco takového nemá za sebou. uvidíš, je to velmi zvláštní pocit, opravdu ale opravdu nevědět, co tam je zapojené...
(viz. Křeček ve jmenovaném vlákně)

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od mafo22 »

kabelova mania *jupi*

To ze Oyaide pouzivaju zname firmy to ma asi tak ziadnu vypovednu hodnotu, moze to naznacovat iba to ze su nejako dohodnuti na propagacii samozrejme za urcity honorar. Tie kable nic nepokazia takze preco ich nepropagovat a ked z predaja moze kapnut nejaka koruna preco nespojit sily a vytvorit z toho zazracny kabel a kazdy recenzent hned pocuje precistenie celeho spektra a nove detaily, ale najviac tych detailov pocuje ked pride vyplata za napisanu pozitivnu recenziu :lol:
Predajcovia tiez pocuju hned rozdiel a zlepsenie ak stoji nieco dvojnasobok to je predsa jasne pocutelne.
Ocakavaniu su take velke ze to nemoze inak ani dopadnut a psychika sa postara o dokoncenie efektu, postupne sa posluchac presviedca o zlepseni az tomu tak uveri ze uz tam pocuje aj on nuancie a predsa vsetci to pocuju tak aj to chce mat aj ked mozno nic nepocuje ale che to mat pretoze to povodne a obycajne je uz len z principu horsie *bravo*
Tiez som si obcas doniesol domov nejaky zazrak a hned som to pocul ale po prehodeny na povodne uz som si taky isty nebol,
jedine kde som ako tak pocul pocutelny rozdiel bol medzi rca a xlr zapojeni, ale slepy test neviem ako by dopadol.

merhaut

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od merhaut »

Takže hlupák Mike vypustil 26 lis 2008 19:12 zprávu Rádia Jerevan.

Měl by se omluvit a příště raději mlčet.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6078
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od dadaft »

v ještě jiném vlákně (teď je v těch kabelových vláknech pěkný zmatek) jsem se Zdenyho ptal, jestli ještě neviděl elektron z formy. jako fotbalová Sparta.
jak to, že hráči, kteří před rokem získali double, teď prohrávají s kde kým. to zapomněli hrát fotbal? ne. je to v jejich hlavách. v schopnosti soustředit se.
a to je ono. člověk je neobyčejně tvárný. psychika a soustředění velmi ovliňuje jeho vnímání a výkon. on opravdu po zapojení nového kabelu slyší spoustu nuancí a nových dimenzí. je to pravda. ale nezpůsobují to dlouhé krystaly či rhodium. je to v hlavě. najednou se více soustředí na to, jestli opravdu uslyší změnu, a opravdu ji slyší, neboť tím soustředěním jde jeho výkon a jeho rozlišení řádově nahoru.

kabel je v tom zcela nevinně. je to kus drátu.

a až při slepém testu, když se stejně soustřeďuješ na baumax i oyaide, to pochopíš.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od Mark Levinson »

To Pipis: *thumbs up*

To Merhaut: *thumbs up*

Opravdu je třeba to vyzkoušet u sebe doma na vlastní aparatuře. Na každém aparátu se to může chovat jinak. Někdy to jsou děsné tlachy co tady někteří vedou. To že tomu někdo nevěří a vnitřně je tak přesvědčen, přece nemůže popisovat jako fakt a psát tady bludy kdy si plete Oyaide s Oyajamidite a nakonec z toho vyleze Vincent!

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od Peer »

Přesně tak M. Levinsone.
Je na posrání, jak každý český tlachal všemu rozumí... Když to doma neslyším, tak
to nefunguje nikde! A hotovo. Ach jo.
Samozřejmě, že to není univerzální. Různé přístroje jsou konstruované jinak, každý má domácí vedení jinačí a těch dalších faktorů jsou mraky...
Jde jen o to to doma vyzkoušet a pak napsat své postřehy, které se vztahují k domácí aparatuře.
A nebo to nezkoušet a držet hubu.
A už vůbec bych, Mike, nevypouštěl takové polopravdy :!:

Zdeny
Příspěvky: 1037
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od Zdeny »

Peere, navrhuji jednu věc:
já půjdu a koupím flašku dobrýho červenýho.
ty si uděláš čas tak na půlopodledne a vezmeš kábl ke mně.
já ti umožním ho předvést :-)
pak ti ho zkritizuji s tím, že nepoznáš rozdíl ani ty, ani já.
Souhlas?

Jo, a nasadím ten nejtěžší kalibr - Vincet shielded supra heavy-duty power cable made in rakos

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od Peer »

to Zdeny:
flašku s tebou rád vypiji. Ale netvrdím, že u tebe musí být rozdíl slyšitelný...
Máš kvalitní přístroje, tak ten vliv opravdu nemusí být patrný.
Tak jsem to ale výše psal, ne?
V tomto určitě neexistuje univerzální pravda...

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od Aleska »

Je s podivem kam jednoduchá debata o síťovém kabelu může dojít: až k urážkám. Nechme ty co změnu slyší, ať ji slyší, dejme ale současně za pravdu těm, kdo ji neslyší. Kazzatel na Slovanetu by řekl: ho...no, ho...no, ho...no a měl by také pravdu. Dohadujete se o tom, jak změní zvuk posledních cca 1 - 1,5 metru kabelu a přitom se nezamyslíte nad tím, co tímto kabelem skutečně protéká.
Obecná představa 220 V již dávno vzala za své, v síti by mělo být 230V +- 10%. Síť nám tedy může kolísat mezi 207 až 253 V. A to je to, co dělá rozdíl denní/noční poslech, a to jsou nevysvětlitelné jevy, kdy jedou to hraje nádherně a jindy je to zamlžené, slité .....
Pro techniky i netechniky (obojí se ozvou) uvádím adresu na článek "Registrace událostí a odchylek v síťovém napětí", kde zjistíte, že naše tři fáze ze 2/3 dlouhodobě neodpovídají zákonné normě tj. těm +- 10%, viz. http://www.odbornecasopisy.cz/download/el070437.pdf . Pro techniky co z ostatních rádi dělají blbce a hlasatele rádia Jerevan dodávám, že tento článek napsal doc. Ing. Ladislav Pospíchal CSc, takže raději věřím jemu. Výsledky měření jsou jednoznačné: minimum 224,5 V, střed 240,7 V, maximum 248,5 V. To jsou průměry a špičkové minimum : 210 V.

A klidně se nyní nechám přesvědčit, že výměna posledních 1,5 m silového kabelu bude mít na moji (i cizí) aparaturu zásadní vliv, když jím bude procházet tento hnůj co nám dodává ČEZ, protože nám dodává NĚCO mezi 210 - 250 V.

paolo
Příspěvky: 398
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od paolo »

Nemáte náhodou absťák z něčeho kluci?? Nebo spíše komplex? :shock:
Rothaudio

merhaut

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od merhaut »

1. já měl Oyaide Tunami GPX měsíc doma, 10-15 hodin denního provozu... kdo ještě?
2. vliv síťového kabelu na chování audio hw (ve výsledku zvuku) se dá technicky zdůvodnit, není to voodoo... otázkou je jen míra vlivu

boxer

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od boxer »

Padla tady některá zcela jasná fakta.

1) Aleška napsal zcela jasnou a potvrzenou pravdu,že kolísá kurevsky napětí v síti.Samozřejmě jak kde a jak komu a jak moc.Všeobecně uznávaný večerní poslech díky zklidnění okolního šumu a vyrovnanější dodávce el.proudu se zcela nepochybně mnohým jeví poslech jako pohodovější,lepší.

2) Dadaft zcela jasně napsal dvě pravdy.
2a) Je to vše v hlavě. Ruku na srdce.Kolikrát se vám stalo,že jste si doma po delším výběru (koukám na přehršle nosičů a dlohou dobu si říkám,co si tak pustit?,několikrát položím CD,LP ,vysunu,sundám a další a další,než se trefím do nálady) zjistíte ,že právě vaše oblíbené dnes nějak nebaví,nehraje či co. Za pár dní pustíte zcela totéž CD,LP a pane,jak jsou slyšet detaily.Ano,jste unaveni,nesoustředíte se a hudba vás skroro nebaví,neb ji posloucháte na půl ucha.A jindy jste v dobrém rozmaru a hudba baví i z mono kazeťáku.
2b) Je to v hlavě.Normálně si psychika připraví mozek na lepší komponent,a slyšíte to,co jindy ne.Když jindy přesedláte zpět na původní komponent,najednou neslyšíte rozdílu. Proč asi?
Při slepém testu nejste schopni se připravit díky vizuelnímu namlsání na to co přijde,a tak se pekelně soustředíte a najednou vyjde najevo,že slyšíte detaily i na svém původním aparátu,které jste předtím neslyšeli(nevnímali,neuvědomovali si). Jaké pak je vystřízlivění,když opravdu drahý komponent a tzv. low-end nemá rozdílu.
3) Pipísek napsal.....hluchý test.
Ano,již věhlasný Pavel UPUPA KAZZATEL Dudek napsal,že s každým štamprdletem se citlivost poslechu zhoršuje o -3dB. *sunglases* Tedy zvyšuje se hlasitost,abychom vnímali stejně. *palec*

Osobně mě je jedno,kdo si co koupí a jak co slyší.Pokud je spokojen,je to OK: Ale opravdu sem kydnout nějaký hovno na nějakou firmu a pak z toho vyplyne,že je vše jinak,je o přeshubu.

Ad Lachim
bytná je výrazně mladší,......
můj kabel pozná, i dnes, okamžitě. je totiž ještě lepší než....
Nepsal jsi,že nejsi na baby?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6078
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od dadaft »

boxer: úplně všechno jistě v hlavě není. bedny za 10t nehrajou jako za 100t atd. já osobně bych vliv seřadil zhruba takhle: člověk, akustika, bedny, zdroj, zesák, filtr, uložení, kabely, ostatní.

kluci ale ví, co dělají. mají aparáty na vysoké úrovni. jenže psychika, jak píšeš, dokáže způsobit, že tě ani poslech tak vytříbené sestavy neuspokojí. jsou dny, kdy jsi unavený, neklidný, roztržitý - nejde to. výměna komponentů je jako droga. nakope tě to i když jsi vyšťavený. čekáš zlepšení a to příjde. všimni si, jak v tom hoši jedou...

my ostatní, co nemáme tolik kaček, si holt musíme dát pauzu a trochu si dáchnout...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od lachim »

boxer

se směju.
to, že mám bytnou neznamená, že nejsem na kluky, ne?

co to rande v sahaře?
chodíme tam s fotolaikem prodávat gramofony :)

boxer

Re: Síťový kabel Oyaide Tunami GPX

Příspěvek od boxer »

co to rande v sahaře?


Máš číslo mýho mobilu a adresu mailu? Máš. Zavolal jsi a nebo napsal kdy a kde? Nenapsal.
Dnes zrovna bych tě potřeboval,byl jsem poslechnout Wilsony Sophie a chtěl bych slyšet tvůj názor.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host