STŘÍBRO NEBO MĚĎ?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STŘÍBRO NEBO MĚĎ?

Příspěvek od kychtax » 27 úno 2017 11:24

Zajímavá metráž.
http://www.hificollective.co.uk/wire/au ... -grey.html
Na XLR kablík vypadá úplně ideálně..

jcaesar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcaesar » 27 úno 2017 16:51

Trochu off topic: nemáte někdo vysvětlení proč některé měděné vodiče jsou feromagnetické? Např. jsem náhodou přiložil k magnetu vnitřní drát z RG62 a byl jsem hodně překvapen. Jsou feromagnetické vodiče použitelné jako vodič pro přenos analog. audio signálu?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 27 úno 2017 18:15

V některých RG je železný poměděný drát. Asi bych se tomu v audiu vyhnul.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 27 úno 2017 21:57

kychtax píše:Zajímavá metráž.
http://www.hificollective.co.uk/wire/au ... -grey.html
Na XLR kablík vypadá úplně ideálně..
Vodič je lanko a navíc za nesmyslnou cenu.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 27 úno 2017 22:06

timcs píše:Keď striebro tak by som doporučil Audio Note alebo Kondo. Nie sú lacné ale stoja za to, no u nás ich málo kto pozná a používa. Mal som možnosť porovnávať strieborné káble od viacerých výrobcov Audio Note V a Vx, Kimber KCAG, HGA DNA, Crystal Cable Standard, Siltech 550i (samozrejme CC a Siltech už nie čisté striebro ale zliatina zo zlatom). Ako najlepšie po zvukovej stránke sa mi javil Audionote AN-Vx, avšak keď beriem cena/výkon tak Audio Note AN-V, čo mám aj do dnes. Ostatné v poradí po zvukovej stránke od najlepšieho Crystal Cable, Kimber, Siltech, HGA. Je to subjektívne hodnotenie a vzťahuje sa na môj reťažec, tak že tie výsledky budú odlišné v inom reťazci.
Pokud se chce porovnávat samotný kovy (různí výrobci, technologie a čistoty) musely by být kabely naprosto shodné, jen materiál vodiče by se lišil.
Toto porovnání je fajn, ale není to o stříbře, ale o různých provedeních těch kabelů (lanko/solid core, různé průřezy, izolace a geometrie)

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 28 úno 2017 09:44

jcaesar píše:Trochu off topic: nemáte někdo vysvětlení proč některé měděné vodiče jsou feromagnetické? Např. jsem náhodou přiložil k magnetu vnitřní drát z RG62 a byl jsem hodně překvapen. Jsou feromagnetické vodiče použitelné jako vodič pro přenos analog. audio signálu?
Ano, Jarda má pravdu, vnitřní vodič je poměděnej železnej drát.Ale i vodiče stínění jsou poměděný železný dráty.Ta galvanizace mědí je nutná ne pro zvýšení vodivosti (jak by se mohl někdo mylně domnívat), ale pro to, aby dráty prostě nezrezly.No a taky, aby se daly lidsky připojit konektory pájením.
U kabelu RG62 ani tak nejde o to, že je tam použitý železo (na těch pár metrů je vodivost ve srovnání s čistou mědí zanedbatelná), ale roli tam spíš hraje jeho speciální konstrukce.Ta má pozitivní vliv na přenos zvuku.
A vzhledem k nízký ceně metráže, jsou z RG62ky oblíbený, cenově dostupný audio kabely.

Před časem proběhly nějaký pokusy s náhradou vnitřního vodiče RG62ky (vodič s vyšším odporem, postříbřená měď, atd.), ale myslím, že výsledek tak nějak neohromil.
Větší efekt bude mít, když se použije jiná, kvalitnější metráž.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs » 28 úno 2017 09:45

NA píše:
timcs píše:Keď striebro tak by som doporučil Audio Note alebo Kondo. Nie sú lacné ale stoja za to, no u nás ich málo kto pozná a používa. Mal som možnosť porovnávať strieborné káble od viacerých výrobcov Audio Note V a Vx, Kimber KCAG, HGA DNA, Crystal Cable Standard, Siltech 550i (samozrejme CC a Siltech už nie čisté striebro ale zliatina zo zlatom). Ako najlepšie po zvukovej stránke sa mi javil Audionote AN-Vx, avšak keď beriem cena/výkon tak Audio Note AN-V, čo mám aj do dnes. Ostatné v poradí po zvukovej stránke od najlepšieho Crystal Cable, Kimber, Siltech, HGA. Je to subjektívne hodnotenie a vzťahuje sa na môj reťažec, tak že tie výsledky budú odlišné v inom reťazci.
Pokud se chce porovnávat samotný kovy (různí výrobci, technologie a čistoty) musely by být kabely naprosto shodné, jen materiál vodiče by se lišil.
Toto porovnání je fajn, ale není to o stříbře, ale o různých provedeních těch kabelů (lanko/solid core, různé průřezy, izolace a geometrie)
To asi bude nemožné.

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 28 úno 2017 20:58

šeďour píše:
jcaesar píše:Trochu off topic: nemáte někdo vysvětlení proč některé měděné vodiče jsou feromagnetické? Např. jsem náhodou přiložil k magnetu vnitřní drát z RG62 a byl jsem hodně překvapen. Jsou feromagnetické vodiče použitelné jako vodič pro přenos analog. audio signálu?
Ano, Jarda má pravdu, vnitřní vodič je poměděnej železnej drát.Ale i vodiče stínění jsou poměděný železný dráty.Ta galvanizace mědí je nutná ne pro zvýšení vodivosti (jak by se mohl někdo mylně domnívat), ale pro to, aby dráty prostě nezrezly.No a taky, aby se daly lidsky připojit konektory pájením.
U kabelu RG62 ani tak nejde o to, že je tam použitý železo (na těch pár metrů je vodivost ve srovnání s čistou mědí zanedbatelná), ale roli tam spíš hraje jeho speciální konstrukce.Ta má pozitivní vliv na přenos zvuku.
A vzhledem k nízký ceně metráže, jsou z RG62ky oblíbený, cenově dostupný audio kabely.

Před časem proběhly nějaký pokusy s náhradou vnitřního vodiče RG62ky (vodič s vyšším odporem, postříbřená měď, atd.), ale myslím, že výsledek tak nějak neohromil.
Větší efekt bude mít, když se použije jiná, kvalitnější metráž.
Kdysi jsem vyrobil kabel z RG62, vykuchal jsem vnitřní vodič a nahradil čistým stříbrným (kamarádka je zlatnice :-), výsledek byl velmi dobrý, koupil jsi ho někdo jako kabel s výborným přenosem... *2thumbsup*

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 01 bře 2017 15:09

jimmi píše:Tienenie viac funguje ak je aktívne napájané napr.40V. 8-)
Aj meď može mať "podobný"zvuk ako striebro. Napríklad u Cardas.
Kvalitné striebro je neutrálnejšie. :)
Jak "viac"??? co to dělá .
Jak se připojuje aktivní napájení 40V ??? kam připojit minus a plus ? Jak je připojeno stínění ?

"Kvalitné striebro je neutrálnejšie" - proč ?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 01 bře 2017 15:50

Tu máš napríklad u tejto firmy http://www.synergisticresearch.com/ aktívne tienenie použité.
Možeš im napísať a sa ich to opýtať.
Kvalitné striebro má inu farbu zvuku ako kvalitná med. A rozne drahé kvalitné zliatiny a hybridné konštrukcie zase iný zvuk.
Osobne si to vyskušaj. Najlepšia je taká skusenosť.

Tvoja otázka :
"Kvalitné striebro je neutrálnejšie" - proč ?

Je niečo ako moja otázka:
Prečo je zelená farba iná ako modrá? A ktorá je lepšia a peknejšia?

8-)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 bře 2017 17:39

Ano, již se pohybujeme v oblasti esoteriky :)

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 02 bře 2017 11:27

To nic nemění na tom, že aktivní stínění funguje účinějc, než to klasický s opletem a folií.

Ale pochybuju, že by to dokázal někdo amatérským způsobem doma vyrobit a správně zapojit.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 02 bře 2017 22:02

Trochu se vsunu do vaší diskuse.Taky jsem laboroval s kablikama,stříbro nebo měď.U mě je to tak trochu půl na půl.U digitálu se mi víc osvědčila měď,u analogu zase stříbro.U reprokabelu zase ke stredobasu stříbro a k vyskaci měď.Neda se úplně říct,co je lepší,každý má prostě jiný charakter a každý posluchač zase jiné preference,takže u mě je to tak asi půl na půl ;)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 03 bře 2017 07:14

terahera píše:U digitálu se mi víc osvědčila měď
*headbang*

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 03 bře 2017 07:27

terahera píše:Trochu se vsunu do vaší diskuse.Taky jsem laboroval s kablikama,stříbro nebo měď.U mě je to tak trochu půl na půl.U digitálu se mi víc osvědčila měď,u analogu zase stříbro.U reprokabelu zase ke stredobasu stříbro a k vyskaci měď.Neda se úplně říct,co je lepší,každý má prostě jiný charakter a každý posluchač zase jiné preference,takže u mě je to tak asi půl na půl ;)
Mám podobné zkušenosti. Všechny kabely v mědi. U digitálu konektory WBT měděné, u analogu WBT stříbrné. Při výměně je to poznat.

Odpovědět