STŘÍBRO NEBO MĚĎ?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: STŘÍBRO NEBO MĚĎ?

Příspěvek od lachim » 31 říj 2014 00:02

Jindras
1. nenech se, prosím, odradit marnými "výkřiky". Nemá smysl začít dalších 6 stránek o smyslu kabelů, ne?
2. Ke Tvému dotazu:
osobně jsem měl v sestavách stereo/DK jak repro-kabely měděné (Neotech, Kimber, Tara Labs), tak i stříbrné
(HGA, DIY z drátku), tak i postříbřené (Nordost, Kimber, Siltech). Nordost používám dodnes.
Tvrdím, že do každé sestavy "sedne" něco jiného.
Je to složité. Nutno půjčit a vyzkoušet sám na sobě a svých uších.
3. Ve špičkové, lampové sestavě zakončené nejvyšším modelem repro TANNOY byl postříbřený Nordost Valhalla naprostý propadák. Poslouchali jsme - majitel sestavy, já a moderátor Pytel.
Uječené, agresivní, tvrdé. Žádná radost z poslechu.
Majitel zapojil svůj Kimber 3035 ( též mix materálů) a sestava zahrála nádherně. Barvy, prostor, radost poslouchat. Neskutečný rozdíl.
Na jiné sestavě Pro-ject cd + pream+monobloky + Sonus faber Liuto je stříbrný kabel agresivní. syčí to a tahá za uši. Např. 2-cd Stromboli nelze vůbec poslouchat.
Zapojím měděný TaraLabs a zvuk se uklidní, uvolní a je příjemné muziku poslouchat.
4. nemá smysl se nijak dohadovat. Píši co jsem slyšel. Výběr kabelů je samozřejmě velmi spojený s možností aparatury a peněženky!

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 09 lis 2014 19:10

lachim píše: Výběr kabelů je samozřejmě velmi spojený s možností aparatury a peněženky!
S tím tak úplně nesouhlasím.
Na možnostech peněženky samozřejmě záleží.
Na čem ale záleží především, je rozumný uvažování a vyzkoušení kabelů na své aparatuře. Ideálně ve slepém testu.
Pokud totiž člověk neví co testuje, tak už najednou ty rozdíly nejsou obrovské (pokud vůbec nějaké jsou).
Druhý extrém se kterým jsem se setkal, je, že testující slyší obrovský rozdíl, i když druhá osoba, která prohazuje kabely, nic nepřehodila a poslouchá se stále totéž... :D

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 10 lis 2014 09:31

Basstt
ano. s tím též souhlasím.
také jsem zažil, že se majitel mnou dovezené kabeláže "šokoval" změnou zvuku ... a špatně zapojil červený/černý.
:-)
avšak pokud např. u pytla na repro ATC zapojíš kabel Kimber 3035 a Nordost Valhalla, tak bys musel být fakt hluchý, abys rozdíl neslyšel.
ovšem tyto kabely nemá smysl kupovat např. k integráči denon a repro canton vento 807.
tak myšleno k té "peněžence".
... a stejně tak je hovadina poslouchat repro focal scala utopia s mark levinsonem na kabelech kimber 8tc!

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 10 lis 2014 23:32

lachim píše:Basstt
ano. s tím též souhlasím.
také jsem zažil, že se majitel mnou dovezené kabeláže "šokoval" změnou zvuku ... a špatně zapojil červený/černý.
:-)
avšak pokud např. u pytla na repro ATC zapojíš kabel Kimber 3035 a Nordost Valhalla, tak bys musel být fakt hluchý, abys rozdíl neslyšel.
ovšem tyto kabely nemá smysl kupovat např. k integráči denon a repro canton vento 807.
tak myšleno k té "peněžence".
... a stejně tak je hovadina poslouchat repro focal scala utopia s mark levinsonem na kabelech kimber 8tc!

A tak isto u Ante http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =7&t=13319

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=8044

čiastočne prepojené s Vincent.A to platí aj o reprokábloch.

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 11 lis 2014 10:33

Proč by to měla bejt hovadina?
To jako bedny za x tisíc s normálníma kabelama nehrajou?
Nechte si ty hifi bludy, není to pravda.
Já bych se k nim nebál připojit kabel za 100,-/metr.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 11 lis 2014 10:52

Měl jsem kdysi bedny Tannoy D 700 a byly připojeny biwire 2 x kabelem Jamo 2 x 4 mm2 za, myslím, 84,- CZK/m. Až dnes jsem pod osvíceným vlivem zlatoušců pochopil, jak špatně jsem dělal.
Pro zlatoušce: http://klamadu.de/versch/seitekabelhoermal.htm.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 lis 2014 18:02

S499_1023

Tak s Tannoy D700 jsem také pár měsíců laboroval a rozhodně to nebyla vysoce rozlišující a přesná bedna takže to kabeláž nezachrání ;)

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 11 lis 2014 19:31

Tak jistěže není analytická jako Focal ale zato je zábavná.

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 06 led 2015 21:40

hm, vidim ze se tu nic nezmenilo, muheheheee *bravo*
Porad se diskutuji stejny nesmysly :mrgreen:

D.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 30 led 2017 14:28

Zdar
Dostal se mi ted do ruky jeden velmi drahý RCA interconnect dob minulých. Na repasi.
po sundání dvou opletů a stínění (všechno tam bylo vyráběno ručně) jsem narazil na trubičky z PTFE a ještě omotané PTFE páskou. Úplně dole pod PTFE nějaké poměrně silné lanko a na něm nanesen cín (zřejmě) se stříbrem v celé délce. Stříbro tam zřejmě je, blbě se to pájí.

Kabel mám rozdělaný - tj bez kovového stínění, jen s PTFE trubičkou. Tj. kovové stínění žádné ani PE.
Ještě aby to bylo zajímavější. Kablík jsem provizorně opatřil levnými konektory AEC RP 1005...
A teď výsledek - takto téměř "holý" kablík hraje líp než všechno ostatní co mám ted doma.... *headbang* *headbang*
Hlavně je znát čistší zvuk a hlubší basy i když je jich méně.
Co s tím? Může za to PTFE? Nebo nějaký tajný recept toho drátu? Zamotalo mi to hlavu.. Nějaký názor někoho zkušenějšího, prosím?
(klidně a možná lépe jako SZ:..) Děkuji!

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 30 led 2017 15:43

Škoda, že neumíš změřit indukčnost a kapacitu. Třeba by to něco málo napovědělo.
Bude fotečka?
Zkus si vyrobit podobný, z trafodrátu podobného průřezu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 30 led 2017 16:33

Je to hrube lanko, cca1,5mm, barvy stribrne. Neni nakonec pajene po cele delce. Kolem nej je namotana snurka z ptfe a kolem ni namotana trubicka/pas z ptfe. Takze nejake ptfe/vzduch dielektrikum. Na koncich je ptfe az uplne k spoji. To lanko bude bud z postribrene medi, tam ale nevim, jestli se pred 20lety jiz pouzivala nebo rovnou stribro. I cenove by to stribro vyslo. Jeste k tomu ptfe, je ho tam velmi hodne..

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 30 led 2017 16:42

Tak ptf provazek omotany, to je skoro nej řešení. Škoda, že to není tvůj kablík. Navrhl bych test. Pocínovaný/postříbředný, tvrdý drát, cca 0.3mm průmer a zabudovat ho místo lanka.
Není to lanko z izolovaných drátků?
(vyfot to prosím)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 30 led 2017 22:35

Nepsal jsi, že jedeš signál nějakým proudovým přenosem? To by pak chtělo spíš zkusit dva kovové pásky s tenkou izolací mezi. Odhadem 10x0.1mm průřez. Kapacita proudovce až tolik nevadí a indukčnost by měla být malá. Něco jako tohle...

http://www.the-ear.net/review-hardware/ ... aker-cable

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 30 led 2017 23:59

Tohle je klasicky cinch interconnect (jsou u mne obe moznosti v zapojeni s prislusnymi konektory, ted to mam pres cinch).
Ps.Uz uvazuji, jak ho napodobim (a zas to budou vyhozene penize.. :) . Po internetu se da koupit kazda z tech veci. A neni to zas takova katastrofa. Treba ptfe trubicka 1m je do 100Kc. Oplety v desitkach kacek. Stribrne lanko/drat ve stovkach kacek.. Za pokus to stoji *2thumbsup*. Taky jsem koukal na dratek od krauta. Nejaky ten Guru S a taky mne mozna trochu inspiruje. Kazdopadne moje konstrukce bude urcite jednodussi a bude obsahovat vice ptfe (po vzoru toho, co mam doma rozdelaneho). Taky nepocitam s prvky mechanicky zpevnujicimi. Mozna zkombinuji vice ptfe trubek dohromady tak, aby byl dratek vzdy uprostred. Nejake napady + inspirace, jak to udelat, uz se rodi.. ;)
Ps. Docela hezky s sirokym vyberem dratku je tento eshop:
Hificollective.co.uk

Odpovědět