Test síťových kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od Miero » 14 lis 2011 22:32

vitek píše:
MAR píše: A abych zareagoval i na Vitkův odkaz.Kábel by mi sice zůstal, ale abych se výrazněji posunul dál, musel bych vyměnit všechny komponenty za nové, alespon 3x dražsí a to nějaký čas zabere a v té době již zvukově super kábel bude zase jiný.
Škoda, že jsi Powerflux nevyzkoušel, hrálo by ti to jak na 3x dražší sestavě...
Akú minimálnu cenu musí mať zostava, aby bol počut takýto výrazny rozdiel výmeny napájacieho káblu?

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 15 lis 2011 00:23

Z tou kritikou Polska jsem to samozřejmně přehnal, to je spíš náš případ.V Polsku je dost bohatých a ti si kupují jen to nejlepší, tekže z kabelu MEXCELY,POWERFLUXY atd.,ti ostatní si nekupují nic.
A ten konec věty bude u nás již brzy....

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 15 lis 2011 09:35

To STEVE.
Na te citaci Gabi van der Claye něco bude. Sám jsem začal vybírat power kabel až nakonec a velice jsem se divil, jakto že jsou to tak velké rozdíly oproti repro nebo propojovacím kabelům. Dnes bych už začal z opačné strany. *headbang*

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 15 lis 2011 09:50

To MAR: Vidím to naprosto stejně. Kdo by to řekl, že přehlížený napájecí kabel,který začneme zkoumat až nakonec celého martýria a jaksi z dlouhé chvíle, nám ovlivní výsledný zvuk tak zásadním způsobem..... *thumbs up*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 15 lis 2011 10:12

Steve.Jsem také zvědav jak dopadne Harmonix v tvé sestavě.Aby jsi zjistil úroven kabelů je potřeba mít aparát na jisté výši aby měla výměna cenu.Mám Harmonix HS-101GP-SUS což je ten jejich referenční.Je výborný,zatím jsem v mé sestavě lepší neslyšel.Musím jěště vyzkoušet ten Furutech,když má být tak dobrý.Jinak můj názor na kabely je asi takový,v první řadě vybrat zvuková zařízení a repro a pak doladovat kabely.co z toho když budu mít ten nejlepší kabel,když sestava pak nebude hrát.Mám vyzkoušeno.Některé i když referenční kabely mi v sestavě nevyhovovaly.Přišel jiný referenční kabel a hola,už to hrálo jak z praku.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 15 lis 2011 10:52

To Zappadaddy: Souhlas. Já mám sestavu si myslím vyladěnou dost dobře, i když není "referenční".
Podstatné je, že na mém CD přehrávači je výměna napájecího kabelu opravdu velmi slyšet a protože je to přehrávač velmi dobrý, tak jsem se o Harmonix začal zajímat. No, uvidíme. Snad nebudu litovat. Zatím jedu na výborný VdHul Mainstream, a už s tím je kvalitativní skok ve zvuku velmi velký. *thumbs up*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 15 lis 2011 13:01

Steve.Oproti VDH je Harmonix o velký kus dál,měl jsem ho právě před Harmonixem.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 15 lis 2011 13:34

To Zappadaddy: Dík. Rád bych tomu věřil, proto jsem ho objednal. Snad se ho dožiju, abych mohl oba porovnat. Možná mi ho z celnice do vánoc pošlou...

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 15 lis 2011 14:09

No vidíš Steve,mohl jsi koupit ode mne jeden kousek co mi přebýval, a to byl ten referenční Gold,ale měl upgrejdovaný koncovky za Oyaide.

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 15 lis 2011 18:49

Zappadaddy píše:Steve.Oproti VDH je Harmonix o velký kus dál,měl jsem ho právě před Harmonixem.
Pod tieto slová sa môžem podpísať, počul som aj u Zappu, aj u mňa doma *thumbs up*

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie » 15 lis 2011 23:05

Tony píše:
Zappadaddy píše:Steve.Oproti VDH je Harmonix o velký kus dál,měl jsem ho právě před Harmonixem.
Pod tieto slová sa môžem podpísať, počul som aj u Zappu, aj u mňa doma *thumbs up*
Tony, porovnával jsi i s Powerline???

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 15 lis 2011 23:44

jirie píše:
Tony píše:
Tony, porovnával jsi i s Powerline???
Jirie, nie porovnával som ho s VDH Mainstream. PowerLine som vtedy k dispozícii nemal.

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 16 lis 2011 09:45

To VÍTEK.
Tak nevím jestli máš teda Vítku nakonec ten Powerflux a nebo tu Alphu. Je fakt že nevyskoušet znamená nic nevědět.

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek » 16 lis 2011 15:05

MAR píše:To VÍTEK.
Tak nevím jestli máš teda Vítku nakonec ten Powerflux a nebo tu Alphu. Je fakt že nevyskoušet znamená nic nevědět.
Mám oba dva. Powerflux zatím v zesilovací části - přínos největší a až bude čas, tak se chystám na různé kombinace, bo těch krabiček je nějak víc... a druhů síťových kabelů taky...

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 18 lis 2011 22:57

Tak dneska konečně dorazil dlouho očekávaný Harmonix X-DC2 poté, co mi ho pan celník 10 dní "proclíval". Bylo by zajímavé, kdy by kabel asi tak došel nebýt mé trojnásobné urgence na celnici. Ale k věci. Kabel už je doma a to je hlavní a dokonce je už zapojen v sestavě a hraje, tak aspoň v krátkosti pár prvních dojmů. Harmonix je připojen k CD/SACD přehrávači Pioneer D9 a nahradil dlouho používaný výborný Van den Hul Mainstream Hybrid (Genie Mains). Kdybych to měl říct jednoduše a stručně, tak po chvíli poslechu bylo jasné, že nastala komplexní změna zvuku směrem k lepšímu, asi jako kdybych vyměnil přehrávač za nějaký mnohem dražší, "referenční kousek" nebo jako bych poslouchal jiné nahrávky, jiné nosiče.Zvuk se tak zkultivoval, že některá CD se zvukově posunula pocitově ke zvuku SACD. Je průhledný a dynamický, přitom velmi muzikální a vtáhne vás nemilosrdně do dění na scéně.Čím déle a pozorněji posloucháte, tím více rozdílů si uvědomujete. Podrobněji ke zvuku - na Harmonixu si nejprve všimnete změny na basech, bas je přesnější, prokreslený a úderný, přitom není těžký, je vzdušný a velmi příjemný. Pak si všimnete, že zvuk je více uvolněný a neskutečně přirozený, osvobozený, a je všude. Kolem nástrojů je více "vzduchu", z prostoru některých nahrávek mám dojem, jako by se do pokoje ani nevešly. Na Pink Floyd The Wall jsem si všiml hned změny zvuku bicích - nenapadá mě výstižnější slovo než HEBKÝ. Větších rozdílů mezi kabely si všímám právě teď na obyčejných nahrávkách, než na těch špičkových. Že se "DĚJÍ VĚCI", si znovu uvědomuji při poslechu Dire Straits I (remaster 1996). Tohle CD mělo s Mainstreamem sice čistý, ale přece jen takový sušší a mírně drsnější, ostřejší, sevřenější zvuk. Zase od prvních taktů mám pocit, že poslouchám nějaký referenční CD přehrávač a když se ozval zpěv Marka Knopflera teď, tak mi skoro spadla brada. :o Neuvěřitelně přirozený a autentický vokál, plný a měkký, a hlavně prostě jiný. Na Water of Love jsem měl opravdu silný pocit, že zpěvák stojí pár metrů přede mnou, živý, z masa a kostí. Neuvěřitelné. Pak jsem si dal Annu Marii Jopek a její hlas zní velmi étericky, oduševněle a přitom má eleganci a půvab. Prostě kouzelně. :D Tak to jsou mé první dojmy z kabelu Harmonix X-DC2. Podle mě se za cenu 300USD jedná o vynikající investici,které nemůžete litovat. Zajímalo by mě, jak stejnou změnu kabelu vnímal kolega zappadaddy.
PS: Celnice na nás připravila zřejmě nové šméčko. Při nákupu tohoto kabelu jsem dostal obsílku z celnice, jejíž součástí byla Plná moc pro Českou poštu, kterou jsem musel vyplnit a tímto Českou poštu zmocnit k zastupování mé osoby v celním řízení. Vrtalo mi hlavou, co je za tím, protože nikdy mi nic takového nepřišlo, a nakupoval jsem z ciziny už mockrát. Už to vím. Pošťák chtěl poštovné 616,- Kč. Že by za to "zastupování v celním řízení?" Asi.

Odpovědět