Test síťových kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od BVa » 19 úno 2012 11:26

2 Aleska
Tá debata začína byť nebezpečná...Aby bolo niečo "uchometricky" preukázateľné, musí to byť počuť v slepom teste a musí to byť zmena signálu v audiopásme, nad prahom rozlíšenia ucha. A toto bude veľký problém, takýto názor je neprijateľný..
Rušenia napr. na 100MHz nikto priamo nepočuje.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver » 19 úno 2012 11:38

Ale slepé testy sa tu ako argument už použili viac krát dokonca spolu s oddelovacím trafom.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak » 19 úno 2012 11:47

Ešte raz to skúsim napísať - mne sa nejedná o boj medzi X ľuďmi, ktorí počujú zmenu a Y ľudí, ktorí zmenu nepočujú.
To je skrátka slovo proti slovu, prípadne ucho proti uchu. Mne sa jednalo o to, že pár z tých X ľudí, keď boli u mňa doma so svojimi káblami nepočuli zmenu a vôbec nemali problém to priznať. Takže minimálne moju hluchotu ako argument môžme vylúčiť.

Rušenie je jedna z možností, ktorá by všeličo vysvetlila.

Ideálne by bolo, keby sa u niekoho z Y ľudí, napr. u mňa urobilo meranie s normálnymi a potom inými káblami a to isté u niekoho so zástupcov X. Pre mňa by to malo veľkú výpovednú hodnotu.
Naposledy upravil(a) slimak dne 19 úno 2012 11:54, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 19 úno 2012 11:52

2 Guliver
Každé trafo má kapacitu medzi primárom a sekundárom, cez ktorú sa rušenia dostanú na druhú stranu. Úlohou trafa nie je potlačiť vf rušenia, na to sú nutné filtre.. Ak je pripojený komponent "háklivý", tak...Stále to nie je žiadny rozpor, stačí bez emócií uvažovať.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 19 úno 2012 12:07

BVa píše:... musí to byť zmena signálu v audiopásme, nad prahom rozlíšenia ucha. ...
Necháme bezpečnost stranou, slepé testy také nejsou nutnou podmínkou, protože se jedná o věc lehce měřitelnou, takže nyní otázka zní:

Stanovení velikosti rušení, kdy se změny začnou projevovat v audiopásmu natolik že je ucho začne rozlišovat, se dělalo, nebo nedělalo ? A když, tak s jakými výsledky ?

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver » 19 úno 2012 12:10

2 BVa
Diskusia je tu zatiaĽ bez emócií a tak to má byť. *thumbs up*
Otázka je či je to naozaj rušenie čo sa rozhodujúcim spôsobom podiela na počutelnosti napájacích káblov. Ideálne by bolo vyselektovať v slepom teste jednozančne "počuteľné "káble a tie potom meraním verifikovať.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak » 19 úno 2012 12:20

JJ, môže byť, doneste niekto káble, meráky a môžte to u mňa počuť/nepočuť a zmerať.

boxer

Příspěvek od boxer » 19 úno 2012 13:09

"vždy, když byl slyšet vliv napájecích kabelů na zvuk sestavy, byl v ní někde nějaký fatální problém.(osobní zkušenost)"

Bylo by dobré tuto větu poslat pánům,kteří si dali tak časově náročnou práci s testem síťových kabelů na Audiodromu.

Jinak jsem tentokrát s BV souhlasnej. *sunglases*

sekal

Příspěvek od sekal » 19 úno 2012 13:34

Když už se zde cituje a odvolává na PMA, tak také přidám jeho jednu (pro mě velmi zajímavou) úvahu :
PMA píše:Audio sestava musí být zcela imunní na neodrušené vysavače, stykače, ledničky (zapínání) atd., pokud není, je to na pováženou a špatná vizitka pro konstruktéra komponentů.
(Zdroj : http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 792#104792)

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak » 19 úno 2012 15:32

ja pridám praktickú skúsenosť bez ohľadu na to, čo kto povedal - aj DISPRE2jFET reaguje na mobil, keď je blízko preampu.

slimak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimak » 19 úno 2012 15:55

A ešte pridám jednu skúsenosť - nepočul som U MŇA komponent, ktorý by nereagoval na blízku prítomnosť "vybudeného" mobilného telefónu. Aby si to niekto opäť špatne nevysvetlil.
Mne táto skutočnosť nevadí, keď počúvam hudbu, nepočujem to a keď hudbu nepočúvam, je mi to jedno.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 19 úno 2012 18:45

... ;) mému aparátu jsou signály z mobilů lhostejné

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 19 úno 2012 21:39

Slimak píše:
No veď práve, sranda je tá, že keď hifisti, čo majú doma "odladené" drahé sieťové káble na svojich zostavách prišli s nimi ku mne, tak po výmene u mňa žiaden rozdiel. A tiež to počuli resp. nepočuli aj oni. Nespochybňujem, že doma rozdiel počujú, rovnako chlapci nespochybnili, že u mňa nepočuli rozdiel.
Mňa skôr zaujíma že prečo to tak je.
Možná je u tebe takový hifistický Bermudský trojúhelník, tam se ztrácí letadla a lodě a u tebe rozdíly ve zvuku :)

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket » 19 úno 2012 22:25

no ja dodam asi takto trochu offtopic

hifisti u me slysi rozdily v hudbe, jak podium, prostor, vyrovnanost atd... ackoliv by se dalo ledacos vylepsovat...
ale byli u me i lide co chteji si delat sestavy a byli hlusi...

Ano hluchy clovek proste slysi vsechno, ale neni schopen rozlisovat detaily... treba chyby, takove lupance.. coz by me utrhlo usi... dale treba neslyseli nekteri prostor... az vlastne mistama totalni extrem, pak byli schopni rict ano to je bliz to dal... pritom u jinych nahravek pro hifisty je to zretelne pro jine ne...
Dale neslysi rozdil mezi ucpanym basreflexem a otevrenym... u me jasny rozdil v dunivosti...
Co vetsina pocitila rozdil mezi tim a onim zesikem (marantz a denon) ackoliv se nekdy divim, ze po takove dobe si to jeste pamatuji rozdil nez prehodim reprokable mezi zesikama...

Tudiz zde mnohokrat zminovana vec... kazdy hudbu slysi jinak....
Dotycnemu kolegovi jsem rikal at pouziva stuple proti hluku a hudbu at si dava tiseji a parkrat at se zastavi.... pac jeho sluch si dle me musi zvyknout na dane detaily... A asi pusobi pri poslechu i psychicka vlastnost - treba nejaka nervozita apod... ackoliv si myslim, ze po 3hodinach by mel byt clovek uz uvolnen a mel by neco slyset... dale jsme resili i jinou polohu poslechu... pac ma vyska neni extra a tak jsme resili vse jak misto tak vysku roviny usi....
Inu tezko nekomu rikat v praci pri kravalu brusek a bouchani do plechu aj... aby meli nejake stuple (spunty)..

Pak takovy clovek prijde nekam a bude tvrdit, ze po vymene kablu nic neslysi zadny rozdil.... ano verim, pac kazdy slysi jinak... 8 hifistu bude slyset rozdily a 2 ne.... a muzete je presvedcovat jak chcete. Takze ne kazdy ma dobry sluch.
Nekdy zavidim nekterym tu jejich hluchotu aspon nemusi mit mindrak o financich za hifi.... a uz se ani nedivim ze 128kb mp3 tem hraje skvele jako nedoladene radio... ktere bych nejradeji majzl kladivem...

Tudiz ne kazdy postrehne zmeny.... po case mozna uz postrehne.. jen si na to zvyknout a hledat rozdily... obcas zavrit oci -tem co to nepomaha.

Kabelaz ovlivnuje zmeny tak jako ruzne komponenty.. ale rozdily mohou byt minimalni...
Rozdily mezi filtrem site a bez... muze i nemusi... zalezi jak kdo ma rusenou sit a jak ma staveny rozvod atd... a kde bydli

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 19 úno 2012 22:25

Ramones píše:... ;) mému aparátu jsou signály z mobilů lhostejné
Tvoj aparát ruší mobily? (nebude vyrývať, je to len pokus o vtip) *sunglases*

Nedávno som mal doma highend sieťový kábel, samozrejme som ho vyskúšal. Rozdiel niekoľkých tried tam bol počuteľný po pár taktoch. Potom som vrátil späť pôvodný kábel a ...... hralo to rovnako. Detaily ktoré ma prekvapili s highend káblom som zrazu počul aj s tým mojím.

Odpovědět