Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
toom
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od toom » 01 led 2016 22:20

Já bych řek, že technicky ( a hlavně elektrotechnicky) vzdělanej člověk právě něco ví o přenosu ac signálu v kabelech, potažmo problematice konektorů. A je to docela vořech, mezi námi děvčaty. Pár zednickejch učňů tu sice furt kalkuluje nějaký průřezy, ale to je jen úvod do problému- ten nejsnáz řešitelnej. Ten kdo má kloudný elektrotechnický vzdělání chápe, že na subatomárním levelu jde o složitej děj, na kerej má vliv úplně všechno, jak ve vodiči, tak v dielektriku, tak i kolem kabelu. Čili pokaždý se děje něco taktrochu něco jinýho & jinak. A proto to taky hraje jinak.
A takovejch vzedmutejch emocí kolem toho. Je vám to třeba soudruzi? :roll: Učit se, učit se, učit se- jak říkával Vladimír Iljič :)

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 01 led 2016 22:24

bože můůůůj. už nééé. *fnuk* já už budu hodnej

boxer

Příspěvek od boxer » 01 led 2016 22:29

Toom

Jen taková vsuvka.

Napsal jsi krom jiného toto:

Technická. Proč tady skoro nikdo z lowend kábklguru neuvádíte svuj aparát?
Jak správně říká tady předřečník, dyž neni kvalita v komponentech, drátem se nic nedožene. Nic ve zlým, ale je přeci jasný, že na mp3 a retroaparátech h---o uslyšíte, ne?

Tvoje rádoby jednoznačné a fundovaně podložené příspěvky dáváš v předposledním příspěvku do poměru s mp3 a retroaparáty. Přesto že nikdo se zde nezmínil, že by poslouchal mp3 a měl třeba retro. (nic proti němu).
Ono jde o úhel pohledu. Jako vždy. Ty se vyjadřuješ zcela nekompromisně jak co slyšíš a přitom máš pod čarou aparát, který by mnozí zde považovali za docela slušnej, ale docela velká skupina naopak jako docela hodně velký lowend. Prostě sračku. A docela vidím ty své známé, kteří se ušklíbnou nad takovým nadutcem, který hází ramena z aparátem za nějakých (cd + pre +amp+ repro) za nějakých v prodejce max 300K.Za to zde mají někteří jeden přístroj.

Takže relevantní je jen,že buď ve slepáku slyšíš rozdíl v poměru 10:0 nebo drž pysk. A je jedno co máš za aparát. Jinak jsou to kecy " jedna paní povídala" . A můžeš se ohánět čím chceš.

Jinak osobně ti nezávidím kabely, i za milion. Jen si poklepu na čelo a budu si myslet svý.

Jo a ohledně toho subatomárního levelu, to jsi napsal krásně. Jen bys měl opravdu něco naštudovat a neplácat pindy, o kterých nemáš ani ánung.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 01 led 2016 22:46

A není toom zase nějaký nový raptor?

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom » 01 led 2016 22:53

Sumasumárum. Lowendkáblgurudguru č. 1- nemá žádný bedny, č. 2- pc+ retro, č. 3? č. 4? č.5? *bravo*

A jakýžeto ukrutně snobsky drahý kábly už ste poslepu testovali na vlastní ucha a na čem? Fakta, data, emoce, halucinace, cokoli ? Sem s tím kucí *2thumbsup*

Kontrolní otázka: Kdo tu alespoň odmaturoval z nějakýho elektrotechnickýho oboru- RUKY HORE!
Naposledy upravil(a) toom dne 01 led 2016 23:08, celkem upraveno 1 x.

boxer

Příspěvek od boxer » 01 led 2016 23:05

Suamasumárum na tebe kašlu, protože se dohadovat ze zaslepeným kabelomanem mající lepšího jezevčíka nemá smyslu. Na to tady stačili Aretaxové, Jimmiové, Vladové a podobní.

Ale ty bys mohl sepsat svoje opravdu slepé testy co s čím, abychom viděli tvoje výsledky. :roll:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 01 led 2016 23:11

toom:
Naprostý souhlas s Boxerem. Do písmenka.

Řečma o lowendu a mp3, přestože víš kulový o tom kdo tu co poslouchá, a o tvým hypermega aparátu za statisíce, jsi tady ze sebe akorát tak udělal totálního pitomce. Nesmysly o kabelech to jen podtrhly.

Zažil jsem podobnýho zoufalce. Chlubil se tím, jak si potrpí na kabely a že prej udělaj zásadní rozdíl... Byl jsem zvědavej. Aparát celkem za cca 300 tis., kabely dohromady za 400. Blázen, no. Jeho poslechovka byla akusticky totální průser. Přestože měl dospělý sloupy, hluboký basy to nehrálo, prostor to nemělo... Když jsem pro porovnání do sítě zapojoval svůj zesilovač (tehdy obyčejnej NAD C375...) síťovým Vincentem Premium a do něj ntb ještě obyčejnějším USB Kabelguru, skoro se vysmíval, že už chápe, proč mi to nehraje...
No, pak jsme chvíli poslouchali a pán nechápal. Když jsem odcházel, byl nějakej zamlklej....
Moral of the story: o kabelech to není. Ani u sestavy za 10 tis. Kč, ani u sestavy za 100 tis. Eur.

To nejlepší, co jsem kdy slyšel hrát, byly komplet Soulutiony a Gyie G1. Tím nejlepším, co jsem kdy slyšel hrát v poměru cena/zvuk, byl Sroll + sloupový DYI dvoupásma z dílny pánů Vrány a Šrolla v perfektně akusticky upravený poslechovce pana Vrány propojený docela obyčejnýma kabelama za pár tisícovek (signálovej byl Audioquest MacKenzie....).

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 01 led 2016 23:15

Jinak nadále platí moje nabídka, že sním svůj zesilovač, když z deseti slepých poslechů desetkrát poznáš správný kabel (jeden z těch dvou, o kterých tady halucinuješ).

Shořel bys stejně jako každej podobnej "jasně slyšící" vejtaha.

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom » 01 led 2016 23:22

Chlapi, nalijme si čistýho vína. Argumenty ad hominem, vulgarity, etc. K čemu to je?
Pravdou je, že 9z 10 internetovejch teoretiků hrajete buď na rádijo nebo ste přinejlepším slyšeli někdy, něco u někoho.
Byl bych taky frustrovanej, že nepařím doma na něco poslouchatelnýho. Nicméně, já bych hodil zadkem a začal makat & šetřit a jalově nemudroval po internetech. Páč proč? Páč to nikam nevede vojín Nalezenec. Tak proto *taktone*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 01 led 2016 23:29

toom píše:Argumenty ad hominem, vulgarity, etc. K čemu to je?
Díky za tvou sebereflexi ;-).

Mimochodem, na jaký rádia hrajem? Napiš nám to prosím.

A co ten ABX test, máš na to koule nebo jsi jen další posera, co si jen honí triko prázdnýma řečma?

Odar

Příspěvek od Odar » 02 led 2016 00:28

Kŕmite trolla...

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 02 led 2016 09:35

to toom : trochu skromnosti a slusnosti by Ti neuskodilo ....
ja sice patrim do skupiny ktera na kabely veri a řeši je, myslim ze jsem kabelu "slysel" dost, ale zaroven respektuji nazor proti strany, ktera to ma opacne ... neni treba se povysovat a delat z lidi hlupaky ... nejsem rechnik, ale rad si Tve "polopaticke" vysvetleni prectu ..
Stale tu davas na odiv tu svoji sestavu a ze Ti ostatni maji stare kramy atd ... never tomu, ze "kebeloskeptici" hraji na retro aparaty a mp3 ... treba takovy Boxxer by si s Tvoji sestavou mohl vytrit zadek a to nekolkrat ... sestavu jako mas Ty ( urovni ) ma myslim jako druhou nekde v pracovne ... to jen aby jsi byl v obraze a nebyl zbytecne za mistra sveta a nedelal ze sebe hlupaka vic nez je nezbytne ...
tedy trochu pribrzdi a slusnost ....

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 » 02 led 2016 09:56

Odar: tiez si myslim. Tema o kabloch si to ale prakticky vzdy vypyta:-)
Mna kablovy idiotizmus ale mimoriadne popudzuje. Povedomie je uz totiz take ze akonahle sa niekto dozvie ze ma zaujima ci najvernejsi zvuk a hifi okolo toho tak vacsina (podotykam uplnych laikou) povie "to musis mat aj drahe kable aby to hralo ze?" Co na to povedat? Pre laika su totiz drahe kable aj tie moje do cca 300Eur za kus a co im na to povedat zosmiesnovat ich a povedat im ze "to su este lacne"? Pritom som o tom skalopevne presvedceny ze vysoku cenu najdrahsich kablov myslim v mnoha tisicoch Eur az desattisicoch za kus si vypytala prave nevedomost a prebytok tych co idu akosi automaticky po tom najdrahsom co sa da kupit. (pridu do obchodu a povedia ze chcu to najlepsie - tym ponuknut kabel za par stoviek tak sa otocia na pate- ale len preto lebo im niekto povedal ze to tak je) Preto sa staci pozriet na cenniky a top modely znamych aj menej znamych kablovych firiem maju top model casto aj 10x drahsi ako ostatne modely - obvykla suma je +20tis Eur- schvalne si to pozrite. No preto ma irituje ze fora ako je toto by mali formovat a nie aby naopak vytvarali este pseudoarguemnty pre tych ktori pridu a kupia to najdrahsie. Tito ludia by mohli davat svoje peniaze na rozumnejsie veci a fora by im v tom mali pomoct a nie ich este krmit.

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 02 led 2016 10:55

Blesk: uplny souhlas, proto se nikdy neuhlidam u kabelu. Jako ja bych nemel nic proti kabelu, kde bylo videt kus prace, materialu... jenze to neni, aby si to zaslouzilo cenovky v radech tisicu ecek. Ja se ptam: kde je ucta k lidem? Kdyz si koupim za 200000 zesilovac, mam masinu co neco dela a dobrou masinu. Co kdyz si za 50000 koupim kabel. Co mam? Trochu plastu a metr dratu v cene 100 kc (pokud je to ze stribra). Ale nejhorsi jsou ty radoby vedecke kecy, kde neni zadna informace, jen kecy kecy a kecy, kterym lidi veri a uplne blbnou. Hnus velebnosti

Odpovědět