Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od PMA » 03 říj 2015 07:43

BVa: vyslovil jste řadu nekonzistentních hypotéz ohledně Bryston výkonových zesilovačů. Údajné vyšší zkreslení na malých výkonech, je to vidět na THD a ne na THD+N, je to vidět jako zvýšení zkreslení mezi 10 a 20kHz, je to to smetí pod 2kHz, intermodulační produkty. Jsou to všechno jen Vaše dohady a hypotézy, žádná vysvětlení pro ostřejší zvuk. Ve skutečnosti z těch ukázaných grafů nelze popisovaný subjektivní dojem vysvětlit.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 03 říj 2015 08:39

Bryston nemá ostrejší zvuk. Predzosilnovač BP 25 poznám dobre mal som ho doma aj koncák 4 BSST. Podla toho dedukujem že ani v koncáku B14SST nebude problém .

.....................................

Prenos zvuku treba brať komplexne ako celu zostavu. A v nej velký vplyv má rozna kabeláž.
Akustika,miestnosť(ideálne už akusticky upravená ),nábytok,sedačka,doplnky bytové aj akustické. (podložky,hroty,rezonatory)

Od začiatku ,"poistky" (ideálne poistkový odpojovač ) prívod elektriky (ideálne samostatný prívod tak 4-6mm2 na žilu -nutnosť tienený napr.v medenom pocinovanom oplete ) ,kvalitná zasuvka,kvalitná sieťová šnura ktorá je odolná voči rušeniu RF (Radio Frequency) aj EMI/EMF do:

1. sieťovej pračky
2.odelovacieho trafa (može ? byť asi aj hned aj za poistkovým odpojovačom )
3.filtra

4. rozna kombinacia tých 3 vecí

Poradie je rozne aj vplyv prístrojov podla ich kvality. Pre niekoho prečistenie,stabilizovanie elektriky znamená zhoršenie lebo zvuk zostane povačšine presnejší bez dunenia rozmazania na basoch stredy aj výšky priestor su iné a može ale nemusí viac triediť rozne nahrávky.

Prístroje dalej vyžaduje tiež kvalitné ( aj poistky ) a to píšem a zdvoraznujem KVALITNE :

1. sieťové káble
2.prepojovacie káble
3.reprokáble (reprokábel)

Jednoznačná odpoved ktoré to priamo su NEXISTUJE !

Ak je možné tiež použiť všetky káble čo najviac odolné voči rušeniu RF (Radio Frequency) aj EMI/EMF

Je to vec kopromisu ale zázraky od lacných komponentov aj lacných káblov nečakajte. Zázrak sa nekoná.

Co je ešte znesitelné to si každý poslucháč musí sám podla roznych nárokov a požiadaviek aj podla financii určiť sám.

Je to vec vývoja HIFI poslucháča. :)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 03 říj 2015 08:48

hifistan

obávám se, že ti rada z fóra bude stejně k ničemu.
chce to zkoušet sám, na své sestavě.
záleží vlastně jen na tom kolik máš Kč. na benzín a zálohy. nebo jak káblově "vybavené" máš hifi kamarády.
vyzkoušej stříbro x měď. drahé stříbro x levné stříbro, tohle proti tomuhle...
prostě si pohraj "se zvukem".

boxxer, renown, pma, bv..... se takovému hraní budou vždy smát. logicky tě budou směrovat k řešení akustiky a možná tak repro kabelů.
xlr kabeláž budou vždy považovat za zcela marginální.
pytel, já, petr5, zdeny .... vždy budeme radit si káble prostě půjčit a vyzkoušet.
( ale akustiku budeme též považovat za důležitější)

osobně jsem vyzkoušel z kabelů xlr vše možné. od diy z "prodance" - supru - hga - van d.hull - taralabs - harmonix - až po valhalla odin.
dnes používám stříbro od v.d.h. a kabeláž xlr nijak neřeším.
( spíše bych na tvém místě napřed řešil filtraci napájení, ustavení repro a uložení jednotlivých přístrojů)
akustiku celé místnosti pořídíš v ceně xlr nordostů valhalla a slyšet to bude 100x více. ale to asi tušíš sám.
:-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 03 říj 2015 09:02

2PMA
Je to všetko konzistentné, a vy to viete.. Maskovanie skreslení v meraní pri menších výkonoch zložkou (konštantnou) +N, bolo by to vidieť na závislosti THD vs výkon pre kmitočty 10-20kHz (nie 1kHz), ale bez zložky +N , intermodulácia zo skreslení z nadakustického pásma sa dostane do akustického pásma a spolu so smetím zo siete sa prejaví "lesom" od 50Hz do niekoľko kHz, zapojenie konca Brystonov-kombinácia EF a CFP, problémy rýchlo rastúce s kmitočtom (priečne prúdy), BP25-zapojenie zosilňovacích modulov,atď.. Navyše "pár" Brystonov som mal možnosť si zmerať. Alebo je to reakcia na niečo úplne iné? ;)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 03 říj 2015 09:22

jimmi píše:Bryston nemá ostrejší zvuk.
Podle mě má. Před 13 lety jsme u Marka Švejdy, recenzenta pro časopis Audio, srovnávali Bryston 4B-SST s tehdejším mým zesilovačem v čisté třídě A, cca 2 x 30W/8 ohm. Oba jsme se shodli na tom, že Bryston měl "ostřejší" zvuk. V sestavě se měnil jen koncový zesilovač.

Brystona jsem nikdy neměl možnost měřit a určitě bych si netroufl přiřadit zvukový rozdíl některému z tady ukázaných grafů. Existuje řada zesilovačů s podobnými produkty pod 2kHz, např., přitom některé hrají subjektivně ostře a jiné temně se subjektivně zdůrazněným dolním pásmem (i když ampl. char. je rovná). Na základě grafů z časopisů se netroufnu na nic soudit, pokud to není vyložený průšvih, ale nic takového u grafů 3B-SST2 vidět není.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 03 říj 2015 10:54

PMA píše:
jimmi píše:Bryston nemá ostrejší zvuk.
Podle mě má. Před 13 lety jsme u Marka Švejdy, recenzenta pro časopis Audio, srovnávali Bryston 4B-SST s tehdejším mým zesilovačem v čisté třídě A, cca 2 x 30W/8 ohm. Oba jsme se shodli na tom, že Bryston měl "ostřejší" zvuk. V sestavě se měnil jen koncový zesilovač.

Brystona jsem nikdy neměl možnost měřit a určitě bych si netroufl přiřadit zvukový rozdíl některému z tady ukázaných grafů. Existuje řada zesilovačů s podobnými produkty pod 2kHz, např., přitom některé hrají subjektivně ostře a jiné temně se subjektivně zdůrazněným dolním pásmem (i když ampl. char. je rovná). Na základě grafů z časopisů se netroufnu na nic soudit, pokud to není vyložený průšvih, ale nic takového u grafů 3B-SST2 vidět není.

Oproti zvuku kvalitného " A" čka, to ano . Podáva " studenší aj ostrejší " zvuk.

Všetko sa dá ale doladiť. :)

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 03 říj 2015 11:20

Síťovou pračku vidím jako nezbytnou nutnost , obzváště když jsem měl možnost vidět harmonickou analýzu dnešní napájecí sítě. Sám používám již asi 17 let diy konstrukci oddělovací trafo 3500VA se stíněním mezi primárem a sekundárem a s nízkou hysterezí - použil jsem transformátor ze zdravotnické izolované soustavy ( určené pro lékařské přístroje např. na operačních sálech ) doplněné filtrací - návrh Petra Kompa něco od Mirka (Pytel) a podobně - funguje bez problémů a má významný vliv na přednes hudby.
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, LYNGDORF CD-1mods, GUSTARD X20 PRO, THIEL CS2.4, MICHELLE GYRODEC SE, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, NORDOST TYR-1, HEAVENS GATE -ULTRA SILENCE,AURALIC ARIES MINI

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan » 03 říj 2015 11:34

Na téma ostřejšího zvuku BRYSTON 14 B SST mohu říct jen toto - měl jsem možnost srovnávat ho s AUDIO ANALOGUE MAESTRO INTEGRATED (do 20W tř.A) a s CLEARAUDIO POWER AMP (tř.A) přímo doma na své sesatavě a je pravdou , že AUDIO ANALOGUE sice " nebyl ostrý " , ale jakoby celým spektrem prostupovala nějaká modulace nízkých kmitočtů a chyběly detaily a přesnost ( pevnost a stabilita nízkoúrovňových signálů a to samé se týkalo i prostoru - nepřesný a nafouklý) CLEARAUDIO byl na tom o něco lépe , ale tam bych právě řekl že 14B SST je proti němu přesnější a méně ostrý - to ve všech aspektech. A dynamika AA a CLEARAUDIO byla proti 14B SST hodně pozadu. Takže si myslím , že obecně nelze paušalizovat - tento zesilovač je lepší , protože je ve tř. A....atd. Vždy záleží na konkrétní sestavě a výrobku. Grafy z 3B SST2 nemusí být to samé jako případná měření 14B SST , nevím jestli je to shodná konstrukce.
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, LYNGDORF CD-1mods, GUSTARD X20 PRO, THIEL CS2.4, MICHELLE GYRODEC SE, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, NORDOST TYR-1, HEAVENS GATE -ULTRA SILENCE,AURALIC ARIES MINI

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 03 říj 2015 17:44

Az se znova narodim, tak jedine jako vyrobce hifi a high end smerovych kabelu :lol: abych mohl potom delat ruzne typy kabelu na miru (tiche, hluche, svetle, rozlisujici,klidne, detailni) napr.:mate na prd a uhuhnane bedny? Neva, flaknem za 10 taliru svetlejsi kabel a mate to v poho.
Nebylo by lepsi vyhodit bedny a koupit nejake co hrajou, nez to dohanet kabely a vysledek je jen sprosta penezenka? Osobne si myslim, ze nejdulezitejsi jsou bedny. A nejake kabely... :roll: no ale kdyz vyrobce rika ze to funguje. Uplne v klidu staci kabely dejme tomu za 1000-2000 kc. Zbyle prachy kdyz vrazim do kvalitnejsich beden, udela to vetsi prirustek kvality nez vsechny Odiny dohromady. A nebo vic poresit akustiku mistnosti? Nebijte me za to, ja to musel rict :D

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 03 říj 2015 17:49

Měření 14B-SST lze snadno dohledat ve stejném web časopisu, jako 3B-SST2. Opět tvrdím, že z nich nic nepoznáte, bez poslechu komponentu. Navíc, přesto že se s BVa můžeme názorově lišit, tak on alespoň v těch grafech něco vidí, zatímco většina z vás dalších v nich nevidí nic a nedokáže je interpretovat nijak. Asi tak jako ta nesmyslná diskuse o rychlosti šíření informace v kabelu. Opravdu nechápu, proč tolik laiků má potřebu se vyjadřovat k technické problematice a parametrům.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 03 říj 2015 17:58

Ještě k těm Áčkům. Malý rozdíl je v tom, že k tomu svému mám spektra zkreslení od výkonu pod 100mW do maxima. Což v žádné časopisecké recenzi nenajdete. Ani ve firemní dokumentaci. Podobná měření uvádí jen BVa na svém webu.
Jistě, áčko není samo o sobě zárukou kvality. Ale při kvalitním řešení odstraní inherentní problém třídy B a třídy AB - přechodové zkreslení. Dále se linearizuje výstupní impedance (v závislosti na výkonu), atd. atd. S kým z vás, kromě BVa, se dá o tom bavit? A hlavně, proč??

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 03 říj 2015 19:02

Skromnost a pokora jsou významné ctnosti, milý PMA.
Tihle lidé sem chodí pro sdílení svého hobby s podobně postiženými.
Jistě by ocenili cokoliv jiného než váš příspěvek výše.
Co jste nám tím vlastně chtěl sdělit ?

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 03 říj 2015 19:24

S kým z vás, kromě BVa, se dá o tom bavit? A hlavně, proč??
Zopár sa ich hádam nájde (ja to určite nie som), a kvôli osvete. O niečo vyššie je zrejmé, ako vám kolú oči, niektoré príspevky laikov. Určite máte ten istý pocit aj pri čítaní niektorých recenzií a aj pri popisoch a zdôvodneniach niektorých výrobcov.
Pred pár rokmi som ani netušil o BV, PMA ... potom som tak nejak prečítal tieto fóra a všimol som si koľko energie ste venoval diskusiám s jedným konštruktérom, "Proč?" :D
Ak beriem túto tému ako vzorovú na hifinázoroch, tak teda káble, my laici sa môžme hádať či káble áno alebo nie, ale sem tam je potrebné odborné usmernenie (v tomto veľmi oceňujem občasné vstupy BVa, jeho trpezlivosť a to aj napriek takým obvineniam akými bol počastovaný tu).

Internet je obrovským priestorom na publikovanie nezmyslov, hodnotné informácie sa hľadajú ťažko a v oblasti hififór je viac dezinformácií ako informácií. Ja mám vždy dobrý pocit, keď niekomu poradím a aj tu sú ľudia, ktorí ocenia vaše príspevky a vysvetlenia(samozrejme bezodpltne) :D , o to lepší je z toho ten pocit.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 04 říj 2015 06:55

Prvotřídní grafy jsou jen PŘEDPOKLADEM, že technicky je přístroj navržen (asi) správně. Ale o zvuku neřeknou zhola nic. Mě osobně technické řešení zajímá do té hloubky, abych měl představu, zdali ze mě výrobce nedělá příliš velkého vola. Stokrát více mě zajímá, jak to hraje. Kupovat přístroj na základě grafů bych si tedy rozhondě netroufnul. Tím chchi říct, že grafy musí jít ruku v ruce s perfektním zvukem. Bohužel jsem ve svém hifi životě poznal dost přístrojů, které výrobce honisl prvotřídními naměřenými hodnotam, ale poslouchat se příliš nedaly. A samosebou naopak. Člověk neposlouchá graf a osciloskop, ale zvuk muziky, kterou mí přístroj zprostředkuje. Respektuji názory odborníků, jako je BVa a PMA či PD nebo Dr. Sýkora, ale zásadní pro mě je osoboní poslechová zkušenost.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 04 říj 2015 10:18

Zdeny , plný souhlas *thumbs up*

hifistan : Petře, raději si zavoláme a pokecáme ohledně kabelů, tipy jsem ti už řekl. Nechci jsem už moc psát z mých zkušeností, aby zase nevypukla nevole ohledně kabelů. Ale kabelem se dá jemně doladit zvuk pro dané uši posluchače a v dané sestavě, to mi nikdo nevyvrátí.

Odpovědět