USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zv

Příspěvek od Oldear » 28 čer 2017 11:26

svartenatt

Každý má právo na zvuk jaký si vybere a jaký se mu líbí, to bez pochyb. Na druhou stranu je zase dobré když hraje "Turecký pochod", aby byl slyšet klavír a né nějaké bubnování do plechovek a když zpíva Magdalena Kožená, aby byl slyšet ženský hlas a né hlas Karla Gotta s koulema ve svěráku.

Aparáty mám na původních nožičkách, nějaké jiné podložky, či cerabally jsem nikdy neřešil. Ani USB kabel, protože si nikdy nepustím do audio věže takové rušení jako produkuje PC, či noťas. Pokud jde o přehrávání souborů, tak jedině z USB flash.

Časy se skutečně mění, nikdy by mě nenapadlo, že na HIFI foru se někdo bude prezentovat s bakeliťáky 2.1 od compu, pravda náležitě vylepšené zmačkanou papírovou utěrkou. No proti gustu....

Skuteční hifisté, kteří celý život poslouchali zvuk ve formě hudby, už budou jen jako pacoši někde v LDN a poslechu tzv. hudby z webu ( resp. hluku ) budou vládnout hoši od PC, pro které je normou zvuk MP3, se kterým se prvně setkali, když mastili Dooma na tátově PC a pak si cosi tzv. sháhli z webu a hlavně zadarmo. My jsme si zamlada museli LP kupovat. To je vývoj a tam to spěje, musíme to přijmout.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 28 čer 2017 11:31

Pěkné sekale. Tak a opět můžete diskutovat o vlivu USB kabelů.

Oldear, nikdy jsem netvrdil, že zabýváním se HiFi je špatné, právě naopak, ale mnozí již překračují zdravý rozum.
Naposledy upravil(a) svartenatt dne 28 čer 2017 11:39, celkem upraveno 1 x.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 28 čer 2017 11:34

Oldear píše: Ani USB kabel, protože si nikdy nepustím do audio věže takové rušení jako produkuje PC, či noťas.
Ale to je taky trochu/dost předsudek, daný limitem vlastní zkušenosti. Je možné ten problém (rušení) vyřešit tak, že je naprosto zanedbatelný a docílit stejných, ne-li lepších výsledků než se stand-alone zdrojem zvuku. Ale řešení určitě není v prohazování USB kabelů, to souhlasím. A jsou to opět měřitelné a definované jevy. U hudebních souborů nejde o nic jiného než o přenos informace v podobě elektrického napěťového signálu, a ten umíme analyzovat víc než dobře. Zbytek jsou audiofilské pohádky.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 28 čer 2017 11:42

PMA
Ano to je možné, s vynaložením určitého úsilí a prostředků, ale bohužel rušivým elementem je stejně ten hluk větráků. Stavět comp s pasivním chlazením se dost prodraží, i s větráky pokud má mít slušný výkon se docela prodraží.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 28 čer 2017 11:51

Věřím, že v nezarušeném prostředí se vliv USB kabelů neuplatní tak, jak v prostředí zarušeném.

Odar

Příspěvek od Odar » 28 čer 2017 11:58

Oldear --> Ani to nie je pravda. Prevadzkujem druhy rok semi-pasivne riesene HTPC s velmi slusnym vykonom (obcas sa hodi). Vase komentare su zalozene len na predsudkoch.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 28 čer 2017 12:04

Tichý PC bude stále levnější než všechny ty voodoo potřeby za stovky tisíc. Třeba taková odhlučněná skříň s vodním chlazením a velkým radiátorem se vejde i s komponenty do 60000 Kč. Existují i desktop verze skříní, takže ono to i může vypadat jako komponent.
Tady to bude stát asi víc, ale ten blok můžete umístit i mimo.
Obrázek

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 28 čer 2017 12:09

Odar
Prevadzkuj co cheš, mě je to fuk. Buď tak laskav a nehodnoť moje příspěvky jako předsudky ( každý má nějaké zkušenosti ), jenom proto, že jsem i Tobě, ač nevědomky šlápl na kuří oko. Klidně si poslouchej HTPC, jen to jen Tvoje volba a nikdo Tě ji nebere. Nehodnoť však jiné, pro Tebe nesouhlasné zkušenosti jako předsudky a neprosazuj jen Tvoje zkušenosti za jedinou správnou pravdu. Děkuji.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 28 čer 2017 12:13

Tiché a svižné PC s SSD diskem a naprosto splňující nároky na transport do DAC s opticky odděleným XMOS receiverem jsem před pár lety stavěl do tohoto kejsu http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl= ... K-ITX04-BK, pouze jsem odřízl horní mřížku, vyndal všechny větráčky z výroby a z vrchu to chladí velká hnědá Noctua na nízkých otáčkách, která běží naprosto neslyšně, první zvuk z ní slyším až když dám ucho 10cm nad ní. Nestálo šedesát litrů, ale 13.

Zdaleka největší hluk z celé sestavy dělají externí disky s hudbou, které mám - speciálně pro Oldeara :lol: - podložené zmačkanou papírovou utěrkou. Cokoliv jiného jako gumové, korkové podložky atd daleko výrazněji přenáší vibrace do desky stolu.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 28 čer 2017 12:23

RedBaron
A proč takové hlučné disky používáš? Já nejsem příliš zastáncem přehráváním hudebních souborů z připojených disků, já upřednostňuji SACD, DVD-A, CD a LP, ale jako možnost to nevylučuji a chápu, že pro někoho to může být prioritní volba. Nic proti tomu, ale proč místo plotnových HDD nepoužiješ SSD s redukcí SATA do USB a budeš to mít zcela tiché. Já používám buď USB flash 64 GB, nebo SSD 120GB, kterému stačí přes výše uvedenou redukci napájení z USB. Nepotřebuješ ani žádné podložky, protože to visí na 10 cm kablíku.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 28 čer 2017 12:28

RedBarone, dobré řešení s Noctuou. Ale právě jde o umístění zvukové karty, která se na mini-ITX nehodí, je moc blízko napájecích obvodů desky. Proto mám to řešení s ATX deskou a STX II v posledním PCIe. HDD lze utlumit v PC boxem jako Scythe Himuro, u externích by to nemělo být takový problém.

Ale musím uznat, že jsi pravý utěrkový odborník :mrgreen: .

Jen mě stále zajímá, proč je takový zájem o USB. Napájení to má z desky a i ta data putují po velké ploše zarušené MB. Proto stále uznávám jen zvukovou kartu ve slotu PCIe.
Naposledy upravil(a) svartenatt dne 28 čer 2017 12:56, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 28 čer 2017 12:33

Oldear:
Bohuzel to, co zde pises o prehravani z PC, jsou opravdu jen mylne predsudky pramenici z naproste nezkusenosti.

Ja taky, stejne jako ty, preferuju SACD z prehravace. Existuje ale velka spousta hudby, ktera neni na SACD dostupna (jen CD), ale je dostupna ve forme hi-res souboru. Zvuk hi-res je ve vsech ohledech zretelne kvalitnejsi nez to same vydani na CD. Hraju z notebooku, pres Winamp a Wasapi do asynchro USB v SACD prehravaci.

Co jsem mel moznost zkouset na ruznych komponentech, prehravani z flashky primo z USB vstupu bylo vzdy horsi nez zvuk placky nebo notebooku pres asynchro USB. A neni taky divu.

Odar

Příspěvek od Odar » 28 čer 2017 12:52

Boxy na HDD pomozu, ale zial zvuk seek-u nedokazu pohltit uplne (Scythe HDD Quiet Drive). Zmenia len jeho frekvenciu smerom nadol. Ak je to co len trosku mozne, je dobre ulozisko prevadzkovat v inej miestnosti a data tahat po sieti. Samozrejme, ked zlezu ceny SSD diskov natolko, ze nebude treba za 3-4 TB SSD platit oblickou, situacia sa zasadne zmeni k lepsiemu. Snad za par rokov.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 28 čer 2017 13:05

Seek, tedy pohyb hlaviček a v té souvislosti přístupovou dobu lze změnit pomocí AAM. Pro hudbu to nebude mít zásadní vliv a disk bude tichý.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 28 čer 2017 13:10

Oldear píše:RedBaron
A proč takové hlučné disky používáš? Já nejsem příliš zastáncem přehráváním hudebních souborů z připojených disků, já upřednostňuji SACD, DVD-A, CD a LP, ale jako možnost to nevylučuji a chápu, že pro někoho to může být prioritní volba. Nic proti tomu, ale proč místo plotnových HDD nepoužiješ SSD s redukcí SATA do USB a budeš to mít zcela tiché. Já používám buď USB flash 64 GB, nebo SSD 120GB, kterému stačí přes výše uvedenou redukci napájení z USB. Nepotřebuješ ani žádné podložky, protože to visí na 10 cm kablíku.
Protože mám cca 3,2TB muziky a stále rozšiřuju. 6TB USB flashku jsem ještě nepotkal :D

Odpovědět