USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Odar

Re: USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Příspěvek od Odar »

Preco je vykonny pocitac zle riesenie?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Pokud umíš ošéfovat, že nebude zarušovat citlivé obvody spojené s usb/koaxem optikou apod. víc než to dělá nízkodběrák, bez grafiky, tak nevadí. Ale moc lidí to neumí, takže jednodušší řešení v tomhle případě - méně je více. Jestli to zní jako blbost, tak mi nevěř, ABX protokol nemám.
kabelguru.cz

Odar

Příspěvek od Odar »

Z akeho dovodu by mal vykonnejsi CPU "zarušovat citlivé obvody spojené s usb/koaxem optikou apod." ? "nízkodběrák, bez grafiky" - chlape, vsak aj ten nizkoodberak ma GPU. Vsak ty netusis o com pises *headbang*

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Odare, mám tě rád, seš mistr přes kompy, ale v tomhle případě netuším ty. Mmch, škoda žesis zablokoval sz na všech fórech, x-krát jsem něco potřeboval s tebou řešit v minulosti, ale nebylo kam napsat :-)
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

pri pouzivani notebooku moze byt z hladiska ruseni lepsie nepouzivat integrovany displej, ale mat pripojeny externy monitor ... u mna su rusenia z displeja pekne vidiet pri teste v audioloopbacku

Odar

Příspěvek od Odar »

Kocmeister, aj ja ta mam rad. Tak isto mam rad Sedoura a fandim znacke Kabelguru. E-mail by si na mna mal mat - kludne sa ozvi, ked budes / aj nebudes cosi potrebovat. Ked viem, pomozem.

K veci:
Kocmeister píše:
26 říj 2018 08:50
Jak tu zmínl Kychtax, co nejslabší možný počítač s minimálním odběrem je správná cesta. Samozřejmě v rámci mezí, nemyslím tím Pentium 3, ale právě ty moderní nízkoodběrové procesory.
Spytal som sa, ze preco. Odpoved (technicku) som zatial nedostal. Hned si na mna vytiahol, ze nemas ABX testy - evidentne si hned zvrtol debatu do inej polohy. Pises, ze tym nemyslis Pentium 3 - tak sa znova pytam - kde je hranica, kde to este je dobre riesenie? RaspberryPi? Atom? Celeron? 4 jadro? 6 jadro? i5? i7? Threadripper? A preco?
Kocmeister píše:
26 říj 2018 08:50
Výkonný, aby na tom šly nějaké jiné věci je kompromis = špatně. To potom ten Dave nedává smysl když to zabiješ hned na začátku.
Znova sa pytam, ze preco? Co je zle na tom, ze mas ovela vacsiu vykonovu rezervu a CPU ide prakticky v idle? Vsak on sa podtaktuje. Nezere nic, nepocita nic, spi, lezi, opaluje sa. Raz za cas, ked mu das nejake "zradlo", tak to "zozere" - v ovela rychlejsom case, ako ten n-krat menej vykonny "zdochuty kon". Uzivatel si to ani nevsimne, nasledne sa dalej opaluje, lezi, nic nerobi, nehreje sa, nezere.

Co je na tom zle? Mas k dispozicii nejake merania? Pytam sa preto, pretoze zrovna tento use case kedysi PMA meral a ani pri 100 % zatazeni CPU na analogovom vystupe nebolo vidiet nic, co by nasvedcovalo tomu, ze to akymkolvek sposobom meni signal. Mas namerane cosi ine? ABX ma nezaujima - zaujimaju ma technicke fakty.

Neber moje pripomienky osobne, alebo ako utok na know how Vasej znacky. Ale ked cosi niekde tvrdis (a zvlast sposobom, akym to tu prezentujes), ocakaval by som, ze si to vies aj zdovodnit.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Odare, jasně, že to nemám neměřené, což ty dobře víš. Jediný čim můžu argumentovat jsou moje poslechové zkušenosti a opět dobře víš, že toto zde neprojde jako argument, protože požaduješ technické fakty. Takže obvyklý zdejší začarovaný kruh. Takto je to se spoustou dalších věcí (plotny vs. SSD, různé přehrávací softy, což opět správně zmínil Kychtax, atd). Pochybuji, že někdy někdo něco naměřil. Nejde o knowhow, snažil jsem se tu jen poradit něco ze svejch zkušeností. Každej má plný právo si říct, že jsem šarlatán a bludař a taky to mnozí dělají a jsem s tim naprosto v pohodě. Až se rozsvítí a budou se chtít posunout, rád poradim.
kabelguru.cz

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

nesel bych cestou "on ten vykon asi bude stacit", cenove rozdil zanedbatelne, postavil jsem si fanless nuc s i3, 8GB RAM a 120GB SSD a nevim o nem

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Myslim, že to máš rozumně pořešený z hlediska HW. Akorát netuším jaké je napájecí napětí s I3, aby šlo snadno přestoupit na baterie. To je další výhoda všech těch nízkonapěťových čtyřjader.
kabelguru.cz

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

napajene to mam linearnim zdrojem 100 VA 19V

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Souhlasím s kocmeistrem. Za poslední dva dny jsem změnil názor i na vyuziti starsiho kompu. Obecne .. nefandim hudbe z notasu, ani výkonného pc (celý minulý týden jsem z něho hral). Starých sunek pentiu, ani NUCu. Tam mi vadí uzavřenost a "form faktor" + obava z kompromisů pri HW designu. Přenášení po síti taky ne. Dobre napajeni ano! Slusny usb kabel ano. Vypinani funkci ano. Radsi pmalejsi cpu/pc ano. Vypnutí displeje ano. :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Honzo, mam to headless, bez grafickeho vystupu ... stale se bavim o dedikovanem pc ktery je pouzivan jen a jen na hudbu

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Kychtax - všechny body za 1 *thumbs up* PavelDosko: Myslím, že jako jeden z mála tady to máš dobře pořešené.
kabelguru.cz

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Odar píše:
26 říj 2018 09:28
.. vsak aj ten nizkoodberak ma GPU. Vsak ty netusis o com pises *headbang*
Bych se zbytečně nečilil. Minimálně v Linuxu by grafika měla jít vypnout. Například pomocí KERNEL parametru při bootování. Stačí si pak připravit alternativní boot, aby se při spuštění dalo najet i do režimu s grafikou, když to je potřeba.
https://wiki.archlinux.org/index.php/Ke ... acklisting

Edit: Trvale mám v audio PC zakázáno pomocí /etc/modprobe.d/blacklist.conf tohle:
blacklist snd-hda-intel
blacklist iwlwifi
blacklist bnep
blacklist btusb
blacklist bluetooth

Ale to vypínání grafiky bych dal do KERNEL parametrů.

Odpovědět