Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od terahera »

A nebo možná pochopil,ale z principu jen rypu od klávesnice,bo mi to tak v této chvíli někoho strašně připomíná ;) A nejsi to ty

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Strejdin píše:
22 led 2019 22:17
Tak to myslím je všem úplně jedno a klidně poslouchej "kabely" ve své spokojenosti dál. Problém začíná, když někteří poskytují nezkušeným tazatelum "cenné" rady jak vyřešit problém ve zvuku nesmyslem se zahořenim, pojistkou, dřevem, kabelem a pod. :roll:
Samozřejmě, že můžou poskytovat takové rady a budou v tom pokračovat. Stejně tak můžeme považovat za problém, když měřáci nezkušeným tazatelům poskytují cenné rady, že nic z toho vliv nemá.
kabelguru.cz

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Strejdin píše:
22 led 2019 22:17
Tak to myslím je všem úplně jedno a klidně poslouchej "kabely" ve své spokojenosti dál. Problém začíná, když někteří poskytují nezkušeným tazatelum "cenné" rady jak vyřešit problém ve zvuku nesmyslem se zahořenim, pojistkou, dřevem, kabelem a pod. :roll:
Tohle je zájmové fórum, kde se sdílejí praktické rady mezi těmi zkušenějšími a je na soudnosti "nezkušeného tazatele" zda i v jeho případě dává smysl si kabeláž půjčit, doma vyzkoušet (a když není přínos tak ji vrátit). Většinou právě naopak ti zkušenější hifisti tady radí začátečníkům aby řešili vyrovnanou sestavu a pokusili se přizpůsobit akustiku poslechové místnosti ale hlavně aby chodili navštěvovat ostatní hifisty a mohli si udělat představu jaký zvuk lze z jakých aparátů získat.

Také jsem před 12lety začínal s levnými přístroji s "perfektním objektivním měřením" a měl pocit jak jsem na to vyzrál za pár korun. No vydrželo mi to do doby než jsem začal navštěvovat zkušenější hifisty a porovnávat své přístroje v jejich drahých sestavách a slyšel jak to je ve skutečnosti. Tuto cestu si musí každý projít sám. Poslechové zkušenosti nejde vyčíst z webu.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Nejblbější rada, kterou jsem v HiFi oblasti dostal, byla ta, abych něco ani nezkoušel, protože to nemůže být slyšet.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

FS píše:
22 led 2019 16:03
RedBaron píše:
22 led 2019 15:42
Přesně tak, nejde o vyhodnocení toho, jak kabely přenáší signál, ale halucinací v hlavách zlatoušců :-D
@Redbaron: Nejspíše to myslíš jako výsměch, ale v tomto případě jsi to trefil: Důležitá je nakonec opravdu jen ta "halucinace v hlavě". A jestli mi pomáhá k té "halucinaci" vědomí, že mám pořádný kabel, pak je to pro mne stejně smysluplné jako třeba pro někoho jiného vědomí, jak úžasně na kabelu ušetřil.
Fs - o tomto teda je hifi? A niekto sa diví, že sa nájdu takí, čo sa na tom smejú :/. (ja sa nie)..
A ktomu..... "vědomí, že mám pořádný kabel" - že kto si masíruje ego potom...

.... V hifi je"milion" vecí, ktoré pri skúšaní počuť.. To bola ozaj blbá rada!!!

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@Jason: Jaká "rada"? Napsal jsem, jak to vnímám já, tečka. A že se někteří smějí, tak ať. Jejich smích koneckonců mou "halucinaci" naštěstí už neovlivňuje, z toho jsem už před pár lety vyrostl a jsem tomu rád, se zvukem u mne doma jsem od té doby mnohem, mnohem spokojenější.
PS: Jinak, Jasone, tvé příspěvky jsou trochu dětinské v tom, jak se rádoby-nenápadně snažíš vyprovokovat osobní útoky.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

V jiném vlákně napsal zabiny007- "Co tak konečně pochopit, že tady jsi na komerčním fóru?"
A pak tady (na vysvětlenou pro pány FS, Jiri, Kocmaistr) čtu rady že příliš výšek odstraníš napájecím kabelem, basy vylepšíš kabeláží apod. a to zdůrazňuji, to jsou rady do cizí sestavy, do cizí akustiky přímo od klávesnice ! Tak to teda pardón, ale tohle jsou dle mého ty nejblbější rady.
Ať si každý experimentuje jak chce, navštěvuje ostatní a poté ladí, myslím že to je ta nejlepší cesta, ale mě prostě přijde že ta věta od zabiny007 říká hodně o důvodech skvělých woodoo rad.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

FS - Ja som zas napísal, ako to vnímam ja... A zrejme aj mnoho ďalších, keď sa tu o tom večne píše....
Žiadne osobné útoky!!! . Mám svoj názor na vec a napíšem ho, keď vidím niečo s čím nesúhlasím!! Detinské je brat názor iného, ako nejaký útok na niekoho. Čo sme v škôlke? .. Toto je fórum ak by niekomu nedošlo!!..

Strejdin - však je dosť jasne, že tvrdiť také veci a dávať také rady , chce osobitný a silný dôvod!
Naposledy upravil(a) Jason dne 23 led 2019 10:39, celkem upraveno 1 x.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Strejdin

""" A pak tady (na vysvětlenou pro pány FS, Jiri, Kocmaistr) čtu rady že příliš výšek odstraníš napájecím kabelem, basy vylepšíš kabeláží apod. """
I Já a nejen já máme podobné zkušenosti a obdobnou radu bych také doporučil k vyzkoušení.

Ale Ty Strejdine, máš také alespoň nějakou zkušenost z oblasti Hifi, nebo jen peskuješ, teoretizuješ a zpochybňuješ praktické zkušenosti jiných. To, že na to nemáš vybavení, nebo to neslyšíš, popř. nejsi schopen to ani vyzkoušet, to je jen Tvůj problém.

Nechci tady vyvolávat konflikt, končím a jdu tvořit DPH.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Strejdin píše:
23 led 2019 10:23
...A pak tady (na vysvětlenou pro pány FS, Jiri, Kocmaistr) čtu rady že příliš výšek odstraníš napájecím kabelem, basy vylepšíš kabeláží apod. a to zdůrazňuji, to jsou rady do cizí sestavy, do cizí akustiky přímo od klávesnice ! ..
@Strejdin: Díky za vysvětlení tvé motivace k napsání svého příspěvku.

Osobně považuji radu typu "..příliš výšek odstraníš napájecím kabelem, basy vylepšíš kabeláží .." za špatnou radu a pochybuji, že bych zrovna já něco takového někde napsal. A to nejen pokud hovoříme o kabelu.
Řešit neduh sestavy kompenzací považuji za obecně nesprávný (Příklad kompenzace: K ostrému zdroji zvuku je třeba dát zapatlaný zesilovač). Výsledkem kompenzací je vždy nutně způměrovaný zvuk, na kterém není nic zajímavého. To už mám větší pochopení pro systémy, které v nějakém ohledu excelují a v jiných třeba i výrazněji zaostávají (Příklad: Oželím basy výměnou na perfektní podání středů a prostoru a zvolím stojanové repro).

IMHO (tedy dle mého názoru = ani rada ani absolutní pravda) jsou kabely zrovna prvek systému, který by měl být neutrální a měl by co nejméně vstupovat do zvuku. Bohatě stačí, když nebude škodit. A pokud se v popisu vlivu kabelu píše, že se pročistily basy (což jsem zrovna u některých napájecích kabelů pozoroval), pak se tím nemyslí, že by ten kábel vylepšoval signál. Myslí se tím to, že ve srovnání s jiným ten signál méně ovlivňuje. A to taky znamená, že neutrálnější kabel může být vnímaný negativně, protože může odhalit skutečný zvukový charakter aktivních komponent.

Takže pokud bych měl dát na základě mých dosavadních zkušeností nějaké rady, potom by to byly tyto:
- Věř vlastním uším, ale vždy počítej s tím, že psychoakustika je sviňa a poslechová pohoda má větší vliv než půl systému.
- Pokud chceš něco vyzkoušet a stojí ti to za úsilí, tak to prostě vyzkoušej a neposlouchej rady rýpalů, kteří ví, že pro tebe to žádný význam mít nebude.
- Pokud se HiFi bavíš, snaž se vyhnout záměrné kompenzaci a buduj systém s výhledem do budoucna (bohatě stačí chyby, když kompenzujeme mimovolně). Pokud jsi milovník hudby a ne hifista, kup si hotový systém, který ti zní dobře, a dále to neřeš.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Strejdin píše:
23 led 2019 10:23
V jiném vlákně napsal zabiny007- "Co tak konečně pochopit, že tady jsi na komerčním fóru?"
A pak tady (na vysvětlenou pro pány FS, Jiri, Kocmaistr) čtu rady že příliš výšek odstraníš napájecím kabelem, basy vylepšíš kabeláží apod. a to zdůrazňuji, to jsou rady do cizí sestavy, do cizí akustiky přímo od klávesnice ! Tak to teda pardón, ale tohle jsou dle mého ty nejblbější rady.
Ať si každý experimentuje jak chce, navštěvuje ostatní a poté ladí, myslím že to je ta nejlepší cesta, ale mě prostě přijde že ta věta od zabiny007 říká hodně o důvodech skvělých woodoo rad.
Když už mne cituješ, tak prosím v celém kontextu. O komerčním fóru jsem psal s ohledem na guerilla prezentaci nového výrobce beden a následný pochopitelný zásad admina/majitele. TO ABSOLUTNĚ NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S KONTEXTEM, DO KTERÉHO TO STAVÍŠ TY. Na tom, že někdo vyzkouší v sestavě kabel/podložku či jinou věc a napíše své SUBJEKTIVNÍ zkušenosti v dobré víře na fórum, není nic špatného a nic komerčního. Nikdo nepíše, že je to jediná pravda a jediné řešení. Je na volbě každého, zda to u sebe vyzkouší a udělá si svůj názor, nebo jen mávne rukou.
Militantní zastánci jediné pravdy se rekrutují z jiné názorové skupiny...

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Oldear píše:
23 led 2019 10:38

Ale Ty Strejdine, máš také alespoň nějakou zkušenost z oblasti Hifi, nebo jen peskuješ, teoretizuješ a zpochybňuješ praktické zkušenosti jiných. To, že na to nemáš vybavení, nebo to neslyšíš, popř. nejsi schopen to ani vyzkoušet, to je jen Tvůj problém.

Nechci tady vyvolávat konflikt, končím a jdu tvořit DPH.
Ani nemusíš nic vyvolávat, reaguješ úplně stejně na všechny a já nejsem konfliktní a navíc, jak už jsme si jednou napsali v sz, tak já se tomu tady víceméně směji. Zkušenosti mám oproti tobě (asi!) malé (když ty jsi už sjížděl Pioneer já ještě letoval Teslu), ale mám jich určitě dostatečném rozsahu, abych si mohl dovolit občas tady něco napsat, ostatně není to tady jenom pro tu "TOP" ligu, nebo jo ? A mé vlastní praktické zkušenosti s psychoakustikou nebo jinak placebo efektem mám myslím naprosto dostatečné :lol: .

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

*offtopic* existují dvě naprosto legitimní cesty, převzít názor a neřešit to dál, nebo zkoušet, ověřovat, INVESTOVAT. Každý má pak vzhledem ke své sestavě své vlastní odpovědi...

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

zabiny007 píše:
23 led 2019 12:22
Když už mne cituješ, tak prosím v celém kontextu.
Zabiny007 , se moc omlouvám, blbě jsem to pochopil, :| .... a zneužil ;)

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Borek píše:
23 led 2019 14:23
*offtopic* existují dvě naprosto legitimní cesty, převzít názor a neřešit to dál, nebo zkoušet, ověřovat, INVESTOVAT. Každý má pak vzhledem ke své sestavě své vlastní odpovědi...
Když chceš investovat, běž na burzu, nebo jiný investiční portál, nebo si třeba kup zlato. To je asi jako, kdybych napsal, dneska sem investoval 5 tisíc do luxusní štětky. To není žádná investice, když utratíš peníze za nějakou mrtvou hmotu.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

Odpovědět