Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Pesi
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Pesi » 21 úno 2015 19:37

Pytel : tak to teda beru zpět s tou směrovostí. - pokud jde teda o nějaký směr motání či možnosti připojení stínění ....

Odar

Příspěvek od Odar » 21 úno 2015 19:46

Pytel --> So smerovymi signalovymi kablami (zapojenie tienenia na jednej strane) robil pokusy PMA. Na slovnafte sa to da dohladat. V pripade smerovych signalovych kablov to vyslo v neprospech smerovych. Na druhu stranu, ak si dobre pamatam, tak u power kabla VDH od Renowna to meratelne cosi filtrovalo (tiez podla merani od PMA) so zapojenim tienenia iba na jednej strane kabla (ak si to dobre pamatam, da sa to najst).

Nejake podobne vysvetlenie by som ocakaval aj v pripade zahorovania kablov. Nic viac, nic menej. Skonstatovat, ze je tu mnoho kolegov, ktori radsej nepisu, lebo si myslia svoje (co im neberiem), je presne taky argument, ze druha strana bude tvrdit, ze je to iba psychoakustika. A dokola. V tom pripade povazujem tuto temu za absolutne zbytocnu, lebo to dopadne, ako vzdy.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 21 úno 2015 20:19

potom v signálových kabelech jsou možnosti zapojení stínění, atd
Nie sú, len je jedna správna možnosť, tienenie signálového kábla má predstavovať "predĺženú krabicu", takže musí byť zapojené na obidvoch stranách . Odpájanie tienenia na jednej strane je len chabý pokus "kompenzovať" špatné zemnenie a zapojenie konektorov v spojených prístrojoch (brum a pod.) . Toto by mal " technik slaboproudař" vedieť.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 21 úno 2015 20:50

Pytel píše:Už je to opět, nedivím se mnoha kolegům co jsem vůbec nepíší a v klidu si poslouchají ( je jich většina ).

Jako technik si to neumím vysvětlit, ani to není měřitelné, ale bohužel je to nepřeslechnutelné, nikomu to nevnucuji.

Jsou věci které mají perfektní měření, ale poslech stojí za h---o.

Cituji : Ale....směrovost je zcela jasně blbost. Jde o střídavý proud. -- Samozřejmě Zděnku, ale tím myslím, jak výrobce motá drátky a potom v signálových kabelech jsou možnosti zapojení stínění, atd.... je toho více , ale už v tomto tématu nebudu více psát a tím nebudu nikoho pobuřovat, že to neslyší. Má tu výhodu , že hodně ušetří,........
Mirku tohle je klasický argument lidí, kteří jsou přesvědčeni o tom jako ty, ze slysi zmeny v kabelech, koncovkach, pájce na konektorech, dokonce i rozdil v tom jestli je spoj krimplovany a chlazený kriogenem, proti zkušenosti lidi na druhem břehu reky Káblovky. Jako kdyby jsme to nikdy ne zkoušeli různé kabely, různé koncovky, ve směru kabelu, proti směru kabelu. Pak prijde argument, ze nemáme dostatečně kvalitni komponenty, ktere vlastne njsou schopné neco podobného vyloudit. A konečně poslední argument, ze jsme vlastne šťastní a neutratime hodne penez protože jsme hluší jako pařezi.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 21 úno 2015 21:38

Mirek vedel presne čo týmto spustí :mrgreen:

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 21 úno 2015 22:31

MB píše:Mirek vedel presne čo týmto spustí :mrgreen:
Toto sú velmi vďačné temata pre publikum. Ale stále sa nad tým treba zamyslieť. Ak je možnosť zahorenia
kábla , musí byť aj možnosť vyhorenia kábla - obrazne. Zákon akcie a reakcie a spätnéj väzby.
Ak niekde Pytel porovnával svoj PK 10 Gold Kimber s Pangea AC 9 a urobil si k tomu svoj názor , kde určil
čo je lepšie u neho , môžme o tom polemizovať. Tieto káble mám doma a sú tam rozdieli vo zvuku. Tak
isto je aj obrovský rozdiel v inžinierngu kábla.
Ale ak donesiem starý , nový , bazárový, používaný a niekde zabudnutý ten istý kábel , ja určite rozdiel
po sto hodinách nepoznám.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 21 úno 2015 22:56

Toto by mal " technik slaboproudař" vedieť. --- takže musí byť zapojené na obidvoch stranách, samozřejmě s tím plně souhlasím. Kabely kompletuji vždy dle dokumentace výrobce, a např. u silového kabelu VDH musí být stínění jen na jedné straně , aby se využilo uhlíkového uložení vodičů a tím jeho filtrace Vf, u síťových kabelů někteří výrobci doporučují a i u originálů dodržují zapojení jen na jednom konci. Např. signálové Supra , výrobce přímo zdůrazňuje jak zapojit pouze na jedné straně. A mohl bych pokračovat, dále.

Samozřejmě vím , že Pavel PMA, dělal měření a vím i s jakými výsledky.

Zkuste např. repro kabel na který hrajete např. 3 měsíce zapojit obráceně, zda něco uslyšíte,...

boxer

Příspěvek od boxer » 21 úno 2015 23:08

Já věděl, že se BVa neudrží a ozve se. (konečně) :D

Já na směrové kabely věřím. Já například mám směrový kabel od přehrávače do předzesilovače.
Když ho otočím, tak je od přehrávače do předzesilovače.

Ať dělám, co dělám, je to tak pořád. Ještě se mi nepovedlo, aby to hrálo od předzesilovače do přehrávače. :cry: :( Takže je jasně směrový.

Ohledně odpojeného stínění na jedné straně kabelu. Pokud Mirku vím, tak toto je jen případ silových kablíků.

Protože krom výše zmíněného ( odpojení stínění u přívodní zásuvky nebo u přístroje) existuje možnost propojení stínění na nulák nebo fázi. Ale to jsem ještě nezkoušel a asi ani ty ne. *taktone*

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 21 úno 2015 23:17

k...a , to je obrad , za takéto názory by sa tu kameňovalo a vylučovalo zo spoločnosti.

A toto :
Pytel píše:Zkuste např. repro kabel na který hrajete např. 3 měsíce zapojit obráceně, zda něco uslyšíte,..
Ajjajajajaj.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 úno 2015 07:03

musí byť zapojené na obidvoch stranách, samozřejmě s tím plně souhlasím...signálové Supra , výrobce přímo zdůrazňuje jak zapojit pouze na jedné straně...
;)
Zkuste např. repro kabel na který hrajete např. 3 měsíce zapojit obráceně, zda něco uslyšíte,...
Skuste to urobiť vy pri meraní, či niečo nameráte .. Však je to AC signál (Toto by mal " technik slaboproudař" vedieť.) ."Počuť" sa dá všeličo, aj napr. tinitus má rôzne prejavy.. Je to čistá "audio alchýmia".. Však skúste odpojiť tienenie pri nesymetrickom prepojení komponentov v triede II normálnym nesymetrickým (dvojvodičovým) káblom :) . Pri tienení silových káblov je to niečo úplne iné, ide o zdroj rušení a jeho lokalizáciu.
2 boxer
možnost propojení stínění na nulák nebo fázi.
To je dosť nemiestny žart, niekto to skúsi a pritom ide o život!!!

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 22 úno 2015 07:36

Ještě, že mě zahoření kabelů vůbec netrápí. Trápilo by mě, kdy mně nějaké kabely ale zahořely :lol: :lol: :lol:

Jako chemik si nedovedu představait, jak se a co se změní v mědi nebo potažmo PTFE po průchodu elektrického signálu. Ale napadlo mě, že jako napájecí kabel ke svému aparátu použiji trolej ze železnice, tady u nás teď dělají rekonstrukci vedení a tenhle kábl bude fest zahořený :lol: :lol: :lol:

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 22 úno 2015 08:15

Pozor na Dunning-Kruger effect a dogmy :-)
http://dolezite.sk/Proc-si-hlupaci-mysl ... qAE73.html

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 22 úno 2015 09:34

Napsal jsem : Nechci zde rozpoutat flame a dohady, ale jen mě zajímá kolik lidí věří na zahoření nových kabelů.

Asi nikdo, ale chci požádat , aby mi zdejší chytrolíni nepsali do mailu urážlivé a hloupé tvrzení.

Boxere mohu požádat o smazaní tohoto tématu nebo to mohu udělat sám !!! Fakt nemá cenu sem už nic psát.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 22 úno 2015 09:55

Především bych chtěl zdůraznit, že pokud jde o signálové kabely, tak proud je stejnosměrný (aspoň při nesymetrickém propojení). A jestliže připustíme, že elektrické pole na materiály působí (zajímalo by mě zdůvodnění opaku - byla by to opravdu vyjímka v celém tomhle světě), tak je jisté, že časem se materiál "deformuje", přizpůsobí nebo jak to nazvat, v jednom směru.

A když připočteme už zmíněný "směr motání", tak je směrovost jistota. Otázka druhá je, do jaké míry to je slyšet.

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 22 úno 2015 10:23

Pytel píše:Napsal jsem : Nechci zde rozpoutat flame a dohady, ale jen mě zajímá kolik lidí věří na zahoření nových kabelů.

Asi nikdo, ale chci požádat , aby mi zdejší chytrolíni nepsali do mailu urážlivé a hloupé tvrzení.

Boxere mohu požádat o smazaní tohoto tématu nebo to mohu udělat sám !!! Fakt nemá cenu sem už nic psát.
Ak sa toto udeje , tak zmaž celé Hifinázory. Tu už naozaj nie o čom ich robiť. Pytel , ak aj niečo začal , musí
vedieť prečo. Že sú tu iné názory , tak i tom je fórum. Zlaknúť sa a chcieť zmazať vlákno?????.Zvláštne , možno nevyšlo niečo, nechcel som.....
Keby to bolo jeho osobné , je to OK. Lenže on niečo verejne povie a musí si za tým stáť.Že mu prišli sprosté mail , mne ich prišlo mnoho
a nešiel som sa nikomu sťažovať. To je verejné fórum aj zo svojou anonymitou.

Boxer , jeden s Tvojich názorov:
boxer píše:Když signálové, tak jedině směrové. To ví i malé dítě.

Dlouhé a ještě delší monokrystaly tažené mědi či stříbra by se odměnily nekvalitním zvukem, pokud by se otočily.

Nepomůže ani vyhřívané stínění DBS 72 V.

Odpovědět