Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Jason »

No proč.. Aby som zmenil nazor ktorý tu tak vytáča ľudí :D..

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

mne nevytaci, proc taky, jsi-li spokojen se svou sestavou a neslysis rozdil kabelu tak mas vystarano

obecne bych si ovsem tak kategoricky tvrdit neodvazil, protoze verim, ze na lepsich sestavach nez mam ja bude vliv jakehokoliv komponentu markantnejsi (kompenentem prosim rozumim i kabely)

mir v dusi a klidne se zastav, je to o spolecnem konicku, ne o hadani

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jason píše:
10 říj 2018 21:06
Si ochotný spraviť slepý test na sieťovy kábel a jednoznačne identifikovať jeho vplyv na zvuk? Akýkoľvek vplyv na akúkoľvek zmenu zvuku?
.. Mne bude stačiť ak rozoznáš hocijakú zmenu vo zvuku na pár eurovej šnúre s medenymi kablami s dostatočným prierezom a nejakou izoláciou, s hociktorým aky si vyberieš :)

ano, ve svych domacich podminkach ano. p.s. predstav si ze me reprokabely maji prurez cca 2 mm a hraji jinak, pro mne lepe nez s prurezem 12 mm co jsem mel predtim

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jason
Tady bohužel tak nevytáčí lidi nějaký názor - jak píšeš, ale právě otravný Jason. Pokud má Jason názor kabeloskeptika, resp. je pravděpodobné, že trpí nedostatkem zkušeností, ale ať ten názor kabeloskeptika má - nic proti tomu a má na to právo, ale proč jej musí nutit ostatním, jako jeho jedinou a svatou pravdu.
Jasone, že "nevěříš" na kabely tady na foru stačí napsat jednou a všichni Ti to budou věřit. Dále už je to jen opakující se trolling.
To ostatní hifisté si tady sdílejí názory na různé kabely, v různém zapojení a s různými aparáty, což asi není nic pro Tebe a tak se podle toho zařiď.

Nic ve zlém, tyto diskuse nikam nevedou.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Oldear.. Ako ja nútim niekomu svoj názor? Ja ho tu len slušne opisujem a aj dôvod prečo... Téma je zahorovanie kablu.. Toto fórum funguje tak, že sa dá tema a debatit sa smie len s pozitívnym názorom na danú problematiku?
Čiže napr.. "Zahorenie kablu".. a ide sa písať len o tom, že u mňa to počuť viac... U mna menej :). Kto napíše ze rozdiel nepočuje, alebo na to neverí je troll, alebo vyryvač, zaslúži ban atd atd... To takto funguje?

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

https://www.pozary.cz/clanek/1333-zahoreni-kabelu/. ...nezapomeňte, že to může dopadnout i takto :D *headbang* ....
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jason píše:
10 říj 2018 21:06
Si ochotný spraviť slepý test na sieťovy kábel a jednoznačne identifikovať jeho vplyv na zvuk? Akýkoľvek vplyv na akúkoľvek zmenu zvuku?
.. Mne bude stačiť ak rozoznáš hocijakú zmenu vo zvuku na pár eurovej šnúre s medenymi kablami s dostatočným prierezom a nejakou izoláciou, s hociktorým aky si vyberieš :)
Mám na mysli tento Tvůj příspěvek, proč si myslíš, že Tebe někdo potřebuje přesvědčovat slepým testem, či jinak. Nám stačí, že to slyšíme a jsme spokojeni a posloucháme si v klidu kvalitní hudbu na kvalitních aparátech a vůbec nemáme potřebu někoho o něčem přesvědčovat. Tedy alespoň já ne.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Tak potom načo reaguješ ozaj pri všetkej úcte nechápem :).. Ja nepotrebujem aby ma niekto o niečom presviedčal... ja svoju pravdu viem.. Ja len hocikomu dovolim tú svoju mi dokázať :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

a jak to chces posoudit, kdyz pri vsi ucte zvuk sestavy na kterou bys dojel vubec neznas ?

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Tato a niekolko podobnych tem, na vsetkych forach co som kedy videl,
Vzdy zacala aj skoncila rovnako.

Niekto zacne kvetnato opisovat, zavoj, basy, priestor, spod zeme sa hned zjavi hliadka meracov,
A po 400 emocne gradujucich prispevkoch, si kazdy mysli to co si myslel aj na zaciatku.

Raz som sa v Raksusku zucastnil zaujimaveho pokusu. V hifi studiu, zopar ludi, super aparatura, a zacali sa menit kable.
Ziadny slepy AB test, nic take, ziadny stres, aj sa vedelo, co su to za kable.

Kazdy dostal dotaznik, kde mal opisat zmenu zvuku a pocitov, pri kazdom kabli, dotaznik preto, aby to malo strukturu. Napr. “Basy” pevnejsie, rychlejsie, slabsie, atd atd.

Vysledkom bol zaujimavy rozptyl hodnoteni toho isteho kabla.
Jednemu hralo jemne, druhemu ostro.
Asi fakt kazdy pocujeme uplne inac.

Je to ako skusat priaznivca homeopatie presvedcit, ze homeopatia nefunguje.
A on sa akurat homeopatikami vyliecil z chripky.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jason
To seš hodný, že dovolíš dokazovat. Obávám se, že Ti nikdo nic dokazovat nebude, je to nadbytečné. Možná jsi jen nezkušený a po delší praxi ve světě hifi lecos pochopíš a nasbíráš praktické zkušenosti, nikoliv jen teoretické.

Hlavně kvalitní poslech, kvalitních nahrávek.
Naposledy upravil(a) Oldear dne 10 říj 2018 21:43, celkem upraveno 1 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

PavelDosko... Úplne jednoducho.. Nechám toho kto tu zostavu pozná nech ten rozdiel identifikuje... :) mne to bude stačiť a zmierim sa stým, že ja take uši nemam a niekto áno :)
Oldear.. Som rád že tu píšeš za všetkych :D.. Musíš toho ozaj dosť vedieť, ked sa dokážeš vyjadriť za celé fórum o ochote mi tu niečo dokazovať.. A rovnako priam mystický vyznieva to ako, vieš o mojich vedomostiach, či skúsenostiach v tejto oblasti.. :D. Ospravedlňujem sa ak to vyznieva vysmesne (nie je úmyslom) ale ja beriem každého tak vážne, aký dojem na mňa svojimi názormi spraví.. Pri všetkej úcte ešte raz :)
Naposledy upravil(a) Jason dne 10 říj 2018 21:47, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

OK, dojed

nebyl bys prvni, a urcite ne posledni ... at uz jde o jakykoliv kabel v sestave

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Vzhľadom na dialku to nebude také jednoduché, ale určite to budem riešiť, aby som sa k tebe dostal či už skor ci neskor :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

fajn, myslim to vazne

Odpovědět