Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Zdeny » 22 úno 2015 10:55

petrL píše:Především bych chtěl zdůraznit, že pokud jde o signálové kabely, tak proud je stejnosměrný (aspoň při nesymetrickém propojení). A jestliže připustíme, že elektrické pole na materiály působí (zajímalo by mě zdůvodnění opaku - byla by to opravdu vyjímka v celém tomhle světě), tak je jisté, že časem se materiál "deformuje", přizpůsobí nebo jak to nazvat, v jednom směru.

A když připočteme už zmíněný "směr motání", tak je směrovost jistota. Otázka druhá je, do jaké míry to je slyšet.
To nemyslíš vážně, že ne? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 úno 2015 10:59

:roll: , bohužiaľ sa zdá, že ano.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 22 úno 2015 11:05

bertram píše:Pytel , ak aj niečo začal , musí
vedieť prečo. Že sú tu iné názory , tak i tom je fórum. Zlaknúť sa a chcieť zmazať vlákno?????.Zvláštne , možno nevyšlo niečo, nechcel som.....
Keby to bolo jeho osobné , je to OK. Lenže on niečo verejne povie a musí si za tým stáť.
Tak. Argumentačně neustát oponenturu založenou na faktech znamená...

Odar

Příspěvek od Odar » 22 úno 2015 11:45

Pytel píše:chci požádat , aby mi zdejší chytrolíni nepsali do mailu urážlivé a hloupé tvrzení.
Ludia su pacienti a toto je naozaj smutne.
Pytel píše:Fakt nemá cenu sem už nic psát.
Cenu to ma, lenze nechapem, co si od tohto vlakna cakal. Ak to, ze sa tu zidu ludia a budu len slepo pritakavat, tak to si si asi pomylil forum. V kazdej verejnej diskusii treba cakat aj opacne nazory. Pokial su ti proti srsti, je zbytocne (po tisicikrat) podobne vlakno vobec zakladat.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 22 úno 2015 12:33

petrL píše:Především bych chtěl zdůraznit, že pokud jde o signálové kabely, tak proud je stejnosměrný (aspoň při nesymetrickém propojení)
COŽE??????????

boxer

Příspěvek od boxer » 22 úno 2015 13:58

Bertrame, vzpamatuj se. Nevytrhávej nic z kontextu. Přečti si to celé a možná ti dojde,.......

Pytel.

Mirku, přeci si musel vědět, že skoro jakékoliv vlákna na mnoha fórech, díky některým (například zde již nepíšícím) individuím, skončí VŽDY u kabelů,když došly argumenty (jejich) k čemukoliv, nakonec vše zachraňovaly kabely.

Takže přímé šlápnutí kabelovému čertu na ocas se rovná revoluci. Víš dobře, když se spolu bavíme, tak téma kabely přeskakuji.

Prostě jsou tři tábory.

Jeden, co to bere čistě pragmaticky ( a ani nemusí být fyzik, matematik, chemik, stačí mu základní informace) a bere kabel jako nutné (zlo) pro propojení. Každý kabel zhoršuje signál díky svým vlastnostem. Ty jsou dané a měřitelné.
Pokud je jejich propojením slyšitelná změna, bude jistě díky špatnému kontaktu, pájení či čemukoliv horší. Ne lepší. Proč by mělo?

No a druhý tábor jsou ti, co věří na zázraky kabelů a kupují a prodávají pod cenou a mají jich doma hromady a výsledek je vidět na všech fórech a ebayích a basoších atd. Místo, aby si za to koupili pořádný mašiny. Patří k nim i mnohdy lidi s technickým, vysokým a já nevím jakým vzděláním.

Mezi tím se plácá určitá množina lidí, kteří chvíli tíhnou k té či oné straně.

Nikdy (nebo skoro nikdy) se to nezmění a jedna nebude mít ráda druhou.

mirec1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec1 » 22 úno 2015 14:30

..... myslim , ze Pytla nemusi nikto presviedcat , ci zahorovanie kabla ma , alebo nema pocut. Sam sa vyjadril v prvom prispevku , ze zahorovanie kabla pocuje. :)
A ano , kludne budem dalsi kacir v tomto nekonecnom kablovom pribehu ...... tiez verim v zahorovanie kablov , ale aj napr. komponentov, napr. posledna skusenost so zapojenim DAC do mojej zostavy. Ale je mi uplne jedno , ci tomu niekto veri , alebo nie. Kazdy nech si ma svoju pravdu ........ :)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 22 úno 2015 14:34

A jak to tedy zjistujete tu zahorovaci zmenu. Mate kabel ne zahoreny a zahoreny? A pak je vzájemně porovnavate je tak? Pak poslouchate jeden, všechno vypnete, prehodite nezahoreny za zahoreny, všechno zapnete a poslouchate k jake ze to došlo změně?

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 22 úno 2015 15:01

Já bych se rovněž přimlouval za přesný popis metodiky, řetězce, akustiky, nahrávek a konkrétně slyšených změn na těchto nahrávkách a toho, jak posluchač určil, že je to změna "k lepšímu". Přece si za tím stojíte, tak proč se bát to tu napsat?

boxer

Příspěvek od boxer » 22 úno 2015 15:19

U všech voodoo technik je metoda jedna a zcela jasná.

Investoval jsem do toho.... možno vložit cokoliv od peněz přes čas až já nevím po co,.... tak to musí mít význam.

Ale taky jsou lidé, kteří opravdu slyší tak dobře, že to prostě slyší a měřáky neměří co mají, a všichni ostatní jsme hluší.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 22 úno 2015 16:35

Co je na tom nejvíce zajímavé? Lidé, kteří slyší rozdíly po zahořování kabelů, výměně pojistek, koncovek silových kabelů atd. přitom vůbec nelžou! Oni opravdu rozdíl ve zvuku slyší. Jde ale pouze o subjektivní vjem, protože sluch je velmi složitý orgán, který je ovlivnitelný emočními podněty.

To jsem si prosím nevymyslel, ale dozvěděl z několika webů, věnovaných hifi woodoo. A považuji to za věrohodné vysvětlení.

Ono by vlastně na tom nebylo celkem nic špatného (VĚŘÍM - TEDY SLYŠÍM!), nebýt faktu, že kolem toho vyrostl celý business, nabízející "věřícím" hifi konfekci za neskutečně přemrštěné ceny.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 22 úno 2015 16:41

Opakuji : Napsal jsem : Nechci zde rozpoutat flame a dohady, ale jen mě zajímá kolik lidí věří na zahoření nových kabelů. Osobně tomu věřím, a stojím si za tím. Bohužel se to nedá změřit, ale poslechem ano.

Je to jako před 10 roky možná i více roky, jak jsem tvrdil, že nejlepší síťové kabely musejí být stíněné, to bylo povyku, že stačí kabel k PC a hle jeden technik udělal měření a hned, že je to pravé ořechové.

Test je proveditelný jak popisuje David.

Proč by to renomované firmy ( např. Nordost ), uváděly, že kabel potřebuje několik hodin nechat hrát, apropo už jste slyšel např. repro Valhallu fungl novou a vybalenou z kufříku, po zapojení na repro a po nějakém čase.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 22 úno 2015 17:20

Tak význam stínění se dá obasjnit i pomocí exaktních věd, jako je fyzika - tady to asi nikod nebude příliš zpochybňovat.

Ovšem stále bych - jako technik s VŠ chem. vzděláním - rád slyšel aspoň nějakou teorii, co se změní v mědi nebo v dielektriku (ať to je PE, PP, PTFE případně opovrhované PVC) z hlediska průchodu elektrického signálu či vystavení tohoto materiálu působení nějakého pole - ať již magnetického, nebo jiného. To není rýpání, ale snaha dovědět se něco.

Jak se asi mění struktura mědi v nf propojovacím kabelu dély 60cm, kterým prochází (snad se nepletu :lol: :lol: ) AC proud o pár mA s napětím kolem pár set mV???

Co by pak měly říkat fakt ty troleje či káble ke svářečce, kde protékají tisíce ampér? Áááááá - už to mám!!!! Měd se mění na zlato! *hura* *hura* *hura* *hura* *hura*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 22 úno 2015 17:57

Zdeny píše:...Ovšem stále bych - jako technik s VŠ chem. vzděláním - rád slyšel aspoň nějakou teorii, co se změní v mědi nebo v dielektriku...
ZVUK! ;)

(A neni to teorie, je to praxe. :lol:)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 úno 2015 18:55

Prospero píše:
Zdeny píše:...Ovšem stále bych - jako technik s VŠ chem. vzděláním - rád slyšel aspoň nějakou teorii, co se změní v mědi nebo v dielektriku...
ZVUK! ;)

(A neni to teorie, je to praxe. :lol:)
Takže máme dva druhy medi a dielektrika- "zvučné" a "nezvučné".. a po čiatočnom zahorení polozvučné, prípadne priezvučné ;) .
Bohužel se to nedá změřit, ale poslechem ano.
Také "meranie posluchom" je slepý test, preukazné spoľahlivé rozlíšenia len na základe zvukového vnemu. Nepoznáš ani po 1000hod. zahorení ani....kulové. To je prax.
To, že po čase si na zvuk zvykneme, (a keď to tak dlho trvalo, musí to byť lepšie) je "zahorenie hlavy" , nie kábla.

Odpovědět