Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
element

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od element »

A kdo nechce zahořovat, ať z jakýkoliv důvodů, tak bude hrát o 2 dny dříve, zatím co já 2 dny to nechal zahořet...to je vše. V podstatě o nic jiného nejde...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

element píše:
12 říj 2018 09:36
samozřejmě se nevědělo, jak bych jinak vyloučil psychoakustiku..??? Posluchači říkali pouze co je lepší hudba a v čem.
Už jen poslední dotaz, takže volba vzorků, které hrály, byla zcela náhodná. Nebylo to tak, že se řeklo: "vrať tam ten předchozí", i kdyby se nevědělo, zda byl zahořený nebo ne. Prostě byla to regulérní ABX metodika. Je to tak?

element

Příspěvek od element »

vždy se porovnávaly 2 sady , s niž jedna byla zahořelá, jen se nevědělo jestli je to ta první nebo druhá. Vždy se začínalo jakoby znovu,,dvě sady a jedem... pořád dokola.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

element píše:
12 říj 2018 09:41
A kdo nechce zahořovat, ať z jakýkoliv důvodů, tak bude hrát o 2 dny dříve, zatím co já 2 dny to nechal zahořet...to je vše. V podstatě o nic jiného nejde...
Tím může vlákno skončit. Někdo to pozná, jiný nepozná, ale stejně mají všichni už zahořeno. Nikdo to nedokáže zdůvodnit.

Tak kde končí vesmír?

element

Příspěvek od element »

nemají všichni zahořeno, nemají.... Dal jsem pak zahořet i kabel co byl v sestavě několik let, Acrolink DA 6300 II MEXCEL. Byl mezi předzesem a koncákem. Rozdíl byl veliký... Je třeba ale jednoznačně říci, že proces zahoření není jednou pro vždy, ale bohužel se musí časem opakovat, vliv toho procesu slábne...
Naposledy upravil(a) element dne 12 říj 2018 10:09, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 element
Zahořený kabel, nebo jak tomu budeme říkat, se jeví míň tupý, čistší, více detailů, hudebnější... ten dojem je ale opravdu jednoznačně mimo pochybnost... zřetelný...
Aby sa stalo ( a dalo rozoznať sluchom..)to, čo píšeš, museli by sa tak extrémne zmeniť vlastnosti kábla, že by sa z neho stal v podstate ekvalizér. To sa dá zmerať veľmi jednoducho , aj na každom počítači .. Stačí chcieť a vedieť. Žiadne doteraz realizované merania na celom svete nikdy nič také (nejakú zmenu prenosových vlastností kábla v audiopásme po určitej dobe "zahorovania" ľubovoľným signálom) nezistili, ani v tých najlepších laboratóriách...
Tvrdia to iba výrobcovia prístrojov na "zahorovanie" , výrobcovia drahých káblov, ktoré údajne potrebujú stovky hodín na "zahorenie" normálnym používaním ( čítaj "ucho si zvykne a uplynie doba na vrátenie a sme v suchu") a laici, ktorí im jednoducho uveria , a preto "počujú". To je celý problém, že je to len " ten dojem". Ale nie je to problém kabeloskeptikov a "technokratov".
Naposledy upravil(a) BVa dne 12 říj 2018 10:12, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Mají, pokud prošla kabelem el. energie. Definici zahoření kabelu s uvedením změn ve struktuře kabelu a jeho měřitelným rozdílem proti nezahořenému nikdo nepředložil.
Naposledy upravil(a) svartenatt dne 12 říj 2018 15:14, celkem upraveno 1 x.

element

Příspěvek od element »

BVa....Pujč si , vyzkoušej a nepiš pičoviny... :-)) ty tvoje kecy v kleci jsou pouze prázdné písmenka bez sebemenší zkušenosti.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Takže zde máme podle kabeloúžasňáků už tři kategorie kabelů: nezahořený, zahořený, vyhořený (hudbou).

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

merhaut píše:
12 říj 2018 09:27
Taky jsem párkrát zažil v našem studiu situace, že nikdo neměl pochybnosti. A pak jsem zhasnul.
Bylo by možné zveřejnit co nejvíce podrobností, např. kolik takových testů proběhlo? S jakými kabely, metodikou, aparátem...?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

svartenatt: To je právě to "know how" výrobců zahořovacích přípravků *2thumbsup*
Byli by proti sobě při specifikaci čehokoliv, i kdyby to nebylo nic ;)

Zvažuju otevřít vlákno, kde by byly odkazy na testy kabelů v posledních cca 30-ti letech. Je toho hodně, i docela důvěryhodně provedených (rozhodně důvěryhodněji než ty popisy předváděné tady) a výsledky jsou přinejmenším rozporuplné. Včetně jasně slyšených rozdílů při pouze fiktivní výměně kabelu, tj. byl zapojený stále stejný.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

PMA píše:
12 říj 2018 09:02
irotam píše:
12 říj 2018 08:07
Já se zeptám jinak. Mohl by mi někdo osvětlit co se tím zahořením změní? Proč se stane zvuk lepším? Nějak se přeskládají atomy a molekuly? ......
To je sice dobrá otázka, ale z druhé strany žádná rozumná odpověď nepřijde a nemůže přijít. Kdyby to věděli, tak dostanou Nobelovku.

Univerzální odpověď bude: "nevím co se fyzikálně změnilo a nezajímá mě to, důležité je, že JÁ to slyším. JÁ to slyším a nevyvracejte mi to, nedohadujte se se mnou. Je to prostě TAK".

Takže veškerá debata končí, ON to slyší a případná polemika se z něj snaží udělat lháře. :)

Já bych se na to vykašlal, proč se navzájem přesvědčovat.
Přesně tak . *palec* Ideální by bylo,kdyby tuto debatu admin zamknul. Nikam to nevede jen k dohadům.

element

Příspěvek od element »

určitě bych to zamknul .... :-)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Hele, elemente, a proč jsi tedy celé roky hrál na nezahořený kabel?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2element
Pujč si , vyzkoušej a nepiš pičoviny... :-)) ty tvoje kecy v kleci jsou pouze prázdné písmenka bez sebemenší zkušenosti.
Tiež odpoveď...Ale dosť typická, keď absentujú argumenty. No čo, vidieť, že pán je "znalec"..Skrátka taký element. *thumbs down* Čo keby si si ty "požičal" trochu vzdelania a vedomostí ?? Arogancie máš habadej.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět