Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od hřebík » 12 říj 2018 10:33

PMA píše:
12 říj 2018 10:17
svartenatt: To je právě to "know how" výrobců zahořovacích přípravků *2thumbsup*
Byli by proti sobě při specifikaci čehokoliv, i kdyby to nebylo nic ;)

Zvažuju otevřít vlákno, kde by byly odkazy na testy kabelů v posledních cca 30-ti letech. Je toho hodně, i docela důvěryhodně provedených (rozhodně důvěryhodněji než ty popisy předváděné tady) a výsledky jsou přinejmenším rozporuplné. Včetně jasně slyšených rozdílů při pouze fiktivní výměně kabelu, tj. byl zapojený stále stejný.
Určitě bych to velmi uvítal, zajímavé téma pro všechny... Např. min. pro vyjasnění vhodných/nevhodných metodik k testování těchto kontroverzních jevů... Jen se po sledování několika vláken v tomto fóru bojím, zda se podaří udržet věcnou diskusi bez osobních výpadků atd., ale za to riziko to určitě stojí, snad se to konečně podaří. Zkušenosti máme nějaké každý, ale už skoro nemám chuť sem nic psát.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 12 říj 2018 10:38

Nejjednodušší je podle mě připravit dvě sady identických kabelů, jednu zahořet, a obě půjčit "testérovi", ať v klidu domova a na své aparatuře určí který kabel z těch čtyřech je který.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 » 12 říj 2018 10:51

element píše:
12 říj 2018 10:02
nemají všichni zahořeno, nemají.... Dal jsem pak zahořet i kabel co byl v sestavě několik let, Acrolink DA 6300 II MEXCEL. Byl mezi předzesem a koncákem. Rozdíl byl veliký... Je třeba ale jednoznačně říci, že proces zahoření není jednou pro vždy, ale bohužel se musí časem opakovat, vliv toho procesu slábne...
Element, zahorovanie kablov, je velmi krasny priklad takzvaneho BDS - Buyers Denial Syndrome.

It's a cause of a customer buying a product and it turns out to be a faulty product or a product that was under the expectation of the customer who received it.
- "Kupa noveho kabla, vela penazi, velke ocakavania, krasna krabicka atd" a zrazu - sklamanie, zvuk zmena ziadna, alebo k horsiemu"

Instead of the customer A) returning the product to the company for a better one. or B) realize that they have been duped and count their losses. They instead lie to themselves that the product was supposed to do this all along and that this is a good product

No tak sedim a pocuvam, "no to predsa nie je mozne, ve nie som hluchy, vsetci ostatni to poculi, a aj ja u Elementa minule, tam to hralo super", no a mozog sa nechce citit zle, a preto sa za 2-3 dni kabel proste zahori - Zahořený kabel, nebo jak tomu budeme říkat, se jeví míň tupý, čistší, více detailů, hudebnější.Z
A ked sa ma spytaju, tak sa predsa nepriznam, ved mi povedia, ze nemam skusenosti, nemam dost dobru zostavu .....

Inac, prosim Ta neber to osobne, zhodou okolnosti moja praca vyzaduje rezistenciu na manipulativne techniky, a preto to trochu ovladam. A napriklad mne osobne trvalo asi rok, nez som si priznal, ze ten novy vysnivany Mercedes mi proste nevyhovuje.

Je to velmi caste pri kupe veci hodnotenych senzoricky, super priklad je drahy alkohol, napr. vino.
No je tazke si priznat, ze to francuzske vino, za ktore som vyplazol v michelinskej restike 180 euro, je proste bez chuti.
Alebo ze mi ten homar az tak vlastne nechuti .....

Je tam este vela veci, napr potreba akcceptacie skupinou - "VSETCI SME TO POCULI", co su rutinne veci, ktore dokonale vyuzivaju napr. smejdi na predaj babickam. atd atd.

A este raz, nech to nikto neberie osobne, ani nic. Je to len vseobecny priklad velmi dobre zdokumentovanych javov,
a vsetci sme len ludia.
Naposledy upravil(a) Fidji99 dne 12 říj 2018 11:26, celkem upraveno 1 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 11:10

Však je tak jednoduché to zistiť :) snáď nebýva na inej planéte.. A už by som odporúčal prizvať aj médiá, či už z hifi odvetvia, ale aj ufo, paranormálnych javov atd... A to myslím teraz úplne vážne. (pokial aj dotyčný!!!)..
Identifikovať (a už jednoznačne) niečo, čo nevie vysvetliť nik prečo?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 12 říj 2018 11:37

Co nebývá na jiné planetě? Vždyť pro tebe je daleko do Olomouce.Když chci něco poznat, není nikam daleko, pamatuj si to.
Pavel tě pozval,ty si však kladeš podmínky, chováš se jako chucpe.Nerozumim tomu, nabízel ti u sebe kromě poslechu umožnění testu,tak v čem je problém?

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 11:46

A ja som napísal že prídem.. . Tak o čom zas točíš? :) . On naznačil, čo je a nie je ochotný spraviť, tak som reagoval, v zmysle, že sa nebudem trepať polkou republiky na to, aby som len počúval, alebo skúšal niečo nič vypovedajúce. To môžemaj vo svojom okolí :). Ale ako vidim, tu keď zaznie niečo čo má niečo dokázať, tak sa začne písať o niečom úplne inom, alebo sa vytiahne niečo vyhovujúce z textu a odsunie to, čo netreba, ako som už opisal o pár príspevkov vyššie :) len si to teraz utvrdil :)... A ešte.. Zahorenie kablov a jeho jednoznačne počutie je pre mňa (ako vidím aj iných) ešte väčší extrém ako len zmena kablu (a jeho "počutie") a to už je viac lákajúce a tým aj väčšia diaľka prijateľná..a aj.. Nemusím len ja byť ten čo tam pôjde, ale aj niekto iný z jeho okolia aa môže nájsť tu... Toto by ti nedošlo asi, že niekto môže myslieť :) nevadíii :).je mi to jasne.. .
len aby zas nebolo to, že on nič nemá potrebu tu niekomu dokazovať, on si nenechá diktovať ako test má spraviť, alebo úplne o inom písať ako napríklad ty teraz :D
Naposledy upravil(a) Jason dne 12 říj 2018 11:58, celkem upraveno 2 x.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 12 říj 2018 11:54

Lidé se plavili kolem Země, létali k Měsíci - a to už je k...a dálka, a Tobě se nechce do Olomouce? S naléhavostí, s jakou se tu dožaduješ poznání skrze druhé (protože tvůj názor ti nestačí) bys neměl meškat ani vteřinu a rozjet se odhalit pravdu všech pravd - potom třeba konečně usneš.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 11:56

Skús aj ty prečítať čo som napísal vyššie.. Je to pre všetkých čo napíšem.. Neboj kľudne môžeš :D :D

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 12 říj 2018 12:01

Jason: pokud k takovému testu dojde, tak doporučuji se držet některé obecně uznávané metodiky ABX testů - existují.
Říkám to proto, že jsem se v minulých cca 15-ti letech zúčastnil desítek podobných seancí (to považuji za přesnou definici akce) a za sebe bych jejich počet nerozšiřoval, pokud by nebyla stanovena jasná a odsouhlasená pravidla testu.
Jen malou poznámku, prošel jsem si též kabelářským obdobím a zajímavé je, že největší slyšitelný vliv měly kabely zpočátku, kdy byla sestava nejhorší. Zcela konkrétně, na repro VOBA Acoustic Sforzato, jednoznačně nejhorší reprosoustavě jako jsem kdy měl, byl vliv kabelů neoddiskutovatelný (pro mě), ovšem jen ve smyslu špatné a ještě horší. V momentě, kdy jsem byl se sestavou spokojený, tak jsem přestal jakýkoliv vliv "normálních" kabelů registrovat, pokud se nebavíme o zcela exotických kabelových konstrukcích spojených s elementárními technickými chybami.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 12:19

PMA.. Áno test by mak spĺňať určite kritériá, ktoré zamedzia náhodnému správnemu určeniu (napr. počet pokusov.. Pre mňa je 10 dostatok) rovnako zamedzenie podvodu, čiže zdokumentovať to, čo kedy hralo (napr. natáčanie na kameru) a zamedzenie prístupu niekomu tam kde by mohol zvuk meniť napr ekvalizérom.. (zažil som).. Ja som predtým nič nedokumetoval, lebo som to nepovažoval za potrebné a dnes ma to kus mrzí.. Testy inak prebiehali väčšinou ako som opísal....no nebránim sa iným navrhom na podmienky pri testovaní, ale musia mať odvodnenie prečo tak....
Ešte by som odporúčal pred testom zostavu zahriať aspon hodinu predtým mať pustenu a počúvať...
Tie káble som tiež skúšal robiť a to rôznych až extrémne rozdielnych špecifikácií a porovnával.. Skúšal som repro káble spraviť z lan kablu, čiže pletene, tenké, viac či menej do kopy spojené, ako aj z koaxu do kríža zapojené z rôznych materiálové vodičov atď... Prešiel som si tym, bolo to zaujímavé a bavilo ma to :) a do velkej miery súhlasím s tým co píšeš :).. No a dnes som aj tu a píšem čo píšem.. :)....
Naposledy upravil(a) Jason dne 13 říj 2018 09:45, celkem upraveno 1 x.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 12 říj 2018 12:49

Jason,
Můj příspěvek je pouhá reakce na to co ty jsi psal výše, to za prvé.
Za druhé, jak je vyrozuměno z příspěvků výše, jsi jediný, kdo se neustále dovolává testů.
Jedna skupina nevěří na vliv a zahoření kabelů, druhá skupina věří na vliv a zahoření.Tak to vždy bylo,a tak to vždy bude, s tím ty , ani nikdo jiný nic nenadělá.
Bylo by mně akorát líto toho času, který už čtvrtý den trávíš tímto problémem, to bych si radši něco pěkného pustil.To mi věř.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 13:00

No, a myslím a aj dúfam, že som ti to dostatočne vysvetlil :)...
Ja predsa niečo pekne pustené mám, (poväčšinou) :-) :-)
Vidíš.. Vždy sa nájde "pako" ktorý chce vedieť kam až siaha kraličia nora :) Zvláštne, že to mu nik nechce hodnoverne ukázať :). Ale ukazovať drahé komponenty to áno, stým sa pochváli každý :D. No dar v podobe super sluchu a vnímania, čo ja považujem za ozaj dar, s ktorým sa dá viac pochváliť, to nie :) prečo, prečo? :) :) :)

A super si to inak napísal "VEŘÍ" nie počujú ale VEŘÍ!!!
Naposledy upravil(a) Jason dne 12 říj 2018 13:09, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:08

Priste zas nekoho pozvu aby mi apriori nadaval ze neco nechci zkouset ...
co mas za kabely co bys chtel vyzkouset ?

jestli napajeci tak jich potrebujes 7, z toho jeden alespon 3 m dlouhy
jestli reproduktorove, tak si vezmi 2x2 m bi-wi nebo dva single wire sety
jestli usb tak ti staci dva jednometrove sety, dtto rca

bihuzel sestavu moc preskupoat nemohu, dohromady to ma nekolik metraku

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:10

p.s. vzdy bude videt ktery kabel je zapojeny, sestavu mam na zemi a za ni jsou 3 metry mista, nejsi-li tedy zvykly poslouchat bednam zady

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 12 říj 2018 13:13

@PavelDosko, Jason: To by mne zajímalo, jak si Vy dva v pohodě a uvolněné atmosféře (pač jinak to snad ani nemá smysl) poslechnete vliv prováděných změn v systému :D

Odpovědět