Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:17

FS : no mne taky, normalne mi sem chodi plno lidi a je to v pohode ... dokonce bez kamery, dokonce se zkusenostmi s vlastnimi slusnymi sestavami

ale co uz

muzika pro mne znamena hodne a je cestou k pohode, nemam potrebu nekomu vyvracet jeho nazory
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 12 říj 2018 13:20, celkem upraveno 1 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 13:18

PavelDosko.. Úplne mi stačí klasická medená dvojlinka ktorú donesiem (na repro) a sieťovy kábel tiež lacný s medenym káblom (tiež môžem doviesť)... Ja nechem žiadne orgie. Stačí, ked mi dovolíš prehodiť (neprehodit) 10 krát repro káble tie čo píšem že donesiem za tvoje, akékoľvek.. A to iste by som chcel aj so sieťovym spravíť Ešte pri tom mať nastavený foťák (ten kludne môžem doniesť) namierený na svorky bud bední, alebo zosilňovača.. A možno už len pero papier, dobru náladu a možno kus kávy :)... počúvať môžeš čo chceš koľko chces aj hodinu.. Ak máš problém s niečím čo uvádzam v tom teste, napíš co a prečo by to nemalo byt.. Ďakujem...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 12 říj 2018 13:20

Pokud by si někdo chtěl vidělat sluchem 1 000 000 dolarů, soudě podle příspěvků zde by to neměl být problém

https://gizmodo.com/305549/james-randi- ... are-better

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 12 říj 2018 13:25

ja bych těm slovákům tady zakázal přístup... samé sračky a pořád dokola :-) :-) :-) Proč si nepíšou ty sračky na hifiroom.sk?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:26

Jason : no to jsem zvedavej co na me pro tebe nezname sestave vypozorujes ... p.s. reprokabely max 2x, mam je pripojene na hole vodice a kvuli tomuto testu je pak zkracovat fakt nebudu. Fotak klidne nech doma, fotak nehraje.

do sz mi dej navrh terminu, delam na zachrance tak nejsem doma na zavolani

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 12 říj 2018 13:30

Králičí nora bude sahat vždy tak daleko,kam ty sám chceš aby sahala, protože to co se děje v tom komponentu mezi ušima, tak na to nebude mít vliv ani to nejpřesnější měření a ani tvrzení desítek lidí co slyšeli, nebo neslyšely.
Je to na každém.Když se mi dostane do ruky kabel, o kterém si myslím, že mně prinese zlepšení, tak si ho koupím a rád za něj zaplatím.Když přínos neslyším, kabel nekoupím a nepotřebuji k tomu žádný test.
Když si v restauraci pochutnám na vynikajícím jídle, také nebudu chtít chemický rozbor a analýzu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:31

Jason píše:
12 říj 2018 13:18
PavelDosko.. počúvať môžeš čo chceš koľko chces aj hodinu..
mozna ti to jen uteklo, ale ja jsem tam doma ...

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 12 říj 2018 13:33

Ještě mi nikdo nenapsal proč to sám nezkusí... proč o tom pouze píše? Ja mám pocit že jste takové typy co i o šukačce by pouze psali.... :-)

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 12 říj 2018 13:34

Doporučuji "testuchtivým" vyzkoušet tento jednoduchý a absolutně nenáročný testík: Pusťte si 10x po sobě stejný kus skladby, případně celou. V systému naprosto nic neměňte. A pak si každý pro sebe poctivě zodpovězte otázku "Slyšel jsem to pokažté úplně stejně"?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 12 říj 2018 13:35

2 Dasta
Jedna skupina nevěří na vliv a zahoření kabelů, druhá skupina věří na vliv a zahoření.Tak to vždy bylo,a tak to vždy bude, s tím ty , ani nikdo jiný nic nenadělá.
Rozdiel je v tom, že tá prvá skupina má xxx objektívnych dôkazov potvrdzujúcich, že sa vlastnosti kábla nejakým "zahorením" nijako nezmenia, teda reálne sa nemôže zmeniť prenos signálu tým káblom. Preto tá prvá skupina "neverí", pretože to nie je "viera", ale poznanie podložené subjektívne nezávislými faktami.
Druhá skupina má výlučne len "vieru" na základe subjektívnych pocitov, ale fakty žiadne. A tvrdohlavo melie svoje "dogmy"o zmene zvuku zahorením, aj keď to odporuje realite. A skutočnú pravdu poznať asi ani nechce (alebo sa bojí..)...
2 element
Počúvaj, ak ťa za príspevok "o slovákoch" admini nepošlú kam patríš, tak ťa tam pošlem ja, aj keď to nezvyknem robiť.. Choď do riti, ty obmedzené naduté pako! *thumbs down*
Naposledy upravil(a) BVa dne 12 říj 2018 13:48, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:40

FS píše:
12 říj 2018 13:34
Doporučuji "testuchtivým" vyzkoušet tento jednoduchý a absolutně nenáročný testík: Pusťte si 10x po sobě stejný kus skladby, případně celou. V systému naprosto nic neměňte. A pak si každý pro sebe poctivě zodpovězte otázku "Slyšel jsem to pokažté úplně stejně"?
po pravde urcite to neslysim vzdy stejne a to bez jakekoliv zmeny v systemu, zalezi na nalade, na dobe atd, nicmene v ramci poslechu se nejedna o zasadni rozdily, jen to proste nekdy nesedne do rozpolozeni. a uprimne jak mam rad muziku tak neco slyset desetkrat po sobe bych mel asi po ctvrte ukazce kebuli na stranu.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 12 říj 2018 13:47

Jo, přesně k tomu mířím. A i když se "hecnu" a přežiju donekonečna opakující se nahrávku, tak to stejně vždycky dopadne tak, že:
- nevnímám vůbec nic = zvuk mne míjí (nemožnost soustředit se)
anebo
- slyším trávu růst a pokaždé to hraje pocitově jinak, přestože systém je stejný

Za takových okolností laborovat ještě s dalšími "objektivními" prvky nemůže vést nikam, a dělat z takového testování závěry také nikam nevede.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 12 říj 2018 13:52

A závery z "testovania" na základe vždy inej skladby a pocitov, ktoré sa aj na tej istej aparatúre menia podľa momentálnej nálady, vedú k čomu?? K nejakým všeobecne platným záverom? ;)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 13:59

ne, pane BVa, vedou ke spokojenosti, nebo mate pocit ze je jedno uplne jaka sestava hraje ? proc pak vyrabet zesilovace, bedny, zdroje hudby ...

muziku posloucham vice nez 40 let, sestav probehlo spoustu, vzdy mne hlodalo ze muze byt lip, ted vim ze vzdy muze byt lip ale jsem se soucanou spokojen a nic mne nenuti k dalsim zmenam. Ani nemam nekomu duvod ukazovat ze moje hraje "lepe" nez jeho, proc taky, vzdy zalezi na spokojenosti uzivatele s jeho konkretni sestavou. Co mne mate je to, ze prevazne uzivatele rekneme se sestavou na pul cesty rozdavaji rozumy tem kdo tomuu venovali podstatnou cast zivota a casto i prostredku.

spokojeny poslech vsem na cemkoliv
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 12 říj 2018 14:02, celkem upraveno 1 x.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 » 12 říj 2018 13:59

element píše:
12 říj 2018 13:33
Ještě mi nikdo nenapsal proč to sám nezkusí... proč o tom pouze píše? Ja mám pocit že jste takové typy co i o šukačce by pouze psali.... :-)
Element, uplne v pohode sa hlasim ako clovek, ktory si vplyv casu 'zahorovanie" realne vyskusal a nie jeden krat.

Proste som ani jeden krat nic take nepocul. Bud hralo dobre alebo nehralo dobre. V case nenastaval ziadny posun.
Raz mi kablovy dealer povedal, ze to je "nezahorenim kabla", tak som sa ho spytal, ci som prvy clovek, ktory tento konktretny set kablov testuje, alebo su to testovacie kable, ktore posuva ludom uz rok. No a tam sa nasa debata cez telefon skoncila, po kable si v pondelok prisiel.
[bol to set kablov repro + 2 pary XLR + digital XLR za cca 8.000 eur]

Odpovědět