Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 14:04

p.s. nejak se nam tu prolina zahorovani a slysitelnost zmeny kabelu, ale co uz, stejne je to nekonecne

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 14:06

Myslím, že každý, kto disponuje aspon ako takou inteligenciou, pochopí, čo ide v tejto debate (element)..
Ja asi tuším aky život majú takí ľudia :) :)

PavelDosko.. Tusil som, že nájdeš plno dôvodov, ako sa tak "zložitý" test nedá, alebo nechce spraviť.. Takže:
1.počúvať budeš ty, čiže je jedno či zostavu poznám
2. Foťák nehrá ale nahráva video, ktoré môže zdokumentovať test aj zabrániť podvodom a to hlavne z moje strany.. Ten by si mal vítať ty :)..
3. To "počúvať koľko chceš" bolo myslene vrámci testu aby si mal voľnosť.. Tiež by si mal len ty vítať :D
Tak veľa vecí nepochopiť v tak jednoduchom texte :D :D
To sa len robíš že? Ja som všetko v dobrej viere chcel. Ty z toho robíš ako vidim zamerne konflikt.. Chápem.. Viem dobre prečo :)

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 12 říj 2018 14:09

BVa píše:
12 říj 2018 13:52
A závery z "testovania" na základe vždy inej skladby a pocitov, ktoré sa aj na tej istej aparatúre menia podľa momentálnej nálady, vedú k čomu?? K nejakým všeobecne platným záverom? ;)
PavelDosko odpověděl tak, jak bych se vyjádřil i já.

Dlouhodobější (co je dostatečně "dlouhodobé" zase záleží na mentální připravenosti v dané chvíli - rozhodně to však není přepínání mezi skladbami tak, jak je zvykem u ABX testů, kde se operuje de mého názoru nesmyslně krátkodobou pamětí.. ale to je jiná diskuse) spokojenost s poslechem a pak vnímaný či nevnímaný přechod po změně v systému je pro mne rozhodující. Zdůrazňuji "pro mne", nikomu tento způsob nenutím a zásadně se snažím vyhýbat obecně platným závěrům, potažmo někomu je někomu nutit jako jedinou pravdu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 14:11

Jason : mozna jsi nepochopil me pozvani ... stane se, vstricnosti jsem projevil vic nez dost

uprimne - cloveka s tvym chovanim doma uz nechci, nezlob se
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 12 říj 2018 14:13, celkem upraveno 1 x.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 12 říj 2018 14:12

BVa
Nadřazenost jedné skupiny vůči druhé není šťastné, působí to demagogicky.
Navíc argumenty, jaké máš Ty, odvolávající se na měření, druhá strana bude argumentovat poslechem a tak to půjde pořád dokola, jako už to spoustu času chodí, že?
Já osobně věřím na vliv kabelů, navíc jsem i podložkář a milovník vinylů, nicméně rád si přečtu Tvoje příspěvky, zdají se mně zajímavé a humorné prvky, které občas do diskuse vnášíš jsou mně blízké.
Nevraživost v koníčku, který máme všichni rádi není dobrá a nikomu nic dobrého nepřinese bez ohledu na to, má li argumenty podložené, nebo sází pouze na dojem.
Ať si každý poslouchá co je libo.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 12 říj 2018 14:13

2 Pavel Dosko
Ale tú spokojnosť z vlastnej zostavy vám (ani nikomu inému) nikto neupiera, len nehlásajte (nie Vy konkrétne), že máte zostavu "na konci cesty" a niekto iný len "na polceste", a preto máte právo tvrdiť, že zahorenie káblov zmení zvuk a ten druhý musí držať hubu... Vlastniť niečo neznamená tomu (ako to reálne funguje) aj rozumieť, aj keď máte z vlastníctva radosť a niektorí vyložene potrebujú sa pochváliť... Ale to nie je zvuk, je to radosť a z nej vyplývajúce (nereálne) subjektívne pocity.. A keď ste (nielen vy) spokojní, prečo neustále dookola riešite káble, podložky , zahorovátka a iné snake oil "udělátka"?? To nevyzerá ako spokojnosť. Skôr ako vnútorná neistota a pochybnosti.
Naposledy upravil(a) BVa dne 12 říj 2018 14:27, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 14:19

pane Bunto, ja jsem o zahorovani kabelu vubec nic nepsal ... cele to bylo o porovnani ktere zminil Jason a vidite jak me pozvani dopadlo... clovek se docka i za vstricne gesto napadani a podsouvani ...

k tem udelatkum na zahoreni jsem psal jinde - ma-li to nejaky vliv, dosahne se toho i prostym hranim, nic vic, nic min

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 12 říj 2018 14:20

většíná lidí jako je BVa, PMA, Jason, PavelDosko a jemu podobní, jsou lide bez praktických zkušeností s aparaturou na úrovni DATart.

Nemají přehled, nikde nebyli, nic neslyšeli..potom píši rádoby odborně, ale jsou povrchní a píši sračky.... a tak to tu je...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 říj 2018 14:23

element : urcite ?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 12 říj 2018 14:26

element píše:
12 říj 2018 14:20
většíná lidí jako je BVa, PMA, Jason, PavelDosko a jemu podobní, jsou lide bez praktických zkušeností s aparaturou na úrovni DATart.

Nemají přehled, nikde nebyli, nic neslyšeli..potom píši rádoby odborně, ale jsou povrchní a píši sračky.... a tak to tu je...
Pane, to je argument na úrovni. Od laskavého pocitáře *2thumbsup*
Máme tu někde moderátora? Nebo se tu posuzuje selektivně? Tomu bych u tak objektivního fóra, jako je toto, opravdu nevěřil. *palec*
Naposledy upravil(a) PMA dne 12 říj 2018 14:26, celkem upraveno 1 x.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 12 říj 2018 14:26

Ale to nie je zvuk, je to radosť a z nej vyplývajúce (nereálne) subjektívne pocity.. A keď ste (nielen vy) spokojní, prečo neustále dookola riešite káble, podložky , zahorovátka a iné snake oil "udělátka"?? To nevyzerá ako spokojnosť. Skôr ako vnútorná neistota a pochybnosti.
@BVa: Jelikož se cítím tím "vy" být osloven i já, tak (pouze) za sebe odpovím: Já se tím bavím.

Kdyby mi šlo jen o poslech hudby, pak bych se svým systémem byl spokojen již před takovými 10 lety a nic více bych nepotřeboval. Také bych zřejmě nečetl a nepřispíval do tohoto fóra, nýbrž do jiného, které se věnuje hudbě, nikoli hifi.
A proč řeším tyhle ty "voodoo" doplňky? Důvody jsou hned dva - přece jen by tak častá obměna přístrojů mohla být z hlediska rodinného štěstí neudržitelná :D. Ale to je méně významný prvek. Na tom, že obměnou nějakého aktivního prvku v systému dosáhnu změny zvuku nakonec nic zajímavého neshledávám. Zato vyměnit nějakou podložku, kabel, titěrný rezonátor .. a zaznamenat rozdíl, který "hlava nebere", to mne baví. A o to mi jde.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 15:22

PMA. Stačí ignorovať. Tým stratí zrejme poslednych snim komunikujucich ludi.. Nevadi. Zvládneme :)

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 12 říj 2018 15:24

"Ale to nie je zvuk, je to radosť a z nej vyplývajúce (nereálne) subjektívne pocity.. A keď ste (nielen vy) spokojní, prečo neustále dookola riešite káble, podložky , zahorovátka a iné snake oil "udělátka"?? To nevyzerá ako spokojnosť. Skôr ako vnútorná neistota a pochybnosti."

Je to spíš potřeba s něčím si hrát. Jsme přece velcí kluci s velkými a drahými hračkami.
Ti, kteří něco znají o elektronice, ví jak se drží v ruce páječka a ctí reálnou fyziku si také hrají, staví lampáče, korekčáky, gramofony, hrají si s drátky i uvnitř přístrojů. To těm druhým nelze v žádném případě doporučit, mohlo by to mít fatální následky pro jejich drahé železa a hlavně pro jejich zdraví a životy. ("a čo keby som na tienenie pripojil fázu..." na tuhle perlu tady nikdy nezapomenu)
Bylo proto potřeba až nutnost vymyslet nějaké bezpečné hračky i pro druhou ,možná početnější skupinu . A zabralo to. Takže proto ty ceracimbály, kabelí, rezonátory, antirezonátory... Mají si s čím hrát a jsou neškodní.

Samozřejmě zahořování kabelů je TOTÁLNÍ BLBOST a pokud ji propagují lidé co něco o elektronice vědí, tak je to POKUS O PODVOD s cílem o výdělek za nabízení "zahořovacích služeb" a podobně.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 12 říj 2018 15:34

Ten helement je dobrej samožer:-)

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 15:45

PavelDosko. Ešte raz opakujem.. Nechcel som žiadne zložité veci. Poprosil som pekne o to čo by som chcel skúsiť. Ty si z toho spravil neumožnu vec a otočil to na neuctu voci tebe.. Kludne cituj, čo som také neuctive napísal? Jasne že nechceš. Aj keby som bol anjel so svetožiarov nad hlavou nechcel by si u seba niekoho čo by chcel niečo tak preukazatelne ako som chel :).. Vraj "vstricne" :).. A par krát vymenit kabel kus pokusat je uz prejav neprijateľného správania.. Ja už začínam vidiet aki ľudia to veria v pocutelnost uvedených kablov :) kazdy z nich ma v sebe velku dávku nechápavosti, naivity a urazlivosti... Na takych sa veru zarába :) super :)

Odpovědět