Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od PMA » 13 říj 2018 09:42

Pokud ti nebude vadit, že zdroj není nezávislý, tak nějaká vysvětlení nabízejí výrobci/prodejci:
... a samozřejmě bez jediného měření, důkazu a popisu experimentu. To je zvláštní, že. Nebo spíš není. Marketingové oddělení musí vytvořit jakýsi pamflet na podporu prodeje. Říká se tomu třeba snake oil.

Pokud by to měla být seriózní informace, tak musí být uvedeny podmínky měření/experimentu a ten musí být nezávisle opakovatelný na jiném místě. Pak se považuje za ověřený.

Teorií, jako jsou v těch firemních dokumentech, si lze vycucat z prstu libovolné množství.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 13 říj 2018 10:17

Teorií, jako jsou v těch firemních dokumentech, si lze vycucat z prstu libovolné množství.
Ano. To je pravda. Myslím, že proto se na irotamovu otázku nikdo nehrnul do odpovědi. Jak jsem uvedl, odkazy na seriózní vědecký výzkum jsem nenašel - každý může přistoupit k prezentované informaci po svém, jako k marketingovému blábolu, jako k pravdě svaté anebo jako k důkazu o neexistenci předložených tvrzení. Pro posouzení správnosti kteréhokoli závěru nemáme, jak se obávám, dostatek vstupů.
Mně osobně přijde zahořování kabelů jako taková pro hifistu-spotřebitele okrajová záležitost - když kabel koupím, tak se dříve nebo později zahoří. To kdyby někdo přišel s teorií, že se kabel po nějaké době potřebuje odpojit (resetovat), aby se vrátil do výchozího stavu, to by byla jiná :D

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 13 říj 2018 10:19

Ale Vy merači "čo asi máte na to slabé meráky" ich vylepšite a to zmerajte a dokazujte nám spokojným posluchačom kde je ten rozdiel.
Vás to trapi a stále sa dožadujete výsledkov merania od tých čo meráky nemaju. :D

To je tu uplne choré čo tu niekdo chce , že " ja mám niekomu dokazovať " :!: ( napriklad Jasonovi ) niečo čo si vsugeroval do hlavy. :lol: To že nepočuje rozdiel aby ich zrazu počul. 8-)

Ak nepočuje nech je štastný aspon ušetril peniaze a spokojný, nech to dalej nerieši.
Ale asi počuje "niečo" a inak by tu nepísal tak sám si musí prejsť skušaním a HIFINEUROZOU :) , alebo si robí len srandu a provokuje. To ma napadlo na začiatku ako písal.
Naposledy upravil(a) jimmi dne 13 říj 2018 10:29, celkem upraveno 2 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 13 říj 2018 10:26

jimmi jimmi :).. Choré je obracať celú komunikáciu naopak :) vsugerovať si niečo, že niekto nepočuje? :D:D
Že ty sa snažíš tu len ľudí pobaviť? :).. Mňa teda si :D.
Čo ma kus údivuje je, že pri tebe sa vylučuje jazyková bariéra.. Potom ma napadá len neschopnosť pochopiť to, čo človek píše :) však niesi tu jediný.. Pohoda :)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 13 říj 2018 10:31

nekrmiť..nereagovať ..nečítať ....táto téma je len zbytočné zabíjanie času ....

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 13 říj 2018 10:32

Na to si mohol skôr prísť.. A byť bez toho :)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 13 říj 2018 11:18

PMA,
V případě, že by kolega Kychtax z nějakého důvodu nemohl přijmout Tvojí nabídku na realizaci testu, dovolil bych si hozenou rukavici zvednout já.
Jediná nevýhoda pro Tebe je , že vzdálenost od Prahy je něco přes hodinu jízdy autem, toto bych však vykompenzoval tím, že cestovní náklady by šly za mnou.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 13 říj 2018 13:36

Dasta, klobúk dole pred tebou!
Macher si už tým, že to skúsiš, ak to aj v podmienkach navrhnutých PMA nedokážeš rozlíšiť, nevadí, bol by si zatiaľ jediný zdokumentovaný čo to dokázal. Mne by pri kábloch stačil ako dôkaz, obyčajný A B test, odlíšiť Kábel A od B, nepotrebujem X. Ja som to AB dokázal u jedného kimber kábla a VDH, ale ten konkrétny kimber naberal rušenie, bola to pletená volovina bez tienenia. Inak pri kvalitných kábloch s tienením ani ťuk.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 13 říj 2018 13:47

Kite19 som podobného názoru.. Tiež by mi stačilo AaB na niečo vypovedajúce.. Proste niečo jednoduché ale neoklamatelné.. Som rád, že už to začína byť téma, ktorú vie niekto aj pochopiť a prijať a dokonca bez nezmyselných až trápnych, výhovoriek či obkecávaní zrealizovať :)

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 13 říj 2018 14:23

davidhighend píše:
13 říj 2018 03:55
A kychtax se nám předposral už teď. Jasně slyšitelnou změnu svých pletených karabáčů přece nemůže být pro tak zkušeného hifistu nějaký problém. Vždyť tyhle své dojmy tlačíš do nejednoho vlákna, tak se předveď jestli si stojiš za svou vírou, nebo jen prostě a jednoduše blábolíš nesmysly.
Přesně.Pokud si je jistej ,tak bez váhání by do toho šel.Navíc ho to baví,tak by byla další možnost se zabavit tím co tak rád dělá.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston » 13 říj 2018 16:12

Že vás to dokola furt baví.
Neskutečnýho času věnujete něčemu zcela nepodstatnýmu. Navíc ten kdo věří "že ji má", neustoupí i když se ukáže, že je to kluk.
Ta druhá strana nepotřebuje nic řešit, má vyřešeno.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 13 říj 2018 18:45

Je třeba řešit původní otázku. Pokud nedokážete vliv zahoření kabelů, tak není co řešit.

Odar

Příspěvek od Odar » 13 říj 2018 21:26

kychtax píše:
12 říj 2018 22:03
Zkusim si to promyslet. Prekvapil jste mne. *palec*
Nad cim premyslas? Vsak je to brnkacka - predsa to jasne pocujes.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 13 říj 2018 21:36

Páni.. Ja by som navrhol, bez irónie.. Síce ja som tu ten troll, ktorý tu najviac smajlíkoval (aj budem :D) a priznám, sem tam aj kus úštipacne reagoval, ale rešpektujme, každého rozhodnutie, čo chce a čo nie skúsiť :)...
Ja osobne kychtaxa beriem zatiaľ, ako v pohode hifistu..
Su tu iní, ktorí zo seba spravili už len miestneho zabávača.. Určite sa ozvú :)..... Mňa tiež isto veľa z vás tak berie. :D.. Nevadí .. Mier :)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 13 říj 2018 22:36

Bude se testovat, ale ne s pma a ne s hifiroomem. A tak jak jsem někde psal - budou to dvě stejne sestavy (jen s jinými doplnky a kably), jak jsem navrhoval. :) a bude se přepínat. Kvůli kratším prodlevám a lepsi zv.pameti.

... tak aby to koplo i kopyto, které neslyší vůbec nic. :lol: Výborný nápad! Hihih. Snad to dopadne. *thumbs up*

Odpovědět