Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od lachim » 22 úno 2015 19:12

Ač vím, ze tím nic nevyřešíme... Avšak Pytel je drahy soudruh ve zbroji
Mel jsem doma repro kabel Valhalla fungl novy z krabice a druhy, již dlouho zapojeny.
Každy "hrál" úplně jinak. Zvuk přes ten stary proste jako Valhalla. ( originálni od prodejce)
Ten úplně novy ... Tvrdý zvuk bez lehkosti. Zkušenost nepřenosná.
Též to neumím nijak vysvětlit. Ale tvrdit jsem to ochoten vždy a všude.
:)

To samé pak s power kabelem, který jsme s pytlem vyráběli z plného stříbra.
Též jsme zapojili do konc. zesiku marsh jeden zcela nove vyrobeny a stary- vzorový.
Rozdíl ve zvuku sestavy jsem též slyšel zcela bez psycho- pochybnosti.
Hádat se kvůli tomu též nebudu, ale vyprávět to mohu vždy a všude.

Pytel
Mirku..... Jak píse boxer.
co jsi čekal, prosím?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 22 úno 2015 19:20

Made in Tchaj-Wan? China, Singapore?

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik » 22 úno 2015 21:41

Lachim, Pytel: Hosi, vam verim, i kdyz mi to taky nejde do hlavy. Ale ja vubec hlavne neresil kabelyl, az jsem jednou zustal poslouchat s otevrenou hubuou, jaka to byla zmena :). Dotaz: Kdyz jste to takhle mohli porovnat, tak zkouseli jste zahoret ten nezahorenej? A hrali pak stejne oba kusy? Nebo se uz na to nedostalo?

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 22 úno 2015 22:05

Zdeny píše:Made in Tchaj-Wan? China, Singapore?
ted jsi me rozesmal .... as neznas uzivatele Lachim ... krome toho, ze nakupuje pouze u prodejcu - tak mu zkus prinest "fejk" kabel - prerazi Ti s nim ruku - pokud vim, nenavidi tyhle typy prekupnimu s levym zbozim ....
nebo snad to mas podle sebe soudim .... ?

ad Pytel a jeho dotaz - mirek vi o kabelech tolik, jako malo lidi ... pokud vim, tak se ani nijak moc netaji tim, ze uz videl par kabelu top hájend vyrobcu a chtelo se mu zvracet ... ale take uznava, ze jsou vyrobci kteri proste ten kabel umi a je to kvalitni "komponent" do sestav ...

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 22 úno 2015 22:42

To je porad do kola plno plků o nicem a výsledek Vašich sdělení. Víme o kabelech všechno, slyšíme i obrácený a zahoreny drát v sestavě. Cough se uz ptal výše na postup a podmínky Vašich testů. Odpověd žádná, pouze konstatování víme o kabelech vse, vic nez kdokoliv na světe, nevíme proc to tak je, ale je to tak. Za čjem bukvy, vsjo jasno. A kdyz to rika pytel s lachimem tak je to proste pravda a je jedno co si zbytek hlucheho osazenstva mysli. Takovy malý brainwash bych řek.

boxer

Příspěvek od boxer » 22 úno 2015 22:50

Ad Pytel....

S tím, co jsi pak napsal se Tome nedá než souhlasit.

Ale, nic to nemění na tom, že kabelománie je už únavná.
Porovnávání "uměle" zmršených skladeb od PMA se málokdo zúčastnil a pokud ano, nebylo moc lidí, co byli zcela jasně přesvědčeni o výsledku.
Porovnávají se zesilovače "nesmírně nevyrovnaných" hodnot a nebo naopak velmi podobných, a výsledek? Stačí si přečíst tuny příspěvků na Slovanetu a jinde. A u různých beden, zesilovačů a přehrávačů jsou rozdíly mnohem větší a výsledky? Jako ve Sportce.
Ale přitom by ty výsledky měly být mnohem významnější, ne? Slepé testy se neberou, protože jsou lidi unavení, roztěkaní, musí se poslouchat doma a dlouho. Jak dlouho má kdo zvukovou paměť, že je schopen pak po týdnech, měsících si vzpomenout , že nyní to hraje o něco jinak než tehdy?

Je to jen pár sekund. Možná minut. Pokud tam rozdíl je, tak je a to vždy, stále a napořád. Ne 6:4, nebo 7:3.Ale vždy 10:0. Pokud je tak malý, až nepatrný, tak je to o ničem a je to o hovně.

Proč se pouze vlákna o kabelech rozrůstají jak houby po dešti? Protože tam kafrá kde kdo. Ale pokud je vlákno o opravdu něčem zásadním, tak je ticho.

Ale ohledně kabelů, u kterých když budou zavřené oči, dveře i okna budou rozdíly (pokud to nebudou opravdu šmejdy nebo úmyslně upravené kousky)opravdu nicotné nebo nuantivní. Ale o nich se bájí tak, že když si přečte běžný člověk ty básně a nebo strory od Justana na Audiodromu, zcela jistě propadne sebezničující a potupné malosti zcela hluchého, tupého a blbého člověka.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 22 úno 2015 23:29

Až treba nový kábel zahorieť aby sa dostal do dobrej kondície, môže sa potom stať aj že "prehorí"? Teda že je už za svojou najlepšou kondíciou? Nové auto sa musí zabehnúť, nové repromeniče sa musia rozhýbať..... ale po dlhšom časovom úseku sa auto opotrebuje, závesy na repromeničoch sa vyťahajú alebo stvrdnú (alebo sa úplne rozpadnú). Potom by malo záležať aj na veku kábla a počte nahratých hodín, či?

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik » 23 úno 2015 00:16

Bubuxin: Tak urcite. Toho 0,00001 bordelu v cisty medi nebo stribre zpusobi to, ze krystalova mrizka casem obrousi hrany, vazby postupne povolej a z kabelu se stane kase. Pak je treba ho nechat v klidu a doufat, ze se zase zpevni, to umeji ale jenom extra drahe kabeli. Ty levny uz se nespravej.

Davidhighend: rozhodne jim verim vic, nez tobe, nic osobniho. A zrovna to, na co jsem se zeptal me zajma, jinak bych se na to taky neptal, ze jo. A vubec me cely zahorovani zajima, pac proste tomu taky moc neverim (a pak je tu dalsi duvod), ale trebas na tom neco je. Ja to nikdy nezkousel. Kdybych ja daval na rady co vsechno nejde... Dyt je to navic jenom zabava a konicek... O nic nejde.

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 23 úno 2015 00:28

Boxer ja sa nemusím vôlbec z ničoho spametávať. Skor mi je úsmevné , ako sa biješ za niekoho. Za tieto
názory by si človeka zničil , pochoval pod čiernu zem a pod. Zmýšlať teraz o ľudoch , ktorý sa nemajú
kde realizovať , tak prispievajú v takýchto vláknach o kábloch , je úplne scesné. Ak si si všimol , máš tu
niekolko tisíc členov. Aktívnych je možno 50-siat. A stále tí istý aktivny členovia tu občas niečo dajú. Ak
si myslíš , že si King , tak za chvílu sa budeš rozprávať len sám zo sebou-
Pytel ak niečo začal , tak by to mal vedieť doložiť. Ako a prečo sa tak stalo a na základe čoho k tomu
prišiel.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 23 úno 2015 07:46

Gabiku to je v poho. Ja nejsem farář abys mi musel věřit :). Věřit znamena nic nevedet.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 23 úno 2015 08:15

Davide , až budeš v ČR tak tě zvu k poslechu , připravím dva stejné kabely, jeden zahořený a druhý úplně nový, jsem zvědav zda to uslyšíš i ty.

Několikrát se mi stalo, že vážený hifista byl při testu kabelů, samozřejmě , že poznal změnu , ale nikdy to sem nenapíše,......z jakého důvodu to už vážení nechám na Vás. Nebo někteří byli pozvání a odmítli, že to nemá cenu, že nevěří na woodoo. A pak mi vysvětlete jak může někdo psát, když si to neposlechl, a věří jen a jen grafům a některým technikům kteří už jsou dávno za zenitem.....

Co se týče cough, známe se osobně ( beru jeho příspěvky, ale co se týče kabelů, má úplně opačný názor ), nedávno mi poslali foto ze střetnutí ortodoxních hifistů , tuším AKEL, jak zapojil kabel Isotek ke kávomlejnku a jakpak bylo chutné kafe. To jsem ale odbočil.

Testovat se musí v akusticky známé místnosti, na sestavě a hlavně skladbu kterou máte naposlouchanou .

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic » 23 úno 2015 08:16

boxer píše: Slepé testy se neberou, protože jsou lidi unavení, roztěkaní, musí se poslouchat doma a dlouho. Jak dlouho má kdo zvukovou paměť, že je schopen pak po týdnech, měsících si vzpomenout , že nyní to hraje o něco jinak než tehdy?

Je to jen pár sekund. Možná minut. Pokud tam rozdíl je, tak je a to vždy, stále a napořád. Ne 6:4, nebo 7:3.Ale vždy 10:0. Pokud je tak malý, až nepatrný, tak je to o ničem a je to o hovně.
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Hifisti nemají zájem znát , zda je vliv toho, či onoho slyšitelný. Kupujou si hračky pro dobrý pocit (nic proti, to je v pořádku, dělá to každý).

Hodně lidí si v začátcích hifi a audioneuróz vyzkouší slepý test (třeba kabelů) a mají jasno, nestávají se z nich hifisti, ale posluchači a většinou sem nic nepíšou.
Už jen ta potřeba vůbec dělat slepý test, či se nad ním zamýšlet, znamená, že rozdíly jsou opravdu minimální. Pokud to pak dopadá 6:4 nebo 7:3, pak reálný rozdíl není.
To ovšem nebrání si pro dobrý pocit nějakou drahou tkaničku koupit. Je ale pak těžké si přiznat, že je to jen pro ten dobrý pocit...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 23 úno 2015 08:47

připravím dva stejné kabely, jeden zahořený a druhý úplně nový, jsem zvědav zda to uslyšíš i ty.
Skúste to inak, nech David mení káble a či to ty poznáš naslepo.. ;).

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 23 úno 2015 08:51

Osobně též nerad věřím nevysvetlitelnym skutečnostem.
( ušetřit např. 150 000 Kč za repro kabel je silna motivace!)
Proto jsem sám organizoval nebo se účastnil mnoha slepých a ne-slepých testu.
Např. době, kdy se řešilo zda vůbec muže byt slyšet rozdíl ve zvuku power kabelu
( 7 let zpět?), jsme dělali na nějaké ANalogove AKademii test 3 drahých power kabelů
Snad všichni přítomni slyšeli rozdíl.
Během prvních roku debat jsem na forech osobně opakovaně nabízel účast na testu kabelu, nožicek, wenge
u mě. Na me sestavě. Já na ni ty mnou tvrzene skutečnosti slyšel.
Z přesvědčený skeptiku se nikdy nikdo neozval.
Nikomu nevnucuji své zkušenosti. Jen se vždy ptám, zda jsou všechny názory všech debatéru na forech podloženy praktickou zkušenosti?
Zahoreni kabelu je zcela okrajový stripecek.
Udělat na špičkové sestavě veřejný, slepý test nového kabelu proti starému kabelu .... To by bylo zásadní.
Ač by to vášnivosti + nekonečnosti těchto "debat" nijak nepomohlo, ze ?
:)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 23 úno 2015 08:53

Diky Mirku :) do Prahy se musím urcite nekdy zase podivat, uz je to hodne let co jsem tam nebyl a rad se stavím, upřímně.

Odpovědět