Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
irotam
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od irotam »

Nějak se tu moc mele o kabelech.
První problém a o kterém já chci vědět je rozdíl ZAHOŘENÝ versus NEZAHOŘENÝ.
Tu je jádro pudla.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Horizon píše:
15 říj 2018 17:34
Za sebe - poznámka k hodnocení výsledků:pokud 7z10 je považováno za spíše neprůkazné, pak by max 3z 10 mělo být považována za chybu nebo definitivně negativní výsledek, potom ale 4z10 až 6z10 je "cosi"jako slyšená změna ale nepotvrzená opakovatelně,mozek není objektivní měřák,proto mi takové vyhodnocení testu nepřipadá rovné....
Platí statistika a počet pravděpodobnosti. 7/10 je cca 17% pravděpodobnost, že se jen hádalo. Prostě to lze nacvakat celkem snadno i bez poslechu. Test by se měl opakovat v několika kolech, aby se zvýšila důvěryhodnost výsledku. Ano, je to otrava. Meditovat o 4/10 nebo 6/10 nemá žádnou cenu, je to jako si hodit mincí. Čistá náhoda. Mince má pravděpodobnost 0,5, tj. 5/10. Pravděpodobnost je ošidná, může klidně x-krát za sebou padnout totéž. Tudíž by to chtělo tak 3 kola s výsledkem aspoň 8/10, pak se dá o něčem mluvit. Ano, je to otrava. Těch testů jsem ale organizoval i podstoupil celou řadu a vím dobře, o čem mluvím.

Test pouze A/B, jak tu byl popsaný, že všichni jasně slyšeli rozdíl, je o ničem. Pokud se ví, že hraje A nebo B (i když se neví co konkrétně je A a B), tak se rozdíly najdou vždycky. V momentě, kdy se dodá X a má se hádat, jestli to bylo A nebo B, jde úspěšnost většinou do háje. O to cennější je pak opakovaně pozitivní výsledek testu.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Horizon píše:
15 říj 2018 17:34
Za sebe - poznámka k hodnocení výsledků:pokud 7z10 je považováno za spíše neprůkazné, pak by max 3z 10 mělo být považována za chybu nebo definitivně negativní výsledek, potom ale 4z10 až 6z10 je "cosi"jako slyšená změna ale nepotvrzená opakovatelně,mozek není objektivní měřák,proto mi takové vyhodnocení testu nepřipadá rovné....
to s tym 7/10 atd to je standardna statisticka metoda, hovori sa tomu interval spolahlivosti,
a hodnoti sa tym pravdepodobnost toho, ze vysledok nie je nahoda [v tomto pripade]
a 6/10 je podla tejto metody nahoda. [6xorol z 10 hodov, je bezna vec]

Ono napriklad by to malo zmysel pri vacsej vzorke ludi
uz 600.000*orol z 1.000.000 hodov, je statisticka anomalia.
- tam by bolo zaujimave sledovat,
co maju spolocne ludia co maju skore 7/10 atd. oproti ludom co dali 3/10.

Inac vacsina testov sa skoncila skore cca 48-53%, cize okolo 5/10.
Vyssie skore sa dosahuje pri urcitych druhoch hudby, a statisticky bolo bezvyznaznamne ci bol niekto audiofil, muzikant atd...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Tak jsem pokecal s Honzou, Dastou. Na setkání, test, se těší a ničeho se nebojí. A já se těším, jak zase po roce přijede na pokec o muzice do Zlína:-)
Naposledy upravil(a) merhaut dne 15 říj 2018 18:27, celkem upraveno 1 x.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

PítrPraha, a slyšíš tedy anebo neslyšíš zahoření kabelů? A mezi kterými power kabely jsi slyšel rozdíl o kterém jsi psal? Čím v provedení se lišily?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

K té pravděpodobnosti, při 10 pokusech a počtu správných odhadů x/10 je pravděpodobnost, že někdo hádal následující:

3/10 .... 95%
4/10 .... 83%
5/10 .... 62%
6/10 .... 38%
7/10 .... 17%
8/10 .... 5%
9/10 .... 1%
10/10 .... 0,1%

Počítá se to podle Bernoulliho schématu

https://www.hazardni-hry.eu/pravdepodob ... eleni.html

https://www.hazardni-hry.eu/ostatni/hazeni-minci.html

Proto říkám aspoň 8/10.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Rozumím,ale test není o hádání, buď tvrdím že rozdíl registrují nebo ne, když nevím - volím ne, přesto je ve výsledky započítáváno hádání, zvýhodnění je směrem k negativnímu vysledku
Edit-text nechám celý,moje chyba,tohle bylo myšleno k prohazování kabelů,teda A vs B,
-
Naposledy upravil(a) Horizon dne 15 říj 2018 19:17, celkem upraveno 1 x.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

PMA
No problém je, že siliče mají repro výstupy max A a B a nemají již totožný výstup např. C, kam by se daly připojit ty kabely X. To aby se to vše dalo přepínat "za jízdy". To A a B na dvojích reprobednách jde porovnávat, ale pokud pro instalaci kabelu X to musíš vypnout, přepojit a zapnout, tak je po testu v kategorii Homo sapiens ze zjevných důvodů. Proto také ty tzv. ABX testy kabelů mají tak negativní výsledky a budou je mít pořád. Prostě mozek v tu chvíli již nemá ten vzorek ke srovnání.

Klidně můžeme uzavírat sázky, jak ten test dopadne - pokud se vůbec uskuteční.

Tak držím palce.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

bryston píše:
15 říj 2018 16:12
Pitrsi, ty mně přijdeš jako ok hifista, (navíc máš ty šílené, nehrající a ukřičené Focaly) ale stále jsi v zápřahu neumětelů, kteří tvoji sakru formují. Skus být jednou sám sebou a klidně se obnaž ve smyslu," není to pravda".
Já budu pak klidně za tebe bojovat.
To pochlebovani a verbovani... stejny bedny..sliby.. Pruhledny trik, pane Zdenek. Pitrs, odolej. Doba je tezka, potrebujeme Tě. *thumbs up* :)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Oldear píše:
12 říj 2018 20:26
Sorry, tak repro to jo - v pohodě a za mně jednoznačně.
Těmito slovy odpověděl Oldear na:
PMA píše:
12 říj 2018 20:24
Oldear:
PMA píše:
12 říj 2018 20:18
kychtaxi, udělejme u Vás doma slepý ABX test repro kabelů,
Kdy PMA předtím popsal ABX realizaci slovy:

Podmínky:
- prostor mezi zesilovačem a kabelem nesmí být viditelný pro testující (plenta, papírová stěna)
- kabely budu přehazovat já metodou takhle hraje A, takhle B, teď pustíme X a hádejte jestli to byl A nebo B
- lidi do testu si vyberte sám
- dostanou tabulku a budou si zapisovat své odhady v jednotlivých kolech
- hudbu si vyberte sami
- pokud máte jen 1 reprokabel, můžu přivézt k němu do testu nějakou dvojlinku

---

Co se za ty tři dny u Oldeara změnilo, že najednou ABX v provedení PMA není jednoznačně v pohodě? Hádejte, každý může třikrát:-)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Oldeare, pro tvou informaci, u ABX žádný třetí kabel X neexistuje, takže žádný repro výstup C není potřeba, ty joudo:-) A ještě se ohání mozkem, bohajeho...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Taktak, X je A nebo B, to musí správně (nebo špatně) uhodnout posluchač. V tom je vtip, že neví, zda poslouchá A nebo B. Nemyslel bych si, že takové elementarity je nutno na tzv. hififóru vysvětlovat.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Chlapi o čem tu debatíte? O přepínání? Jste mimo mísu.
1.Vezmete nezahořený a poslechnete.
2.Zahoříte- jak dlouho?
3.Po zahoření zapojíte.
X a teď - spadla deka? nespadla deka? jsou jasnější výšky? co basy?
A JSME V RITI VŠECI, PROTOŽE KRÁTKODOBĚ- DLOUZE (po té době kdy se změní něco a nikdo neví co) NEVÍME JAK TO HRÁLO PŘED ZAHOŘENÍM.
Protože si to přece nepamatujeme za minutu- to tu tvrdí většina. Néé tak si pamatovat něco den.
A jestliže se zahořením stala z noty C1 nota C tak to poznám i po měsíci (já teda asi né, protože nejsem v hifi in), ale hudebníci určitě.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

A to som chcel len A, B test..(repro káblov, pripadne sieťových).. Čiže niečo menej náročné na čas testu, ako aj zmierniť podmienky na náročnosť rozpoznania zmeny kablu :).. A aj tak.. To už aké špekulácie vznikajú kolo toho na isto počuteľnej záležitosti :D...... Inak, ja sa kabloskeptikom necítim byť... Ja som len človek, ktorý nepočul rozdiel v kabloch a to ani na drahých kvalitných zostavách a ani som nestretol nikoho, kto by to počul a následné to preukázal.. Takže som len človek, ktorý ma zdravý úsudok na základe toho, čo videl, počul, zažil... Čo ale nevylučuje, že nedám ešte možnosť sa o tom u hocikoho, kto si myslí, že to počuje presvedčiť a zmenit názor na základe dôkazu, že to existuje.. Je na tom niečo divné? No zvykol som si na to, že človek je do slova nepohodlný, keď to chce nejak od niekoho preukázať :) taká blbosť :)... Hlavne, že u niekoho je normálne preukázať túto vec cudzími ušami a u niekoho je za tu istú požiadavku človek "brouk" troll" a iný záškodník.. :) ..
Ale ako vidím vyššie......... :) :) :) nie je sa čo diviť...

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Oh dear Oldear!!!

Odpovědět