Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Křeček
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Křeček »

Dasto,
pro Bůh, nehledej logiku tam, kde evidentně není :mrgreen:

PS: Vykašli se na všechny ty kecy kablooptimistů i kablorealistů, udělej si ten slepý i neslepý test a zařiď se podle svého zdravého rozumu. Z toho, že jsi ochoten slepý test veřejně zkusit je zřejmé, že Tobě ještě trocha zdravého rozumu a logiky zůstala. Tobě ano ...

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

NA,

viera v zahorenie kablov, je to iste ako viera v homeopatiu, nic viac a nic menej. Alebo v liecivu energiu krystalov.

ABX test je vseobecne prijimana metoda na vedecke testovanie, ktora funguje uplne na vsetko okrem kablov, tak sa zda.
a este pripomienka k "stresu" a "emociam" - ale to predsa nefunguje tak, ze nad ubohymi kabelarmi, stoji clovek z karabacom z troch power kablov a vdy ich zbicuje, ked neuhadnu.

To co si napisal, znie velmi ludsky a rozumiem tomu, a som presvedceny, ze si o tom uprimne presvedceny.
Ale ma to z logicekho hladiska niekolko nedostatkov.

Jednym z nich je statisticka pravdepodobnost, ze sa nenasiel NIKTO, kto by v teste uspel.
A niektori z nich boli ludia, napr. hudobnici alebo profesionali, ktori su nauceni pocuvat v strese.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Dasta
Držel bych Ti palce, ale je to fakt zbytečný, protože jak je tento test připravován nemáš sebemenší šanci a jasně vyhrajou kabeloskeptici a o to asi jde . Pokud se za Tvoji vstřícnost nedomluvíte na nějakém kompromisu ve smyslu: aby se vlk..... a koza.....
Souhlasím s NA a Zabiny007. Na power kabely a repro kabely ABX test takovýmto způsobem je nepoužitelný a výsledek se dá předjímat - bohužel.
Ať se Ti daří a skvěle Ti to hraje.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Mám pocit, že jediný kdo je tady ve stresu je NA a jemu podobní. Brod v nedohlednu a gaťata už dole:-)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Mr. X promluvil. A zase jinak.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Křeček píše:
16 říj 2018 15:10
.. "tak jasné, slyšitelné po prvním taktu" ..
Nutno dodat (alepoň já to tak mám) "při první změně". Jakmile začnu přehazovat tam a zpět, tak neslyším ani mnohem větší změny, než záměna kabelu. Nechci to zobecňovat, ale minimálně pro mne AB (a už vůbec ne ABX testování) s přepojováním "co nejrychleji" vůbec není použitelné.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

NA. Veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď resp. opisanie tvojho názoru na vec..beriem a rešpektujem..
Ak ale môžem ešte ja svoj..
Pokiaľ nevsadim na slepy test (moj úspech v ňom) obrovský obnos peňazí, alebo mi pri teste nebude nik mieriť na hlavu so zbraňou, tak ja nevidím dôvod na nejaký stres.. Prečo to každý berie, ako niečo tak stresujuce sadnúť si s ľuďmi, ktorí majú podobné záľuby a s uvoľnením si skúsiť co počujem a čo nie? Pripadá mi to, ako by niekto chcel robiť test na neprestrelnú vestu, či zastaví strelu :-/....Bez zámeru nejak rýpať.. Nieje väčší dôvod na stres to, ak dám za kábel vela peňazí a neviem či to bolo na niečo dobré?
Ešte by som chcel... Neraz sa mi stalo, že zostava, ktorú poznám ako hrá, mi pripadala zvukom inak pri rovnakej nahrávke aj poslúchových podmienkach ako pred tým .. Niekedy som mal až pocit, že bude niekde nejaká chyba v nejakom komponente.. Nejeden známy, ktorý sa venuje hifi, mi podobnú skúsenosť potvrdil...proste raz to hrá dobre, až sa teším ako super, inokedy to iste, a ja počujem, nezladené pásma, či prehuhňané basy.Možno aj z niekto z vas to pozná.. Pritom som ale nič nemenil, ani neprestavoval!!! K čomu to priradiť? S kamošmi sme debatili o tom a dospeli sme k teóriam ako: nálada, momentálny psychicky stav, momentálne očakávanie kvality, ale aj technické resp, fyzikálne vplyvy, teplota (okolia a tym zariadenia) čiže teplota rôznych súčiastok a materiálov v zariadení, ako zdroj, polovodiče, elektrolyt, ak sú aj elektrónky, atď atd.... To sa mi, resp. nám zdalo ako aspon kúsok vysvetľujúce a možné ako príčiny toho, čo sa nám môže zdať, alebo dokonale aj byť..
K tomu ak pridaš sebasugesciu pri očakávaní niečoho o čom si počul od iných skúsených hifistou, že moze fungovať....... No ťažko povedať, čo je pravdepodobnejšie...........
Naposledy upravil(a) Jason dne 16 říj 2018 16:17, celkem upraveno 4 x.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

NA píše:
16 říj 2018 15:12
davidhighend píše:
16 říj 2018 12:15
Pavle nezlob se na mně, ale tenhle tvůj kabelový okultismus na mne proste neplatí. Bavíme se o technice ne o emocich, které na mne nějaká věc zanechá. Buď změna je, nebo není slyšet. Nic mezi tím není. A pokud tobě tyhle báchorky stačí k nalákání novych ovecek prosím, nebo přesvědčení samého sebe ve snaze odklonení se od reality, pak buď ti pochvalen.
To je to jádro neporozumění, protože slyšení rozdílů není vůbec o technice, o té to je jen v ohledu, jestli tam rozdíl je či není, ale jestli ho vnímám je o člověku. A člověk je soubor hmotných a nehmotných součástí, tedy mozku, hormonů a emocí.
Ty jsi terminátor bez emocí?
NA nezlob se, ale plácáš páté přes deváté. Motaš hrušky s jabkama. Měl by jsi te esoteriky v kontextu s technikou vážně nechat, je to už více než směšné.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

No, emoce a momentální psychický stav. Není to tak jednoznačné. V dávných dobách jsem měl kolegu, který disponoval tzv. absolutním hudebním sluchem. Naprosto běžně ladil housle na ucho i bez počátečního tónu. Staly se však případy, kdy se s tím trápil a říkal: já to dnes nedám a poučel si od kolegy ladičku - tenkrát to byly 4 trubičky se zvuky strun. Dnes je to jiné, to naladí i hluchota, protože se dívá na kmitočet.
Proto také u většiny hifistů se kabel nemění a nekupuje na jeden pokus. Půjčit a doma v klidu porovnávat, kabely měnit tam a zpět a po nějakém čase se rozhonout pro ten který vyhovuje. Pokud by byly oba stejné, tak si může hodit korunou.

Proto i ty testy kabelů by se měli realizovat ve stejných podmínkách opakovaně pro vyšší relevanci.

Bohužel se stejně nic nevyřeší.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Ale to přece nemůže fungovat oldeare, co stres než to prehodí za jiný a časová prodleva, návrat do fotelu, sednout si nastrazit uši srovnat se s vyškáčem. To nemůže fungovat to mi jako starý hifik nemůžeš říkat jen tak.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Pokud je pro ty co reagují na mé vysvětlení stejné /chci a musím/, jestli se cítí stejně a podají stejné výsledky když musí i když sami chtějí tak jsou roboti, ne lidé.
U maturity, u závěreček v autoškole a podobně nad námi také nikdo nestojí s karabáčem ani pistolí, a přesto přijde klidně okno. Znemožnění se před komunitou je obdobný strašák jako to co následuje po neabsolvování zkoušky. Vnímám, že jsme myšlením od sebe tak daleko, že nemá cenu se dále snažit o nějaké vysvětlování.

Jasone,
stres není dát za kabel hodně peněz a nevědět, jestli to něco přineslo, stres způsobí až případné obavy, jestli jsem neinvestoval špatně. A zdejší věřící kupují převážně po poslechu a porovnání, a to jim stačí k přesvědčení, jestli mají koupit nebo ne.
A, že sestava nehraje stále stejně má na svědomí zejména zarušení sítě, které je časově proměnné. A druhá věc je, že nevnímáš stále stejně, roli hraje momentální psychický stav.
Noble Audio - výroba a prodej

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

davidhighend

No to je poslech doma a to je jiné, máš naprostý klid a bez stresu, protože nic nemusíš - jen chceš a to je rozdíl. Poslouchá se opakovaně na stejné nastavení a stejnou hudbu a po čase si v klidu vyhodnotíš, kdy chceš a ne že musíš.

Výše uvedený příklad s tím houslistou. On být v klidu doma, tak to na chvíli odloží, dá si prcka a pak to třeba dá. Ale tady musel hned - zkouška začínala. Chápeš.
Naposledy upravil(a) Oldear dne 16 říj 2018 16:36, celkem upraveno 1 x.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Ježíši NA tady nejsi u zkoušek proboha. Nikdo ti za to nedá vysvědčení nebo diplom. Ani par facek, děláš to pro sebe pro nikoho jiného. Jen se vytáčiš jako malý kluk a ze ztraciš malinko respekt si bohužel neuvedomuješ.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Oldear píše:
16 říj 2018 16:33
davidhighend

No to je poslech doma a to je jiné, máš naprostý klid a bez stresu, protože nic nemusíš - jen chceš a to je rozdíl. Poslouchá se opakovaně na stejné nastavení a stejnou hudbu a po času si v klidu vyhodnotíš, kdy chceš a ne že musíš.

Výše uvedený příklad s tím houslistou. On být v klidu doma, tak to na chvíli odloží, dá si prcka a pak to třeba dá. Ale tady musel hned - zkouška začínala. Chápeš.
A jaký máš problém s tím si udělat ABX ( bez C svorek) doma sám pro sebe. Ty jo to jsou facky.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

[/quote]
NA nezlob se, ale plácáš páté přes deváté. Motaš hrušky s jabkama. Měl by jsi te esoteriky v kontextu s technikou vážně nechat, je to už více než směšné.
[/quote]

Emoce jsou esoterika?
Tak až budeš mít třeba deprese, tak nechoď za psychologem ani psychiatrem, ale za vědmou s koulí, protože Tě trápí dle Tvé představy esoterický, ne emoční a tedy psychický problém.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět