Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od kychtax »

Jde o to, Honzo. Protože způsob hodnocení. 9/10 resp 10/10. 8/10 už oni spis neakceptuji a budou to dál zpochybňovat.. Nejde o to co bude líp hrát. V tom souhlasim. Chtel jsem "vzorky" více extrémní. Tzn. Jsem rád, že jsem na to nekyvl. Bude to spíš tendenční, obávám se. Budu moc rád, pokud se pletu.

Protože rozdíly v kablech nejsou velke. To ani nikde netvrdím. Jsou casto malé. Pokud je testovací vzorek jen jeden kabel a ještě takový již celkem dobrý, na jinak vyladene sestave, tak tim spíš.. zbytek sestavy tomu horsimu kabelu do určité míry pomůže. Skryje ho. Nebude to tak znát. Neznali lidí (myslim ze vetsina) asi nevi o cem mluvim. To "skryje ho" muzu popsat vic..
Ps. Příspěvek je hodně editován, protože píšu z mobilu a ten mi tam sází špatně slova.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 18 říj 2018 14:39, celkem upraveno 8 x.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

lidumil píše:
18 říj 2018 13:07
to je paráda, 48 stránek víceméně o ho.nu

O h...ne? Vieš koľkí môžu ušetriť nekresťanské peniaze
:D ..... a tie následne, ako aj enrgiu a čas venovať podstatnejšim veciam vplývajúcim na kvalitu poslúchu...
To je o h...ne? :) aj keď je dosť zrejeme, že veľa takých tu nie je, čo by vďaka tu písanému niečo zmenili :)
Ale, ako tu niekto písal.. Nie je asi niekedy dobré siahať ľuďom na to čo ich baví a čomu veria,....brať im "hračky" či presviedčať ich o tom, že tie hračky fungujú kus inak.. Záleží asi len na tom, či ten čo do toho "sype" ( peniaze ale aj čas) má na to bez problémov financie , alebo musí šetriť na hifi zábavku a dosť veci si preto odopierať.. To už je za mňa smutné.. :/..
Okrajovo k téme.. O tom počutí.. Ľudská psychika je podľa mňa viac"rozmanitejšia" , ako fyzika!! ;-)
Skôr sa dá zmiesť, "oklamať" ovplyvniť, ako technika :-*

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Kychtax,
Honzo Tvoje obava že bude něco účelové nebo zaujaté je podle mně lichá.
Co by kdo z toho měl.Ja bych to takhle vůbec neviděl.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Nerad , fakt nerad někoho chytám za slovo, ale právě i kvůli takovým to "nepřesnostem" tahle debata je : cituji "Protože rozdíly v kablech nejsou velke. To ani nikde netvrdím." ... tohle že netvrdíš ? Kolikrát tady a ne jenom od tebe čtu o tom jak si z toho rozdílu každý sedne na zadek. Ale trochu vás chápu, zpochybnit ten test je potřeba ještě dlouho před začátkem. *thumbs down*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Když slyším velký rozdíl , napíšu slyším velký rozdíl. Když slyším malý rozdíl, napíšu možná tam něco slyším/malý rozdíl. Toho se snažím držet, Strejdine. Za slovíčkaření se neomlouvej, to je tu běžná věc.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Že sestava kabel skryje.. Dobrá sestava i jednomu špatnému kablu pomůže. Jeden vyměnený kabel se často projeví jenom jako jiný zvuk. A ten zvuk Ti může vyhovovat a může se Ti i víc líbit (v daný moment a i když si to neuvědomíš) a můžeš ho upřednostnit a už se rozhoduješ špatně.. Někde to tu vysvětloval i Pavel, NA. S dvěma a víc "špatnými" kably už poznáš jiný zvuk mnohem líp!
Naposledy upravil(a) kychtax dne 18 říj 2018 14:41, celkem upraveno 2 x.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Ale jo, rozumím tomu, že to máš naposlouchané a tyto pocity z rozdílů máš, to ti neberu (ubral bych teda z toho sednutí si na zadek). Jak ale už dopředu můžeš vědět že test bude tendenční, že rozdíl setře aparatura a pod. .... a to je letování kabelů od PMA ještě jistě horké.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Otazka na zamyslenie: Ako dlho musi byt kabel zapojeny v zostave aby bolo spojenie na konektoroch zahorene? :-)))

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Já jen přidám - nebo upřesním svůj názor proč pro mě ne ABX,jako nejlepší je tu pohled na prokazatelný vysledek při 8,9 z 10,pořád budu tvrdit že je to špatně,...u ABX jde o vyvrácení nulové varianty,ke srovnání výsledku s vlivy chyba/náhoda,se doporučuje statistické srovnání jako u u hazardních her,mmch.těch statistických teorií je více-viz nedávné odkazy.......jinde např.Carlstrom doporučuje i u ABX použití statistiky hodu mincí 50/50 kdy už 67% je nad hranicí náhody(jde dohledat-když jsem to našel i já..)jenže pokud posluchač správně zvolí 5,6,7x jsou mu tyto pokusy "jakoby"sebrány a jdou na vrub náhody,proto pořád tvrdím že u ABX jak jsou nastaveny dnes má výhodu negativní varianta.... myslím že u malých rozdílů-a tady bych řekl že jich bude třeba u Dac-u,nebo kvalitních kabelů vetšina-není šance na deset správných odpovědí,u velkých rozdílů bych si troufl na 9,10 z 10,ale to bych si vybral kabely sám,
-jinak se to 10kolové testovaní minimálně se lišícího zvuku zvrhne v pouhé poslouchání, a lapání v paměti čeho se vůbec chytit
jinak jako pokus je to dobré,jen se z toho potom nepo......
Naposledy upravil(a) Horizon dne 18 říj 2018 18:59, celkem upraveno 1 x.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

*offtopic*
Mluví li se o rozdílech uvedu trochu jiný příklad.
V roce 1980, kdy vyšlo album AC/DC "Back In Black", celkový náklad prvního vydání, jak v Evropě, tak ve Státech dosahoval nákladu v řádu statisíců exemplářů, které se pochopitelně nelisovaly pouze v jedné lisovně.
Rozdíl v šířce drážkového pole mezi některými lisovnami je znát pouhým okem,v koncových drážkách je to až 15mm.Zvukové rozdíly jsou takové, že rozdíl ve zvuku kabelů je proti tomu zanedbatelná záležitost.Mluvím pouze o prvním vydání ne o reedicích.
Takovýto rozdíl měl i Supraphon např. u titulu AG Flek "..A dohrála hudba"
Vydání s fialovým štítkem krásně transparentní plně transientů, zelený štítek temný jako pod dekou. Stejný rok vydání, stejné katalogové číslo.
Takže asi tak.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

No a to Dasta *sunglases* este netusi, ze aj ked uhadne na prvykrat 10/10,
tak to bude musiet zopakovat 10x za sebou..

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Nene, ABX tak nefunguje. Cim viac pokusov, tym menej % spravnych odpovedi (na predom stanovenu "istotu") staci:
Obrázek
Viac: https://www.audiosciencereview.com/foru ... sting.170/

Mimochodom 100% istota sa v ABX teste dosiahnut neda, iba sa k nej dostatocne blizko priblizit.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Fidji99 píše:
18 říj 2018 15:07
No a to Dasta *sunglases* este netusi, ze aj ked uhadne na prvykrat 10/10,
tak to bude musiet zopakovat 10x za sebou..
Nevymyslej si a nepis nesmysly.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

PMA, to bol vtip.
Tiez som chcel prispiet k vseobecnej hysterii ohladne AbX.
Lebo z Dastu tu robia skoro obet temnych sil.

Ale teraz seriozna otazka.
Z tvojej skusenosti, myslis, ze skutocne velmi rozdielna komstrukcia repro kablov,
Napr. ciste striebro vs med, je pocutelna?

Lebo strieborné repro káble bol taký môj posledný káblový úlet ešte veľmi dávno.
A mám ich doteraz.

Ináč všetko ostatne mám kvalitne štúdiové káble s dobrými konektormi a som OK,
A viem že žiadny rozdiel nepočujem (abx testované na vlastne uši )

Odpovědět