Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Jason »

NA píše:
19 říj 2018 17:11
Odar píše:
19 říj 2018 13:46
Tak isto sa hodnoti kava - vzorky iba ocislovane. Nikto nevie, aku odrodu pije, z kade pochadza. Je to uplne normalne. Skus dat tie kavy do sackov s cenovkami a to sa zacnu diat veci . . .
To se jistě začnou dít věci, to věřím.

A co řekneš na ty mnou zorganizované testy na lidech, které splňovaly podmínku neznalosti ceny?
Chtěl jsem se upřímně dozvědět jestli tři mé vzorky kabelů dokáží sluchově na slepo odlišit i další lidi a tím se dostat ze svého zatím subjektivního názoru k objektivnímu. Tak jsem udělal kabely na pohled naprosto shodné a nepodal jsem k nim žádné informace o materiálu, geometrii ani hodnotě. Bylo mi jasné, že jen takto bez informací testujícím nedám do mysli ke slyšenému další informace které by jejich úsudek mohly ovlivňovat. Takže test jako s tou Tvou kávou na slepo. 6 lidí popsali rozdíly u tří vzorků navzájem a ještě se v podstatě ty popisy shodovaly s ostatními účastníky.
Čím byli ti testující v tomto případě podle Tebe ovlivněni?
Jak je možné, že popsali zvuk kabelů jako ostatní účastníci se kterými nebyli ve styku?
Napadá Tě jiné vysvětlení, než to, že ty rozdíly musí existovat, a dokonce být bezpečně slyšitelné? Například při zapojení vzorku „X“ je zvuk popisován jako nejtenčí, tlačí na výšky, má nejvýraznější sykavky.
Jak by k tomuto závěru popisujícímu v podstatě stejný atribut mohli dojít různí posluchači jinak, než, že ten daný kabel toto se zvukem opravdu dělá?
Opravdu mě upřímně zajímají vysvětlení, protože mě nenapadají. Pokud tyto výsledky někomu nekorelují s výsledky měření a on věří v dokonalost oné měřící technologie natolik, že mu to nedovoluje přijmout za fakta výsledky mých testů a dokáže je ignorovat je to o něm samém, jeho přesvědčení a pohledu na svět, a ne o existenci a slyšitelnosti rozdílů.
NA.. Však potom je jasne, že slepý test sa da "úspešne" absolvovať a keci o krátkodobej pamäti, strese atď, sú úplne mimo a jedine, čo treba spraviť je, nejak ten test zdokumentovať, prípadne ho spraviť s niekym, kto to potvrdí, že to prebehlo ako opisuješ.. :) Čo tak niekoho z tých 6 tích? :), alebo aj ty dohodnúť s chlapmi, ktorí sú ochotní do toho ísť? PMA napr? O čom je teda reč tak dlho? a v čom teda môže byť problém? :) však si práve napísal, že sa to dá v pohode počuť a identifikovať ;-) tak už len male posedenie s hifi kolegami, a chvíľku zábavky a je to. Žiadne debaty nebudú už potrebné.. či teraz pride nejaké ale? :)
Naposledy upravil(a) Jason dne 19 říj 2018 17:48, celkem upraveno 3 x.

Odar

Příspěvek od Odar »

NA --> Nic na to nenapisem. Neviem, ze sa vobec cosi take dialo, nevidel som od nikoho ziadne kontrolne merania, ktore by mali nejakym sposobom korelovat s Vasim zistenim. Kludne ale zalozte temu a rozpiste Vase zistenia, zverejnite merania a napiste k tomu zavery. Ja nie som odbornik. Vy sa venujete highend reprosustavam roky, tak isto kablom aj filtracii. Tak preco nie? Cela CZ/SK hifi komunita Vam bude za Vas prispevok vdacna.

FS píše:
19 říj 2018 13:58
Odar píše:
Tak isto sa hodnoti kava - vzorky iba ocislovane. Nikto nevie, aku odrodu pije, z kade pochadza. Je to uplne normalne. Skus dat tie kavy do sackov s cenovkami a to sa zacnu diat veci . . .
.. ale nakonec přece piješ kávu, která ti chutná, nebo ne?
Samozrejme. Ja sa nebudem "tyrat" kavou, ktora mi nechuti :lol:
Naposledy upravil(a) Odar dne 19 říj 2018 17:41, celkem upraveno 2 x.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

To není odpověď Jiří

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

[....

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Jasone,
už jsem tento test zmínil na stránce 16 tohoto vlákna včetně nabídky na zaslání výsledků a dokázal jsi to ignorovat a na straně 53 jsi se probudil, ale jen napůl, protože s takovýmto testem nemá nikdo problém, problém máme ohledně metodiky ABX. A proč, v čem je její problém jsem již také popsal, jestli jsi to také nepřeskočil.
Ten test jsem udělal pro sebe pro svůj vývoj, jen blázen by chtěl obelhávat ve vývojové práci sám sebe, to bych mohl ušetřit peníze a mnoho času s nějakým rozsáhlým testováním na lidech a udělat si závěry pouze z mých osobních testů.

Odare,
proč píšeš o měřeních, vždyť to co všichni víme, na čem se všichni shodujeme je přece to, že neumíme změřit nic, co by slyšené změny potvrdilo. Tu Tvou kávu také při tom testu někdo podroboval měření-chem. rozboru, a dělal s těmi vzorky po tom slepém degustování i ABX testy?
Noble Audio - výroba a prodej

Odar

Příspěvek od Odar »

NA --> Zalezi od toho, ako zadefinujete mnozinu "všichni".

A ano, u kavy (aj u vina) je mozne na zaklade chemickeho rozboru pomerne presne urcit, ake chutove tony budu v kave (vine) prevazovat. Zrovna ta kava (a hlavne jej prazenie) je znacne postavena na chemii, merani istych hodnot behom prazenia a na zaklade toho praziar vie, aky moze ocakavat vysledok.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

NA píše:
19 říj 2018 18:54
Jasone,
už jsem tento test zmínil na stránce 16 tohoto vlákna včetně nabídky na zaslání výsledků a dokázal jsi to ignorovat a na straně 53 jsi se probudil, ale jen napůl, protože s takovýmto testem nemá nikdo problém, problém máme ohledně metodiky ABX. A proč, v čem je její problém jsem již také popsal, jestli jsi to také nepřeskočil.
Ten test jsem udělal pro sebe pro svůj vývoj, jen blázen by chtěl obelhávat ve vývojové práci sám sebe, to bych mohl ušetřit peníze a mnoho času s nějakým rozsáhlým testováním na lidech a udělat si závěry pouze z mých osobních testů.
NA.. nehnevaj sa, ale to o čom píšem ja, je niečo úplne iné.. Ja som písal o zrealizovaní to toho, čo píšeš.. A to s niekym tu. ,.. Vieš koľko výsledkov z pokusov o tom, že videl niekto ducha vedľa v baraku ti môžem poslať? :) Však vieš o ľuďoch, ktorí bezproblémov rozpoznali káble, tak máš s kým ist do toho :) určite sa o hifi zaujímajú na úrovni..... napokon aj sám, tak kde je problém? Určite sa nájde niekto z blízka, ktorý tu je, a šiel by sa o tom podebatiť a poskúšať :)... Stacilo by len sediet počúvať a nevedieť ktorý kabel je napojený, čiže to čo si opísal, že aj spravili
.. Ak ale tie káble robíš aj na predaj, tak ako píšeš "jen blázen" by sel do toho... To zas chápem.... Na druhej strane,,, zober, že dôveryhodne preukážeš, že niekto rozozná kábel ktorý hrá ( a ktomu niektoré lepšie) ... To už ako výrobcom (aj sebe) pomôžeš? Veď aj ty ( a tiež aj ostatní, schopní počuť to) by si tom mal chcieť preukáť... to je priam logické...
Naposledy upravil(a) Jason dne 19 říj 2018 22:43, celkem upraveno 2 x.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Odar píše:
19 říj 2018 17:36
FS píše:
19 říj 2018 13:58
Odar píše:
.. ale nakonec přece piješ kávu, která ti chutná, nebo ne?
Samozrejme. Ja sa nebudem "tyrat" kavou, ktora mi nechuti :lol:
A o to právě jde. V ABX testu bys velice pravděpodobně pohořel a jednotlivé kávy od sebe nerozlišil (stejně jako skoro všichni z nás). Přesto věřím tomu, že by sis při delším užívání kávy dokázal vybrat svého favorita.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

A o to právě jde. V ABX testu bys velice pravděpodobně pohořel a jednotlivé kávy od sebe nerozlišil (stejně jako skoro všichni z nás). Přesto věřím tomu, že by sis při delším užívání kávy dokázal vybrat svého favorita.
Veľmi pravdepodobne by nepohorel.. Ak si jednu vyberie ako svojho favorita (a dokáže si opakovane vybrať vždy tú istú, výlučne na základe jej zmyslových vlastností..) tak jednoducho už uspel v slepom teste, dokázal ich totiž spoľahlivo rozlíšiť. A ABX to (schopnosť rozlíšiť, nie čo je lepšie..) na 100% musí potvrdiť.
Lenže pri "hóchende" sa vyberá "káva" v pytlíkoch s cenovkou a značkou výrobcu a tvrdí sa, že je to výlučne na základe "chuti" a že tá káva je najlepšia a najkvalitnejšia.
BVaudio, výroba a predaj

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@BVa: A to je ta chvíle, kdy je potřeba přestat teoretizovat a takového testu kávy, vína nebo třeba rumu se zúčastnit :D Já to zkoušel a po dvou výměnách vzorku jsem nebyl ani náhodou schopen určit, který z těch přechozích to byl, pokud tedy nebyl diametrálně odlišný. Docela ti závidím tu tvou jistotu v neměnnou citlivost tvého vnímání.

Jinak tvé postoje k ceně a hodnotě se zcela míjí s mým. Ty si automaticky myslíš, že když je něco "hóchend" drahé, tak to nemůže být lepší, než levnější alternativa. Vůbec nepřipouštíš tu prostou možnost, že by výrobce/prodejce "hóchendu" nasadil cenu nejen podle nákladů, ale také podle poptávky ... a že ta poptávka musela také nějak vzniknout. Úplně všichni se marketingem dlouhodobě zblbnout nedají.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Pravidelně dávám na košt slivovice vzorek. Pod mým jménem to je průměr. Tchán, o kterém tu nikdo nic neví a je od jinud dá pod svým jménem tu mou a je na zlato. Pak to děláme i opačně a světe div se, jak to asi dopadá.
Věřím že určitá technologie je lepší než druhá, ale tolik posunů z výměnou lepšího a pak ještě lepšího a znovu lepšího se to pořád čistí a padá a duní víc. Co se s tím 3x lepším (po třech stále lepších drátech) zvukem děje , aha ty detaily -PROSTĚ NARÁZ HRAJE KYTARISTA JEN NA STRUNY A KRK JE PRYČ.
Fakt se někteří neslyšíte, vždyť přiznáváte, že to pořád není ono. A každou výměnou je to o 1% lepčí-to tu někde o pár stran zpět napsal kychtax - dohledej kdo chceš. To jedno procento je když žene přeskládá polštářky na sedačce a vymění vodu ve váze s tulipány.
Jdu si dat tu štamprlu průměrné zlaté a věřím že z Framus 5 bude aspoň Framus 6. :lol:
Naposledy upravil(a) irotam dne 19 říj 2018 22:21, celkem upraveno 1 x.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Na zdravi!

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 FS
@BVa: A to je ta chvíle, kdy je potřeba přestat teoretizovat a takového testu kávy, vína nebo třeba rumu se zúčastnit :D
Presne to som viackrát urobil (pokiaľ ide o zvuk), jeden zdokumentovaný test (rozlíšenie typu preampu podľa topológie, podľa "predpokladov" to malo byť jasne rozlíšiteľné..) som aj sám zorganizoval. A tie testy dopadli presne podľa skeptických očakávaní. Pretože naše zmysly majú pomerne "drsné" limity, určené evolúciou, tým čo bolo dôležité pre prežitie. A k tomu farba opletu alebo hrúbka kábla nepatrí.
Pokiaľ ide o cenu, nikde netvrdím, že drahé je automaticky špatné, existujú príklady že nie ,napr. Soulution a iné. Ale obvykle tie najväčšie blbosti s podpriemernými vlastnosťami majú najviac prestrelené ceny. Jednoducho v highende cena nemá prakticky žiadnu súvislosť kvalitou zvuku. Je len vyjadrením "želaného" statusu kupujúceho a drzosti výrobcu/predajcu...
EDIT
Dnes som náhodou narazil na diyaudio na takúto "definíciu" ;) ,
"Let's do something really bad then make a bunch of effort to correct it and call it an improvement" - psuedo high end audio.
Naposledy upravil(a) BVa dne 20 říj 2018 11:46, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

BVa,
S tímto Tvojím příspěvkem, zvláště druhou částí, bezvýhradně souhlasím.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Tiež súhlasím s tým.... Preto som neraz počul zostavu, ktorá bola niekoľkonásobne lacnejšia od inej a hrala podstatne lepšie!

Odpovědět