Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
irotam
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od irotam »

Měl jsem za to, že se bude hádat zahořený nezahořený. o tom začala ta třenice.
Kychtax-závidím ti uši, já a moc lidí kolem to nepozná ani po 30-ti letech.
Naposledy upravil(a) irotam dne 27 lis 2018 16:37, celkem upraveno 1 x.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

kychtax píše:
27 lis 2018 15:45
jestli jste to zkoušeli na bigbitu a buhvijake sestavě, není divu. A jestli jen dle tohoto jednoho testu si udělal názor, je to trochu zjednodušení. Ale chápu, elektrotechnici, až na vyjímky, nepotřebují víc.. :roll: Já jsem slyšel namátkou minimálně 30 přepojení kablů a indentifikoval změnu. Ve skutečnosti to bude možná ještě víc..zabývám se tím intenzivně po dva roky.. btw.
filtry-trafa/dobra-lista-do-10-tisic-be ... ml#p190875

Jimmi se zatím nehlásí, nechceš to zkusit místo něj ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

klidně někoho nestranného pozvu ke mně, ať se přesvědčí sám.. Žádné šaškování s ABX a nikoliv neznámý člověk..
Před cca rokem u mně byl PMA. Měl jsem stejnou sestavu ale zcela jiné kabely. Tvrdím, že to nyní hraje zcela jinak.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

No, to je konečně konkrétní řeč.
Takže ty si pozveš nějakého kamaráda, já vezmu někoho s sebou a uskutečníme to?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

123456789,
Člověče, to co píšeš je demagogie. Lidské ucho přece není kulička od rulety.Při vší úctě jsi hifista?Už jsem se chtěl zeptat hned po Tvých prvních příspěvcích, pak jsem to nechal být, ale po tomto už jsem se musel zeptat.
Můžeš prosím říci na čem posloucháš, jak jsi začínal, jakou hudbu a tak?
Za deset dní máš přes šedesát příspěvků, dlužno podotknout zdejšími techniky velice oceňovány, ale řekni mi "S kým mám tu čest?"
Můj první příspěvek, když jsem vlezl na fórum byl, že jsem se představil.
Vím, není to povinnost,ale určitý projev slušnosti mezi lidmi se stejným zájmem.
Proč bych Ti měl věřit, že to má být tak jak píšeš, když nevím kdo jsi a zdejší technicko-konstrukterské zastoupení na tomto fóru se spokojí s deseti pokusy při slepém testu.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

123456789 píše:
27 lis 2018 15:39
Nevím jak to myslíš, ale přepínané ty kabely (v mém případě síťové napajecí) byly tak, že nikdo nezaregistroval ani to přepnutí. O změně kabelu A-B nemluvě.
Myslím to tak, že při 100 přepnutích už musí být mysl unavená, takže ve výsledku nastane nejspíše jedna ze dvou možností:
- všechno ti zní stejně (prostě únava)
- slyšíš to jinak, i když se nic nezměnilo a víš to (zase únava, jiná poloha...) - tohle se mi děje zcela běžně

Jinak si myslím, že pokud neslyšíš změnu při prvním přepnutí z A do B, přičemž jsi si na A delší dobu zvykal, tak nemá smysl tuto nesmyslnou aktivitu provádět 100krát.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Navíc se musí přehrávat stejný hudební úsek, např. druhý track,2.30minut,na druhý pokus vrátit na začátek a znovu 2.30 minut
Takto u všech pokusů až do ukončení testu. Jako testovaný bych trval na přehrávání z originálního nosiče, žádné vypálené smyčky na cdR.
Když se bude přepínat za nepřerušené reprodukce, neposlouchá se stejný vzorek a test lze zpochybnit.
Za těchto podminek stokrát prohodit kabely, no potěš koště.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

FS píše:
27 lis 2018 16:27
123456789 píše:
27 lis 2018 15:39
Nevím jak to myslíš, ale přepínané ty kabely (v mém případě síťové napajecí) byly tak, že nikdo nezaregistroval ani to přepnutí. O změně kabelu A-B nemluvě.
Myslím to tak, že při 100 přepnutích už musí být mysl unavená, takže ve výsledku nastane nejspíše jedna ze dvou možností:
- všechno ti zní stejně (prostě únava)
- slyšíš to jinak, i když se nic nezměnilo a víš to (zase únava, jiná poloha...) - tohle se mi děje zcela běžně

Jinak si myslím, že pokud neslyšíš změnu při prvním přepnutí z A do B, přičemž jsi si na A delší dobu zvykal, tak nemá smysl tuto nesmyslnou aktivitu provádět 100krát.
Mysel nie je orgán sluchu, tam len vznikajú dojmy. Ak sluch dá nerozlíšiteľné informácie, tak potom sa všetko javí rovnaké a rozlíšenie je na úrovni hádzania mincou a do rozhovania vstupujú aj iné podnety, neistota,únava,nálady...Tie výhrady sú len obvyklé výhovorky na stres, únavu a podobne.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

irotam píše:
27 lis 2018 15:54
Měl jsem za to, že se bude hádat zahořený nezahořený. o tom začala ta třenice.
Kychtax-závidím ti uši, já a moc lidí kolem to nepozná ani po 30-ti letech.
Kdybys sis nejaky kabel zkusil udelat. Staci si koupit metraz, muzes neco zacit pro to delat, misto plkani na foru. Taky jsem si pred rokem a neco koupil 1m z kazde metraze, cca 5 ruznych a zkousel si udelat z toho propojovaky. Dokonce je tu nekde i fotka, fotky..

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

FS píše:
27 lis 2018 16:27
Myslím to tak, že při 100 přepnutích už musí být mysl unavená, .....
Každý se unaví jinak. Ale jestli je někdo unavený po pěti přepnutí, nemám s tím problém. Dáme si pauzu, přijedu přístě.... je to jen o ceně těch nákladů na akci.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

No, víš 1..9, von tady nikdo jiný než Dasta odvahu na testování nemá, případně z toho následně vycouvá ☹️, což je samozřejmě myslím škoda.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

ze bych se taky nekam za penize pozval ?
jinak viz Dasta

p.s. kdyz si na sestave bez zmeny HW stokrat prepnete usek nahravky stejneho dila A dobre B nedobre, tak po tom poctu nemate moc sanci urcit ktera je ktera. Poslech neni o pulminutovych usecich, poslech je dlouhodoby, vcetne kabelaze

dobry poslech vsem
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 27 lis 2018 18:16, celkem upraveno 1 x.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Pak, že se to tady po 27. nerozjede.
Ano představit se a popsat svoji cestu i aparaturu je slušnost a také základ pro jistou relevanci vyjádření.

irotam
Před cca půl rokem jsi tady psal, že Ti odešel CD player a žádal si radu z řad Pioneer. Dal jsem Ti jí několikrát z vlastní zkušenosti ( mám to doma v DK ) dokonce podrobně i na SZ. Tak se ptám, už jsi něco koupil? Za další 4 měsíce píšeš, že pořád poněčem "pokukuješ" a máš to v merku, ale koupě stále nic. Čekáš na slevu, či bazar? Na jiných forech dokonce ty moje rady předáváš dál jako svoje. Zároveň pak napíšeš, že nechceš dávat peníze za highend a že nepotřebuješ "jó" kvalitu. Kdo se v tobě má vyznat a proč vůbec ty rady požaduješ.
Domnívám se, že Ty vůbec nemáš co závidět uši Kychtaxovi, protože Ty je ani nepotřebuješ. Jestli se pletu, tak se prosím také představ a popiš svoji aparaturu ať známe relevanci Tvých zkušeností z oblasti Hifi. Neber to nějak ve zlém, jen doplň informace a popiš také tu diskutovanou kabeláž se zdůvodněním, proč právě tak.
Děkuji.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

BVa píše:
27 lis 2018 17:29
Mysel nie je orgán sluchu, tam len vznikajú dojmy. Ak sluch dá nerozlíšiteľné informácie, tak potom sa všetko javí rovnaké a rozlíšenie je na úrovni hádzania mincou a do rozhovania vstupujú aj iné podnety, neistota,únava,nálady...Tie výhrady sú len obvyklé výhovorky na stres, únavu a podobne.
@BVa: Mám pocit, že reaguješ tendenčně na něco jiného, než jsem napsal.

Tak znovu, aby to bylo jasné: Když si vícekrát krát pustím stejný úsek skladby na stejném systému a bez jakýchkoli změn a dokonce budu vědět, že tam žádné změny nejsou, tak se mi zcela běžně stává, že mi ukázky budou znít různě (právě proto, že ten zvuk se tvoří až v mozku)... a nemusí jich být ani 100. To je prostý fakt.

A teď následuje domněnka: Domnívám se, že to takto má většina lidí.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ja uz som sa predstavil dosť aj opisal čo mám, čo som prešiel v hifi.. Tak snáď môžem niečo k tomu ) (aj keď niekomu zjavne nestačí) ...ja len, že je dosť zvláštne čítať chvíľu o tom ako je jasné počuť zmenu káblov a o chvílu čo všetko to obnasa a aký je stým problém. Zas dookola .. Tešil som sa zbytočne.. Už asi len kafe a čítať a žasnut :)..

Odpovědět