Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
jimmi
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od jimmi »

Ale na to javisko vystupujte často 8-) a tie meráky so sebou ťahať to musí byť náročné. :D

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

jimmi píše:
27 lis 2018 20:15
:D Asi tak.

A je to užasné aký biznis si chce u mna urobiť 123456789 ;) ,

(cca 700E ta přepínací krabice, 10E/hod, včetně ztrátových časů v autě a 0,40E /km přepravní náklady)

neprekonatelné. :lol:
No, s tím byznysem to snad nemyslíš vážně.
Podívej se co stojí jenom ta pojistka, za 10E pracovně vůbec nedělám (pochopitelně - to bych neměl na ten Accuphase) a cesťák je v reálu.
Ale to jsou zbytečné dohady. Ty by jsi to měl naopak tlačit na přepínací krabici za 2000E, hodinovku 50E apod., protože tenhle test přece vyhraješ.

No, z jiného vlákna :
od RedBaron » dnes, 20:52
"Jak již bylo řečeno, tohle je často používaný efekt "já, klavírista" a záleží na zvukařině nahrávky jestli takhle, nebo komplet z pozice posluchače nebo totálně ve stylu "koláž" jako např. Maratonika od Illustratosphere. Nástroje lze snímat z x metrů nebo úplně na struně, mixovat stopy zvlášť a každou s jinou frekvenční odezvou mikrofonu, jinou ekvalizací a milión kombinací toho všeho po kilometrech kabelů plus finální mastering. V tomhle jsou všechna kouzla se zvukem a my se tu pak rveme jak vlci, že slyšíme jinej konektor a podložku pod prodlužovačkou..."

Takže zajděte někam ke skutečným profíkům do nahrávacího studia, povyprávějte jim jak rozlišujete kvalitu síťových napajecích kabelů 1,5m dlouhých a potom sem hlavně napište co vám na to řekli. (O těch pojistkách bych ze začátku možná ani nemluvil, to je na odvoz k Chocholouškovi)

jimmi !!!
dost jsi měl vytočil tou citací. proč tam chybí toto ? :
Když budeš mít úspěšnost identifikace nad 90% máš ty peníze co požaduji jako náklady.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Neprekonatelné !

Mám svoje požiadavky na moje testovanie a ako to u mna prebieha si možeš v historii dohladať. 8-)
A opakujem sa , nepotrebujem nikomu dalšiemu si niečo dokazovať.
Kdo má zaujem si to doma sám vyskuša.

A ked to niekto stále nechápe tak si stojí na kábli. :D

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

Nekličkuj, nezakecávej to. Proč jsi sem nedal tu podstatnou část citace?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

123456789,
Pěkný příspěvek napsal Red Baron , taky se mně líbí, ale proč to taháš sem, to nechápu.
Tady všichni vědí, že na zvuk má největší vliv zesilovač, dobrý bedny a kvalitně provedená nahrávka s výborným masteringem, přenesená kvalitním zdrojem signálu.
Spor se vede v tom, zda kabel ať síťak, interconect,nebo reprokabel,tento zvuk může, nebo nemůže ovlivnit.To je potřeba potvrdit, nebo vyvrátit.Kamen úrazu je většinou v tom, že se obě názorové skupiny nemůžou dohodnout, jakou metodikou to provést.Jestě je možnost nechat to plavat a věnovat se poslechu, navzdory tomu, co si kdo myslí.
Ještě k tomu Chocholouškovi.
Na světě je spousta nahrávek, které zdaleka nejsou tak skvostné, jako to co popisuje Red Baron, některé jsou na úrovni zvukových ptákovin, kdy kytarista má tricet prstů, bicmen třímetrové paže, nebo posloucháte skladbu, kde akustické kytary hraji stejně nahlas jako bicí souprava, protože jouda, který dělal mastering, srovnal vše do roviny a výsledek nahrávky je DR-4db.
Tohle je na Chocholouška, ne že si někdo dá do odpojovače zlatou nebo rhodiovanou pojistku.Ty mu jí neplatíš a nikomu to neubližuje.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

Proč to tahám sem?

".......po kilometrech kabelů plus finální mastering. V tomhle jsou všechna kouzla se zvukem a my se tu pak rveme jak vlci, že slyšíme jinej konektor a podložku pod prodlužovačkou..."

A k tomuto:
".....Tady všichni vědí, že na zvuk má největší vliv zesilovač, dobrý bedny a kvalitně provedená nahrávka s výborným masteringem, přenesená kvalitním zdrojem signálu......."

Já si myslím, že větší vliv na zvuk má před tím zesilovačem ještě poslechový prostor a zesilovač bych dal až za ty bedny. (A tu nahrávku taky).
A jestli si dá někdo někam zlatou, nebo rhodiovou pojistku, to mě skutečně žíly netrhá. Dotyčný by se ale měl zamyslet nad tím , když tady začne šířit bludy typu, že je to slyšet.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

123456789. Načrtol veľmi správne v poslednom odstavci podstatu sporu, ktorý tu vznikol... A to je, že toto je verejné fórum a keď niekto tvrdí niečo, čo nie je technicky ani nijak vedecký preukázané, že má niečo (pre človeka počuteľný!!!) vplyv, dokonca aj na kvalitu zvuku zostavy, tak by to nemal verejne prezentovať ako pravdu a to z dôvodu, že sem môžu (a určite aj chodia) začínajúci hifisti a oni by sa mohli pri zriaďovaní svojej hifi zostavy vybrať zlým smerom.. Tomu je potreba zabrániť a to na každom fóre a v každom odvetví..fórum by nemálo šíriť ako pravdu pocity, ale fakty!! Predstavte si, že na nejakom tv fóre začne skupinka "zabehnutých" tv vyznávačov dobrého obrazu tvrdiť, že vplyv na obraz má aj podstavec pod tv.. Jeho tvar, materiál, veľkosť, aj to aké má nožičky, pripadne ako dobre je vypálené na ňom farba.. K tomu argumentovať, že oni ten rozdiel vidia a nepotrebujú to nikomu dokazovať.. Však je normálne, že sa môžu potom nájsť iní ľudia, ktorí to budú od nich chcieť preukázať !!!

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jason, to máte pohnutky jak p.Merhaut a boxer.. "Chránit" hifisty. :lol: Konečně jste se prozradil.. *2thumbsup*
Ale zpátky k zahoření, kdo měl čest s kablem trivista novým a zahořoval jej, se teď zcela jistě usmívá. Je tam změna obrovská. Neumíme-li to vysvětlit, tak to radší popřeme.. Tak by to tu mělo vypadat?
NIkdo z majitelů TV to sem nenapsal. škoda. Možná jsem to jen přehlédl..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Na trola platí jediné - nereagovat. Trol chce spor, který je živen z reakcí, které používá (v tendenčně posouvaném významu a vytrhávání z kontextu) jako krmivo pro svou "svatou válku". Nejde mu o věcnou diskusi ani o fakta. Jak sám přiznává, jde mu o to " zabrániť na každom fóre a v každom odvetví", aby lidé projevovali své odlišné názory. Povolený je jediný názor, ten jeho. Bez reakcí vyšumí.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Jason píše:
28 lis 2018 07:34
123456789. Načrtol veľmi správne v poslednom odstavci podstatu sporu, ktorý tu vznikol... A to je, že toto je verejné fórum a keď niekto tvrdí niečo, čo nie je technicky ani nijak vedecký preukázané, že má niečo (pre človeka počuteľný!!!) vplyv, dokonca aj na kvalitu zvuku zostavy, tak by to nemal verejne prezentovať ako pravdu a to z dôvodu, že sem môžu (a určite aj chodia) začínajúci hifisti a oni by sa mohli pri zriaďovaní svojej hifi zostavy vybrať zlým smerom.. Tomu je potreba zabrániť a to na každom fóre a v každom odvetví..fórum by nemálo šíriť ako pravdu pocity, ale fakty!! Predstavte si, že na nejakom tv fóre začne skupinka "zabehnutých" tv vyznávačov dobrého obrazu tvrdiť, že vplyv na obraz má aj podstavec pod tv.. Jeho tvar, materiál, veľkosť, aj to aké má nožičky, pripadne ako dobre je vypálené na ňom farba.. K tomu argumentovať, že oni ten rozdiel vidia a nepotrebujú to nikomu dokazovať.. Však je normálne, že sa môžu potom nájsť iní ľudia, ktorí to budú od nich chcieť preukázať !!!
Já vím,nereagovat ... ale na takový výron choré mysli prostě musím.

Když někdo udělal zkušenost, že pro něj kabely smysl nemají, pak je jen správné, že se o svou zkušenost podělí se všemi těmi začínajícími hifisty. A když někdo udělal zkušenost, že kabely smysl mají, pak je také jen správně, že se o svou zkušenost podělí. A všichni ostatní mají právo a možnost udělat si vlastní názor.

Celý problém nastane, když se tu objeví někdo, kdo všechno ví, všude byl třikrát a všechno vyzkoušel a ještě si osobuje právo definovat, co je a co není blud. Pokud se má proti něčemu na fórech bojovat, tak právě proti snaze uzurpovat si absolutní pravdu.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Áno podelí ... a najlepšie v nejakom teste nech ukáže aká veľka je jeho "zkušenost" !!! Jaj zabudol som, to nik nemá potrebu :) Ako si môže relevantný názor urobiť niekto, kto s niečím začína a je ešte laik a len zbiera linformácie?
Ak máš odkaz na nejakú serieoznu štúdiu, alebo vysledok testu o tom ako počuteľne vplýva samotný kábel, alebo jeho zahorovanie na zvuk, tak sem s tým... Aha zas som zabudol.. To nie je treba nikomu dokazovať...... Reagovať takto agresívne je znakom niečoho... Spomínaš choru myseľ? Tak jo....
Práveže, celý problém je v tom, keď sa tu niekto objaví, kto si dovolí zapochybovať, o tom, čo tu niekto presadzuje ako svoju pravdu a skúsenost... Už je trol... A stačí tak málo. Ale to nejde že?

PítrsPraha... Práveže o fakty mi ide.. Ak toto si si nevšimol, tak už neviem... Ako si prišiel na to, že len moja pravda ma byť tou pravdou.. Neraz som napísal, že pri preukázaní toho, čo kto tu tvrdí, to uznanám a dokonca sa aj ospravedlním, za moje nevieru v to... A ja som ten, čo vytrháva akože veci z kontextu?.. A áno, na každom fóre som sa stretol s tým, že sa presadzujú fakty.. a na technologicky zameraných už vonkoncom!!!!!

Kychtax, s, tým tv to bol len príklad ako to funguje... A chápeme čo je príklad že?

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

*offtopic* myslím, že to je a navždy bude záležitost vlastního osobního poznání. Hifisté tvoří minoritní společenskou skupinu na to, aby se problematikou někdo začal vážně zabývat. Současně je otázkou, kdo by měl být tou autoritou jejíž verdikt by byl uznatelný. V každám případě je to prostě záležitost osobního poznání. Pokud mám nějakou osobní, životní zkušenost, vycházím z ní v dalším životě. Pokud něco do této zkušenosti nezapadá, buď své zkušenosti přehodnotím a vycházím z další získané zkušenosti. Mohu pro ni hledat zdůvodnění. Mohu ji rovněž negovat protože nekoresponduje s předchozími. Sám jsem udělal zkušenost, že mezi některými kabely rozdíly nebyly rozeznatelné, někdy to byla změna k horšímu, časem se u některých kabelů zvuk změnil a někdy ta změna nebyla žádoucím směrem. Vysvětlení nemám. Pokud mi něco na zvuku vadí tak si ucho nezvykne, trčí to jak tovární komín z rybníka, ucho se okamžitě na nepříjemnosti zaměřuje. Pokud je změna pozitivní, tak ji ucho vítá. Ale vycházím ze změn, které dokážu posoudit ve svém prostředí a na své sestavě. Na jiných sestavách, které jsem slyšel v jiném prostředí si tak jistý nejsem... spíš vycházím z osobní preference a jestli mi tam něco vadí. Všechno se bohužel změřit a vysvětlit nedá, pokud by to šlo, spoustu věcí by to zjednodušilo... rozhřešení Vám nikdo nedá, každý si musí najít vlastní odpověď, ty odpovědi budou odpovídat osobním zkušenostem, ty nadále budou v této oblasti nepřenosné.
názor že mohou létat jenom ptáci jsme už také překonali.
Naposledy upravil(a) Borek dne 28 lis 2018 09:35, celkem upraveno 1 x.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Borek ako krásne si to popísal. *thumbs up*

valderon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od valderon »

"Mám drát za 100 litrů. Proti obyčejnému kabelu hraje úžasně. Dokonce jsem ho zahořel. Taky slysitelně lepčejší zvuk. Ale je to jen můj názor, netvrdím, že je to pravda, ani to jako pravdu neprezentuji." Takže, takto je to ok?
Ani nemám důkaz, kterým bych to dokázal.Bohuzel. Nejsem dokonce technik. Škoda, tím pádem nesmím na veřejné forum a napsat něco už vůbec. Jsem rád, že to konečně vím. Děkuji Jasone
P. S. Jasone, nepamatuji si, že by kdy kdo své pocity šířil jako pravdu. Dokonce mnoho prispevovatelu vždy napíše něco jako, že je to jeho subjektivní pocit, že se to vztahuje na jeho sestavu atd., mnozí i že je to možná pseudo. Toš nevím 😁

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Nedekuj.. Ono si si skôr mohol všimnúť, že problém je v tom ako sa reaguje na proti názor, na ten predsa ako tu často odznieva, má každý právo .... Takže sa zhodujeme na tom, že kábel ako aj jeho zahorenie a vplyv na zvuk je pocit, ktorý nevie nik dokázať a tu je to vlastne o tom, že to nie je faktom, ale len pre každého to, čo chce počuť a čomu veriť? V tom prípade beriem a uznávam, že so to poňal celé zle..Ja tebe ďakujem teda za ozrejmenie veci.. .. No za to som si zaslúžil také prívlastky ako tu odzneli!? No dobre... Každý sme nejakí...

Odpovědět