Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od šeďour »

Jásone, přijeď do Ríčan, předvedu ti zvukovej rozdíl při výměně kabelů.
kabelguru.cz

merhaut

Příspěvek od merhaut »

U každýho zazpíváš jinou písničku?

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

šeďour píše:
29 lis 2018 14:35
Jásone, přijeď do Ríčan, předvedu ti zvukovej rozdíl při výměně kabelů.
Napis SZ.. Kde presne, kedy a kontakt prosím

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jason,

co tady zase kydlíš, snad umíš číst česky? Vznesl jsem dotaz kdo co slyší, tak provedl si to. Ještě pro jistotu návod.

Klikneš na ten trojúhelníček a začne to hrát, pak jedeš myškou s tou ručičkou po tý čáře, až se ukáže první zelený nápis - tak klikneš a uslyšíš první zvuk a zase jedeš tou myškou dále, až uvidíš druhý zelený nápis - tak zase klikneš a slyšíš druhý zvuk. Takto můžeš na ta místa klikat a zvuky porovnávat libovolně a přepínat tzv. za jízdy v řádu milisekund. Nic se nemusí přepojovat a tak krátkodobá paměť mozku je mimo hru. Každý to může prakticky udělat sám a vynést verdikt: slyším rozdíl, nebo neslyším rozdíl. Zatím je tady ticho.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Zpívám moc hezky merhaute, hlavně ve spojení s alkoholem.

Jason-> pošlu sz (až budu mít víc času na psaní).
kabelguru.cz

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Já to slyším. Ten první je normální ten druhý je zprasený. Nebo naopak? Ještě by k tomu měl být zvuk origo. Pak by bylo co srovnávat. Jestli hraje stejně jak A nebo B, nebo jsou zvuky tři tedy C. Ten první se mi líbí víc i když.............?????? A co by na to řekl výrobce- nekažte mou práci? Nebo by vyměnil pojistku a zvedl cenu nejen o pojistku? No a za rok naopak. Ovšem zvýšit cenu víc. A můj naposlouchaný Fish by zněl jak Lion. :D

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

irotam
Jsou tam jen dva zvuky, těch upgradovaných pojistek. Dík za test, výsledek akceptuji, ale zatím nesdělím, zda se líší od mého, třeba to ještě někdo prubne.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Dobře to chápu že jsou dva, ale co tam bylo původně od výrobce a s tím srovnat jestli je to OSOH to tam vrazit, nebo si raděj koupit mjůzik.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

kychtax píše:
29 lis 2018 14:30
Ale treba Irotam.. klidne se zastavte. Uslysite to i vy. Je to v makromeritku. Zadne jemne nuance.
Kychtax
A víš jaký bude jejich závěr?
Buď že rozdíl neslyší anebo máš přístroje s mizernou odolností vůči VF rušení :D
Stojí to za to?

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

irotam
Ale já jsem tam psal, že to nemá žádnou relevanci ani to není dogma. Pak by přece nebyl problém vytestovat tu pro Tebe na ucho lepší s tou původní. Tady šlo o to, že tady většina pseudohifistů tvrdí, že výměna pojistky není slyšet, tak proto ten test dvou libovolných pojistek. Kdyby "pojistky nebyly slyšet" tak Ty ani já žádný rozdíl nezaznamenáme. Jsou to rozdíly malé a právě srovnatelné s rozdíly u kabelů.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

jimmi píše:
29 lis 2018 13:38
Poistky povačšine ale treba kupiť pomalé Slow-Blow Fuse (T) a nie F ako Fast-Blow Fuse.Ak vyložene v pristroji nie su použité tie rýchle tam je ale riziko dávať asi drahu poistku že ju upálite. Niekdo odporuča o hodnotu vyššie použiť. Na hlavnej funkcii v pristroji (ochrana pri skrate či preťažení )by to asi nemalo mať vplyv ale pre klud v duši dávajte skor asi taku hodnotu aká je tam povodná. 8-)
Už jsem to tady jednou psal:
Pokus se naplnit ten svůj kýbl zkušeností dřív, než vyprázdníš svůj kýbl štěstí.
Riziko, že něco odděláš je to nejmenší. Že u toho můžeš komplet vyhořet jsem tady už taky psal. A když vydržíš tímhle směrem experimentovat dál, snadno i uhyneš. No, na světě je lidí jak sr.ček :)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Když už se tu o kabelech diskutuje obecně a narazilo se na dotahování kontaktů v el. zásuvkách, zeptám se, zda existuje důvod dělat něco podobného i s jinými typy kontaktů / konektorů. Před lety jsem prožil módu čištění konektorů - prodávaly se i různé speciální hifivodičky na čištění kontaktů audiozařízení (obvykle izopropylalkohol) a doporučovalo se jednou za čas kabely odpojit od přístrojů, vyčistit všechny konektory a pak zapojit zpět. Osobně to nedělám, některé XLR, RCA i reprokokabely mám připojené i roky a nemám vůbec dojem, že bych něco musel rozpojovat, nedejhifi čistit.... Jeden můj známý kdysi lakonicky prohlásil, že konektory se samočistí v okamžiku zapojení (třeba RCA při nasunutí)...

Zajímá mě tedy, zda technici podobně jako u el. zásuvek doporučují konektory XLR, RCA, repro, USB... jednou za čas dotahovat / dostrkávat, nebo dokonce zcela odpojit a připojit zpět... A existuje rozumný důvod, proč dlouhodobě/tvale zapojené konektory RCA, XLR, repro, USB... po čase rozpojit a vyčistit?
Naposledy upravil(a) hřebík dne 29 lis 2018 16:53, celkem upraveno 1 x.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Pozor nepodsouvejte mi rozdíl kabelů, kam jste (možné ne přímo ty ) natlačili. Jádro pudla je zahoření nezahoření.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Test :D
Hrá to ako z prdele, nahrávané cez mikrofón aj s bordelom (odrazmi, dozvukom, ruchmi...) miestnosti. To je počuť aj bez absolútneho sluchu. Samozrejme že poistky typu magický včelí vosk hrajú lepšie, musia, hlavne keď sa napíše čo hrá, aby počuli aj hluchí. Však to bol účel testu, zvuk je určite hladší, plynulejší, po vosku sa lepšie kĺže, to je jasné :D
Ak na základe takého nezmyslu niekto uverí, že to robia poistky, tak sa ničomu nedivím. Ani tomu, akých politikov si naše národy volia...
BVaudio, výroba a predaj

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Nic nového BVa, Ty jsi nemocný člověk, to je všeobecně známý fakt. Ať to třeba hraje jako z prdele, přes mikrofon a s odrazy, ale v obou případech stejným způsobem to bylo zaznamenáno.
Tak slyšíš, či neslyšíš rozdíly - o to tu běží. V Tvém případě vím, že neslyšíš, ty potřebuješ měřit a vidět graf. To je s Tebou pořád dokola a Ty už jiný nebudeš. Ani nemusíš příště reagovat, protože ostatní si Tvoji reakci mohou domyslet.
Možná by Tě uspokojilo nějaké elektroforum, tohle hififorum jde mimo Tebe a neber to ve zlém.

Ať se Ti daří.

Odpovědět