Zahořování kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahořování kabelů

Příspěvek od Mark Levinson »

Peer píše:Na rozdíl od tebe nejsem zběhlý v marketingu, tak jsem nepochopil, proč je to trik.
Kdyby to hlásala jedna firma, tak bych tušil... Ale takto ne. Prozraď.
Peere, možná "zahoření" není ten správný výraz i když je to přesný překlad. Spíš by se hodilo "ustálení parametrů". Je jasné, že tímto procesem prochazejí kabely, ale i samotné komponenty (CD, zesilovače a hlavně bedny). U některých kabelů je tento vliv menší a u jiných větší, záleží na konstrukci a materiálu kabelu. Podobné je to i u komponentů, výrobci dokonce v manuálu upozorňují, že přístroj dosáhne ustálení paramatrů a 100% kvality zvuku až po odehrání určitého množství hodin. Pánové kdo měl doma nové bedny, ví o čem mluvím.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

ML: tady se nedá než souhlasit. Určitě bude jiná tuhost závěsu reproduktoru z linky a po roce. Ale pořád mi nikod neodpověděl, co se změní u kabelu za parametr?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já nevím, ale když si to tak probírám v hlavě, tak si vzpomínám, že u reprokabelů jsem to pozoroval jen jednou, ale s čistým svědomím můžu říct, že ta změna byla opravdu výrazná. bylo to u repro kabelu Proson 2 x 4mm2. od ostrých, hnusných, řezavých výšek k harmonii během 10 hodin. jsem na výšky magor, takže absolutně odmítám, že bych si zvykl a přizpůsobil se.

co tak ustálení parametrů celého systému? vždyť všechno souvisí se vším. když tam prdnu najednou kabel s úplně jinými hodnotami R, L, C, musí to přece mít vliv i na zesák a bedny. ne?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Zdeny:
já ale nikoho nepřesvědčuji, že je to pravda. Já jsem to napsal jako nestranný příspěvek.
Ale to co jsi napsal ty, mě také o tvé pravdě nepřesvědčilo.
Bedny z toho vynechejme. To je opravdu o něčem jiné.
Pořád jsem nepochopil, co je to za trik... Ty jsi asi dál než já, tak mě to vysvětli...
Dík.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Nepochopil jsem, na co se te´d ptáš? Na vliv doby průchodu elektrického proudu kabelem na jeho zvukové vlastnosti?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Ale ne to nic.
Dobré téma, že? :)
Škoda, že se víc lidí nepřidá...

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

No jo, když ono tady moc o čem diskutovat :-)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Se mi nechce plácat na stále stejnou hromadu.
Je to kontroverzní vlákno a nepřeji si, aby mně kdokoli vláčel za slovo pomocí Ohmova zákona. :cry:

Otočením reprokabelu Kimber 4TC proti směru zahoření, dosáhnu slyšitelné změny.
Splétaná měď izolovaná teflonem dává v ,,protisměru" jiný výsledek a já nevím proč.
Densen je rychlý zesilovač bez ZV, s velkou šířkou pásma: Frequency response (+0 -3db): 2-400.000Hz. Ačkoli nepatří k pyšnivcům exhibujícím počtem nul za desetinnou čárkou u THD + Noise @ rated output: Less than 0.02% , jeho rychlý čistý zvuk snadno hraje na repro s nejednodušší možnou výhybkou Phonar P4.
Zdaleka nemám rozlišení SF Cremona Auditor. s nimi bych možná slyšel o tolik více, než by mi bylo milé. Signálové kabely mám jen slušné. Takové rozdíly, jako u reprokabelů nejsou.

Ale na špatných bednách typu Shan, programově kabelovaných CyKy s fastony, a DIY elektronkovém zesilovači s 4 x KT.88, anebo Rotelem-990, nebo Marantzem 66KI. Vincentem 121,226, Rega Mira a pod. mi přišly testy reprokabelů nezajímavé.
Proto se nedivím lidem s jinou zkušeností.

Daleko více je znát koupě tlustšího koberce. stropnice, ustavení nábytku kvůli dunění stojatých vln, kvalita nahrávky, výběr hudby a osobní pohoda, vyladěnost pro poslech. Jsou to jen hračky a poslech mě těší. ;)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Je "cosi mezi nebem a zemí". Přiznávám se, že jsem kabelové magii nevěřil, ale nadhodil jsem před majitelem firmy dělající audiotuning car, že mám v některých nahrávkách problém se sykavkami. Ten nelenil, zeptal se mi na potřebnou délku a chtěl zaplatit až tehdy, když je vyzkouším. Sykavky zmizely, já zaplatil a Peerovi omluvil. To mohu vcelku pochopit proč se tak stalo, ale je již mimo mé chápání, že otočení kabelu vede ke změně zvuku. Možná že se mýlím a možná že mi některý z techniků vysvětlí proč tomu tak je...

boxer

Příspěvek od boxer »

Stačí si přečíst vše o kabelech v minulých,nynějších fórech,přečíst si nějaké ty menti a dementi výrobců,prodejců,recenzistů,odborníků (viz Kraut versus Dudek),a zjistíte,že je jedno kdo má pravdu.

Protože toto téma je od počátků hifi a nemá a nebude mít vítěze.Jedna část prostě tu druhou nepřesvědčí.Je to jako s woodoo komponenty.
A výrobci,PEERE,toto ví a proto ten marketing maj namakanej,protože se vždy najde někdo,kdo si řekne,.....Nonono,ale pro jistotu a klid své duše to koupí.

No a pak jsou dvě altenativy.Ten,který to "fakt slyší" a je jedním s jedné části spektra hifistů,v těchto threadech toto hájící a druhý,který neslyší rozdílu a patří do té druhé části.
A tomu je to za:

1.)- blbé to veřejně přiznat a mlčí a v tichosti se jeho super kabel objeví pod jiným nickem za čas v nabídce bazarů za zlomek ceny
2.)- hrdě tvrdí jak to slyší a rve se za to,ovšem ......se jeho super kabel objeví za čas v nabídce bazarů za zlomek ceny s dodatkem ..."důvod. Jdu výš."

Co se týče mne,platí co mám pod čárou. :idea:

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

To Boxer : *thumbs up*

Ale klidně může nastat případ, že právě kabel svými fyzikálními hodnotami "doladí" sestavu k optimu. Já jsem tehdy přešel ze speciálního, hodně drahého, čtyřžilového IT kabelu na postříbřený autotuningový a jak říkám sykavky zmizely. Pak ale může (pochopitelně) nastat případ, že naopak velice drahý kabel způsobí degradaci signálu a naopak. Když jsem tehdy ten IT speciál si od techniků grátis bral, taky jsem si myslel: "kabel jako kabel, měď jako měď".

boxer

Příspěvek od boxer »

Jak jsem napsal,osobně můj náhled je pod čarou. :D

Reagoval jsem na zahořování a napsal to tak nějak komplexně.

Osobně si myslím,že záleží na konstrukci,kvalitě stínění,pevnosti spojení a určitě kvalitě spoje.

Pokud jsou tyto parametry OK,tak ........co mám psaát dál?

Co se týče zapojení a pod.myslím,že dostatek informací i s měřením je na Slovanetu u PMA.Vf a proto stínit.

Jiný guru zase ....když se změní při výměně kabelu zvuk,je něco v řezězci špatně.... a jsme u 3. věty.

Tolik mé knowehowe ke kabelům.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

boxer píše:Tolik mé knowehowe ke kabelům.
když už jsme zašli až na hranice poznání :D , přispěju i já, kaj sem to dotáhl:
přesně k tomu, co říkali staří zkušení hifisti už na f-sportu: kroucená párová čtyřka (4 x 2,5mm2) neboli míchačkový kabel.

abych si nepřipadal trapně nakupoval jsem to se rozumí u Cordialů a ne v Baumaxu...

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Boxer:
moment, bavíme se o zahořování kabelů...
A s tím souhlasí skoro všichni výrobci kabelů. To není, že si to vymyslel jen jeden.
Takže tady není žádný náskok nějaké firmy...
Prostě kabel potřebuje nějaký čas na to aby se optimalizoval v aparatuře.
Nic víc, nic míň. Ne?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

základ jsou zahořené uši...

Jo, kdysi proběhl u Renowna slepý test reprokabelů, od elektrikářské dvoulinky po zahradní hadice za desítky kk. Je zvláštní, že někteří zdejší, co dnes slyší otočení kabelu, tehdy nechali vyhrát šmejda za tři kačky metr... jo a nikdo, opakuji nikdo nebyl schopen ani jednou určit jakýkoliv z kabelů v jakém pořadí hrál v prvním a v jakém v druhém kole...

Odpovědět