Zahořování kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahořování kabelů

Příspěvek od svartenatt » 01 kvě 2017 09:59

Myslím, že pro zahoření je třeba i něco jiného: http://www.hifi-voice.com/teorie-a-prax ... hoakustika.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 01 kvě 2017 10:27

Ja jenom, ze je velmi zajimave:
Ze jsem udelal stineni rk a pak si teprve cetl dojmy ve vlakne. A shoduje se s mymi poznatky
Ze jsem upravoval RK a zjisteni se shoduji zpetne s tim co psal lachim vcera vecer.
Mel jsem ted pujceny napajeci kablik, na ktery jsem si udelal nazor, ktery mi pak byl potvrzen. Uplne presne stejne! (Jen ten jeden menen v sestave)
Vyzkousel cerabally a potvrdil si s ostatnimi sva zjisteni.
Nekolikrat si potvrdil vliv ruznych nap.kabelu na zvuk sestavy. (Viz pak i trefa VdH do Pitrsovy sestavy - nebyla to uplne nahoda, jako spis odhad, zamer)
A tak muzu vesele pokracovat dal. A je tech "nahod" uz trochu moc..
Naposledy upravil(a) kychtax dne 01 kvě 2017 10:33, celkem upraveno 2 x.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 01 kvě 2017 10:31

zdeny, lad2000, svartenatt, pma atd.

máte naprostou pravdu. nepoznal bych, samozřejmě ve slepém testu, rozdíl ani mezi měděným a stříbrným napájecím kabelem.
natož pak mezi právě smontovaným a 6hodin hrajícím kabelem!
natož mezi propojkami na repro -terminálech. valhalla vede signál úplně stejně jako třeba supra. navíc... kdo ví, co je uvnitř té bedny!
zahoření kabelů je jev zcela psychoakustický a byl opakovaně fakticky vyvrácen. jsem jen poblouzněn, očarován hifi-marketingem.
skutečně jsem si např. na ty sykavky vždy jen zvykl. omlouvám se, že jste museli můj názor číst a reagovat na něj v rámci mého (našeho?) poučení.
za mé poučení děkuji. napravím se.
:-)
.... nebýt svátek, už vyrážím do obi pro tu dvou-linku. ona úplně stačí. možná budou mít i coax! jen kvalitně smontovat a nepomotat plus a mínus.
pytel mi snad vyrobí stejný oplet. když mi kabely vymění, co budu v kuchyni, ....
stávající kabeláž snad prodám. snad se najde nějaký podobný (nebo ještě větší) blázen, co jí odkoupí alespoň za pár tisíc.
funguje ještě audio-markt, prosím?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 01 kvě 2017 10:42

Jarda. Posloucham kdykoliv to jde. Zaroven z toho dostat maximum. Odhalovat slabiny a nemoci a odstranovat je, sledovat vliv zmen na zvuk atd..
Je to krasny konicek :D *hura*

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 01 kvě 2017 10:56

Ten můj Chord Clearway doporučuje výrobce zahořet 24 hodin. Změna nastala jen po výměně za dvojlinku a potom nic, ale mám takové levné šunty, že to asi nejde poznat. Spíš než o nějaké zahoření jde spíš o časové přizpůsobení kabelu svorkám.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 01 kvě 2017 11:36

lachim píše:zdeny, lad2000, svartenatt, pma atd.
.... nebýt svátek, už vyrážím do obi pro tu dvou-linku. ona úplně stačí. možná budou mít i coax!
funguje ještě audio-markt, prosím?
Klidně vyraž ,obchody mají dnes otevříno.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 01 kvě 2017 16:30

Možná by jsi si mohl Lachime vyrazit do Anglie pro ten milion dolarů za ten slepý test.
A zkus číst, psal jsem o tzv. zahořovaní (zvyknutí si).

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 » 01 kvě 2017 17:00

"zahorovat" sa da aj nos. Ked niekto sedi dlhsie v nevyvetranej zaprdenej miestnosti nevnima smrad ako ten co do nej prave vkrocil. Efekt "zahorovani" pouzivaju aj firmy co predavaju obskurne "chipy" na zvysenie vykonu auta, tvrdia ze plny vykon sa dostavi az casom... Firmy predavajuce drahu kabelaz mozu pojem zahorenia pouzivat na "ochranu" svojich zakaznikov pred sklamanim a frustrciou ked pridu domov zapoja kabel a niektorym by sa mohol na prve pocutie javit prinos drahej kabelaze maly ci nebodaj aj s negativnymi artefaktami. Ak sa na stranke tohto vyrobcu, ci nebodaj v navode docita takyto novy vlastnik ze musi zahorovat aby dosiahol "plnu kvalitu", tak sa skludni a postupne si bude chtiac ci nechtiac zvykat az si povie - "mal ten vyrobca pravdu-teraz je to uz zahorene a omnoho lepsie, dobre som kupil"

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 01 kvě 2017 17:06

Nemyslím si, že by se zahořel drát v kabelu ...co když se spíš změní dielektrikum?

tinariwen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinariwen » 01 kvě 2017 17:10

Zabúdame počúvať hudbu cez svoje aparáty ....

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 01 kvě 2017 19:16

*offtopic* předem se omlouvám, ale pokud Vás na zvuku něco sere, tak Vás to přestane srát jenom proto, že to stálo mega? Fakt to takhle někdo má? Pokud tam slyším něco co mi vadí, tak jsem na to pak dost vysazenej a hledám to tam pořád, nepřejde to. A pokud změním něco v sestavě, kterou znám tak tu změnu slyším. A může to být i změna k horšímu. Nevím jestli existuje zahořování kabelů. Metodika měření k tomu neexistuje. Ale něco se mění. U nových kabelů se zpočátku často objevuje jakási často nepříjemná signatura, která časem mizí. Vysvětlení pro to nemám. Není to, že jsem si zvykl. Pokud je to něco nepříjemného, tak si na to nezvyknu a musí to pryč... Pokud měním kabely nechám je obvykle několik dní hrát, než je začnu poslouchat a hodnotit.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 » 01 kvě 2017 19:49

verim to u ze sa niekomu viac paci komponent s nameranymi parametrami horsimi, ci uz su to v tom elektronky, pasky, platne, som ochotny verit aj roznym podlozkam, dokonca aj pod kable-vzdy to je totiz nejaka fyzikalna alebo eketricka zmena, rovnako kable, filtre... Ale nech mi niekto (bez cirich) dohadov vysvetli co sa deje v tom kabli v procese zahorovania a ako sa lisi pred a po? ci uz elektricky, chemicky, fyzikalne, ...kozmicky? (jasne mi je zahorovanie repro menicov)

slimy

Příspěvek od slimy » 01 kvě 2017 19:55

Je spousta veci mezi nebem a zemi, ktere clovek nedokaze vysvetlit.
To ale neznamena, ze neexistuji.

Dalsi debata nema cenu.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 » 01 kvě 2017 20:43

preco nema, ja som neni skeptik, len ak niekto vie tak by ma to zaujimalo

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 01 kvě 2017 21:59

blesk666 píše: Ale nech mi niekto (bez cirich) dohadov vysvetli co sa deje v tom kabli v procese zahorovania a ako sa lisi pred a po? ci uz elektricky, chemicky, fyzikalne, ...kozmicky?
Je to stejně jednoduché, jako že Země je placatá a Slunce obíhá kolem Země. Fyzikální děj při zahořování kabelů vysvětluje obrázek:

Obrázek

Odpovědět