Anna Maria Jopek

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Anna Maria Jopek

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem se dostal k jedné velmi zajímavé desce, kterou mi přivezl kamarád z Manchesteru (díky Davide *klanimse*). Je paradox, že se člověk musí dostat k něčemu co má za rohem až z Anglie :idea:. Jedná se o polskou zpěvačku Anna Maria Jopek a její desku Id (2007). Má opravdu pěkný hlas a skvělou hudbu, u mnoha skladeb dělala hudbu sama a u několika dělala i texty. Víc nebudu hudbu popisovat, snad samo za sebe mluví, že je obklopená řadou vynikajících muzikantů, kteří se střídavě podíleli na hudbě i textech. Na této desce s ní hrají takoví velikáni jako jsou *sunglases*:
Manu Katche
Mino Cinelu
Christian McBride
Richard Bona
Pawel Bzim Zarecki
Marcin Kydryňski
Branford Marsalis
Dhafer Yousef
Kayah
Robert Majewski
Leszek Moždžer
Tord Gustavsen
Krzystof Herdzin
Oscar Castro Neves
Marek Napiorkowski
Mateusz Pospieszalski
Obrázek
Až jsem byl překvapen kolik lidí se na této desce podílelo. A aby toho nebylo málo, tak tam má ještě symfonický orchestr a smyčcový kvartet.
Vím ještě o jedné její desce, kterou s ní natočil Pat Metheny, ale tu jsem neslyšel a ani nevím jak se jmenuje. Docela by mne zajímala.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Anna Maria Jopek

Příspěvek od Peer »

No páni, samá slavná jména... na to jsem zvědavý...

Valdes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valdes »

Ta s Patem Methenym je přece jen zajímavější, jmenuje se "UPOJENIE".

Hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hlava »

Áno, áno, známe. Dobrá je i deska Jo & Co, což je live album s jakýmsi průřezem tvorbou ...
Osobně se mi od ní nejvíc líbí píseň Tu i teraz. Velmi chytlavá.

Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Valdes píše:Ta s Patem Methenym je přece jen zajímavější, jmenuje se "UPOJENIE".
No to mne hodně láká, Valdo Ty tu desku máš? Pleas *klanimse*
Hlava píše:Áno, áno, známe. Dobrá je i deska Jo & Co, což je live album s jakýmsi průřezem tvorbou ...

Obrázek
To je poměrně nová deska z roku 2008, vidím, že tady tu dámu zná dost lidí *palec*.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Upojenie,Valdes ví.. Je to tak rok co mám doma pár skladeb z té desky . Skladba Are you going with me je neskutečná. Zbytek skladeb je ale polsky a polština je pro mě neposlouchatelný jazyk . Může mít hlas jaký chce...

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Mark Levinson píše:
Valdes píše:Ta s Patem Methenym je přece jen zajímavější, jmenuje se "UPOJENIE".
No to mne hodně láká, Valdo Ty tu desku máš? Pleas *klanimse*
Hlava píše:Áno, áno, známe. Dobrá je i deska Jo & Co, což je live album s jakýmsi průřezem tvorbou ...

Obrázek
To je poměrně nová deska z roku 2008, vidím, že tady tu dámu zná dost lidí *palec*.

A.M.Jopek Upojenie mám,i když jen pálenku.Když, tak ji v sobotu přibalím. :mrgreen:

Mimochodem,polština je naopak velmi zpěvný a muzikální jazyk,je to spíš o zvyk a předsudky.Kdo je odkojen Markem z PL3,tomu nevadí. :mrgreen:

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Robinson píše:Upojenie,Valdes ví.. Je to tak rok co mám doma pár skladeb z té desky . Skladba Are you going with me je neskutečná. Zbytek skladeb je ale polsky a polština je pro mě neposlouchatelný jazyk . Může mít hlas jaký chce...
Ehmmm, polstina je velmi mekky jazyk, teda rozhodne ve srovnani s cestinou. Na zpev a poslech mnohem hezci. Mozna i to je duvod, proc je tolik hezkych (melodicky i zpevne=slova) polskych koled (napriklad, a nejen zde), narozdil od cestiny - to jen na okraj, jeste relativne kratce po svatcich.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Nikomu tady polštinu neberu ,ale vic hezčí je angličtina . Polština a němčina se pro mě prostě poslouchat nedají. :!:

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Asi by to měla s angličtinou mnohem jednodužší, myslím tím, že by se snadněji dostala mezi světovou ženskou jazzovou elitu. Robinsone polština vůbec není na zpěv tak hrozná jako němčina, ale angličtina to není to je jasné.
Ta deska "Opojenie" s Pat Mathenym je zpívaná v polštině nebo v angličtině? Kdo ji má, tak dejte vědět Valdo, Korýši *klanimse*.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

,Upojenie' je zpíváno polsky,ale to v žádném případě album nedegraduje.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Mě osobně se polština velmi líbí. Je zpěvná. Mám pár CD, třeba Bregovič + Kajah nebo
Bregovič + Krawczyk a je to moooc pěkné!

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Vám se polština líbí možná proto,protože jste jiná generace. Dívali ste se na poláky za dob rudé vlády ,tak to možná bude nějáká deformace :?: Mě už to nic neříká a když slyším někoho zpívat polsky ,tak přepínám ,vypínám.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Robinson píše:Vám se polština líbí možná proto,protože jste jiná generace. Dívali ste se na poláky za dob rudé vlády ,tak to možná bude nějáká deformace :?: Mě už to nic neříká a když slyším někoho zpívat polsky ,tak přepínám ,vypínám.
A to jsi neslyšel ruštinu :!:
My jiná generace jsme ji měli denně a máme ji plné zuby dodnes *headbang*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to ML:
svatá pravda...

Odpovědět