Deep Purple

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1321
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od Dasta »

Ohledně Black Sabbath vs.sólo Ozzy bych chtěl podotknout pouze to, že ani jedna ze sólových desek Ozzyho se nevyrovná prvním šesti deskám Black Sabbath.
Ani náhodou, ani jeho nejlepší deska "No More Tears".
A to mám Ozzyho hodně rád.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od lechos »

nabídka titulů Supraphon - před sametem - byla miniaturní ubohá ale nechybí milníky jako Floyd - Dark side, Purple - Ochutnávka, Perfect strangers, Led Zeppelin I, Fleetwod mac - Rumours, Clapton či Santana...maloobchodní cena 80-120 Kčs odpovídala průměrné kupní síle

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Deep Purple

Příspěvek od Ramones »

Dasta píše:
09 srp 2020 17:43
Ohledně Black Sabbath vs.sólo Ozzy bych chtěl podotknout pouze to, že ani jedna ze sólových desek Ozzyho se nevyrovná prvním šesti deskám Black Sabbath.
Ani náhodou, ani jeho nejlepší deska "No More Tears".
A to mám Ozzyho hodně rád.
Pravdu mas, předsedo. Bez Ozz uz jsem take BS neposliuchal a ani jeho solovky. U hudby musim citit nejakou atmosferu a ta jejich rozchodem vyprchala.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od Antony »

V tomhle se prakticky úplně přesně shoduji se Zdenym. Poslední opravdová deska DEEP PURPLE je Perfect Strangers, poslední poslouchatelná je Slaves And Masters. Tu mimochodem považuji za velice zdařilou, ačkoli ne-DEEP PURPLE-ovskou. Největší bomba je pro mne ovšem Come Taste The Band. Dnešní kapela, to je už jen ne moc povedený revival, navíc zatížený všemi možnými současnými trendy.

Jinak je to samozřejmě o osobním vkusu a preferencích.

Ozzyho sólovky mám rád stejně jako raná alba jeho mateřské kapely. První tři desky RAIBOW jsou stejně dobré jako to nejlepší od DEEP PURPLE. Stejně tak Planta si užiju na sólovkách stejně jako LED ZEPPELIN.

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Deep Purple

Příspěvek od Zdeny »

Mně se CTTB také líbí, ale zase se nemůžu ubránit dojmu, že poslouchám kapelu XY, nikoliv DP. Já to mám v hlavě tak, že DP = IG + RB. Taktéž BS = BS+OO. Avšak působení IG v BS byla docela komické .-) Jak údajně prohlásil a napsal ve své knize, nepamatuje se, že kdy s BS vůbec zpíval. Tak mocně jsem tenkrát kalil, řekl...(tuším, LP Born again - nevím, mě nezaujalo, tak to bylo možná jiné album).

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od Antony »

Born Again je dobrá zhulenina. Zahuhlaný zvuk, opravdu to zní jako kříženec obou kapel. Takový kočkopes, co neměl šanci přežít. Kuriozita v diskografii.

Jinak, ano. Come Taste The Band je jiné album, než všechno ostatní od DEEP PURPLE. Je to asi jejich nejprogresivnější dílo. Přijde mi jako projev vývoje, který mi velmi sedí. Každý posluchač má mantinely toho, co ještě u kapely ocení, někde jinde.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od lechos »

co teprv Coverdale/Page, nikdy jsem nedoposlouchal do konce, ani Carmassi od Montrose nezachránil situaci tahle fúze je nešťastná, násilná
vejšky u Purple vyřval Hughes, tam kde David nestačil
Born Again nikdo nemá rád, divná věc

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od Antony »

Born Again si občas pustím jako zvláštnost. Ale během poslechu si vždy uvědomuji, že je to slabé, a těším se na konec.

Tandem Coverdale/Hughes mne baví svojí vokální barevností a širokou škálou dramatického výraziva.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od lechos »

Hughes (zvaný též "voice of rock") je skvělý muzikant, kytarista, basák, vokál...jenomže moc chlastá
i horši věci...jeho dvě poslední solovky (Resonate, From now on) mě zaujaly dost a poslechnu si vždycky rád

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od MB »

Born Again je asi najlepší album Black Sabbath spolu so Seventh Star, album Coverdale/Page je podľa mna najlepší album aký bol v roku 1993 vydaný, každý to má trochu inak. Ale k téme, ten nový DP je naozaj už len odvar...

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od lechos »

dobré sběratelské album...no co dělat když sám velký Gillan ho zatracuje, komerční zájmy prej

D2D
Příspěvky: 14
Registrován: 21 zář 2020 12:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od D2D »

lechos píše:
10 srp 2020 12:51
Hughes (zvaný též "voice of rock") je skvělý muzikant, kytarista, basák, vokál...jenomže moc chlastá
i horši věci...jeho dvě poslední solovky (Resonate, From now on) mě zaujaly dost a poslechnu si vždycky rád
ved uz viac ako 20r. abstinuje :shock:

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od lechos »

dnes vychází
Přílohy
front.jpg

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Deep Purple

Příspěvek od LUK »

Ano, "dnes." Až na to, že "dnes" bude až za dva dny.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deep Purple

Příspěvek od lechos »

chtěl jsem reagovat ále...to se zcela míjí účinkem

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti