Deep Purple

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: Deep Purple

Příspěvek od kite19 »

Tak aspoň nejaké pesničky, keď nič iné.
Ešte aj o M. Davidovi sa na tomto fóre píše viac :lol:
[youtube]OorZcOzNcgE[/youtube]
[youtube]HnRpKNbWvqs[/youtube]

Jarroo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarroo »

Depp purple, je moja srdcovka, dlhe roky ju pocuvam aj sledujem, osobne si myslim, ze Ritchie Blackmore je jeden z najlepších hardrockovych gitaristov, aky sa kedy narodil., skladby ako, cigansky bosk, machine head, black night, atd. su uz do slova pesničky ktoré nikdy nezahynu. velmi rad mam cd Rainnbow so spevakom Diom. Vkus akym hraje na gitare Bkackmore je excelentny. Mam obrovský rozsah hudby ktoru pocuvam od, pink floyd, gipsi kings, ac dc, atd. ale vzdy skončím pri Deep purple,. Vlastne aj terajšia zostava ma velmi dobre cd Bananas. Pan Steve Morse nahradil Ritchieho Blackmore a dobre!!! A je to podla mna stale kapela velmi dobrá. Zial v radiach malo hrana. Náhodou som nedavno počul vo Francuzsku skladbu, Hunted, z cd Bananas. A potesilo ma to.Posledne tri roky jazdim po Európe kamionom, nosim si zo sebou vela cd. Tak sa teraz mozem znovu venovať hudbe.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

DP je i moje srdcová záležitost a asi kapela Nr. Uno. Ale dovolím si nesouhlasit s tím, že S.M. nahradil R.B. Ano, nahradil, ale od té doby už DP nejsou DP. S.M. hraje na poměry DP přetechnizovaně a jeho rychlé riffy do hudby DP nepasují. Méně je někdy více. RB hrál zemitě, ale od srdce, bez přílišných kudrlinek, glizand a pod. To spíše Don Ayrey nahradil JL téměř dokonale. Pro mě skončili DP deskou Perfect strangers.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Zdeny: Podepisuju skoro do posledního slova.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

pro mě DP skončili odchodem Gillana a Glovera, pak se sice vrátili (Perfect strangers 1984) a bylo to na albu vidět tedy vlastně slyšet bohužel letitý konflikt zájmů na linii Gillan - Blackmore zapracoval opět...

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

lechos-snad mi čteš myšlenky. Mám to tak u víc kapel. Jak odejde motor, nebo se vymění víc členů kapely, tak končím i já s touto kapelou. možná je to špatně , ale přece není důvod poslouchat něco co má jen firmu. Vnuk švagra mojí druhé sestřenice je přece někdo jiný jak ta sestřenice. Je pár vyjímek kde to jde, ale někde to nejde. Příkladů habakuk.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

no to se ví...
Sabbath bez Ozzyho není starý dobrý Sabbath
Queen s Rodgersem ? - jedna katastrofa
Van Halen - Roth se nesnesl s Eddiem V.H. co do směru vývoje kapely
apod.
zkrátka, vokál je lídr a totožnost čili identifikace skupiny, jeho odchodem (exitem) zaniká
(Motörhead, The Doors příkladem)

sekal

Příspěvek od sekal »

BS skutečně zazářil až s nástupem R. J. Dia. H&H je jednoznačně jejich nejlepší album, které se stalo přelomovým v historii heavy metalu. Smažka Osbourne je silně přeceňovaným vokalistou v jakémkoli seskupení. Jeho koncerty jsou úděsné. Nechápu, že to jeho falešné hýkání může někdo poslouchat a ještě za to platit.

Mercury je téměř nenahraditelný právě pro jeho unikátní hlas. On dokázal svým projevem dát písním další rozměr. Také byl nápaditým skladatelem, což u zpěváků nebývá pravidlem.

Ještě k Morseovi - to je samozřejmě vynikající kytarista, který v DP plně nahradil Blackmorea. Proto si ho také (po krátkém angažmá Satrianiho) vybrali. Se sebestředným a nabubřelým Blackmorem už to prostě nešlo dál. Podívejte se na jejich poslední koncert (v původní sestavě). Tam je to více než zjevné.

zdenek 333
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenek 333 »

S tím Ozzym jsi to Sekale přestřelil, jako to dost.

B.S. bez Ozzyho nejsou B.S. Jeho samostatné počiny O.O. nejsou taky nic extra. Ale v kapele B.S. je prostě na svým místě a žádný Dio ani nikdo jiný mu v těch daných skladbách nesahá ani po kotníky. Já byl (asi na rozdíl od tebe) na dvou tehdejších koncertech B.S. s Ozzym a byli fantastický. Když nastoupil Bill Ward a s Butlerem zadali rytmus Iron Mana a po chvíli přikvačil Iommi a po něm rozklepanej Ozzy a spustil I´m Iron man, tak jsem si cvrkl do trenek.
V Edenu už pak tloukl místo nemocnýho Warda Apice. Ale dost slušně.
Ozzy není jistě výtečnej zpěvák, třeba jako Mercury či mnoho jiných. Nicméně jeho charakteristickej hlas a podání s jeho charizmatem to vše hravě dohání.

zdenek 333
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenek 333 »

Dovedeš si představit zpívat u Jethro Tull někoho jinýho než Iana Andersona ?

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

těch příkladů je samozřejmě víc a všechny to potvrzujou
Slade bez Holdera
Sweet bez Connolly
Uriah Heep bez Byrona
Nazareth bez Mc Cafferty
Aerosmith bez Perryho (g)
vzácná výjimka AC/DC - náhradník Johnson převálcoval samotnýho Bona
ale to jsme sakra jaksi odbočili od DP takže úvah dost

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

lechos,
Nemůžu souhlasit s tím, že by B.Johnson kdy převálcoval B.Scotta.
To ani náhodou.Jediná deska, která je srovnatelná s deskami s Bonem je
"Back In Black".Pak už bohužel.
Sekal,
Prvním šesti lp BS s Ozzym se v žádném případě nemůže lp "Heaven And Hell", ani žádné další LP, ať už s Diem,nebo Gillanem,či jiným vokalistou rovnat.Jsem ochoten připustit, že Heaven And Hell je lepší deska, než poslední LP s Ozzym "Never Say Die".
Heaven And Hell je velmi dobrá deska,avšak produkce M.Birche byla pojatá tak,že deska je na hony vzdálená době, kdy kapela dělala takové fláky jako
"Hole In The Sky", Paranoid", či "Children Of The Grave".
Bohužel,po roce 78 už žádná deska souboru, ani sólová tvorba Ozzyho nedosáhla takového věhlasu, jako prvních šest desek Black Sabbath.

sekal

Příspěvek od sekal »

Ne, nic jsem Zdeňku 333 nepřestřelil a trvám na tom, (Dasto), co jsem napsal. Dio zpíval fantasticky, měl solidní rozsah i zajímavou barvu hlasu. Zvládal více výrazových poloh, jak se také od kvalitního vokalisty očekává. Nic z tohoto nelze říct o Osbourneovi. To je tristní figura. Pěvecky i jako člověk. To, že má stále jakýsi komerční úspěch, pro mě není důkazem jeho kvalit.

Nesouhlasím ani s tvrzením, že Johnson převálcoval Scotta. Snad jen počtem alb, ale nikoliv pěvecky. Nejlepší alba jsou jednoznačně ta se Scottem. S Johnsonem se dá poslouchat jen jedno (BiB). Ty ostatní už jsou o ničem.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Dio byl vokalista par excelence, o tom není pochyb, ať ve skupině Elf,Rainbow,ve svojí kapele Dio, či u Black Sabbath.Věc stojí tak, že Ozzy svojím projevem hlasu a charismatu zapadal do souboru jako dobře promazané ozubené kolečko,vo tom žádná, barva jeho hlasu byla pro kapelu jak dělaná, navzdory nějaké alkoholové, či jiné závislosti.
Dobře doplňoval image kapely ocelářského dělnického Birminghamu.

Odpovědět