Depeche Mode - "Černí Andělé"

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Depeche Mode - "Černí Andělé"

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Obrázek
Rozhodl jsem se vytvořit vlákno na téma této britské kapely. O partě těchto černo-kožešníků bylo napsáno již hodně za roky, co fungují. A tu dobu tisíce lidí přivádí do extází, ale zároveň jí tisíce lidí nemůže přijít na chuť. V našich zeměpisných končinách jde o partu, která toho má za sebou již hodně a jde o kapelu, která patří k výrazným produktům novovlné éry osmdesátých let. Řada lidí ji má za disko taneční partičku, která vyrábí chladný computerový pop. Oponenti ji mají zase za jednu z nejtemnějších rokových kapel, jenž s diskotékovou hudbou nemá téměř nic společného. Co je pravdivější? Jaký máte na současné trio Core-Gaham-Fletcher pohled?
U mě se to trochu tříští. Za dobu co Depeche Mode znám a co je trochu sleduji, musím dát za pravdu oběma stranám. Hity jako ust Can´t Get Enough, Master And Servant, A Question Of Time, Never Let Me Down Again, Behind The Wheel, World In My Eyes, Personal Jesus, Enjoy The Silence, It's No Good atd. jsou vždy přijímány na diskotékách s povděkem jak mladými, tak i dnešními čtyřicátníky, kteří zrovna někam zapadnou „zapařit“. V opačném gardu s taneční muzikou nemají nic společného takové songy, jakými jsou People Are People, Shake The Disease, Stripped, Policy Of Truth, I Feel You, Walking In My Shoes, In Your Room, Dream On, A Pain That I'm Used To, John The Revelator, The Darkest Star atd.
Kde je pravda? Tu si musí najít každý sám.
Chválihodné na DM je, že myslí na všechny, jak na ty, kterým stačí je poslouchat na PC, nebo na nějaké „Hi-Fi věžičce“, tak na ty, kteří jsou zarytí „audioPhilové“. Myslím především remaster všech desek (kromě poslední Playing The Angel), které skupina provedla. Kromě klasických CD, jde především o hybridní SACD, na kterých kromě stereo stopy je i stopa pro milovníky suroundového zvuku. Navíc všechny obsahují i DVD verzi, kde lze najít desku v PCM stereo 48/24, DD 48/24 a DTS 96/24 (khz/bit) s řadou dalších bonusů. Všechna alba vyšla i na vinylu. *thumbs up*
Jednotlivá alba:
Speak & Spell 1981• A Broken Frame 1982 • Construction Time Again 1983 • Some Great Reward 1984 • Black Celebration 1986 • Music for the Masses 1987 • Violator 1990 • Songs of Faith and Devotion 1993 • Ultra 1997 • Exciter 2001 • Playing the Angel 2005 •
Internetové stránky a informace:
http://www.depechemode.com, [url]http://www.depechemode.cz,[/url],
http://www.depeche.cz, http://cs.wikipedia.org/wiki/Depeche_Mode

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Knihy o DEPECHE MODE

Příspěvek od hi-fi calvus »

Právě nedávno jsem měl narozky a na ně mimo jiné dostal od drahé dvě nádherné knihy.
:25 let DEPECHE MODE : Kniha plná krásných fotografii, ale jak to tak bývá, málo psaní.
Ovšem ta druhá se jmenuje DEPECHE MODE-Stripped a to je naopak samé psaní!
Hotová bomba pro skutečné funs. Jsem naprosto ohromen, denně hledám alespoň hodinku, abych se do toho mohl ponořit.
Jako fanda od roku 1986 jsem si ještě před pár dny myslel, že o nich vím snad vše, ale čerstvě poznávám, že jsem věděl cirka prd.
Doporučuji všem funs a to vřele !!! *thumbs up*

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Knihy o DEPECHE MODE

Příspěvek od MB »

Ked uz chces pouzivat anglicke slova, tak pouzivaj spravne...funs a fans je nieco trosku ine, pouzil si to 2x, takze nejde o preklep..

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

A jak je na tom sloh? Dobrý? :mrgreen:
Když tak mi dej za pět *hura*
Když může stovka těch studovaných, co berou jiné koruny než já za svou práci v médiích zcela, pro mě nepochopitelně, říkat např. místo (teď vyslovuji) endželina, citovat anželína, nebo co si pamatuji dříve místo vyslovnosti sarprajs říkat surprajs tak proč bych já, vyučená lopata měl zrovna za tohle se jako stydět, prostě funs nebo fans, tak či tak to čteš fans, pokud si normální a jestli s tím máš problém, začni psát do médií, třeba tam pak někdo přijde o prémie za to, jak vyslovuje anglické slova a to kolikrát údajně umí anglicky, doma se tomu divíme sami téměř denně, moje drahá je jak dis,bc a následně ing. narozdíl teda ode mě a sama to se mnou se zvýšeným tlakem u televize často řeší. Ty mě tady teď chceš buzerovat za takovou blbost, promiň, ale nebudu to ani opravovat, protože to skutečně nebyl překlep a ani mě to nějak netrápí ani neponižuje, já za psaní prachy neberu, takže jo, dobře, pravopis 5 *thumbs up* a klidně to tu nechám na stálo, ať si to každý přečte.
Miluji HNIDOPICHY a vyhlašuji *offtopic* tímto se omlouvám všem co pravopis řeší pouze v diktátu či dopise co píšou když žádají o práci nebo družku o schůzku. *hura*

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

nic, du spát, vlastně jdu, pardón.
P.S: Koho dokáže DM po těch letech dojetím rozbrečet, (viz takový Exciter nebo Playing The Angel)koncerty na DVD,tak tu knihu si určitě sežeňte.
Skutečný (teď už raději hezky česky)fanda bude unesen. Jejich životy pod drobnohledem a nejen jejich,kamrádi kolem, spousta kapel co vám toho hodně budou říkat, spousta překvapivých jmen v různých překvapivých formacích, kolikrát bych ani netušil, že se vůbec potkali či znali. Jedním slovem supr.
Dobrou noc.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Zobud sa, prosim ta, nejde o pravopis, ide o typicku cesko-slovensku vlastnost - pouzivanie anglickych slov, ktorym nerozumieme popr. netusime ako sa to pise alebo vyslovuje, ale hlavne, ze sme "in" a to jedine mi vadi na tom tvojom texte...to funs bije do oci presne tak ako buklet, ktory si pouzil v http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =24&t=2718

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Re: Depeche Mode - "Černí Andělé"

Vlastní někdo prosím tuhle věc: http://www.curepink.cz/produkt/depeche- ... 7/?CatID=0

Mělo by jít o verzi jeden BR disk + jeden DVD disk. Nepodařilo se mi zjistit, co konkrétně je na jaké placce a hlavně jaké formáty zvuku najdu na placce kde je celý koncert (tedy podle mě nejspíš BR disk)
Jestli tuhle věc někdo máte, budu rád když napovíte, díky.

Jinak mohu jedině doporučit tohle: http://www.curepink.cz/produkt/depeche- ... 5/?CatID=0

Konečně mám a jsem unešený!!! Co se týče videa, tak obsahují i české titulky, což mě šokovalo, kvalita supr!
Zvukově parádní klenot, verze celé desky v DTS je skvostná! Teda alespoň na OPPO 95EU *thumbs up*
Placka s remixy a bonusy taky parádní a dost překvapivě má skvělý zvuk i placka s DEMO songy, zvláště druhá polovina od Judas dále je bravůrní, to jsou už ty novější věci, čím dále hrají ty demáče, tím lépe znějí, poslední songy už jsou vlastně ty z těch nejnovějších. Někdo tady psal, že DM myslí i na audiofily, ano, tohle mohu potvrdit a jsem za to moc rád, zvláště když pro mě je to srdcová záležitost.
Kdo je má rád a jde mu o dobrý zvuk, tomu doporučuji.
Co mi tam chybí, je právě koncert z posledního turné a ten mám v merku na začátku příspěvku, chtěl bych tohle koupit jako první BR disk, pak 360-ku od U2, tu deluxe edici za 2600,-kč, kde je i vinyl!
Co se týče BR v této edici, tak tam vím, že by měla obsahovat už jeden z HD-čkových formátu zvuku.
Jak je to ale u toho DM jsem bohužel nezjistil.
Jestli někdo má, budu rád za nasvícení situace, díky.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Depeche Mode: Tour of the Universe, Live in Barcelona Blu-ray
Video
Video codec: MPEG-4 AVC
Video resolution: 1080i
Aspect ratio: 2.28:1
Original aspect ratio: 2.39:1
Audio
PCM 2.0 je 48 kHz/24 bit,
DTS-HD Master Audio 5.1 také 48/24.
Subtitles
English, French, Spanish, German, Italian, Portuguese, Japanese, Czech, Hungarian
Discs
50GB Blu-ray Disc
Two-disc set (2 BDs)
Playback
Region free

U2: 360° at the Rose Bowl Blu-ray
Video
Video codec: MPEG-4 AVC
Video resolution: 1080i
Aspect ratio: 1.78:1
Audio
English: LPCM 2.0 (48kHz, 24-bit)
English: Dolby Digital 5.1 (448 kbps)
English: DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit)
Subtitles
English, French, Spanish, Portuguese, German
Discs
50GB Blu-ray Disc
Single disc (1 BD)
BD-Live
Playback
Region free

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele: