Einstürzende Neubauten

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Einstürzende Neubauten

Příspěvek od dadaft »

Einstürzende Neubauten

tuhle partičku ke mně dotáhl Patman. neměl jsem do nedávna s industrialem žádné zkušenosti, kromě nějaké obecné představy, že se něčím takovým někdo někde někdy zabývá. v podstatě jsem si představoval, že nějací potetovaní šílenci na koncertech mlátí do lešenářských trubek, kovadlin a rezavých plechů (to když zrovna nežhaví sbíječky a pneumatická kladiva) a vydávají to za Umění.

takže o tom nic moc neřeknu.

ale poslouchám je víc a víc. a je to trošku jinak...

zatím znám

Obrázek
Ende Neu (1996)

a

Obrázek
Alles Wieder Offen (2007)

tohle album mě začíná těžce dostávat. jestli je ta starší věc na slušné úrovni, tím myslím jak hudbu tak i zvuk, tak tohle je už naprosto prvotřídní záležitost. skalní industriáli asi cítí jisté "vyměknutí". mně nevadí.

pro ty, kterým to taky dosud nic neříká, malá ukázka. netřeba se industriálu bát:

Einstürzende Neubauten - Let´s Do It a Dada(ft? 8-) )

dovolil jsem si vybrat skladbu, která mi umožnila ten malý červený ftípek, neb jsem rozverný jak děvčátko. trochu napovím: je zajímavé, co se dá stvořit z něčeho, co mnohým může přijít jako staré harampádí. jen vědět, jak na to plantážníci...

*2thumbsup*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: Einstürzende Neubauten

Příspěvek od Zappadaddy »

Ano tohle seskupení bylo pro většinu posluchačů nestravitené,až v posledním desetiletí začali brázdit ve vodách snad nejpoklidnějšíhiho industrialu ,který existuje,ale stále najdete v té hudbě drama a napětí.Mně se nejvíce líbilo album Haus der Luge.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Já znám jen Silence Is Sexy.
Vůbec to není špatné.
Akorát němčina mě dost vadí... :(
Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já zpívanou němčinu teď nedávno ochutnal v mozartově opeře, nyní u E.N. a začínám ji přicházet na chuť. navíc Blixa Bargeld začíná zpívat líp a líp. v Alles Wieder Offen jsou už zcela melodické linky i s decentně naznačeným nástrojovým podkresem. dostat to do ruky producent Madonny, mohl by to být klidně megahitový pop. tím myslím zároveň - skvělý, poslouchatelný pop...

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Poslouchám je už asi 17 let,zdá se mi,že zrají se mnou,každé album mi aktuálně přesně sedne,zatím se mi od nich nic neomrzelo,dá se v tom pořád hledat něco nového,zajímavého. Je dobré je vidět i "naživo" ,na to na co hrají zahrají koncert tak dobře jak je znám z nosičů...
Alles Wieder Offen mám i na vinylu,už se těším až je roztočím na pořádném gramofonu.
Dadafte
donesu ti i Silence Is Sexy,je to fajn deska

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Pokud je to foto z divadla Archa,jsem tam někde v pravo ve tmě se Zappadaddym :)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

teď koukám: to mezi Blixou a klávesákem bude onen zvláštní industriální vyluzovač zvuků, který je tak zřetelně slyšitelný na jejich deskách a o kterém jsi mi říkal.
ještě by mě zajímalo, kde mají "zašité" ty dva automobilové motory...
:mrgreen:

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

E.N. jsou jedna z mých srdcovek, sleduju je už od jejich počátků. Doporučuji staré TEST DEPARTMENT, dělají v podstatě totéž, ale z trochu jiné strany...

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Já jěště doporučím drsnější australské SPK,kteří nakonec zabředli i do do vod Dead Can dance se svojím albem Zehmani.Jinak koncert v San Franciscu, někdy koncem 80 let byl pro mne vrcholem mého pohnutého života.To co tam v tom klubu na Height street pro 300 lidí,kde snad bylo jednou tolik volů jako jsem já,vyluzovali za zvuky to už jsem nikdy potom neslyšel.Bylo tam tak nárváno,že jsem se nemohl ani hnout,nemohl jsem ani skákat radostí z té krásné oslavy nekonformní hudby,zvuků a melodií.Zážitek na celý život.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Zábavné je u těchdlenctěch kapel hádat, jestli se kluci naučí hrát a skládat, než jim dojdou síly. EN tzo stihli taktak, po Tabula Rasa odešli F.M. Einheit a Marc Chung. Ale Ende Neu ještě šlo. 8-)

A když je řeč o jiných podobných - co třeba Die Krupps?

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Die Krupps není podobný to je industriální electro-rock.To je přesně čemu se EN chtějí vyhnout.Podobných EN moc není.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

JIných podobných "industriálních" - od Throbbíng Gristle, Cabaret Voltaire až po Clock DVA nebo Laibach. (Ano, Led Zeppelin "nejsou podobní" Black Sabbath - jen jen to obojí hard rock z přelomu šedesátých a sedmdesátých. :D Chci říct, že přít se o tyhle věci ("ne, tak to není") je asi trošku zbytečné.) Ale chápu: Krupps asi nerad, Neubaten rád - a máš pravdu, je mezi nimi rozdíl. Ostatně, aby se dvě věci byly podobné, musí být různé, že? :rofl:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ona zoufalá už byla ta poznámka, jestli se kluci naučí hrát než jim dojdou síly...
dál je to ve stejném duchu.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

humpf píše:JIných podobných "industriálních" - od Throbbíng Gristle, Cabaret Voltaire až po Clock DVA nebo Laibach. (Ano, Led Zeppelin "nejsou podobní" Black Sabbath - jen jen to obojí hard rock z přelomu šedesátých a sedmdesátých. :D Chci říct, že přít se o tyhle věci ("ne, tak to není") je asi trošku zbytečné.) Ale chápu: Krupps asi nerad, Neubaten rád - a máš pravdu, je mezi nimi rozdíl. Ostatně, aby se dvě věci byly podobné, musí být různé, že? :rofl:

Ne,ne Die krupps jsem poslouchal hodně.Ale přišlo mi to trochu nespravedlivé porovnávat tuctovou kapelu DK s mistry EN.Cabaret Voltaire,Clock Dva a Laibach byli taky dost elektronický.Vševhny tyto kapely představovali průkopníky a špičku v žánru industriál,ale EN byli unikátní!!EN tu invenci(jiné postupy a výroba vlastních nebvyklých nástroju a jistou syrovost) dotáhli do maxima.Nesmíme zaměnovat elektronický industrial ala Fron 242,Front Line Assembly,Skinny Puppy,Die Krupps,Control Bleeding,Download,Velvet Acid Christ,Wumpscut,Project Pitchfork,Leather Strip,KMFDM a mnoho dalších a na druhé straně experimentální industriál třeba tebou zminované Throbing Gristle,SPK,Foetus,Coil a hlavně EN.Jde o to,že byh nerad popletl hlavy neznalých,jde tedy spíše o osvětu, než o poučování znalých jako jseš ty.
Jěště jedna poznámka.Dle mého se EN vzhlídli v česlém undergroundu.V roce 1973-75 totiž v Československu vznikla skupina DG307,který pro mne byl začátek této druhé odnože industriálu.Jen se podívejte na archívní záznamy co předváděli DG307 na podiích.DG307 byli pravý průkopníci industriálu.O to více obdivuju tuto kapelu z důvodu v jakém nesnášenlivém prostředí (komunistický apartheid) tyto nahrávky a vystoupení vznikaly.Naši nekonformní hoši to oproti kolegům měli o to horší,že zde nebyla možnost se jaksi zviditelnit propagací či podporou jakekoliv společnosti.Vše probíhalo hluboko v podzemí bez jakékoliv finanční odměny a uznání veřejnosti.Naopak media na ně pořádali hon jako na kriminálníky a nepřátele dělnické třídy.Jestli někdo viděl propagandistický dokumentární snímek v době největší normalizace o Plastic people of the universe, tak ví co myslím tím honem médií.Jak někde řekl P.Zajíček,bylo těžké slyšet od lidí na zastávce:"Já bych je pověsil ty vlasatý hajzly nebo něco v tom smyslu".Tak byli lidi zblbnutý.

Odpovědět