Erich "Boboš" Procházka

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Rowing
Kontaktovat uživatele:

Erich "Boboš" Procházka

Příspěvek od Rowing »

Na titulku jsem hodil nový článeček o Bobošovi: zde

Máte nějaké vlastní postřehy a názory k tomuto slovenskému bluesmanovi?
A hlavně, nemáte někdo jeho první CD z roku 1999?

Acon
Kontaktovat uživatele:

Re: Erich "Boboš" Procházka

Příspěvek od Acon »

V regálu obchodu by asi uniklo mé pozornosti, kdyby tam ovšem bylo

Ak by ma na neho neupozornil kamoš, ktorý s ním občas hráva, doteraz by nebol ani u mňa v regály. Bolo by zaujímavé zistiť, koľko skvelých projektov leží v zabudnutí len preto, že buď nie sú peňeži na marketing, alebo je to jednoducho interpretovi jedno, lebo on si žije svoj život. Čo je aj Bobošov príklad.

Inak zajtra 24.7. hrá v Trnave v átriu ART Klubu o 8:00. Kamoš ortopéd Tomáš Priehoda spieva (dooosť dobre), Boboš pridá harmoniku a zbytok osadenstva nepoznám. Nemal by byť problém s miestom, oni to nijako nezverejňujú, jednoducho prídu a hrajú. Myslím, že vstupné sa neplatí. Kto nestihne Trnavu, 6.8.08 hrajú v Banskej Štiavnici. Dám vedieť kde a o koľkej, zabudol som sa spýtať.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Zajtra idem s mojou horšou polovičkou a kamoškou (slobodnou). Stretnem niekoho?

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

každý, kto mohol a neprišiel,môže ľutovať. Skvelý večer, skvelá hudba...

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Acon,
nechceš nám ho dajako dohodit na nejaký jam sem na Ostravsko? Nenechal bych si ho ujít.Zvlášť, pokud jak píšeš, je lidupřístupný a nehraje si na fajnovku za mnohopenězové vlezné. *thumbs up*

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

korys píše:...Zvlášť, pokud jak píšeš, je lidupřístupný a nehraje si na fajnovku za mnohopenězové vlezné. *thumbs up*
Fajnovka rozhodne nie je. Len je totálne brutálne obsadený. Včera hral s mojim dosť dobrým kamošom ako som spomínal, spievajúcim ortopédom (oni sú taká parta kamošov basa, španielka, harmonika, klávesy a spev). Boboš sa dokáže utrhnúť raz za dlhý čas a tento rok to bolo len 2. raz čo sa stretli a ešte im to vychádza na toho 6.8. v Banskej Štiavnici. Bude to na amfiteátri, takže sa dá predpokladať počúvateľná akustika. Dohodiť ho neviem, poznáme sa len veľmi zbežne asi tak, že sa pozdravíme. Na to, aby som ho dohodil je to žial málo. Celý rok má vyplnený hosťovaním u ľudí ako je R. Muler, R Grigorov, O. Rózsa, M Buntaj...

Včera spevom prispel aj Boboš, no úplne kriticky musím uznať, že kamoš spieva lepšie. Boboš hlavne drvil harmoniku a miestami nám nabehla husia koža. Keďže ich vystúpenie sa dá nazvať skôr kamarátskym stretnutím, ktoré nikde nie je propagované, bolo tam minimum ľudí a celé to bolo v takej komornej atmosfére so skvelým kontaktom publikum-kapela so vzájomným vtipkovaním, doberaním...

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Teď jsem opravdu nemohl, ale příště dej zase vědět. Když bude lepší situace tak bych rád na Slovensko vyrazil.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

No veď hovorím: 6.8.08" amfiteáter v Banskej Štiavnici. Čas upresním, ale asi 8:00. Uznám, že pre Českých súdruhov hifistov je to dosť od ruky, ale čo by hifista nespravil pre pôžitok z hudby ;)

boxer

Příspěvek od boxer »

[EDIT by Rowing] Přesunul jsem tvůj příspěvek sem do vlákna Boboša.

Znovu musím poděkovat Aconovi (díky Olegu),že se vůbec kdy zmínil o Bobošovi.
Díky usilovné práci se mi podařilo nakonec Grooved a Eosphoros sehnat v originále.
Sitra Archu zatím ne.

Nevím jak ostatní,ale hledáním dalších info jsem narazil také na jinou formaci,kde zmíněný Boboš hraje a je to kapela BLUESWEISER.

"""""Skupina Bluesweiser hraje v současnosti dravé elektrické blues s funky, shuffle a boogie prvky. Repertoár je postavený na vlastních kompozicích a také vlastním zpracovánípřevzatých skladeb. Bluesweiser po čas svého trvání přešel více stádií od čistě akustického (1985) přes elektro-akustické (1989) až po dnešní elektrické. Zakladatelem skupiny je kytarista a zpěvák Juraj „Ďuro“ Turtev (podle Ondřeje Bezra z Rock & Pop je to srdce slovenského blues, harmonikář Erich “Boboš” Procházka jeho rukama a Ján Litecký Šveda jeho hlavou). Všichni jsou členy Slovenské bluesové společnosti, která pořádá koncerty, vydává bluesové CD samplery a organizuje hudební bluesové dění na Slovensku.
Skupina Bluesweiser je častým hostem na domácích a mezinárodních festivalech a je vyhledávanou formací v lokálních Českých a Slovenských Bluesových a Jazzových hospodách. Skladby vynikají muzikální hravostí, hudební invencí a skupina se vyhýbá hraní "cover" verzí známých bluesových skladeb. Zpívá slovensky a anglicky. Juraj „Ďuro“ Turtev je dramaturg bratislavského klubu Aligátor a zaroveň vede akustické sdružení Dura & Blues Club. Vystupuje i jako sólista či v nejrůznějších příležitostních skupinách.""""

A heč,dnes se mi tento raritní kousek podařilo sehnat.
Obrázek

K tomu jsem si koupil výborné dílko Petera Lipy,otextované Milanem Lasicou.A je skvělé.
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Více o jeho tvorbě zde.Asi to není vše,protože např.Bluesweiser tam není.Zde http://www.bluesweiser.sk/

http://www.hc.sk/src/bluesman.php?lg=sk&oid=824

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Lipa spieva Lasicu je skvelý album. Dá sa povedať, že audiofilská kvalita, dobrá hudba o textoch ani nehovorím. Lasica je klasik Slovenského humoru a textár, ktorého bude raz veľká škoda. Tak, ako všetkých jemu podobných. Jeho a Satinského humor mi bol najbližší zo všetkých tých, čo v ich období fungovali. Ešte Horníček&Sovák a Voskovec&Verich,to boli dvojice aké už nebudú. Ale to je už trochu OT. No pri spomienke na tieto legendy mi vlhnú oči od ľútosti, že ich už nezažijem.

boxer

Příspěvek od boxer »

Poprosil bych u tak velkého Mistra správně jméno.

Werich Jan.

Odpovědět