Jan Erik Machálek Chyp Notic

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Jendaback123
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2016 18:51
Kontaktovat uživatele:

Jan Erik Machálek Chyp Notic

Příspěvek od Jendaback123 »

Jan Erik a vrchol jeho hudební kariéry
Skvělý multiinstrumentalista Jan Machálek, kterého můžete znát pod uměleckým jménem Jan Erik, byl v devadesátých letech členem slavného hudebního tria Chyp-Notic, které na počátku devadesátých let ovládlo řadu evropských hitparád svojí taneční hudbou.
Hudební skupina Chyp-Notic byla založena roku 1990 v Kolíně nad Rýnem. Kapela vznikla pod taktovkou studia Coconut Records, s kterým spolupracovala slavná hudební uskupení jako: Bad Boys Blue ( s níž také Jan Erik v minulosti úzce spolupracoval ), Soultans nebo Alexander Nestor Haddaway, více známý pod svým uměleckým jménem Haddaway, který se proslavil celosvětovým hitem What Is Love z roku 1993.
V roce 1990 vydává skupina Chyp-Notic svůj nejslavnější hit, tedy cover verzi celosvětového hitu Nothing Compares 2 U, který je katapultoval na šestnácté místo prestižní německé hitparády Media Control Charts. Dále v rakouské hitparádě se zmíněné trio umístilo na osmém místě, v belgické hitparádě obsadil Chyp-Notic báječné čtvrté místo a v Portugalsku tato populární hudební skupina obsadila první místo v hitparádě.
Další megahit této úspěšné kapely vychází v roce 1991 a nese název I Can t Get Enough, tento hudební počin ihned bodoval v německých hitparádách a ve známé Media Control Charts obsadil skvělé čtrnácté místo. Tvorba tohoto hudebního uskupení byla velmi úspěšná, mezi další zdařilé hity patří například: If I Can t Have You, When I Dream, I Do It All For You Baby a další…
V roce 1993 Chyp-Notic ukončil dočasně svou činnost. Byla v plánu pauza, která měla trvat čtyři roky, v roce 1997 měl přijít velký comeback. Velký návrat i s živou kapelou připravoval právě Jan Machálek se známým českým hudebníkem Jaromírem Halešicem ( známý jako Yarda Halešic ), ale velký comeback se nikdy nekonal. Roku 1997 tragicky zahynul leader skupiny Vlad Myint Swe.
Po smrti Vlada Myint Swe se Jan Erik zařekl, že s hudbou nadobro končí.

jkb4
Příspěvky: 224
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Erik Machálek Chyp Notic

Příspěvek od jkb4 »

Musím se ozvat na tento oslavný post. Projekt Chyp Notic nebyl nijak oslnivý, natož slavný, ani v tehdejším proudu Eurodance a neovládl žádnou hitparádu. Cover verze byly horší než originály a taneční I Can´t Get Enough byla fakt jen letním flákem. Ve stejné době už měly podstatně slavnější projekty svá první alba a hity za sebou, např. The Prodigy nebo Orbital.

fb_roman3
Příspěvky: 1
Registrován: 25 bře 2021 06:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Erik Machálek Chyp Notic

Příspěvek od fb_roman3 »

Já s vámi zcela nemohu souhlasit protože hity to byly
a že vy jste sebekritický to už tak bývá u umělců a myslím si že by jste měl ubrat. Jinak si fandové 80' a dobré muziky vážíme co jste vytvořil S pozdravem Roman.K.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host