Johan Sebastian Bach

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
efičák
Kontaktovat uživatele:

Johan Sebastian Bach

Příspěvek od efičák »

Silný rukopis autorův mě poutá celá léta co můžu ovlivnit hudbu, kterou se obklopuji.

Nejvášnivěji mne doslova posedl v mém kazetovém období, kdy byl přísun východoněmeckých chromdioxidových pásků nakladatelství Eterna.

Po lehčím předkrmu Haendlových Concerto Grosso, se Braniborskými koncerty započalo mé intenzivní období zaujetí velkým světem barokní tvorby, kde pro mne kraluje lipský kantor.

Obrázek

Elektronkový analogový aparát a co nejlepší nahrávky LP.
A Matoušovy pašije jsou skvěle sejmuté, zpěvákům je rozumět, barvy sborů jsou plné a strhující.
Orchestr citlivě temperuje, krása.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Johan Sebastian Bach

Příspěvek od lidumil »

Co všechno od velmistra barokní nejen varhanní tvorby vlastníš a v jakém vydání? Bez osobní poslechové zkušenosti se docela bojím nakupovat a poslechnout není kde. Díky za info.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

lidumil děkuju za zájem.
Lehká sbírka CD má pár slušných kousků a dá se poslouchat Mše H-Moll, dvou CD od Lipského orchestru. Co všechno mám na LP to bych musel udělat seznam. Od slabě naraných Suprafonek s českými interprety, kteří přece jen nedosahují dokonalého akcentu na tempo na něž mám návyk od dob vydání Eterna kazet.
Až po vynikající kousky trojdeskových kompletů ve vynikajícím stavu zachovalých, na západě lisovaných LP.
Nové věci v dobré kvalitě jsou vzácnější.

Obdivuju encyklopedický přehled Daviduse, o varhanech ví jak se na knihovníka sluší.
Já mám nyní varhany jen vyjimečně, protože strhující mše vrcholného baroka, jsou pro mne tak intenzivní, jako nic jiného.
Přiznávám vliv aparátu, vybírám muziku na níž špičkové dvoupásmové monitory vyniknou. To je oblast středů, zpěvu, houslí, pikol, viol...

Na Braniborské koncerty tu jsou výborné tipy v archivu názorů.¨Koncertantní dílka na oddech mi splývají se špičkovým italským a anglickým barokem.
Napsal toho mnoho.
Něco ti doporučím až popřemýšlím. Ono se mi to v průběhu času měnilo.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Díky moc, je toho na trhu - v bazarech, e-bayi nebo i nové - přehršle, ale sám mám z minula zkušenost pouze se suprafonskými bědnými výlisky. Barokní hudba pro mě zasluhuje jistý obřad, takže bych rád vinyly.

sekal

Příspěvek od sekal »

Lidumil :
Nevím, jestli ti to pomůže, ale co se výběru vhodných nahrávek týče, tak v rámci orientace lze doporučit některé weby s recenzemi (a dalšími informacemi). Já mám dlouhodobě odzkoušeny např. classicstoday.com a classical.net..

Co se týče možnosti poslechu, poslal jsem ti mail...

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Dovolím si přidat tip na, podle mě, kvalitní zpracování Bachových děl. Hledal bych LP od Archiv Produktion, což je značka DGG zabývající se starou hudbou. Mám pár LP i CD a mohu doporučit. Jak provedení, tak zvuková kvalita perfektní. Například z mé sbírky Braniborské koncerty a něco pro cemballo (nebo pro jiný klávesový nástroj).
Obrázek Obrázek
Dále bez obrázku bych ještě doporučil něco z Bachových kantát vydaných pod stejnou značkou. Mám zatím pouze jednu desku (nahrávka z roku 1959, zvukově schová do kapsy mnoho mladších nahrávek), ale ta preciznost... Deska obsahuje 2 kantáty, každá má přiložen svůj katalogový list s veškerými podrobnostmi (kdy a kde dílo vzniklo, text kantáty, informace o nahrávce). To se musí vidět (dodám, jak se dostanu ke scanneru).

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

sekal píše:Lidumil :
Nevím, jestli ti to pomůže, ale co se výběru vhodných nahrávek týče, tak v rámci orientace lze doporučit některé weby s recenzemi (a dalšími informacemi). Já mám dlouhodobě odzkoušeny např. classicstoday.com a classical.net..

Co se týče možnosti poslechu, poslal jsem ti mail...
Díky, koukal jsem na obě stránky a je tam toho dost a dost s přehledným hodnocením, takže mám co dělat *hura*

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Davidus píše:Dovolím si přidat tip na, podle mě, kvalitní zpracování Bachových děl. Hledal bych LP od Archiv Produktion, což je značka DGG zabývající se starou hudbou. Mám pár LP i CD a mohu doporučit. Jak provedení, tak zvuková kvalita perfektní. Například z mé sbírky Braniborské koncerty a něco pro cemballo (nebo pro jiný klávesový nástroj).

Díky za tip, hned jsem to na ebayi zkusil, tak uvidím - http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0668761682

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Lidumil:
Zajímavý výběr. Jen si dovolím upozornit, že deska bude mono. Usuzuji tak podle označení (APM - mono, SAPM - stereo). To jen tak pro pořádek, aby jsi nebyl zklamán. Mám taky něco od Archiv Produktion v mono a na kvalitě to tomu rozhodně neubírá.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Uvidím, zase to nestálo svět.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Tak jsem ve vinyl-bazaru v Regenu pořídil Braniborské koncerty 2-3-5 v provedení s tuším LA filharmoniky vydané Deutsche Gramophon, uvidíme. Zatím jsem to poslouchal jen večer a docela dost potichu......

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Braniborské mám rád. Hodně invence. Nápadů je v nich tolik, že by to vystačilo na třicetiletou kariéru nějaké současné kapely. 8-)

Na to, že je koncert věnován vévodovi Braniborskému, jako nenáročná světská hudba k poslechu a pobavení urozené společnosti (stolní hudba) ...
Poslouchával jsem na sluchátkách a z kazetového magnetofonu ( analogově-bezztrátový formát)) u vytržení chromdioxidové nahrávky v podstatě podobné kvality jako pás studiové nahrávky.

[youtube]UJbkvmwUMkw[/youtube]

Odpovědět