Jordi Savall

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
humpf
Kontaktovat uživatele:

Re: Jordi Savall

Příspěvek od humpf »

Také novější Savallovy nahrávky se dají koupit stále levněji: http://www.mdt.co.uk/MDTSite/search/Spe ... iavox0209/

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

Díky za tip, díval jsem se na to.

Cenově již od 5£. Za tuto cenu se nabízí každé ze 4 kompilačních cd - dobré na úvod pro seznámené s tvorbou.
Od 6£ SACD - starší tituly, které Savall přebral od Auvidis Astrée.
Za 8.32£ je potom SACD nebo CD ze současné produkce. V ceně se nerozlišuje formát.

U nás se dají pořídit ty kompilační za cenu 180 - 200 Kč podle titulu, reedice ve formátu SACD je 370 Kč a standardní cena SACD je 500 Kč. CD jsou za zajímavou cenu 320 Kč nebo potom 400 Kč. Pro více informací na http://www.classic.cz .

Jinak ten odkaz přímo na titul Altre Follie byla dobrá náhoda. Zrovna minulý týden jsem si to pouštěl:

Obrázek

Ukázky:

http://www.amazon.com/Altre-Follie-1500 ... 408&sr=1-1

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Rádo se stalo. Britské obchody mají nižší ceny a kratší dodací lhůty než české. Moje zkušenost s nimi je velmi dobrá.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Pro jistotu i sem. Savall na Pražském jaru http://www.festival.cz/program/by-categ ... ?locale=cz

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

A mají nové album

Obrázek

MINISTRILES REALES Ménestrels royales – Royal Minstrels
Música instrumental de los Siglos de Oro Del Renacimiento al Barroco 1450-1690

HESPÈRION XX & XXI
Jordi Savall

Référence AVSA9864A+B

& . Date et lieu d'enregistrement : Grabaciones realizadas entre los ańos 1987 y 2004 Collégiale de Cardona (Catalogne).
& . Formats disponibles : SACD hybrid stereo & multichannel
& . Langues du livret : English, Spanish, French, German, Italian, Catalan, Hebrew, Arab.
& . Date de parution : 02/02/2009

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

Trošku mě mate datování 1987 a 2004, na webu jsem k tomu zatím moc nenalezl. Prvně jsem si myslel, že by to mohlo být něco z katalogu Astrée, ale vypadá to fakt na úplně novou věc.

Jinak minulý týden mně dorazily oba boxy od Virgin Classic, co jsme řešili dříve. Zatím jsem slyšel jenom dvě cd a mohu říct slušná technická úroveň, ale hlavně pořádná porce báječné hudby.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Taky jsem si říkal, co je to vejškrabky. Ještě nevím.

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

Já si myslím, že si to stejně časem pořídím ... .

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Humpf & Lubik2:
Napiste prosim, ktere nahravky uz mate + strucne hodnoceni. Ja to znam prozatim jen z poslechu (velmi promenlive kvality) a chystam se neco koupit. Mimo ty "klasicke" evropske se mi velmi libi CD s orientalni prichuti "Orient - Occident".

Lubik2:
Vsiml jsem si, ze jsi byl v Roznove. Tentokrat mi to nevyslo, skoda, rad bych s Tebou pokecal. Takoveho Humpfa uz jsem treba lakal na koncert v Ostrave a nic :? (snad to nekdy vyjde).

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

mesires

Děkuji za důvěru a doufám, že mé poznatky pomohou. S velikou radostí začnu právě dotazovaným albem Orient Occident, ačkoli je to již trochu jiná hudba. Jedná se z mého pohledu o pěkně připravený hudební výlet do oblasti kde se mísí kultury křesťanské, židovské a muslimské. Nepřipraveného nebo konzervativního posluchače může tentokráte zaskočit kromě tradičních arabských nástrojů i více zastoupený mimoevropský tonální systém. To bude zřejmě i problém recenze na cduniverze, viz link dole. Recenzent, ač fanoušek J. Savalla nedokáže podle mě vstřebat z části odlišnou hudební strukturu. Kdo si ovšem již zadal s mimoevropskou hudbou, ať již prostřednictvím nějakých nahrávek staré hudby nebo některými nahrávkami world music a u nás samozřejmě dílem Aloise Háby, tomu se otevírá další hudební rozměr.

Osobně se mně album líbí a poslech je ve zšeřelém pokoji nádherným odpočinkem vyvolávajícím náladu pohádek z tisíce a jedné noci a v myšlenkách se vydáváte daleko ... . Popisovat jednotlivé skladby asi nemá smysl, raději jsem přiložil dva linky s ukázkami. Jinak je album samozřejmě technicky na dobré úrovni a Alia-Vox ho vydává jako klasické cd a jako sacd.

Kromě domovského profilu na stránkách Aliavox je velice pečlivě udělaná stránka na allmusic, popis skladeb, hudebníci, nástrojové obsazení.

Obrázek

Ukázky:

http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/ ... um/6132374

http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=43:139673~T0

Recenze:

http://www.cduniverse.com/productinfo.a ... =classical

http://www.amazon.com/Orient-Occident/r ... Descending

Jinak si myslím, že nějaké osobní setkání je pouze otázkou času a budu se těšit.

PMA

Jsem rád, že jsi se přidal do diskuze. Du temps & de l'instant jsem ještě neslyšel. Díky za tip.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

mesires: zkus to, stojí to za to. Nebo se zastav.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Savalla nesbírám, jen si ho vždycky rád poslechnu. Mylsím, že se hezky vpravil do role dvorního kapelníka na francouzském nebo španělském královském dvoře někdy na začátku novověku. Zkrátka umí taneční a populární hudbu z té doby zahrát pokaždé skvěle. Kromě toho zkouší občas zopakovat úspěch hudby k filmu Všechna jitra světa, která mu přinesla oblibu, které se dneska těší. A konečně, opravdu umí na nástroj, na který se nehraje jinak moc často - a to je další kouzlo. Takže, jestli to bude Couperin, Lully, Marais; nebo nějaká ta La Folia, hudba z doby té či oné; přpadně pokus nahrát nějaký velký kus (Bach, Monteverdi), vždycky to, co já vím, bude velice dobré.

Záleží tedy hlavně na tom, jakou hudbu se ti chce poslouchat. Já bych třeba nemusel mít deset jeho alb se starou dvorskou hudbou (která mu jde asi nejlíp). Taky jsem celkem konzervativní a stará lidová exotika není úplně můj šálek čaje. Ale jeden jeho Händel, Lully, Couperin, Marais nebo Boccherini je spolehlivě dobrý začátek (pokud se ti ovšem líbí ta muzika samotná).

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

On to má i kostýmně a scénicky tak dokonalé, že Vélasquez je hadr ;)

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

PMA, Lubik2, Humpf:
diky panove, velmi si cenim doporuceni a osobnich postrehu. Mam velmi rad starou hudbu a v jeho podani je to to nejlepsi, co jsem slysel (ale jsem mlady, takze ... ;) ). Prvni objednavka bude obsahovat cca 5 alb (jiz zminovane Orient Occident, asi Handel, Boccherini, Folies, asi francouzska dvorska hudba. Podivam se na Du temps et de l'instant a Tous les matins de monde. Spanelska hudba bude nasledovat, mam rad.

PMA: diky za pozvanku. Pokud bude prilezitost, bude mi cti.

*offtopic*
Panove z blizkosti Prahy maji spoustu skvelych prilezitosti k poslechu stare hudby a take dobovych performanci. Kdyz zminim jenom par jmen: Letni slavnosti stare hudby, Collegium Marianum, Coll. 1704, ... tak budu asi jenom na zacatku. Ja doufam, ze neco i tento rok vychytam, kdyz k nam zavitaji soubory se starou hudbou.

Odpovědět